Šta je novo?

Tri Nove - Zemun

Upravo sam dobio informaciju o dimenzijama prozora.
Cini mi se da sam na nekoj stranici video to pitanje.

180/160+20 - veci prozor
150/160+20 - manji prozor
200/238+20 - balkonska vrata
sirina/visina+kutija roletne

Stan 32, objekat 1, lamela 3

Pozdrav
 
Ono sto primecujem jeste da se pojavljuju zadnji postovi koji su ''off-topic'' shodno predhodnom postu. Kao da neko zeli da skrene diskusiju oko problematike, pogotovo sada kada imamo kriznu situaciju gde ljudi mogu da budu u velikim problemima. Koga sada interesuje velicina prozora ako nece imati stan da plati. To moze biti samo onaj koji ima dovoljno kesa ili mozda neko ko ne zeli da se ljudi zapitaju i krenu da traze olaksice od investitora/prodavca. U dodatku dole moj predhodni post:
''Nazalost, kreditni kupci ce sada biti u problemu jer ce mnogi ostati bez posla i nece kupiti stanove. Ne znam kakva sada prava imaju kupci na avans koji su uplatili a da kasnije zbog gubitak posla nece moci da dobiju kredite? Sa druge strane, sada ove cene ce biti daleko vece od onih koje dolaze zbog krize. Postavlja se pitanje etickh normi investitora i prodavca tj. da li ce izaci u susret kupcima (da odlozi placanja ili smanji cene) ili ce se postaviti kao ''ratni profiter'' i stvoriti materijalnu korist na racun ''zrtava'' ove posasti. Verujem ovo drugo da ce se desiti i da ce za one stanove, gde kupci nisu imali da plate ceo iznos, zadrzati avans i preprodati drugom''
 
Informacija koju ja imam jeste da se plaćanje odlaže ukoliko stane platni promet. Ukoliko platni promet bude radio, rokovi se neće menjati. Možda se na ovo može uticati ako se svi ujedinimo. Slažem se da je bitno da znamo šta sve ova situacija može da prouzrokuje.
 
Ja mislim da je ugovor jasan, i da je napisano sta ce biti u slucaju da ne isplatis sav novac. Investitor ce jedino izaci u susret ako bude procenio da nece lako naci nove kupce, onda ce dati olaksice. Ali ako bude imao zainteresovane sa kesom, bas ga zabole lakat za one koji su uplatili avans a ne mogu da plate ceo stan.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=720090#p720090:33c5tscv je napisao(la):
komsije » Pon Mar 23, 2020 4:22 pm[/url]":33c5tscv]Informacija koju ja imam jeste da se plaćanje odlaže ukoliko stane platni promet. Ukoliko platni promet bude radio, rokovi se neće menjati. Možda se na ovo može uticati ako se svi ujedinimo. Slažem se da je bitno da znamo šta sve ova situacija može da prouzrokuje.
Niko ko ima para nece da drami oko toga ako se zaustavi platni promet pa se ponovo pokrene. Ono sto je ovde bitno jeste da se izadje u susret kupcima koji imaju poteskoca ili na kraju krajeva da im se da kontretan ogovor kao sto su sledeca pitanja:
1. Ukoliko kupac ostane bez posla zbog novonastale situacije i nije u mogucnosti da dobije kredit, sta se desava sa njegovim avansom? Da li se vraca? Da li je moguce da se izadje u susret kupcu za prolongiranjem placanja?
2. Sta se desava ako kupac (nedaj Boze) premine zbog ove posasti ili neceg drugog, da li se tada vraca avans njegovoj porodici?
3. Sta se desava ukoliko cene stanova, zbog posledica ove situacije, padnu 10%,20%,30% ili vise % do sklapanja ugovora. Da li se to smatra ratnim profiterstvom ili ce se investitor postaviti kao eticki odgovoran subjekt i izaci u susret kupcu.
Ja razumem i prodavca/investitora, ali je na njemu takodje da se izbori sa svojim kreditorima i da svima u lancu bude dobro a ne samo jednostrano zasovoljstvo na stetu kupca.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=720103#p720103:o1s1i3cm je napisao(la):
shadestudio » Pon Mar 23, 2020 4:34 pm[/url]":o1s1i3cm]Ja mislim da je ugovor jasan, i da je napisano sta ce biti u slucaju da ne isplatis sav novac. Investitor ce jedino izaci u susret ako bude procenio da nece lako naci nove kupce, onda ce dati olaksice. Ali ako bude imao zainteresovane sa kesom, bas ga zabole lakat za one koji su uplatili avans a ne mogu da plate ceo stan.
Nije jasan jer se nigde ne pominju vandredne okolnosti usred vise sile, gde takodje kupac ima svoja prava a ne samo prodavac. Izgleda da tebe zabole lakat i da ti je drustvena odgovornost slabija strana.
 
Чуј друштвена одговорност у капитализму, то зависи само од добре воље сваког човека, као удељивање неке цркавице у виду задужбина оних који су се у доброј мери обогатили на рачун обичног човека, то је као кад су биле поплаве, џабе си плаћао осигурање када ти оно покрива само штету услед пуцања цеви а никако поплаве као природне катастрофе, једноставно тако пише у уговору.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=720123#p720123:2ak8itmn je napisao(la):
Assad84 » Pon Mar 23, 2020 5:02 pm[/url]":2ak8itmn]Чуј друштвена одговорност у капитализму, то зависи само од добре воље сваког човека, као удељивање неке цркавице у виду задужбина оних који су се у доброј мери обогатили на рачун обичног човека, то је као кад су биле поплаве, џабе си плаћао осигурање када ти оно покрива само штету услед пуцања цеви а никако поплаве као природну катастрофу, једноставно тако пише у уговору.
Proverio sam sa advokatom i ugovoru nigde ne stoji sta se desava kada posledice nastanu usled vadrednih okolnosti i po nekom zakonu (rekao mi je clan ali koga je briga ukoliko funkcionise) da u takvim slucajevima kupac ima veca prava nego prodavac.
 
Jedno je vanredna okolnost kada je zemlja u ratu, a drugo je epidemija kod koje "cela privreda treba i dalje da funkcionise" i to vanredno stanje nece trajati do kraja zavrsetka ovog projekta sigurno.. tako da je Asad skroz u pravu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=720112#p720112:1gxg61wx je napisao(la):
MZemun » Pon Mar 23, 2020 4:45 pm[/url]":1gxg61wx]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=720103#p720103:1gxg61wx je napisao(la):
shadestudio » Pon Mar 23, 2020 4:34 pm[/url]":1gxg61wx]Ja mislim da je ugovor jasan, i da je napisano sta ce biti u slucaju da ne isplatis sav novac. Investitor ce jedino izaci u susret ako bude procenio da nece lako naci nove kupce, onda ce dati olaksice. Ali ako bude imao zainteresovane sa kesom, bas ga zabole lakat za one koji su uplatili avans a ne mogu da plate ceo stan.
Nije jasan jer se nigde ne pominju vandredne okolnosti usred vise sile, gde takodje kupac ima svoja prava a ne samo prodavac. Izgleda da tebe zabole lakat i da ti je drustvena odgovornost slabija strana.

Pominje se da usled vise sile moze doci do kasnjenja sa zavrsetkom projekta i time se investitor ogradio. Ali to ne pise i u delu gde kupac treba da izmiri svoje obaveze. U slucaju smrtnog slucaja, avans ostaje njima, to je logicno. Ja ne navijam za nikog, i sam mpgu upasti u problem, samo kazem kako stvari stoje. Sve ono sto nije napisano i pomenuto u ugovoru, pravno ne postoji.
 
Uf, puno stvari za razbijanje glave i razmišljanje. Verujem da smo svi mi koji smo uplatili avans zabrinuti šta će biti i kako ćemo sve ovo završiti. Ipak, u ovom trenutku najbitnije za sve nas je da se čuvamo i pazimo na sebe i svoje najbliže.
Što se tiče radova ... ljudi rade i danas (doduše sa vidljivo smanjenom ljudstvom). Evo par slika sa sve simpatičnim Renom 4 (pobednik vremena za one što se sećaju te reklame :) )
 

Prilozi

  • 1113.jpg
    1113.jpg
    869 KB · Pregleda: 4.357
  • 1114.jpg
    1114.jpg
    807 KB · Pregleda: 4.351
Realno sto se tice zavrsetka radova, tu nema brige.. osim ako propadne banka koja je finansijer projekta i investitor, ali u tom slucaju verujem da bi ekonomske posledice bile daleko vece od jedne banke i investitora, pa bismo verovatno svi propali kolektivno :)
Jedina dobra stvar je sto je zima bila bas blaga, tako da ovo usporenje ne bi smelo da dovede do prevelikog kasnjenja ukoliko ga uopste i bude.
 
Зашто би сви пропали колективно ако би тамо нека банка пропала, банке су свуда пропадале кроз историју. мислим да је реалнија бојазан од смањења цена за инвеститоре генерално да људи после овога више буду заинтересовани за куповине кућа.
 
Nisam rekao da bismo kolektivno propali ako neka banka propadne, vec da ako bi banke krenule da propadaju, to bi znacilo da imamo mnogo veci ekonomski problem koji se desava, ali to svakako nije tema ovde
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=720074#p720074:2r3a6lc0 je napisao(la):
MZemun » Pon Mar 23, 2020 2:45 pm[/url]":2r3a6lc0]Ono sto primecujem jeste da se pojavljuju zadnji postovi koji su ''off-topic'' shodno predhodnom postu. Kao da neko zeli da skrene diskusiju oko problematike, pogotovo sada kada imamo kriznu situaciju gde ljudi mogu da budu u velikim problemima. Koga sada interesuje velicina prozora ako nece imati stan da plati. To moze biti samo onaj koji ima dovoljno kesa ili mozda neko ko ne zeli da se ljudi zapitaju i krenu da traze olaksice od investitora/prodavca. U dodatku dole moj predhodni post:
''Nazalost, kreditni kupci ce sada biti u problemu jer ce mnogi ostati bez posla i nece kupiti stanove. Ne znam kakva sada prava imaju kupci na avans koji su uplatili a da kasnije zbog gubitak posla nece moci da dobiju kredite? Sa druge strane, sada ove cene ce biti daleko vece od onih koje dolaze zbog krize. Postavlja se pitanje etickh normi investitora i prodavca tj. da li ce izaci u susret kupcima (da odlozi placanja ili smanji cene) ili ce se postaviti kao ''ratni profiter'' i stvoriti materijalnu korist na racun ''zrtava'' ove posasti. Verujem ovo drugo da ce se desiti i da ce za one stanove, gde kupci nisu imali da plate ceo iznos, zadrzati avans i preprodati drugom''

Da....sigurno zelim da skrenem paznju sa problematike :kk:
Zato sto znam da ukoliko ne skrenem paznju sa te teme i svi se udruze - investitor ce morati da spusti cenu kvadrata ili cak da pokloni stanove :bash:
 
Mislim da nema razloga da se panici jos uvek, jer su sve karte otvorene. Za mesec-dva ce se znati vise vezano za ovu krizu, i onda ce se moci pricati o nekim mogucim resenjima. Ovako postavljati zahteve pred investitora u ovom trenutku, organizacija neke sindikalne borbe, moze biti samo kontra produktivno, bez obzira da li je neko kes ili kreditni kupac.
 
Danas sam prosao pored kompleksa i radi se, sto je dobro. Nadam se da ce ovo brzo da prodje i da cemo uzivati u nasim stanovima.
 
Daj bože, iz tvojih usta u božije uši!

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Sve zavisi od situacije... Ali ako se nastavi ovakvo stanje i generalno padnu cene stanova, trebali bi se udruziti i pobuniti... Ali, otom-potom...
 
Pozdrav svima!

Čitam vašu diskusiju i vidim da se na nekoliko mesta pominje mogućnost da će ova situacija dovesti do toga da se smanje cene nekretnina.
Meni to nekako ne ide u glavu da može da se desi, makar ne preko noći. Potrebni su meseci za to, a do tada će se zgrade završiti.

Nego nešto drugo mene buni. Ako su gradilišta usporila tempo, to pomera i datum tehničkog prijema, samim tim i mogući datum da kreditni kupci uopšte apliciraju za kredit.

Kako ovo što se dešava, činjenica da će mnogi ostati bez posla ili će im smanjiti plate može da utiče na banke, odobravvanje kredita i kreditne stope?
 
Ovo sam nasla na Lin. Ne znači da je tačno ali vredi ispratiti.
 

Prilozi

  • IMG_20200331_193116.png
    IMG_20200331_193116.png
    267,3 KB · Pregleda: 2.269
Ne znam koje je oglase gledao, ali ja pad cene ne vidim nigde.
 
bio sam zainteresovan za stan ovde, sva sreća ne uleteh.
Generalno će kreditni kupci svuda biti u velikom problemu, investitori još više, pitanje da li će i ovo završiti
Doći će do ozbiljne korekcije naniže svuda već za 3-6meseci
 
Kes kupaca u Beogradu ima dovoljno tako da ce oni svakako nastaviti nesmetano da kupuju sta ove. Dosta se kupuje za kes.
 
keš kupci uzimaju stanove jer a) peru pare, b) ne znaju šta će sa lovom jer su kamate u Bankama smešne c) kupuju stanove za rentu a ne za šivot.
Pošto je Airbnb umro i neče se oporaviti narednih 6mes sigurno, kirije padaju i tek će padati, ja ne vidim zašto bi on kupovao nešto čemu od čega nema prihod bar 5% godišnje i čemu opada vrednost.
Mali kvalitetan stan u centru će uvek držati kakvu takvu cenu ali ovi na periferiji - bio bi lud da daje 2200e/m2 kad će realno pasti na 1500-1600e. I šta da radi sa njim, da ga izdaje studentima za 150-200e. Kao da ljudi nisu svesni da će 40% stanovništva nakon ovog raditi za crkavicu
Kreditni kupac kupuje za život, e taj će biti u problemu kad kamate skoče, on ostane bez posla, imovina pala vrednost i nema kupaca.
Investitor nema dotok sveže love, uleće u probleme sa dobavljačima, radnicima, ne može da završi, razvlači se gradnja godinama (ako ne bankrotira u međuvremenu..)
Ljudi, oprez.
 
Vrh