Šta je novo?

Taksi (Taxi) prevoz

I da ima tx i da nepusi i da mu je auto uredan, uvek će neko frustriran i nezadovoljan svojim životom da kaže pogledaj mu frizuru ili košulju..
 
Ne. Cist auto, uredan vozac, nepusac (sto po zakonu i mora da bude) i da ne smara stranke. Nista spec od zahteva. A ne da dodje dzibercina sa cigarom u ustima, strokavim kolima i pepelom svuda po podu, koji se ukiselio od nekupanja, raspojasan sa nekom idiotskom pricom.
 
Ma sve to da bude kako i jeste kod većine u ozbiljnom udruženju, opet će frizura i košulja da bude problem..
Ni nije ni bitno svako neka radi kako želi, eto ja nikada nisam nikoga prijavio nizašta ni pekara, ni mesara ni sestru u domu zdravlja. . A neko ide ulicom i posle prijavljuje.. Valjda je na to kod mene uticalo kućno vaspitanje i rodjenje i odrastanje u velikom gradu..
 
Mareska, pa vi ste pripadnik nepravedno potlacenog drustvenog sloja. Da li ste razmisljali da trazite da vas drzava zastiti, fizicki i ekonomski?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Netraba prijaviti rupe na kolovozu na trotaru treba u njih upadati
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=722524#p722524:qsbe4wez je napisao(la):
Misha V » Uto Mar 31, 2020 12:38 pm[/url]":qsbe4wez]Mareska, pa vi ste pripadnik nepravedno potlacenog drustvenog sloja. Da li ste razmisljali da trazite da vas drzava zastiti, fizicki i ekonomski?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dovoljno sam se obezbedio za 40g nema potrebe ekonomski da mi se pomaže.
Umem da se odbranom tako da mi ni fizička pomoć nije potrebna.
U svakom slučaju hvala.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=722568#p722568:3ujl4cf4 je napisao(la):
direktor » Uto Mar 31, 2020 2:24 pm[/url]":3ujl4cf4]Netraba prijaviti rupe na kolovozu na trotaru treba u njih upadati
Jedno je cinkarenje nameštanje.. Recimo u firmi kolegu.. Itd. Sasvim je drugo to sa rupama.
 
U diskusiji je nekako olako preskočena priča o obaveznom broju taksi vozila uz odgovor tipa "šta hoćeš kada se voziš samo za praznike i kada pada kiša".

E pa ja se vozim dosta češće, uglavnom su to vožnje u proseku 450din i dešava mi se da nisam u mogućnosti da nađem slobodno vozilo i kada nije praznik i ne pada kiša. Zapravo radi se o tome da su taksisti deo javnog prevoza i da moraju imati određen minimum vozila na terenu a kako će se oni međusobno organizovati to je stvar dogovora između udruženja i u okviru samih udruženja. Nedopustivo je da u normalnim okolnostima nema slobodnih vozila što mi se desilo dosta puta. Dakle odrediti minimum vozila tokom dana i tokom druge tarife.
 
Svakako da sam i ja za to i da se uvedu tahografi da moze da se od momenta paljenja auta bude u tom danu 8h. Ne kao nelojalna konkurencija gde mučenici rade minimum 12h pa se svako malo lupaju. Kažu ljudi da neke autobuske linije čekaju pola sata, a nije kiša i sneg.
Inace i meni se desi da u omiljenoj pekari nestane burek sa šunkom a sledeći izlazi za 15min ili u maksiju nema omiljenog piva...
 
Ne zanima mene koliko ćes ti biti na ulici u nekom danu (naravno ne preko dozvoljenog zbog umora), neka to ostane tvoja odluka ukoliko ne remeti sistem tj dogovor koji ste vi napravili kako bi se ispoštovala ta neka nova odredba o minimumu vozila.

Uzgred ja u taksi ne ulazim zato što mi je omiljen (premda nemam ništa protiv) već zato što imam potrebu da se prevezem.
 
Ne shvatam postojanje više taksi udruženja s obzirom da grad propisuje cenu usluge i uslove. Ne mora GSP biti pri GSP-u kao do 1970tih ali moram imati mogućnost da preko aplikacije vidim sva vozila i kontaktiram sva vozila, a ne da se kockam koje od 15 uduženja ima vozila u blizini. To je i konkurencija pokazala.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=722627#p722627:32auus5m je napisao(la):
Igor » Uto Mar 31, 2020 4:43 pm[/url]":32auus5m]Ne zanima mene koliko ćes ti biti na ulici u nekom danu (naravno ne preko dozvoljenog zbog umora), neka to ostane tvoja odluka ukoliko ne remeti sistem tj dogovor koji ste vi napravili kako bi se ispoštovala ta neka nova odredba o minimumu vozila.

Uzgred ja u taksi ne ulazim zato što mi je omiljen (premda nemam ništa protiv) već zato što imam potrebu da se prevezem.
Ja o tome i pričam to i jeste poenta tahografi i uvedjenja smena noćnih dnevnih. Ja sam "omiljen" stavio jer uživam u hrani i pivu.
Veruj mi da ni mene nezanima da li voliš taxi ili ne ja sam tu da uslugu prevoza izvršim a ti platis.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=722628#p722628:sy2wpb7f je napisao(la):
vucko » Uto Mar 31, 2020 4:45 pm[/url]":sy2wpb7f]Ne shvatam postojanje više taksi udruženja s obzirom da grad propisuje cenu usluge i uslove. Ne mora GSP biti pri GSP-u kao do 1970tih ali moram imati mogućnost da preko aplikacije vidim sva vozila i kontaktiram sva vozila, a ne da se kockam koje od 15 uduženja ima vozila u blizini. To je i konkurencija pokazala.
O toj ideji se odavno priča, ali se čeka na realizaciju treba da bude jak igrač poput brata ili neko ko se pita za sve.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=722622#p722622:x0yfajvo je napisao(la):
mareska » Uto Mar 31, 2020 5:33 pm[/url]":x0yfajvo]Svakako da sam i ja za to i da se uvedu tahografi da moze da se od momenta paljenja auta bude u tom danu 8h. Ne kao nelojalna konkurencija gde mučenici rade minimum 12h pa se svako malo lupaju. Kažu ljudi da neke autobuske linije čekaju pola sata, a nije kiša i sneg.
Inace i meni se desi da u omiljenoj pekari nestane burek sa šunkom a sledeći izlazi za 15min ili u maksiju nema omiljenog piva...

Da stime sto mozes da odes do pekare prekoputa i kupis burek, jer broj pekara u gradu nije ogranicen, a broj taxi vozila jeste.
 
Onda ides na stanicu i udjes u autobus broj autobusa nije ograničen.
 
Broj autobusa je ograničen tj zna se koliko ih ima na ulici tokom dana i u zavisnosti od doba dana a koliko na noćnim linijama. Trebalo bi da te zanima da li volim taksi ili ne pošto ti ja ostavljam novac a mišljenje mogu da promenim pa da bude putnik manje ;)
 
Vozis se taksijem jer imaš potrebu, a ne da das meni novac da ga trosim :)
 
mareska, samo cementiraš mišljenja drugih ljudi o taksistima. Kad god neko nešto napiše, ti imaš kontru i ništa nije tako kako je neki član napisao i bukvalno sve napisano pokušavaš da opravdaš.

Ti ovde više uradi protiv taksista, nego da nisi ništa pisao. Alal ti ćufta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=722656#p722656:31i4j4kn je napisao(la):
dzonihsv » Uto Mar 31, 2020 5:19 pm[/url]":31i4j4kn]mareska, samo cementiraš mišljenja drugih ljudi o taksistima. Kad god neko nešto napiše, ti imaš kontru i ništa nije tako kako je neki član napisao i bukvalno sve napisano pokušavaš da opravdaš.

Ti ovde više uradi protiv taksista, nego da nisi ništa pisao. Alal ti ćufta.
Ja sam sve argumentovano odgovarao, bukvalno svaku reč. Iskreno da ti kazem mi posla imamo dovoljno, pogotovo ozbiljnije firme i nije nam potreba da vucemo ljude za rukav, ko želi i može on se vozi taksijem onaj ko nema sredstva on pljuje..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=722657#p722657:7z14kg1f je napisao(la):
Igor » Uto Mar 31, 2020 5:19 pm[/url]":7z14kg1f]Pa mogu i u autobus :p
Au Igore ja sam tek sad provalio da si ti Vladalac.. Otuda i necudi što jedva čekaju da te lajkuju :o
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=722658#p722658:1zxkdmdj je napisao(la):
mareska » pre 1 minuta[/url]":1zxkdmdj]
Ja sam sve argumentovano odgovarao, bukvalno svaku reč. Iskreno da ti kazem mi posla imamo dovoljno, pogotovo ozbiljnije firme i nije nam potreba da vucemo ljude za rukav, ko želi i može on se vozi taksijem onaj ko nema sredstva on pljuje..

Zbog ovakvih gluposti nećeš biti ozbiljan sagovornik na ovom forumu.

Ne znam koliko dugo zalaziš po forumima gde se ne okuplja š*ljam, ali ovde takav rečnik obično samo dovede do toga da te više niko ne shvata ozbiljno. Bukvalno ćeš biti etiketiran kao "jedan od prosečnih taksista" jer iz svega napisanog i tvog postavljanja, ti si ovde došao samo da ubijaš vreme i braniš taksiste, ma koliko god oni dobri ili loši bili.

edit: dodaj i ovaj gore komentar prema Igoru u moju tvrdnju.
 
Ovde je bio komentar da klijenti komentarisu kosulju i frizuru taksista. Nigde nije pristojno ici neuredan, sisanje kosta 300 dinara, voda i sapun su jeftini, moze se nesto oprati samo u masini i obesiti pa to moze da izgleda koliko toliko pristojno. Ljudi koji rade na kasama u marketima za 40 000 dinara mesecno (a svaki taksista zaradjuje vise od toga...) izgledaju uredno, taksisti retko. Da je auto cist i uredan i bez smrada cigarete je minimum. I mi se ovde objasnjavamo oko osnovnih stvari. I da. 2010 sam bio u Sangaju,u svakom taksiju dobijete fiskalni racun, informaciju o pocetnoj i zavrsnoj destinaciji, predjenim kilometrima i ceni voznje. U cemu je problem da to imamo u taksijima u Srbiji? Ili bi imali nerede na ulicama zbog toga?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=722663#p722663:3gdc7t3s je napisao(la):
dzonihsv » Uto Mar 31, 2020 5:27 pm[/url]":3gdc7t3s]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=722658#p722658:3gdc7t3s je napisao(la):
mareska » pre 1 minuta[/url]":3gdc7t3s]
Ja sam sve argumentovano odgovarao, bukvalno svaku reč. Iskreno da ti kazem mi posla imamo dovoljno, pogotovo ozbiljnije firme i nije nam potreba da vucemo ljude za rukav, ko želi i može on se vozi taksijem onaj ko nema sredstva on pljuje..

Zbog ovakvih gluposti nećeš biti ozbiljan sagovornik na ovom forumu.

Ne znam koliko dugo zalaziš po forumima gde se ne okuplja š*ljam, ali ovde takav rečnik obično samo dovede do toga da te niko ne shvata ozbiljno. Bukvalno ćeš biti etiketiran kao "jedan od prosečnih taksista" jer iz svega napisanog i tvog postavljanja, ti si ovde došao samo da ubijaš vreme i braniš taksiste, ma koliko god oni dobri ili loši bili.

edit: dodaj i ovaj gore komentar prema Igoru u moju tvrdnju.
Ne nego ću da pljujem svoju profesiju, ja sam na sve odgovorio argumentovano čak se sa nekim zamerka a složio.. Znaš koliko me briga kako ces ti da me doživljava..
Učestvujem na forumima o automobilima i putovanjima.
Pusti Igora nemoj da se lepis za nekoga to je odvratna osobina..
 
Nemam ja ovoliko vremena za presipanje iz šupljeg u prazno.

Uživaj u svom balonu.
 
Vrh