Šta je novo?

Izbori 2024

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=725763#p725763:1bf6mirl je napisao(la):
Beki » Чет Апр 09, 2020 11:00 am[/url]":1bf6mirl]Cemu tu Hana Adrovic sluzi?
Коментари њених емисија на ју тјубу говоре довољно о томе.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=725915#p725915:2fo5yq6t je napisao(la):
vucko » Čet Apr 09, 2020 5:36 pm[/url]":2fo5yq6t]Oko levice je previše komplikovano, recimo da nju zastupaju u Srbji Socijal Demokratska Unija koju vodi Ivan Zlatić koji je i u Krovu nad glavom, a tu je i Ne davimo Beograd koji je više liberalniji. Prosto nismo obrnuli krug tranzicije kao i svi gde liberali dođu posle nekih postkomunističkih autokrata već smo i dalje zaglavljeni u nekom periodu koje su druge zemlje preležale sa tranzicijom.

Tako da su ideje da svi imaju zdravsveno osiguranje, pravo na krov nad glavom kao i naknadu za nezaposlenost neka daleka ideja dok postoje na mrskom kapitalističkom zapadu (izuzev SAD koja je liberalni pakao koji profitira čak i na testovima od COVID19 na svojim građanim) koji je usvojio te ideje kako bi amortizovao pristiske socijalizma.
Treba biti pametan pre svega, a tesko je reci sta je za
Srbiju pametno u ovom trenutku.

Da li ja mislim da je Putin totalni kr****? Da. Da li bi se ponasao puno drugacije od njega i vodio Rusiju na drugaciji nacin da sam dosao na vlast kad i on, posle svega sto je zapad uradio Rusiji 90-ih? Tesko.

Nama treba skup strucnjaka koji ce svaku odluku donositi posebno, a ne voditi se idealima. Pa, eto to nesrecno Kosovo, svi masu americkim zastavama i dizu spomenike Klintonu i sta su dobili i kako zive? Je li Americi bilo tesko da ulozi par milijardi u Kosovo, to je mala teritorija sa malo stanovnika, dole je sa malo ulaganja moglo sve da procveta. Da na Kosovu svi zive ko bogovi u uredjenoj drzavi, brzo bi i mi u Srbiji mahali zastavama SAD-a i naklonili se njima.

Problem koji mnogi ne shvataju je da zapad jedva prezivljava i ne mozemo svi da budemo Norveska i Svajcarska. Mi smo ovde i odredjeni da zivimo u bedi i radimo za njih za sitne pare da bi oni mogli da zive kako treba.

Mozemo mi da budemo vece demokrate i liberali od celog sveta, udjemo im dupe, priznamo Kosovo, legalizujemo gej brakove i usvajanje dece...sve moguce da uradimo, opet ce nas ponizavati i bicemo beda i sirotinja.

Tako da, politicki kompas, levo-desno, liberalno-konzervativno...u Srbiji sluzi samo za licnu upotrebu i kao licni stav. A sto se tice drzavne politike, ona pre svega mora da bude pametna i da je vodi struka i svako odluku treba donositi u skladu sa drzavnim interesima i pre svega gradjana Srbije.

Ja bih kao liberal i levicar donosio mnoge konzervativne, mozda cak i desnicarske zakone. Druge nam nema.

Na kraju svega - patriotizam mora da bude na prvom mestu i kljucna stvar je skinuti izdajnicku vlast. A svaka je takva bila.
 
Srbija je bedna ne zbog sveta nego zbog korumpiranih politicara zadnjih 30 godina. Manje vise istih, koji su samo menjali partije. Moze se menjati, kada bi Srbija bila demokratska i pravom regulisana drzava, ne bi bila bogata iz mnogo razloga ali ovako bedna kao sto je sada ne bi bila. Ali uredjen sitem ne dozvoljava lako bogacenje i promovise rad kao osnov uspeha pojedinca i zajednice. Koliko neko veruje u rad u Srbiji? Retko ko. U sta se veruje? Korupciju, vezu, partiju... Ima li zivota sa takvim sistemom vrednosti? Kakva je razlika izmedju Djilasa i Vucica? Retorika. Sustinski.Nema je. Menjajmo sustinu.
 
Vucic i Djilas su placenici koji rade sta im se naredi. Korupcija se iskoreni za sest meseci maksimum kad imas vlast koja zeli to da uradi.

Opet primer Kosova. Oni su isti kao nasi, jedina razlika je sto ne kriju za koga rade. Pa Haradinaj je otvoreno rekao da nemaju spoljnu politiku nego rade sta SAD kaze. Isto tako bi ta SAD mogla da naredi vlasti na Kosovu da urede tu ,,zemlju" i pretvore je u raj na Balkanu plus finansijski da im pomognu.

Tako i kod nas su politicari samo marionete, finansirani od spolja da bi uopste dosli na vlast i kada dodju, rade sta im se kaze. Pa Vucicu sutra da kazu da nema vise Parova, Zadruge, Pinka i Informera, prekosutra ih vise ne bi bilo. Ali kako to da niko ne kaze?

Riba od glave smrdi.

Da Pink, Hepi i RTS pustaju klasiku par dana od jutra do mraka, sledece nedelje bi svi isli ulicom zvizdukajuci delove iz Male nocne muzike, Cetiri godisnja doba...
 
Ako zaista verujemo u to i treba da nestanemo kao narod. Svi smo mi ograniceni svojim poreklom, obrazovanjem, navikama, ali ne prepoznati da srljamo kolektivno u propast i da je sramota biti Srbin.... Pa ceo svet prenosi ove idiotske mere u Srbiji i iscudjava se iditizmu vlasti i pokornosti naroda... Pa nemojte mi reci da su ovo Tramp i Putin (ili neki sedamnesti pomocnik dvanestog sekretara u njihovom kabinetu) ovoga instruirali sta da radi sada....
 
U specificnim situacijama kao sto je ova, mislim da nemaju bas vremena da se toliko bakcu nama, sto je gospodin Vucic iskoristio i ucinio sve da spasi nas narod, a narocito penzionere. Hvala mu!
 
Ja mislim da je socijalizam suprotran navikama i mentalitetu u Srbiji.
Srbin zeli da komsiji crkne krava, ne da se udruzuje sa njim.
Ond aimamo efekat pohlepe, nerekidno po redjenje sa komsijama, rodjacim itd.
Zene koje pumpaju muzeve da zarade "jos", kao kompenzaciju za drugo 'jos"

Neoliberalizam je ideologija koja je ovde najpopularnija, upravo zbog "greed is good".
 
Ono sto se danas smatra pod "strucnjacima" su licencirani sistemski ljudi, znaci tesko od njih ocekivati promenu. Npr ako vam drzava oduzme lekarsku lecencu jer drukcije mislite onda vise niste ni "strucnjak" ni "lekar", vec "nadrilekar". Mi sad pored drzavnih firmi u sistemu imamo masu para-drzavnih licenciranih firmi (slicno kao pre drustvenih): arhitekte, banke, osiguranja, apoteke, telekomunikacije (nac frekvencije I sl), lekari, profesori, nastavnici, policija, sudije, vojska... ali I subvencinosana strana preduzeca, partijske firme... eto, izaberite "strucnjaka". Ocigledno da je uvodjenje "trzisne ekonomije" bio izgovor drzave da se otarasi obaveza prema polovini svojih gradjana, a da drugu polovinu nastavi da drzi u privilegovanom polozaju, licencirane.
 
Samo da podsetima, I Vucic je strucnjak (dr nauka), I Tadic je strucnjak (a I otac mu bio akademik), I Kostunica je strucnjak (dr nauka), I Djindjic je strucnjak, I Cvetkovic, I Labus, I Seselj, I Dinkic... veceg olosa sam vidjao na fakultetima nego na ulici. Kakav je strucnjak onaj koga isprogramira Sarcevicevo skolsto, ili Tadicevo, ili Slobino, ili Titovo, ili globalisticko na Harvardu I sl? Pa ljudi se upravo bune protiv njihovih sistema, a ne da im odatle dolaze novi.
 
Нема те партије која нас може отргнути глобалном систему тржишта. Наш систем нас тера да будемо незадовољни животом овде и да тражимо срећу на западу, а ни то није случајно пошто њима фале људи који се лако асимилују, а ми смо ту међу погоднијим народима.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=726126#p726126:33hpz69q je napisao(la):
Earthmoving » Pet Apr 10, 2020 10:22 am[/url]":33hpz69q]Samo da podsetima, I Vucic je strucnjak (dr nauka), I Tadic je strucnjak (a I otac mu bio akademik), I Kostunica je strucnjak (dr nauka), I Djindjic je strucnjak, I Cvetkovic, I Labus, I Seselj, I Dinkic... veceg olosa sam vidjao na fakultetima nego na ulici. Kakav je strucnjak onaj koga isprogramira Sarcevicevo skolsto, ili Tadicevo, ili Slobino, ili Titovo, ili globalisticko na Harvardu I sl? Pa ljudi se upravo bune protiv njihovih sistema, a ne da im odatle dolaze novi.

Bravo!

Od univerzitetskih ergela ne mozem ocekivati nista.
Oni su nasi neprijatelji.
 
Šta je ovo rođaci? Na jednog iskrenog pristalicu Aleksandra Vučića ide tri bota Saveza za Srbiju koje plaća Šolak? Ovo je sramno šta se radi po komentarima. Vučiću šta čekaš više gasi SBB i n1 ima tvoj kućni ljubimac da propišti kao juče na KZN kriznog štaba
 

Prilozi

  • Screenshot_2020-04-10-12-16-01-398_net.b92.android.brisbane.jpg
    Screenshot_2020-04-10-12-16-01-398_net.b92.android.brisbane.jpg
    488 KB · Pregleda: 1.470
Vucui nije dr
Ukinuti komentare na svim sajtovima da bogovi ostanu bez posla
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=725947#p725947:35vj1vgl je napisao(la):
Beki » 09 Apr 2020 06:28 pm[/url]":35vj1vgl]Vucic i Djilas su placenici koji rade sta im se naredi. Korupcija se iskoreni za sest meseci maksimum kad imas vlast koja zeli to da uradi.

Opet primer Kosova. Oni su isti kao nasi, jedina razlika je sto ne kriju za koga rade. Pa Haradinaj je otvoreno rekao da nemaju spoljnu politiku nego rade sta SAD kaze. Isto tako bi ta SAD mogla da naredi vlasti na Kosovu da urede tu ,,zemlju" i pretvore je u raj na Balkanu plus finansijski da im pomognu.

Tako i kod nas su politicari samo marionete, finansirani od spolja da bi uopste dosli na vlast i kada dodju, rade sta im se kaze. Pa Vucicu sutra da kazu da nema vise Parova, Zadruge, Pinka i Informera, prekosutra ih vise ne bi bilo. Ali kako to da niko ne kaze?

Riba od glave smrdi.

Da Pink, Hepi i RTS pustaju klasiku par dana od jutra do mraka, sledece nedelje bi svi isli ulicom zvizdukajuci delove iz Male nocne muzike, Cetiri godisnja doba...
Hau jes nou. Ko ih plaća sa zapada??? Nemojte dizati kleptokratiju i mistifikovati je. Naš narod pravi od klasične korupcije bajku.

Kurti je jedini bio protiv dila i ne drže ga Ameri u šaci ali je zglajznuo brže nego što si rekao keks.
Političare ne finansiraju stranci već naši tajkuni, biznismeni i ekipa.

Jeste, pink određuje kulturu, a zapravo deca gledaju na jutjubu, ne znam nijedno dete da gleda televiziju na klasičan način.

Elem, ceo ovaj užas sa Covid19 i ukazuje da je potrebna levica koja radi za malog čoveka, a ne Teša Tešanović kojeg se sećam dok je blejao ispred Filozofskog i skidao se go na svirkama i na Yumetalu kačio svoje gole fotke.

Sramno je gde smo kao društvo došli, pogotovu u pogledu teorija zavera koje služe da pacifikuju i idotiziju radni narod od toga da njihovi problemi proizilaze iz ustrojstva kapitalizma gde onaj ko ima kapital ima dozvolu za ubijanje. Kao i pre 100 godina mi smo u nekom feudalizmu dok su drugi otišli korak napred.
 
Levica retko gde više radi za malog čoveka.
Sad su to pokreti za zaštitu svih vrsta manjina, ali isključivo na nivou grupa. Crnci, migranti, lgbtq, osobe sa invaliditetom, Romi, ....ali isključivo kao grupe. Pojedinci, posebno oni koji ne pripadaju nekoj od ovakvih 'grupa' su potpuno nevidljivi za moderne levičare i njihove politike. Najbolji primer je Švedska, koja je nekad bila primer socijaldemokratske idile a sad sve više tone u propast sa migrantima koji samo prave štetu.
 
Ne bi se složio nego imaš loš primer Srbije i SAD koje su nam zbog toga gde živimo i ko ima kulturnu hegemoniju najbliže. Evo, recimo Krov nad glavom tokom vanrednog stanja deli solidarno doniranu hranu beskućnicima i onima koji su socijalno ugroženi i često iseljeni na ulicu od strane izvršitelja.

https://www.facebook.com/zakrovnadglavom/

Svako inkluzivno društvo štiti svoje najugroženije grupe, opet kažem levica nisu sve NVO u Srbiji niti su SJW koje navodiš u SAD a koje bi i jao kao neki levičar mogao sasvim solidno da iskritikujem sa svojim sektaškim interpretacijama. Zaboravljamo da su i žene bile ta manjina jer do relativno skoro u istoriji nisu imale imovinska prava kao ni pravo glasa. Do pre 50 godina afroamerikanci nisu imali ravnopravna prava u SAD i.t.d. Mislim da trebamo da se ugledamo na pozitivne primere kao što su Nemačka, Francuska i Švedska a ne SAD, lude britance i slične.

Imam čast da sarađujem sa Švedskim radničkim pokretom i mislim da znatno grešiš. Kamo sreće da smo deseti deo onog što je Švedska u pogledu uređenja, vladavine prava i socijalne inkluzije.

Živimo u državi u kojoj je zdravstveno osiguranje privilegija kao i dostojanstveno radno mesto bez partije za prosečnu platu koja je inače "naštelovana".
 
Švedska je to postigla kroz istoriju, nekad im je socijaldemokratija bila najbolja na svetu. A danas? Ulazi im sve i svako ali kad im sleti Srbin npr samo što mu ne dodele pandura da ga prati. Zato obojeni mogu sve kao da su im preci Šveđani još od vikinškog doba. Švedska socdem vlada takođe povećava poreze na penzije i tamo penzionerski standard drastično opada.

Što se tiče Krova nad glavom, njih ne računamo jer nisu partija.

I sve leve partije koje su nastale reformom real-socijalističkih partija se teško mogu smatrati levicom. Ne samo SPS već i u ostalim bivšim real-socijalističkim zemljama.
 
Ali ko kaze da je Svedska primer socijalne zemlje? Upravo suprotno, kod njih je masovnom imigracijom na delu najzesci imperijalni kolonijalizam i unistenje njihove socijale, tj sto bi na srbskom rekli - zajednice. Dobro, moze se okrenuti pogled gledanja za koga je to lose. Za migrantsku, tj okupatorsku socijalu je dobro jer su oni u plusu dobijaju tudje resurse i zemlju, a za Svedjane je lose jer im okupatori njihovo uzimaju. Slicno ko u slucaju coveka i bakterije, zavisi iz cijeg ugla se gleda, za bakteriju je dobro da se nastani u coveku, za coveka je dobro da se resi bakterije. I parazita generalno. Ne, stvarno, cekamo taj novi dan oslobodjenja kad ce se zakonski kaznjavati propagiranje okupatora kao deo zajednice. Dobro je da ta ideja sve vise dobija podrske preko drustvenih mreza, Interneta, Youtuba... Naravno jedan od privih znakova promena i oslobodjenja ce biti kad se u Srbiji promeni sorosevski zao Zakon o javnom informisanju i clan 38 koji stiti okupatore, i kao sto je taj zakon vrsio represiju nad rodoljubima, posle politickih promena, nov zakon bi trebao da osudi na zatvor sve one koji su podrzavali i propagirali taj zakon. To kad se desi - znacemo da su prave politicke promene i prava opozicija, a da nije predstava da je sjahao Kurta, a uzjahao Murta.
 
I da naravno, Tadicev Ustav mora da se promeni sa pravim politickim promena. Srbija iz zemlje gradjana mora da se vrati u zemlju Srba ali I drugih Evropljana, znaci u duhu istinskih vrednosti Evropske Unije. To znaci da nismo za primitivne seseljevske podele nasih ljudi na pravoslavne, katolike, muslimane, Madjare, Rumune, Crnogorce, Makedonce... jer brat je mio koje vere bio. Ili stranke I kluba za kog navija. Znaci to je najslobodnija I najevropskija Srbija za bracu Evropljane. Sto se tice drugih naroda I rasa, treba reci istinu da su oni gosti ovde. Ali sasvim normalno kao sto smo I mi kod njih u Africi ili kod Roma u Indiji, skroz posteno I ravnopravno. To mora biti jedna od prvih stavki u novom, slobodarskom Ustavu.
 
Шта мислите да нам се устав базира на уставу Швајцарске?
 
Ustav se krsi svakodnevno. Moze da se usvoji najbolji ustav na svetu, ne vredi.
 
Sta kaze Ustav Svajcarske? Mada na prvi pogled, Svajcarsku kao mesto za sklanjanje opljackanog plena bankarske mafije, ne bi voleo tu osnovu morala za Srbiju. To sto su ulickani, pa i Arsen Lupin je nosio rukavice. I onda lepo kad doneses plen, uvedes stroge zakone, kamere, kontrolu... jer ipak plen treba cuvati ili od novih lopova ili da opljackani ne dodju po svoje. Bazelski BIS- Bank of International Settlements nazivaju jos i bankom centralnih banaka. Necemo valjda putem lopova, vise mi se svidja ona "treća grupa Srba" koju Bora Čorba opisuje na kraju svoje pesme Cenovnik:
"...Postoje i Srbi strašni
Ponosni i sirmoašni
te su grupe vrlo male
ali nisu nisko pale
jer imaju ideale

Probali su da ih kupe
njih za novac boli dpe
ceo svet da pare skupi
ne bi mogo da ih kupi

Odbijaju sve valute
a nemaju banke zute
i bez pare prebijene
takav Srbin nema cene

Bas zbog takvih siromaha
Usr.o se svet od straha"
https://www.youtube.com/watch?v=QftoSf1_gJg
 
> Pa ceo svet prenosi ove idiotske mere u Srbiji i iscudjava se iditizmu vlasti i pokornosti naroda...

O tome je pisao jos Domanovic, nemaju cemu da se iscudjavaju.
Ovo sto danas imamo je vlast najbliza mentalitetu Srba.
Ljudi ne razumeju da narod ceni bahatost.
Dive se onima za koje ne vaze pravila.

Svi koji su jos ljudi treba da odu odavde.
 
Domanović je živeo u Srbiji Nikole Pašića.
Danas vladaju njegovi ideološki naslednici.
Ne postoje nikakvi 'naprednjaci' već samo radikali.
Srbija je uvek nazadovala pod radikalima i pašićevcima.
 
Vrh