Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

Pa sad im je poslednji trenutak da uzmu dobru paru pre nego sto trziste naglo padne.
 
Таман да се изградњом тих парцела реши проблем смећа по ливади на радост будућих станара. Него нешто сам размишљао гледајући стање око садашње аутобуске станице да ли ће и око нове на Нбг бити дозвољено мигрантима да се смуцају около и траже уточиште, још је ту и железничка станица а они ту комбинацију изгледа највише воле.
 
Mozda nikne neki karton siti 2, kao nekad sto je bio na tom mestu.
 
Vidim da majstori i dalje rade..Jel imate neku infomaciju dokle ce to biti..Kakva je posledica Korone do sad na Sakuru projekat?Hvala
 
Jela":2c4fijju je napisao(la):
Vidim da majstori i dalje rade..Jel imate neku infomaciju dokle ce to biti..Kakva je posledica Korone do sad na Sakuru projekat?Hvala

Mi i dalje radimo samo smo prilagodili uslove rada i radno vreme trenutnoj situaciji. Skraceno radno vreme sa zastitnom opremom. Moramo ispostovati mere koje je drzava donela. U koliko bude potpuna obustava rada moracemo da je postujemo kao i svi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li ce te davati kupcima projekat stana sa instalacijama u njihovom stanu i mozda neki vodic za buduce stanare kompleksa ...
 
А шта је са купопродајним уговорима за другу фазу? Одложено, или...?
 
PanicMechanic":r7h1jwh1 je napisao(la):
А шта је са купопродајним уговорима за другу фазу? Одложено, или...?

Ja mislim max 10 dana. Sad zbog ove situacije rade drzavne sluzbe smanjeno ili cak ne rade neke, pa ide sporije. To je onaj papir o kome smo pisali vec ako se dobro secam. Sto se nas tice mi radimo normalno jedina promena je to sto radimo do 4 popodne umesto do 12 uvece, a sve zbog odluke vlade RS zbog trenutne situacije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pitanje za Djordja , ali i za ostale..hoce li cene kvadrata pasti u Srbiji posle korone ?
 
Hoce, ali ne za luksuznu robu u sta svakako spadaju stanovi u novogradnji. Cene u starogradnji mogu za oko godinu dana do 2 godine da padnu, kao sto je to bio slucaj prosli put.
 
MRgood u mnogo cemu se slazem u tvojim gledanjima ali ovaj put nisi u pravu cene moraju pasti i u novogradnji cak i onoj luksuznoj sad da li ce biti 20% ili 50% to je tesko proceniti na osnovu sadsnjih parametara, sigurno dolazi do pada nekretnina generalno kako novogradnje takodje i starogradnje.
Tu je ekonomija neumoljiva pad zivotnog standarda,visak radne snage, strah od ulaganja novca samo ce zustaviti razvoj a da ne pominjem usporavanje globalizacije i ogranicavanje kretanja kako robe tako ljudi i kapitala generalno.
Zamislite samo ovu sezonu u zemljama koje zive od turizma Grcka Spanija Italija, hrvatsku i crnu goru necu da pominjem i njihovu socijalnu situaciju koja ce se naravno blago odraziti i na Srbiju. Generalno avio kompanije rade sa manje od 50% kapaciteta tako povlace sve druge delatnosti jedno za drugom scenario bas povoljan za dublju recesiju. Svima zelim dobro zdravlje :sesir:
 
Nisam kupac niti imam interes. Sakura je prvi projekat u ovom bloku što je pionirski poduhvat jer je blok neuređen.

Mislim da je plus ovom bloku i to što će se graditi pešačko-biciklistički most od Bloka 70 do Ade Ciganlije.
 
Verovatno ce te misliti mnogi da sam lud i to je ok, ali moje misljenje je da ako ovo NE POTRAJE GODINU DANA cene ce eksplodirati. Citajte razne svedske novine ogromna se sredstva odvajaju posle ovoga. Ceska trilione, samo drzava Berlin 500 milijardi. Da ne duzim mnogo poenta je ogroman kapital se sprema za pokretanje ekonomija svih drzava, pare moraju zavrsiti negde, tesko da ce sve zavrsiti u jahtama avionima itd. Sustina rastu jos posle ovoga. Danas nam je od 26 rezervacija sve koje smo imali za fazu 2, potvrdilo 22 njih smo dobili na telefon. Ajde da ucinimo ovo malo zanimljivijim, hajde da napravimo opkladu ako ja pogresim zovem sve koji se veceras jave na veceru !? Moze !? Ako ja ne pogresim molba da me vise ne maltretirate BEZ KONKRETNIH DOKAZA OVDE !!!!!!! Imamo dogovor !?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ok. Mr.Good2016 i Jela za sad.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dodaj i mene, taman da te ispitamo o Sakuri na toj veceri :)

Znam bar 5 ljudi koji su se naostrili da kupe stan (novogradnju) sad kad cene padnu (ako padnu) :kafa:
 
vanste25":hb79zu4z je napisao(la):
Dodaj i mene, taman da te ispitamo o Sakuri na toj veceri :)

Znam bar 5 ljudi koji su se naostrili da kupe stan (novogradnju) sad kad cene padnu (ako padnu) :kafa:

Ok. Mr.Good2016, Jela i Vanste 25 za sad



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=723511#p723511:3i5gkm9t je napisao(la):
Djordje33 » Čet Apr 02, 2020 11:26 pm[/url]":3i5gkm9t]Verovatno ce te misliti mnogi da sam lud i to je ok, ali moje misljenje je da ako ovo NE POTRAJE GODINU DANA cene ce eksplodirati.
Sent from my iPhone using Tapatalk

Ово је суштина, не знам како да вам кажем али неки облик ванредног стања ће сигурно потрајати још мин. годину дана, јер ће се све завршити тек у оном тренутку када сви будемо вакцинисани, а развој вакцине траје 12-18 месеци, да не говоримо да ће се границе тек после тога отворити јер џабе да јуриш сваког зараженог и на то утрошиш све ресурсе државе ако их онда опет увезеш од напоље.
Шта ће бити са грађевинским пројектима уопште у том сценарију?
 
Assad84":2hu2mf6e je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=723511#p723511 je napisao(la):
Djordje33 » Čet Apr 02, 2020 11:26 pm[/url]":2hu2mf6e]Verovatno ce te misliti mnogi da sam lud i to je ok, ali moje misljenje je da ako ovo NE POTRAJE GODINU DANA cene ce eksplodirati.
Sent from my iPhone using Tapatalk

Ово је суштина, не знам како да вам кажем али неки облик ванредног стања ће сигурно потрајати још мин. годину дана, јер ће се све завршити тек у оном тренутку када сви будемо вакцинисани, а развој вакцине траје 12-18 месеци, да не говоримо да ће се границе тек после тога отворити јер џабе да јуриш сваког зараженог и на то утрошиш све ресурсе државе ако их онда опет увезеш од напоље.
Шта ће бити са грађевинским пројектима уопште у том сценарију?

Zivot se mora nastaviti. Kako kaze Tramp moramo poceti sa radom jer ako ne budemo radili vise ce ljudi umreti od ekonomskih posledica nego od korone. Mene vise brine TA VAKCINA !


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mozda bolje da stanes sad nego da antivaxerskom pricom oteras nekog potencijalnog kupca koji ne moze da saceka 6-12m kad ce cene definivno biti nize BAR 20-30%.
 
Ne vidim kakve veze ima vakcina sa mojim kupcem !? Sto se tice cena videcemo svako od nas razmislja na svoj nacin. Vreme ce pokazati.... brzo prodje 6-12 meseci kako ti kazes, a da li ce za taj period pasti 30% !? Mozda ako padnu cene svega od gradjevinskog materijala do komunalija drzavi i same cene rada, da ne pricam o ceni zemljista. Videcemo brzo proleti godina.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Djordje svaka čast na optimizmu
Nego da li će te davati stanarima vodič sa planom njihovog stana instalacija u istom i garancija na ugrađenu opremu u stanu
Kako ste planirali organizaciju upravljanja i održavanja zgradom
 
Vrh