Šta je novo?

"Окретнице-Терминуси" јавног градског превоза

нешто гледам Гугл и мислим се да би сви терминуси више линија у Београду требали да изгледају овако

Capture.JPG


као на Шумицама. свака линија има свој "перон"
 
То је лепо на-око, и радило би добро свој посао када би тамо окретале 4 линије са интервалом од 20 минута.
Овако Ласта користи ту окретницу као паркинг, многи аутобуси стоје паркирани сатима на окретици, перони су преуски и нико не чека на њима до тренутка када виде да наилази аутобус. Све у свему, добра ствар - али не за такво место и такав број линија.

Београду је, по мени, потребно овако нешто. Широки перони и нормална стајалишта са надстрешницама.
 

Prilozi

  • goclaw.png
    goclaw.png
    271,5 KB · Pregleda: 9.401
па то, таквог типа. узео сам пример Шумица јер само то имамо што је најприближније
 
Ovi stvarno nisu normalni....


Због непланираних радова у улици Раван у насељу Лештане (део између Кружног пута и центра насеља), које изводи ЈКП "Београдски водовод и канализација" у периоду до 20.4.2020. године радним данима у интервалима од 08:00 до 14:00 часова, возила са линије бр. 306 ће саобраћати у оба смера Кружним путем до окретнице Бубањ Поток. (Возила са линије 306 не саобраћају до центра Лештана).


Od decembra se ovo provlaci :/
 
Zaprepašćen sam odsustvom grafit-svinjarija na zidovima ovog podvožnjaka.
Znači možemo da očekujemo snežne oluje u martu. :D
 
To sam i ja baš pomislio.
 
Мислим да их има пар испод самих шина. Овај подвожњак се одржава више него други због спомен плоче браниоцима Београда 1915. чији су остаци пронађени током изградње подвожњака.
 
Izgleda da sam nešto prespavao.
Šta kreće odatle i jesu li šine demontirane? Ne mogu da na slici procenim da li okretnica zalazi u deo sa šinama.
 
Tо је окретница код базена 25. ма са које крећу 79, 24, E9 и привремена линија 5А. Железничке шине за сада нису демонтиране.
 
Znam da je kod 25.maja. Samo sam se pitao šta kreće odatle, odnosno, da li su tu ugradili i 26.
Obzirom da je tu dizički kraj grada, zgodno je meato za okretnicu, a isto tako, mogla je da bude i objedinjena sa tramvajskom. Tako se smanjuju potrebe za ljudstvom i uspostavlja bolja kontrola saobraćaja.
 
Добар предлог, мени се чини да би трамвај био кориснији у Тадеуша Хошћушка право до базена уз стамбена насеља него што је сада у булевару Војводе Бојовића до Бека. Што се 26 тиче, и даље окреће у Дунавској кружењем, а у плану је био нови велики термину у Дунавској за линије које окрећу на Студентском, Тргу републике и 26, али сад ту ништа није јасно са целокупном новом ситуацијом са тролејбусима генерално.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=713610#p713610:27sihio6 je napisao(la):
Bender Rodriguez » Uto Mar 03, 2020 1:24 am[/url]":27sihio6]Zaprepašćen sam odsustvom grafit-svinjarija na zidovima ovog podvožnjaka.
Znači možemo da očekujemo snežne oluje u martu. :D

Ne zaprepascuj se unapred, slikan je samo deo podvoznjaka. na sredini i sa druge strane za zoo vrtu ih itekako vec ima. :bash:
 
Kad bi struka, ovog puta urbanistička i saobračajna, bila nezavisana od politike, glasno bi rekla šta je dugoročni interes grada i on bi se morao da sprovodi i izvršava, bez obzira koja opcija u nekom trenutku upravlja tim gradom. Jednog dana če neka vlast morati da popravlja brljotine. Još devedesetih bio je planiran veliki terminus na Dorćolu za autobuski i trolejbuaki saobraćaj.
Sad je problem što je neko bacio oko na plac između Dunavske, Skenderbegove i Dobračine i trolejbusi tu postaju višak. Kockanje Trga je smejurija, a sad preko toga markuraju buduće marifetluke.
Prevoz im nije potreba grada, već smetnja i trošak.
Drugi deo problema je nemanje vizije i koncepcije prevoza pa u hodu i preko kolena menjaju i lome odluke i planove.
Koliko sam shvatio, na toj okretnici nema otpravnika, na tramvajskoj ima, pa bi tako bez dodatnih troškova i te autobuske linije bolje bile kontrolisane, pošto, kako vidim, nekog ciljanog centralizovanog upravljanja i nadzora nad saobraćejem nema, iako za to postoje savremeni tehnički uslovi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=713796#p713796:1i1mdd97 je napisao(la):
branik » 03 Mar 2020 17:41[/url]":1i1mdd97]Kad bi struka, ovog puta urbanistička i saobračajna, bila nezavisana od politike, glasno bi rekla šta je dugoročni interes grada i on bi se morao da sprovodi i izvršava, bez obzira koja opcija u nekom trenutku upravlja tim gradom.
Pa to se usvojilo odavno i svi se pridržavaju toga. a to ti je promena trasa i uvođenje novih linija, neposredno pred izbore, a sve u cilju skupljanja glasova birača. :D

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=713796#p713796:1i1mdd97 je napisao(la):
branik » 03 Mar 2020 17:41[/url]":1i1mdd97]Još devedesetih bio je planiran veliki terminus na Dorćolu za autobuski i trolejbuaki saobraćaj.
Sad je problem što je neko bacio oko na plac između Dunavske, Skenderbegove i Dobračine i trolejbusi tu postaju višak. Kockanje Trga je smejurija, a sad preko toga markuraju buduće marifetluke.
Prevoz im nije potreba grada, već smetnja i trošak.
Drugi deo problema je nemanje vizije i koncepcije prevoza pa u hodu i preko kolena menjaju i lome odluke i planove.
Koliko sam shvatio, na toj okretnici nema otpravnika, na tramvajskoj ima, pa bi tako bez dodatnih troškova i te autobuske linije bolje bile kontrolisane, pošto, kako vidim, nekog ciljanog centralizovanog upravljanja i nadzora nad saobraćejem nema, iako za to postoje savremeni tehnički uslovi.
Problem nije direktno što je neko bacio oko na plac trolejbusa na Dorćolu, nego što se tu ne okreće ni jedna linija, a u tom slučaju zgrade vrede manje. Zbog toga se i planira da se Studentski trg, Trg republike, Dunavska i 25. maj spoje u jedno. Na to se nadovezuje i kompleks koji se gradi u Venizelosovoj, pa se trole "guraju" tuda. A ne sviđa mi se ni to što se 79 nije vratila na redovnu trasu, obzirom da je trenutno sve prohodno.
 
Ovdje nije nista uradjeno od najve prije vise od 2 godine
dunavskaterminus01-2020-05-11-02-25-17.jpg

dunavskaterminus02-2020-05-11-02-25-17.jpg

dunavskaterminus03-2020-05-11-02-25-17.jpg

dunavskaterminus04-2020-05-11-02-25-17.jpg
 
Dobro su se setili, izgledala je kao okretnica u nekom bliskoistočnom gradu.
 
Da li će je raditi komplet ili samo deo gde se okreće 25?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=777190#p777190:2yotsucj je napisao(la):
solecar » Sre Sep 23, 2020 12:10 pm[/url]":2yotsucj]Da li će je raditi komplet ili samo deo gde se okreće 25?
Не знам то, надам се да ће урадити улицу Салвадора Аљендеа која се наставља на већ урађену Маријане Грегоран (која се буквално распадала). Поред Вишњићке и Патриса Лумумбеа које су такође урађене а спадају у жиле куцавице тог краја то би доста променило Карабурму у коју се реално није улагало од Тита.
 
Vrh