Šta je novo?

ADA CIGANLIJA - Beogradsko more

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=730353#p730353:yfyim0i6 je napisao(la):
Drakche » Sre Apr 22, 2020 5:29 pm[/url]":yfyim0i6]Ja ne volim te pontonske mostove. Lepse je kada je 'pravi', lucni most, koji ne sece jezero na dva dela.

I moj glas za lučni.. :kk:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=730355#p730355:21ciaig8 je napisao(la):
Drakche » 22 Apr 2020 05:32 pm[/url]":21ciaig8]Oba mosta bi mogla biti u jednoj liniji, kao dva dela istog projekta np.
Nisam baš razmlšljao o vrsti mosta preko jezera, ali obzirom na dubinu i širinu jezera tu može da se izgradi više vrsta, nap. Viseći most sa pilonom na sredini.
Položaj tog mosta takodje može da bude različit, pa i "u liniji" sa planiranim "Ada-blok70"
 

Prilozi

  • IMG_20200422_183759.png
    IMG_20200422_183759.png
    637,2 KB · Pregleda: 2.247
Ipak bih most pomerio jos ka sredini jezera. Ne kao jedan veliki, vec nekoliko manjih, lucnih mostova. Samo za pesake i bicikliste.

Ne znam kakava je trenutno situacija na NBGD, u bloku koji na mapi izgleda kao napusteni skejt park,
ali i taj deo bih ukljucio u projekat, kao i Adu Medjicu.
 

Prilozi

  • Screenshot 2020-04-22 19.23.44.png
    Screenshot 2020-04-22 19.23.44.png
    660,3 KB · Pregleda: 2.224
Na Medjici je zabranjena gradnja i ona je praktično u vlasništvu Udruženja vlasnika objekata. Tamo nije realno da se gradi, a već je odabrana lokacija izmedju Ade i bloka 70.
Most na sredini jezera je daleko od mesta gde je većina posetilaca i moralo bi da se pešači do njega na obe strane jezera. On mora da bude tamo gde ima ljudi, možda u produžetku postojećeg puta.
 

Prilozi

  • IMG_20200422_203345.png
    IMG_20200422_203345.png
    814,9 KB · Pregleda: 2.197
Javila mi se jedna ideja : premeštanje Starog savskog mosta na Jezero umesto na Ušće.
Tako bi se bar koristio kao most, a mogao bi da se montira sa nešto manjom širinom.
 
Mogla bi da se zadrži i ova varijanta korišćenja mosta, tj. koncept predvidjen za Ušće.
 
Oћемо ли се више најести и напити? Мора ли све да буде кафана?
 
Ako ovaj luk mosta bude montiran preko Jezera kod Ade, neće biti nikakvih kafana.
 
Pa funkcija tog mosta bi i trebalo da bude da reaktivira udaljene delove ade sa ostrvske strane a ne da premosti deo koji je najdostupniji na samom pocetku. Ova ideja za premoscavanje medjice bi najvise pila vodu jer spaja sredinu jezera sa sredinom medjice i sredinom setalista na novom beogradu, ne moze da ima vise smisla od toga. A graditi na pocetku ade je besmisleno.
 
Napisao sam šta mislim o tom predlogu preko Medjice, a mostovi se grade tamo gde će biti najveći promet, gde ima najviše ljudi, a to je otprilike u nivou postojećeg puta koji je oko 700m od ulaska na Adu. Njemu bi gravitirao i deo sa druge strane plaže, pa bi tako zadovoljio glavninu potreba za prelezak preko Jezera.
.
file.php


Svaka druga opcija bi povezivala obale Jezera na kojima ima mnogo manje posetilaca i potreba. Osim toga on je u liniiji sa budućim mostom Ada-B70 i bio bi spojen već postojećim putem.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=707106#p707106:2ni3kc5l je napisao(la):
Biciklistkinja » Pon Feb 10, 2020 7:45 pm[/url]":2ni3kc5l]Kad je već Ada izašla na vrh da se pokrene tema odabira kamenja na plaži tj. da se apeluje na upravu Ade da plažu nasipaju sitnijim kamenjem. Ne znam koja je trenutna granulacija kamena koja se kupuje i cene kamena, ali plaže bi trebalo nasipati sitnijim kamenjem, kao onim na grobljima.

Može kamen kao na plaži Lalarije sa ostrva Skijatos. Grčka u Beogradu. :pob:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=g_8sO_-PFKw[/youtube]
 
Evo mali prilog za studiju o mostu preko Jezera kao delu jedne duže pešačko-biciklističke trase.
Ona počinje iz Omladinskih brigada gde će biti podzemna garaža od 300 mesta i gde počinje novi pešačko-bici most "Ada-B70", pa ide preko tog budućeg mosta do nasipa na Adi i posle 50m se uključuje u postojeći put/ulicu do Jezera i novog mosta koji ide na drugu obalu, odakle se novim putem stiže do bas-stanica na Obrenovačkom putu.
 

Prilozi

  • IMG_20200423_161134.png
    IMG_20200423_161134.png
    671,2 KB · Pregleda: 2.011
Zna li neko dokle se stiglo sa trim stazom. Čuo sam je rade ali nisam nigde video slike niti neke detalje.
 
Da dopunim moj predhodni post : Planom detaljne regulacije područja Ade predvidjena je ulica izmedju Tempa i MUP-a koja izlazi na Obrenovački put.
Ona bi bila tačno u pravcu mosta i trebalo bi samo izgraditi kraći nastavak te ulice do mosta. Tako bi most bio odlično saobraćajno povezan, tj. bila bi kompletirana cela trasa preko Save i Jezera.
 
Ovo je totana glupost...nadajmo se da će sve to pasti u vodu...
 
Za pojedince je "glupost", ali za posetioce Ade neće biti glupost, ako se most izgradi.
Evo kako bi izledala ta veza dužine 1800m sa dva mosta preko Save i Jezera.
 
Pešački most je za posetioce Ade...ovo je sve samo ne za posetioce Ade...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=731277#p731277:c1ys3xjx je napisao(la):
Johnest_Hon » 25 Apr 2020 11:26 am[/url]":c1ys3xjx]Pešački most je za posetioce Ade...
Pa, moj predlog i jeste pešačko-biciklistički most preko Jezera, kao i most Ada-B70.
Možda nisi razumeo o čemu se tu radi : viewtopic.php?p=730768#p730768

Ali, pisao sam i o prilaznim putevima, kao nap. onaj postojeći put na Adi izmedju dva mosta ili veza na planiranu ulicu izmedju MUPa i Tempa. Čitava ova trasa je ustvari namenjena posetiocima Ade.
 
Izvini nisam ispratio dobro...,,pravi most'' bi svakako razorio Adu...na ovu temu se da razmišljati...možda ga drugačije pozicionirati i to više zbog pešaka...biciklisti ipak idu tri puta brže i nije im smak sveta da kruže malo...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=731293#p731293:38n5dvhh je napisao(la):
Johnest_Hon » 25 Apr 2020 11:53 am[/url]":38n5dvhh]...na ovu temu se da razmišljati...možda ga drugačije pozicionirati i to više zbog pešaka...
Most može i fizički da se podeli, ako baš treba, tj. da se napravi ograda izmedju pešaka i biciklista.
Sa makiške strane su parkinzi na Adi i Obrenovačkom putu, pa bi vozači mogli da protegnu noge preko mosta i stignu u centar Ade. Možda neko skokne preko još jednog mosta do blokova. ;)
 
Kao dugogodišnji posetilac Ade što rolerima, što biciklom, što kolima, mogu samo reći da je planirani most iz produžetka Omladinskih brigada dobra stvar za bicikliste i roleraše. Čamac ima svojih draži, ali ipak mora da se plaća.

Što se tiče samog jezera, ja tu ništa ne bih dirao (infrastrukturno).

Pojačao bih voziće (obavezno električni) i zabranio parkiranje duž Starog obrenovačkog puta van postojećih parking mesta koja bih zonirao (3h maks). Postojeći parking na početku Ade je sa svojih oko 1000 mesta (uglavnom slobodnih) je dovoljan i za najveću letnju gužvu. Naime, Stari obrenovački drum je uz jezero dug oko 2500m i da čak parkiraju celom dužinom levom stranom to bi bilo oko 500 vozila (realnost je da se ljudi divlje parkiraju na otprilike 50% te dužine).

Imamo i besplatni parking na kraju Ade sa stotinjak mesta koja bih takođe naplaćivao.

Celodnevni parking košta 150 dinara na postojećem parkingu, plus što dobiješ i dva bicikla "gratis". Uz to bih davao i besplatnu kartu za vozić, a vozić bi mogao da bude dostupan i uz bus plus. Pa samo kada bi uzeli pare od svih što se parkiraju besplatno duž Ade bilo bi novca za predložene stvari.

Najbolje je što su ovi moji predlozi skoro pa besplatni za izvedbu. Naravno, potrebno je da policija ili komunalna milicija radi svoj posao i tu već pada u vodu gomila ideja o boljem funkcionisanju grada.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=731311#p731311:3pbwohhh je napisao(la):
astrodule » 25 Apr 2020 12:24 pm[/url]":3pbwohhh] . . mogu samo reći da je planirani most iz produžetka Omladinskih brigada dobra stvar za bicikliste i roleraše. . . Što se tiče samog jezera, ja tu ništa ne bih dirao (infrastrukturno).
Dule, tebi je trebalo 3god. da pohvališ most Ada-B70, pa sačekaću da ti "legne" i ovaj predlog. ;)

A, iz aviona se vidi da na Jezeru nedostaje most na toj lokaciji, pa bi trebalo da se gradi.
 

Prilozi

  • IMG_20200425_130717.jpg
    IMG_20200425_130717.jpg
    117,3 KB · Pregleda: 1.736
Da se ja pitam gradio bih što više mostova, ali ne preko jezera.

Ja samo kažem da taj most neće skoro. Mislim da nijednom nisam rekao da most ne treba praviti.
 
zasto bi gradili most preko jezera? zar bi pesacima i biciklistima tesko palo da prodju malo kroz zelenilo parka do mosta preko reke?a i ne kapiram poentu mosta preko ade medjice kada ljudi tamo odlucuju da iznajme/kupe kucicu zbog izolovanosti u centru grada, a ne da im neko napravi celichnu konstrukciju iznad glave preko koje bi dnevno prolazile hiljade ljudi i pravilo buku
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=731347#p731347:nze5tawb je napisao(la):
astrodule » 25 Apr 2020 01:48 pm[/url]":nze5tawb] Ja samo kažem da taj most neće skoro. . .
Neće baš skoro, ali evo pravimo papire za lokaciju i izgradnju tog mosta, pa biće 2022.
Zato sam počeo "gradnju" i ovog mosta preko Jezera, jer dok nadležni shvate ideju i potrebu, pa dok se donese "politička odluka", promeni PDR, . . proćiće opet nekoliko godina do izgradnje.

PS. . preko Međice neće ništa da se gradi, a za most preko Jezera sam već napisao "Studiju". ;)
 
Vrh