Šta je novo?

Vanredno zatvaranje ulica zbog snimanja, manifestacija, protesta i sličnog

solecar":3bj5mmam je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681133#p681133 je napisao(la):
SerbPacker » 18 Nov 2019 11:20[/url]":3bj5mmam]Uhhh pa ne možeš očekivati od tako velikog sloja društva (na čiji život ovo svakako utiče) da "prati portale".
To treba i mogu da rade učesnici maratona.
Ljudi koji koriste javni prevoz ili sopstveni prevoz, moraju biti informisani putem sredstava javnog informisanja i kačenjem obaveštenja na stanicama, u razumnom periodu pre održavanja događaja.
No to verovatno košta i novca a i treba imati neko znanje...
Da se po ko zna koji put , opet samocitiram:

solecar":3bj5mmam je napisao(la):
Danas, kada sve više u udarnim terminima na najgledanijim TV stanicama imamo izjave zvaničnika tipa (parafraziram) "Ne verujte onome što piše po društvenim mrežama i forumima , nije tačno da su ulice na periferiji i po nekim brdima zatrpane snegom i da prevoz ne funkcioniše svuda ili su linije skraćene. Sve linije gradskog prevoza funkcionišu bez problema , sva raspoloživa mehanizacija je u punoj pripravnosti i radi i noću , kako bi sve ulice bile spremne za neometane polaske svih linija..." , više nego jasno je da moraju da se pronalaze alternativne metode stizanja do informacija. Barem u današnje vreme to nije problem. Sve što treba je da se društvene mreže i forumi koriste u svrhu informisanja , a ne u svrhu zaglupljivanja. Sva sreća pa još uvek ima dovoljan broj ljudi kojima se život ne vrti oko lajkova na selfije , "mudrolije u 250 karaktera" , kao ni oko broja pratilaca profila , niti oko prepričavanja šta si radio tokom celog dana , niti im je bitno ko je šta rekao ili uradio u nekom rijalitiju ili u nekoj emisiji gde se traže novi talenti...

Jedno su informacije koje ti omogućavaju realan uvid u donošenje nekih komplikovanijih odluka...
Prosto soc. mreže i ono što nazivamo internet ne može biti primarni kanal kod ovih stvari...
Prosto mi još uvek nismo na tom nivou, mislim da nikad nećemo biti...
Jer ovde nije pitanje "utvrđivanje istine" već pravovremeno informisanje što šire populacije o izmenama u npr. javnom prevozu.

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ili je mozda ljudima jednostavno preko glave da ih svaki drugi dan nesto opstruira u obavljanju svakodnevnih aktivnosti...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681185#p681185:1dtlac8s je napisao(la):
SerbPacker » 18 Nov 2019 14:19[/url]":1dtlac8s]Jedno su informacije koje ti omogućavaju realan uvid u donošenje nekih komplikovanijih odluka...
Prosto soc. mreže i ono što nazivamo internet ne može biti primarni kanal kod ovih stvari...
Prosto mi još uvek nismo na tom nivou, mislim da nikad nećemo biti...
Jer ovde nije pitanje "utvrđivanje istine" već pravovremeno informisanje što šire populacije o izmenama u npr. javnom prevozu.
Ja upravo o tome i pričam. Kako možeš da očekuješ da ćeš da dobiješ pravovremenu informaciju , kada ti na televiziji izjavljuju da se preko interneta šire neistine , a da je jedino ono što čuješ na televizijama sa nacionalnom frekfencijom istina. Na televiji čuješ da sve linije
normalno funkcionišu i da su sve ulice prvog prioriteta raskrčene , a u realnosti i na tom omrženom internetu , naprimer , linija 303 saobraća do centra Zaklopače. Njima je bitnije 50 slika zvanica iz svih mogućih i nemogućih uglova na svečanom otvaranju , kao i desetominutni izveštaj na TV - u , nego obaveštenje o nekoj izmeni ili nekom dešavanju. Da nema tih društvenih mreža , ja 99% ne bih znao da je 43 ponovo vraćen da se okreće na Trgu republike.
 
solecar":4hup2yoi je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681185#p681185 je napisao(la):
SerbPacker » 18 Nov 2019 14:19[/url]":4hup2yoi]Jedno su informacije koje ti omogućavaju realan uvid u donošenje nekih komplikovanijih odluka...
Prosto soc. mreže i ono što nazivamo internet ne može biti primarni kanal kod ovih stvari...
Prosto mi još uvek nismo na tom nivou, mislim da nikad nećemo biti...
Jer ovde nije pitanje "utvrđivanje istine" već pravovremeno informisanje što šire populacije o izmenama u npr. javnom prevozu.
Ja upravo o tome i pričam. Kako možeš da očekuješ da ćeš da dobiješ pravovremenu informaciju , kada ti na televiziji izjavljuju da se preko interneta šire neistine , a da je jedino ono što čuješ na televizijama sa nacionalnom frekfencijom istina. Na televiji čuješ da sve linije
normalno funkcionišu i da su sve ulice prvog prioriteta raskrčene , a u realnosti i na tom omrženom internetu , naprimer , linija 303 saobraća do centra Zaklopače. Njima je bitnije 50 slika zvanica iz svih mogućih i nemogućih uglova na svečanom otvaranju , kao i desetominutni izveštaj na TV - u , nego obaveštenje o nekoj izmeni ili nekom dešavanju. Da nema tih društvenih mreža , ja 99% ne bih znao da je 43 ponovo vraćen da se okreće na Trgu republike.

Jel ti stvarno sebe uzimaš za prosek ovog društva?
Udji u prevoz i pogledaj oko sebe, koliko ljudi ima vremena da vrlja "po portalima".
A sigurno gledaju barem jednu informativnu emisiju tog dana.
Drugo napisao sam gore krene se od stanice do stanice pa se okači obaveštenje.
Tako je u blokovima, kad je jedna linija zbog radova menjala trasu, na nekim stanicama bila okačena tabla da od-do autobus tu neće stajati...


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Evo kako bih ja to organizovao. Organizator bi trebalo biti dužan da u svakoj zgradi u bloku koji će biti odsečen ostavi obaveštenje, kao i na autobuskim stajalištima koja će biti van funkcije.

Tako bi vozači mogli veče ranije da preparkiraju svoje vozilo, ako im je neophodno, u susedni blok.
 
astrodule":3d00plau je napisao(la):
Evo kako bih ja to organizovao. Organizator bi trebalo biti dužan da u svakoj zgradi u bloku koji će biti odsečen ostavi obaveštenje, kao i na autobuskim stajalištima koja će biti van funkcije.

Tako bi vozači mogli veče ranije da preparkiraju svoje vozilo, ako im je neophodno, u susedni blok.
Slušaj meni bliska osoba je to radila u jednom bloku kada je trebalo "očistiti" dve povezane ulice na 8 sati u nedelju...
Posao od cirka sat vremena...
Vrli Veselin Comtrade je mogao da organizuje volontere

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681299#p681299:3v4epd1z je napisao(la):
SerbPacker » 18 Nov 2019 21:43[/url]":3v4epd1z]
solecar":3v4epd1z je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681185#p681185 je napisao(la):
SerbPacker » 18 Nov 2019 14:19[/url]":3v4epd1z]Jedno su informacije koje ti omogućavaju realan uvid u donošenje nekih komplikovanijih odluka...
Prosto soc. mreže i ono što nazivamo internet ne može biti primarni kanal kod ovih stvari...
Prosto mi još uvek nismo na tom nivou, mislim da nikad nećemo biti...
Jer ovde nije pitanje "utvrđivanje istine" već pravovremeno informisanje što šire populacije o izmenama u npr. javnom prevozu.
Ja upravo o tome i pričam. Kako možeš da očekuješ da ćeš da dobiješ pravovremenu informaciju , kada ti na televiziji izjavljuju da se preko interneta šire neistine , a da je jedino ono što čuješ na televizijama sa nacionalnom frekfencijom istina. Na televiji čuješ da sve linije
normalno funkcionišu i da su sve ulice prvog prioriteta raskrčene , a u realnosti i na tom omrženom internetu , naprimer , linija 303 saobraća do centra Zaklopače. Njima je bitnije 50 slika zvanica iz svih mogućih i nemogućih uglova na svečanom otvaranju , kao i desetominutni izveštaj na TV - u , nego obaveštenje o nekoj izmeni ili nekom dešavanju. Da nema tih društvenih mreža , ja 99% ne bih znao da je 43 ponovo vraćen da se okreće na Trgu republike.

Jel ti stvarno sebe uzimaš za prosek ovog društva?
Udji u prevoz i pogledaj oko sebe, koliko ljudi ima vremena da vrlja "po portalima".
A sigurno gledaju barem jednu informativnu emisiju tog dana.
Drugo napisao sam gore krene se od stanice do stanice pa se okači obaveštenje.
Tako je u blokovima, kad je jedna linija zbog radova menjala trasu, na nekim stanicama bila okačena tabla da od-do autobus tu neće stajati...
Ja uopšte ne uzimam sebe za prosek, daleko od toga , zato što i sam vidim da sam u mnogim stvarima daleko od toga. Takođe , nisam ni pričao o tome da prosečan građanin treba da posećuje raznorazne forume , nego da ako hoćeš da budeš zaista informisan , da treba da pronađeš alternativne načine da se informišeš , jer nam je novinarstvo otišlo u aut. A to se najbolje vidi po tome da se na sva zvona demantuju informacije koje se pojave na tim alternativnim izvorima , a ne idu im u korist , kao i da se ide i do te mere u krajnost da se N1 (nekad studio B) , ne režimske novine i opozicija okrivljuju za sve loše. I na sve to se očekuje sa punim pravim da će neko blagovremeno da te obavesti o svim zatvaranjima ulica na TV - u. A ko god ima vremena da čita blic , tabloid , informer , b92 i sl. i da ostavlja komentare , i te kako ima vremena da vršlja po portalima. A takvih viđam dosta po autobusima , jer upravo dok se voze , čitaju pomenute portale. Dalje , ko god posećuje beobuild.rs , smatram ga za malo više od prosečne osobe ovog društva , te shodno tome smatram i da bi takva osoba trebalo da posećuje ovaj sajt redovno. To mi deluje kao normalna stvar.
Da treba da se kače obaveštenja od stanice do stanice , treba. Ali isto tako treba neko i da čita ta obaveštenja. Već sam spominjao ovde tu priču , ali ponoviću je. Nekoliko dana pre izmene linija 42 , 59 i 78 , na delu kroz Ljutice Bogdana, uredno su izlepljena obaveštenja na stajalištima. Izmena je stupila na snagu, a ja se igrom slučaja zatekao tamo. Linije su u smeru ka Banjici saobraćale preko Dr Milutina Ivkovića, dok su u smeru ka Slaviji saobraćale normalnom trasom. Čuo sam ljude kako komentarišu na stanici , bilo je njih desetak , kako im nije jasno šta se dešava i zašto autobusi ne skreću. Kada sam im rekao da je promenjena trasa , neki su rekli da to nije tačno, zato što u suprotnom smeru autobusi normalno saobraćaju. Na to sam im rekao da im piše na obavešternju zalepljenom pored njih. Neko je upitao o kojem se obaveštenju radi , na šta sam im prstom uperio u zalepljen papir. Jedan čovek je prokomentarisao da je on pomislio da je to u pitanju neki oglas. Starija žena me je upitala gde mu dođe to satajalište kod stadiona JNA , na šta sam ih uputio na današnje stajalište linije 36 , gde je stajala ogromna tabla sa oznakom za linije. Ne kažem da je ovo prosek , ali da ima i ovoga , ima.
 
Putem TVa je teško informisati se o zatvaranjima ulica, izmenama linija, jer umesto gradske televizije koja bi na blagovremen način informisala, imamo propagandističku lakrdiju zvanu studio B. Da je kojim slučajem štampani medij barem bi poslužio za brisanje guzice, ovako ne služi ničemu..

Makar ova 3 dana su mogli da iskoriste da stave neku servisnu informaciju u vesti kad i onako nemaju čime da ih popune... jer Vučić nije svugde bio, posetio, razgovarao, istakao, otvorio, odgovorio, obišao, gostovao, već nam je samo poslao jednu cedulju..

I cedulja je ujedno prva vest, šturo preneto, kao neko hemijsko postrojenje posle havarije nastavlja sa radom.. podsetilo me na sovjetsko izveštavanje o Černobilu svojevremeno u one famozne 3 šture rečenice... Najopštiji moguć prikaz stanja. Preduzete su sve potrebne mere. Od ponedeljka u punom radnom pogonu. Skraćeno po preporuci lekara.

Naredna vest Mali obećava 600 eura dogodine, onda izjava nekog anonimnog režimskog odbornika lokalaca sa 20 podjednako bezličnih statista-praznoglavaca okolo o nečemu, pa Djurićeva izjava o Kosovu u pisanom obliku u celosti preneta... nestašica benzina u La Pazu, isključena struja i voda na hongkongškom univerzitetu... a onda je krenuo Pajkićev smehotresni zabavni program...

Prebacujem na rts ista priča, cedulja, Mali, otvaramo nova poglavlja, Bolivija, Hong Kong i na kraju su zakrpili svojih nesrećnih pola sata nekim kolažnim temama socijalnog karaktera.. siromašna porodica sa bezbroj dece u nekoj zabiti Srbije, žive u trošnoj kući, krov prokišnjava, roditelji bez posla, a deca odlični đaci... i na samom kraju nešto iz medicine, gde je zaključak da u toj oblasti držimo korak sa svetom...

Eto to su teme... i kad da stave neku informaciju o gradu od ovoliko drugih važnih vesti, nema se vremena..
 
U ponedeljak protest ispred ministarstva finansija, čini mi se u 18h, nisam 100% siguran. Traži se smena Siniše Malog.
 
Боже, уместо да крену од Великог они кренули од Малог као да је Мали реп од рибе. Хеххе
 
Na RTS - u bila informacija da će sutra biti liturgija ili neki protest SPC. Kreće se od Terazije i ide sxe do Hrama. Počinje u 16h. Nisam se uključio na vreme , tako da nisam čuo celu priču. Spominju se i neki protesti do daljneg četvrtkom i nedeljom, ali ne znam da li ovde ili u Crnoj Gori.
 
Moleban podrške u Hramu Sv. Save

Ispred Hrama Svetog Save biće služen moleban podrške srpskom narodu u Crnoj Gori, Kosovu i Metohiji i svim srpskim krajevima.

Moleban Presvetoj Bogorodici, kako je objavljeno na sajtu Srpske pravoslavne crkve, služiće vikar episkop remezijanski Stefan sa sveštenstvom Hrama Svetog Save.

Uprava Hrama pozvala je vernike i narod da se okupe na Terazijama u 16. časova odakle će se litijski krenuti prema Hramu.

Moleban će,kako je navedeno, početi u 17. časova.

izvor: studio B
 
Neka odu dole da se šetaju i prave liturgije. Ne znam kakva im je to pomoć i podrška da se mole. Ovo mi je u rangu sa onima što pišu "#Pray4Japan" ili neka druga država/grad/oblast, kao da će molitva da pomogne u rešavanju problema.
 
Молитва, како особна тако и заједничка су основа хришћанске вере, и не само хришћанске. Литије су током наше историје често организоване, најћешће током слава појединих насеља или великих празника, али некад и услед невоља које су нас задесиле а ово јесте невоља које је задесила део нашег народа. Јасно је да смо се у многоме одвојили од своје вере и да сада многима смета заустављање саобраћаја због "неке молитве". Међутим будимо реални, неће краће заустављање саобраћаја осетно угрозити садашње прокламовате квалитете нашег живота, а може помоћи у очувању ово мало вере што је преосталу у нама. Ако ништа друго оно због толераниције која се толико често помиње у медијма, треба били толерантан и према својим коренима, јер ако останемо без њих стабло ће само да се сруши.
 
Evo opet ide ona priča kako ne možemo da istrpimo malo zaustavljanje saobraćaja. :roll:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=696789#p696789:2ntkfz23 je napisao(la):
paradox polje » 09 Jan 2020 09:48 am[/url]":2ntkfz23]Молитва, како особна тако и заједничка су основа хришћанске вере, и не само хришћанске. Литије су током наше историје често организоване, најћешће током слава појединих насеља или великих празника, али некад и услед невоља које су нас задесиле а ово јесте невоља које је задесила део нашег народа. Јасно је да смо се у многоме одвојили од своје вере и да сада многима смета заустављање саобраћаја због "неке молитве". Међутим будимо реални, неће краће заустављање саобраћаја осетно угрозити садашње прокламовате квалитете нашег живота, а може помоћи у очувању ово мало вере што је преосталу у нама. Ако ништа друго оно због толераниције која се толико често помиње у медијма, треба били толерантан и према својим коренима, јер ако останемо без њих стабло ће само да се сруши.
Nije poenta isključivo u zaustavljanju saobraćaja. Nego ja jednostavno ne vidim način na koji će molitva da promeni nešto za tu situaciju dole. Pogotovo ne u Beogradu, toliko udaljenom mestu od samog problema. Mogu dole da se šetaju i mole, iako opet ne vidim kako će molitva rešiti problem.
 
U toku je trka sa maskama po Dorćolu za čistiji vazduh.
 
Naišao sam na ovo, a to objašnjava možda zašto 2019. nije bilo Nike trke.

https://www.trcanje.rs/blog/dnevne-opse ... vanje-trke

Dodatno u Beogradu je nakon We Run Belgrade, Nike trke 2018. godine donešena nova uredba, tako da Grad Beograd, naplaćuje korišćenje ulica, što je uvedeno da bi se demotivisalo bilo kakvo zatvaranje ulica, naravno jer je haos u gradu već ionako ogroman.

Eto, nije baš da ovi ne misle na svoje građane u automobilima.
 
Zato će ih častiti istovremenim rekonstrukcijama Kneza Miloša i Cara Dušana. :)
 
Pa nek trče trail po gradilištima :D
Zapravo ovo je skroz ok odluka jer iako sam i sam učestvovao na više trka sad svako malo neki kvazi klubovi, trkači hoće da naprave svoju trku i blokiraju grad...
 
I ja se slažem. Evo ide Zimski noćni polumaraton 8.2. i nećete ga ni primetiti jer se trči od Juge do Zarića i nazad 3 puta
 
_20200301_162711.JPG

_20200301_163142.JPG

Аутокоманда код "Франша" потпуно затворена за пешаке и саобраћај већ по' сата због утакмице "близанаца" , односно како "органи" рекоше "због раздвајања навијача",
поставља се питање докле трпети..?
 
Pala bandera na zice na Studentskom trgu.

Trolejbusi 21, 22 i 29 skraceni do Slavije, 31 isto, a 41 ne radi. 22aAAaa okrece na Trgu.
 
21 i 22 su već skraćeni od novembra prošle god, samo je 29 ukraćena :)
 
Da, vidiš setim se da je 28 ukinuta a zaboravim da 21 i 22 ionako više ne idu dalje od Slavije. Stare navike, šta ćeš... :D


Inače isti potez je i trenutno zatvoren zbog protesta radnika PKBa kod Vučićevstva.
 
Vrh