Šta je novo?

Savski trg

Danasnje fotke savskog trga radi se punom parom
2020-03-25-23-04-08.jpg

2020-03-25-23-04-09.jpg

2020-03-25-23-04-11.jpg

2020-03-25-23-04-16.jpg

2020-03-25-23-04-17.jpg
 
Од данас. :)

5R93iaX.jpg

ircDSE0.jpg

77IQrNP.jpg

9vRUY3V.jpg

adWNygz.jpg

VCzjvnv.jpg

tzkzqy8.jpg

ijWzobW.jpg

TOt4qjh.jpg

VTlqVan.jpg


На срећу, упоредо раде и тротоар. :)

fsVeibM.jpg

5HixAiu.jpg

c1O1fha.jpg

wuBaZlc.jpg

nd8HRby.jpg
 
Ne bih da ureknem, al meni ovo odlično izgleda.
Nadam se da će nastaviti ovim tempom, red je da ih pohvalim ponekad.
Nadam se da će i pejzažno uređenje trga biti odlično, mada budući da pripada BnV verujem da ćemo videti zanimljiva rešenja zelenila. Pošto jedino to u celom projektu zaista lepo izgleda.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Znači... totoar ove širine + drvored + parking po 60°+ tri trake + šine + tri trake opet je bilo pod MUST HAVE, što bi rekla Snežana Dakić !
 
Odlična reportaža :vops:
Tramvajska baštica čista 10. Ajde da se nadamo da je i kvalitet takav.
Ostaje još da vidimo da li su shvatili da je oko drveća najbolje stavljati rešetku u nivou sa trotoarom, kao duž Kralja Milana. Zaista, jedna od obećavajućih rekonstrukcija.

Ono što mi se ne dopada jesu ove lakat skretnice, ima CAF da se raspadne. Toliko ima gradova sa užim ulicama gde su odlično uradili radijuse, ali ovi naši kao da vole da lome tramvaje.

Ovo je izgleda poslednja garnitura dobrih majstora koja nije otišla preko granice, ili je reč o dobrom nadzoru...
 
Баштице су бомбона, штета што исто није урађено у 27. марта/Краљице Марије.
 
Ова баштица ја шира од оне у Карађорђевој, и то значи. Једино ме скретнице брину, видећемо како ће ићи трамови туда..
 
Da su malo ispravili krivinu, bili bi i veci trotoari, a i automobilima i tramvajima bi bilo lakse.

Ovde ce da se pravi chep.
 
Zasto oko tramvajskih sina nisu ostavili zelenu povrsinu? Vidjao sam to po evropskim gradovima i bas lepo izgleda.
 
Код нас би преко ње загазио аутобус који хоће да се извуче из гужве преко трамвајске баштице.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=721105#p721105:21o78gxd je napisao(la):
blagic » Pet Mar 27, 2020 10:54 am[/url]":21o78gxd]Zasto oko tramvajskih sina nisu ostavili zelenu povrsinu? Vidjao sam to po evropskim gradovima i bas lepo izgleda.

Imaš takvu bašticu odmah pored u Savskoj :)
Meni se dopada da se forsiraju takve baštice, ali u ovom slučaju mislim da je kamen mnogo bolje rešenje.
Trava bi recimo bila idealna duž Kalemegdana, šteta je što su tamo stavili asfalt.
 
Mogla je trava sad da se obnovi u savskoj kao i da se ovdje postavi razbila bi sivilo i trg bi bilje izgledao imali bi finu zelenu liniju
 
To im je i plan, bgh2o kao plaća i rekontrukciju Savske odmah nakon trga.
 
Ova rekonstrukcija je dokaz one izreke ''sve se može kad se hoće''. I u smislu kvaliteta (bar po onome što vidim za sad) i u smislu brzine izvođenja radova. Mislim uvek može bolje, ali evo ovo je dokaz da može i ovako sasvim dobro da se radi, samo kad ima volje i adekvatnog nadzora.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=721212#p721212:2y9i3mhz je napisao(la):
zoran_m » Pet Mar 27, 2020 3:13 pm[/url]":2y9i3mhz]To im je i plan, bgh2o kao plaća i rekontrukciju Savske odmah nakon trga.
Čekaj, oni kao platiće rekonstrukciju cele Savske koja je radjena pre 10 godina?
 
To je zadnja informacija, ali ionako se ne zna da li smo mi ti investitori ili stvarno postoji neki dobrotvorac iz pustinje..
 
koji crni investitor...investitor je grad beograd koji ika obavezu prema ugovoru da obezbedi svu potrebnu infrastrukturu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Savska treba da dobije traku ka mostaru po najavama obostrano sredjen trotar i drvored sta ce biti na kraju vidjecemo ...
 
Danas sam pod punom ratnom opremom utrčao u gradilište da vam do(pri)nesem malo bliže fotke.

Nekoliko vrsta kamena za popločavanje, zanimljive strukture.

Recimo podignuta platforma će biti od nekog skoro crnog kamena velike gustine, dok je za sam trg i prostor drvoreda ovaj šareni raznih dimenzija.

Spomenik dobija podzemnu unutrašnjost, verovatno tehničku sobu sa onim ogledalima i rasvetom koji će odozdo da isijavaju.

KLIK ZA PUNU VELIČINU SLIKE
 

Prilozi

  • nemanjina.jpg
    nemanjina.jpg
    466,3 KB · Pregleda: 2.846
  • kamen trg 3.jpg
    kamen trg 3.jpg
    942,8 KB · Pregleda: 2.849
  • kamen trg 4.jpg
    kamen trg 4.jpg
    553,4 KB · Pregleda: 2.843
  • kamen trg 5.jpg
    kamen trg 5.jpg
    897,3 KB · Pregleda: 2.842
  • spomenik temelj.jpg
    spomenik temelj.jpg
    902,5 KB · Pregleda: 2.862
+++ за претходни пост! :mrgreen:

___________________________________________________________________________________________________________________________________________

Градилишта активна од 6.00 до 16.00: Грађевински радници у престоници не праве паузу, упркос снегу, ветру и вирусу корона

И у случају потпуне изолације централних општина, радови ће се наставити

СВА градска и приватна градилишта у Београду раде, упркос снегу и ширењу вируса корона, а тако ће бити и убудуће. Ово је, за "Новости", рекао градски урбаниста Марко Стојчић, подсетивши да је грађевина једна од најважнијих делатности и да ће Град гледати да сва градилишта буду отворена и у случају проглашења потпуног карантина у централних десет општина.

- Савски трг, Карађорђева, Булевар патријарха Павла, то су најактивнија градска градилишта, као и Београд на води. На њима има мајстора и сви раде пуним интензитетом. Снег који је падао можда је само успорио посао. Данас ће већ радити пуним капацитетом. Тако је у Београду на води сваког дана 3.000 радника, а на Савском тргу 120, како је и планирано у овој фази радова - каже Стојчић.

Према Стојчићевим речима, новина је само то радници сада раде од шест ујутру до 16 сати, како би стигли кући пре почетка забране кретања. Каже и да свих 10 највећих грађевинских фирми функционише без проблема и да је у сарадњи са Градом радницима обезбеђен превоз, који те фирме плаћају за своје запослене.

- Још чекамо одлуку Владе хоће ли бити изоловано 10 централних београдских општина, па ћемо се прилагодитии и тој одлуци. Видећемо како ће радници онда долазити на посао. Нама је битно да све ради и да се послови обављају по уговореној динамици и задатим роковима - навео је градски урбаниста.

Вечерње новости | 28. март 2020. у 17:00
 
...
7c8de2ac0230df9ff4dc60815a502b86.jpg
3a9ed831cd336cf8894223528dfd76c7.jpg


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Vrh