Косанчићев венац - ревитализација

Diskusije o objektima koji se rekonstruišu i obnavljaju

Moderator: Igor

Stefan BB
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Jun 20, 2018 12:02 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1244
Pohvalio: 274

Re: Косанчићев венац - ревитализација

Postod Stefan BB » Sub Apr 11, 2020 12:17 pm

And7rey » Pet Feb 14, 2020 10:48 am napisao:Kako da nema veze ko je na vlasti zar nisi čuo za preletače. Ovaj parazit se jednostavno brzo prilagodio na novu klimu kada je došla ova vlast. Nova klima mu toliko odgovara da sada već gradi cecesije po KV.
I ja sam pokušao da kopam i nadjem nešto ali taj fantomski studio nema ni sajt ni fb, nisam ni linkedin arhitekte našao, ili sam možda našao i bio je prazan, ne sećam se. Svakako nisam našao korisne informacije da bih barem mogao da kontaktiram projektanta.

Kontakt ima to nije problem timestudi@gmail.com .. Informacija nigde.. Balkan hotel koji pominje Homer, takođe je apsolutno fantomski projekat gde se ne zna koji se radovi izvode, ko je investitor, koj e izvođač, a kamoli koje projektant.. Za ovo smo sve MI KRIVI. Samo MI. Ne oni. Puštamo ih da nas gaze, da u centru centra grada izvode neidentifikovane radove bez ikakve info table i zaštitne ograde gradilišta... Za onaj primitivizam koji su napravili u Takovskoj nemam reči. ,,Beograđani" moji??

Je li Vas makar malo stramota? Je l' Vas zaista sve ne interesuje Trg republike, Trg Nikole Pašića, Savski most, ono ćudo na Košutnjaku, divljaštvo u Jovanovoj, rušenje zgrade Saveznog mupa?

E da. Zašto je Generalštab važniji od zgrade Saveznog Mupa.. Ajde neka ruše samo! Mnogo bi bio lepši jedan stakleni hotel sa kulom od 75 metara i most preko Nemanjine.. :bash: Ajde malo uključite mozak.. Novi divljački poduhvati nas tek očekuju... Mogu i da pretpostavim koji su.. Ja mogu da razumem da u Beogradu živi milion glupih i nezainteresovanih ljudi, polupanih u mozak, ali šta je sa ovom drugom polovinom? Je l' Vas to stvarno toliko ne zanima. Dosta više kukanja i lupetanja gluposti po ovom forumu!

Je l' ima neki advokat ovde? Ajde lepo neka ako ga zanima njegov grad, neka podnese prijavu za neispravnu info tablu. Evo ja preuzimam na sebe da ću medijski pokušati da ispratim celu situaciju, plasiram je preko svoje stranice i svojih kontakta.

Ajde više neka neko počne nešto da radi, a ne da priča i žali se kako mu ništa ne valja. Dajte za poćetak da vidimo na šta liči taj projekat? Oni su stavili koliko sam video na info tablu projekat iz Baba Višnjine..
Pohvale za post: 2
dziggy
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Feb 05, 2007 11:47 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1032
Pohvalio: 1831

Postod dziggy » Ned Apr 12, 2020 12:17 am

Posmatrac » 10 Apr 2020 02:30 pm napisao:Zid nije izdržao :violina:
Slika

Pa ako vec ovaj zid ne izdrzava, sto ne pozovu nekog umetnika koji crta murale, mi ih bar imamo svetski poznatih koliko ocea, ja znam za Arteza. Malo j jeste skroz beo zid. Moze i neko bilje da se postavi pa bi se prekrio zid, a i ne bi se videli crtezi, tj ne bi ih ni crtali.
Ulazak u novi fasizam
Babyaardvark
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Pon Avg 19, 2013 1:19 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 470
Pohvalio: 441

Postod Babyaardvark » Ned Apr 12, 2020 2:01 am

Ovaj zid bi trebao da bude mišolovka za žvrljače
Pohvale za post: 4
DraganSt
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Uto Avg 15, 2017 4:05 am
Kontakt:
Pohvaljen: 459
Pohvalio: 292

Postod DraganSt » Ned Apr 12, 2020 10:54 am

Stefan BB » Sub Apr 11, 2020 12:02 am napisao:Pa ja ću stavarno sada da uzmem da se ubijem. Oni su totalno uništili grad, ja prosto više nemam reči za njihovo divljaštvom Našta ovo liči? Kakav crni spa centar i teretana na Kosančićevom vencu??? . :bash: :bash: :bash:

A sta je lose u tome?
DraganSt
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod DraganSt » Ned Apr 12, 2020 10:56 am

dziggy » Ned Apr 12, 2020 1:17 am napisao:
Posmatrac » 10 Apr 2020 02:30 pm napisao:Zid nije izdržao :violina:
Slika

Pa ako vec ovaj zid ne izdrzava, sto ne pozovu nekog umetnika koji crta murale, mi ih bar imamo svetski poznatih koliko ocea, ja znam za Arteza. Malo j jeste skroz beo zid. Moze i neko bilje da se postavi pa bi se prekrio zid, a i ne bi se videli crtezi, tj ne bi ih ni crtali.

Da se ja pitam, ceo KV bi bio iscrtan muralima. Ali nasa elita koja odlucuje nema osnovnu kulturu. Ovaj zid je idealan za mural.
Дошљак
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sub Nov 01, 2014 12:14 am
Kontakt:
Pohvaljen: 12616
Pohvalio: 30232

Postod Дошљак » Ned Apr 12, 2020 10:58 am

Мора се узети у обзир историјска вредност Косанчићевог венца, ипак је то место стратиште нашег културног стваралаштва. Треба бити умерен ту.
Pohvale za post: 3
dziggy
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Feb 05, 2007 11:47 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1032
Pohvalio: 1831

Postod dziggy » Ned Apr 12, 2020 11:17 am

Pa nece da ga ruse nego ulepsaju. Ceo Pariz u muralima, a ima i murala od ore drugog sv rata u beogradu i dalje aktuelnih.
Ulazak u novi fasizam
Дошљак
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod Дошљак » Ned Apr 12, 2020 11:33 am

Мислио сам на теретане и спа, не на мурале. Мада једино овај зид видим као место где би могао мурал.
DraganSt
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod DraganSt » Ned Apr 12, 2020 6:32 pm

Kakve veze ima da li je spa ili teretana ili stanovi? Vazno je kako izgleda spolja, da ne narusava ambijent, a sta je unutra je nebitno.
vucko
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Ned Apr 20, 2008 1:42 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 4653
Pohvalio: 1088

Postod vucko » Ned Apr 12, 2020 10:44 pm

Ok, onda bi i kupleraj bio ok, to jest "masaža".
Pohvale za post: 5
DraganSt
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod DraganSt » Ned Apr 12, 2020 11:03 pm

Na glupa pitanja obicno ne odgovaram, ali evo odgovoricu ti. Bio bi.
Pohvale za post: 1
gishko
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Sep 27, 2016 1:41 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1692
Pohvalio: 5162

Postod gishko » Ned Apr 12, 2020 11:31 pm

Dragane, uz dužno poštovanje, ja stičem utisak da ti ovde troluješ sa ciljem da se zezaš. Naravno da je bitno koje će namene biti koja zgrada. U slučaju da se otvori kockarnica, znaš i sam da u tom slučaju od kola ne bi moglo da se prodje, a gospoda koja posećuju kockarnice obično imaju "dozvole" da rade šta im se hoće. Što se murala tiče, uredu je dok su oni pravo umetničko delo i to sa odredjenom merom, sa druge strane, Beograd nema toliko starih jezgara koja su očuvana da bi mogao sebi da priušti da se u njima radi što se radi u drugim gradovima gde je to samo jedna u nizu starih ulica. Prema mom mišljenju, Skadarlija, centar Zemuna i Kosančićev venac moraju da imaju poseban visoki nivo zaštite gde ne bi moglo da se radi bilo šta bez prethodnog pitanja struke.
Pohvale za post: 7
Drakche
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Čet Avg 19, 2010 11:50 am
Kontakt:
Pohvaljen: 2844
Pohvalio: 2951

Postod Drakche » Pon Apr 13, 2020 6:42 am

Bez obzira sto su murali moj reon, moram da priznam da mi retko kada bas dobro izgledaju.
Mozda zbog toga sto se zid cesto posmatra kao izolovano platno, umesto da se prilagodjava svojoj okolini.
Ume da deluje malo aljkavo na prvi pogled. Ponekad je umetnost odrzati zid cisto belim.
DraganSt
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod DraganSt » Pon Apr 13, 2020 9:24 am

gishko » Pon Apr 13, 2020 12:31 am napisao:Dragane, uz dužno poštovanje, ja stičem utisak da ti ovde troluješ sa ciljem da se zezaš. Naravno da je bitno koje će namene biti koja zgrada. U slučaju da se otvori kockarnica, znaš i sam da u tom slučaju od kola ne bi moglo da se prodje, a gospoda koja posećuju kockarnice obično imaju "dozvole" da rade šta im se hoće. Što se murala tiče, uredu je dok su oni pravo umetničko delo i to sa odredjenom merom, sa druge strane, Beograd nema toliko starih jezgara koja su očuvana da bi mogao sebi da priušti da se u njima radi što se radi u drugim gradovima gde je to samo jedna u nizu starih ulica. Prema mom mišljenju, Skadarlija, centar Zemuna i Kosančićev venac moraju da imaju poseban visoki nivo zaštite gde ne bi moglo da se radi bilo šta bez prethodnog pitanja struke.

1. Cak i da pretpostavimo da tamo bude kockarnica, postojanje kockarnice ne znaci da ulica ne moze biti zatvorena za saobracaj
2. A sto se tice toga da Beograd nema toliko starih jezgara koja su očuvana da bi mogao sebi da priušti da se u njima radi što se radi u drugim gradovima gde je to samo jedna u nizu starih ulica, tu se slazem, ali me sada bas interesuje da li si digao glas protiv memorijalnog parka na mestu biblioteke ili podrzavas to sto struka kaze - graditi park umesto obnoviti srusenu zgradu?
3. " a gospoda koja posećuju kockarnice obično imaju "dozvole" da rade šta im se hoće." - Tu se slazem, samo sto ne vidim nikakvu vezu izmedju gospode koja posecuje spa salone i kockarnice. Ne zivim u Srbiji pa mozda gresim, nije valjda da je u Srbiji stanje doslo do takvog dna da obican covek cak i u spa salon ne moze da ode nego je to privilegija onih koji idu u kockarnice? U to ne mozes da me ubedis.
gishko
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Sep 27, 2016 1:41 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1692
Pohvalio: 5162

Postod gishko » Pon Apr 13, 2020 11:07 am

Nažalost, kod nas ne postoje institucije. Ako ti je tata neko ti ne da dobijaš pravo da se bahatiš, već možeš da gaziš ljude. Imamo novi primer gde su vlasnici kluba u tek rekonstruisanoj Karadjordjevoj odvalili stubiće i od trotoara napravili parking. Ako uzmemo u obzir da su kladionice i kockarnice zatvorene u poslednjem talasu zatvaranja zbog virusa, onda to samo govori da se vlasnicima očigledno može.

Nadovezaću se ovde na poslednju tezu, izjavio si da je potpuno nebitno šta se otvara unutra i da je bitno samo kako izgleda spolja. To ima smisla ako unutra nije kao što Delija kaže Kupleraj, ili recimo kockarnica, jer znamo koja klijantela će da kruži okolo, samim tim će kraj postati neatraktivan većini ljudi, a i cela celina gubi smisao uopšte. Tu bi trebalo da ima svakako kafića, i ostatak bi trebalo posvetiti kulturi.

A po pitanju biblioteke, naša struka danas ne sme da kaže ništa dokle god se prava "struka" sa pinka ne izjasni šta je najbolje po sve nas. U normalnoj zemlji mislim da bi bila i debata po ovom pitanju gde bismo imali crno na belo šta je najpametnije učiniti.
Дошљак
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod Дошљак » Pon Apr 13, 2020 5:17 pm

Због искуства са последим новијим бјекатима у овом крају (онај бункер у Париској, новоградња у Карађорђевој и "башта") морамо бити обазриви.
Вожд
Expert
Pridružio se: Uto Apr 15, 2014 11:47 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 9775
Pohvalio: 8008

Postod Вожд » Pon Apr 20, 2020 5:11 pm

Pohvale za post: 9
Kailan
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Avg 24, 2015 3:44 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1249
Pohvalio: 131

Postod Kailan » Pon Apr 20, 2020 8:33 pm

речи нису у стању да опишу колика је безочна бахатост и непоштовање према прецима на датом месту правити постмодернистички паркић уместо реконструкције библиотеке

поготово што се за то залажу махом исти који се шатро брину за амбијенталну целину простора па би да одређују потенцијални комерцијални садржај у унутрашњости ових околних зграда које су преживеле. Смејурија
“When you see that in order to produce, you need to obtain permission from men who produce nothing - When you see that money is flowing to those who deal, not in goods, but in favors and your laws don’t protect you against them, but protect them against you - When you see corruption being rewarded and honesty becoming a self-sacrifice - You may know that your society is doomed.”

Ayn Rand
Pohvale za post: 12
Salebata
Beginner
Pridružio se: Ned Dec 25, 2016 1:04 am
Kontakt:
Pohvaljen: 61
Pohvalio: 862

Postod Salebata » Pon Apr 20, 2020 8:42 pm

Kailan » Пон Апр 20, 2020 7:33 pm napisao:речи нису у стању да опишу колика је безочна бахатост и непоштовање према прецима на датом месту правити постмодернистички паркић уместо реконструкције библиотеке

поготово што се за то залажу махом исти који се шатро брину за амбијенталну целину простора па би да одређују потенцијални комерцијални садржај у унутрашњости ових околних зграда које су преживеле. Смејурија

Ne vidim sta je tu smejurija. Pravi se memorijalni park, naravno da ce paznja biti okrenuta ka ambijetu jer se pravi novi objekat. A drugo nisam cuo koji ce komercijalni sadrzaj biti tu.
dex libris
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Čet Okt 12, 2017 12:34 am
Kontakt:
Pohvaljen: 706
Pohvalio: 1413

Postod dex libris » Pon Apr 20, 2020 8:43 pm

Bravo, @Vožde!

… pametnome dosta!
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 18613
Pohvalio: 7655

Postod direktor » Pon Apr 20, 2020 10:44 pm

A ocemo i zgradu iza zgrade bibljoteke obnoviti posto se ista nije prostirala do sada postojece zgrade ...
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
dex libris
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Čet Okt 12, 2017 12:34 am
Kontakt:
Pohvaljen: 706
Pohvalio: 1413

Postod dex libris » Pon Apr 20, 2020 10:54 pm

Naravno da treba obnoviti i nju …
Galeks
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Nov 17, 2011 4:20 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1328
Pohvalio: 518

Postod Galeks » Uto Apr 21, 2020 8:46 am

Ма колико ми овде тупили, најскладније решење је обновити зграду и у њој направили поставку која ће чувати сећање на изгубљено наслеђе.
Ћирилица :dil:
Pohvale za post: 8
Дошљак
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod Дошљак » Uto Apr 21, 2020 8:48 am

Mузеј бомбардовања у 2. светском рату са акцентом на губитак библиотеке.
relja
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sre Dec 13, 2006 3:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 8028
Pohvalio: 2243

Postod relja » Uto Apr 21, 2020 12:05 pm

Sećanje se izbledeti i nestati ako se zgrada obnovi, gubatk će biti relativizovan i na kraju zanemaren.
Previđate koliko su ljudi po svojoj prirodi površni.
Nije obeležje neophodno zbog malog broja ljudi koje ta tema zanima pa su upućeni u detalje. Neophodno je zbog one velike većine svih ostalih koji i ovako nikada neće poželeti da uđu u tu zgradu.
"Čovečuljci sa logaritmarima i računarima će naslediti zemlju." "Feniksov let" , 1965. g

Povratak na “Rekonstrukcija i obnova objekata”