Šta je novo?

Karađorđeva ulica

Postojeći parking bi svakako u najmanju ruku trebalo prilagoditi okruženju, npr. da se dva reda postojećeg parkinga uz reku (iznad restorana) pretvore u zeleni krov, a parking da bude gde su barake i uži pojas postojećeg uz beton halu, pritom bi prednost trebalo dati bus i taksi mestima, a manje automobilskim.

Npr. ovako, taj. zeleni krov bi pre svega značajno ulepšao pogled ka reci kad se gleda sa Kalemegdana i nove pasarele, a parking bi bio uvučeniji i manje primetan. To pritom bi sveukupno bila prilično jeftina intervencija.

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=734609#p734609:2uo5nsde je napisao(la):
Саша » Нед Мај 03, 2020 3:11 pm[/url]":2uo5nsde]


Могуће да ће преко овог црног платна пустити неку пузавицу или сличну биљку, видео сам то на једној падини испред приватне куће.
 
ovaj postojeci parking na vrhu beton hale jeste prakticno resenje ali valjda je svima jasno da je to zbudzevina, jedan apsolutno neprimeren sadrzaj na toj lokaciji. parking na tom mestu moze da ostane samo u slucaju da se izgradi jos jedan nivo iznad koji bi se ozelenio i vizuelno upristoijo.

problem parkinga za putnicka vozila mora biti resen izgradnjom javnih garaza a ne iscrtavanjem linija gde je to najjeftinije. meni je neverovatno da jos nije ni spomenuta lokacija a kamo li zapoceta izgradnja barem jedne javne garaze u blizini svih ovih silosa i krmaca po bnv-u, valjda se ne ocekuje da ljudi koji ce tu ziveti imaju prijatelje i rodbinu koji bi im dosli u goste.

a sto se turistickih autobusa tice stvarno mislim da nema potrebe da imaju parking bas tu. msm, ako moze tu onda rezervna lokacija, kad se tu popuni, moze da bude plato kod pobednika ili mogu npr na trgu tepublike. turisticki autobusi tu treba da utovare i istovare putnike a da parkiraju mogu i na nekom manje upadljivom mestu
 
Најбоље би било порушити бараке, дуж булевара засадити виша стабла да сакрију паркинг у погледу са Калемегдана и уобличити паркинг са нормалним приступом крову Бетон хале тамо куда се иде у оне перионице/сервисе у баракама, да се укине вожња по шинама до паркинга.
 
_20200505_182833.JPG
_20200505_182927.JPG
 
Lepa je Karadžordževa ali moraju da srede stub mosta katastrofalno izgleda i da vrate grb kraljevine.
 
Izgleda, da je najbolje i kralja da vrate.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=735394#p735394:3u1uxj69 je napisao(la):
vladanet » Uto Maj 05, 2020 7:11 pm[/url]":3u1uxj69]Izgleda, da je najbolje i kralja da vrate.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk


Ne bih imao nista protiv toga...umesto Kurte i Murte, sto ne bi i kralj dobio sansu?
 
А и враћање грба најмање има везе са њим.
 
Granit stiže, virus nestaje, izbori se bliže, Srbijo, zemljo moja među apsurdima.
 
stiglo i novo drvece i zbunovi

Sa kanala dj matser vlogzilla
 

Prilozi

  • zelenilo karadjordjeva.jpg
    zelenilo karadjordjeva.jpg
    382,6 KB · Pregleda: 3.199
Danas sam bio do Karadjordjeve i najbolji utisak mi je ostavila sirina setalista isppod Brankovog mosta, konacno da i tu crnu rupu srede, prodisalo je.
 
I dalje mi nije jasno kako ce izgledati ispod mosta pored stepenica. Pretpostavljam da ce biti velika 'pusta' povrsina od granita i mozda koja zelena tacka i to je to. Ambijent zasluzuje mnogo bolje.
 
I ja prođoh juče i zaista mi se čini da će biti baš prostrano.

Fontana je hit sudeći po broju ljudi i dece oko nje (ili je to do česme pored)

One svetleće kugle su nekako jeftin Ikea fazon (tj. tako mi žena kaže), ja iskreno nemam neko mišljenje o njima.

Krivina na bici stazi ispod samog mosta je zaista neverovatno projektansko umeće.

Sa obzirom da volim slobodan prostor bez prepreka, mislim da će ovo biti super (već sada je).

Kada se ide bici stazom ka Beton hali, dobrim delom se ide pravo ka tunelu i njegova tama (a naročito neiskorišćenost) nekako baš dolazi do izražaja
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=735565#p735565:rs1b4sw6 je napisao(la):
direktor » 06 May 2020 12:09 am[/url]":rs1b4sw6]Granit stize ispod mosta
karadjordjeva01-2020-05-06-01-03-03.jpg

Nastavljaju sa grisinama od stubica ispod mosta.

Kada prorade kafici u Karadjordjevoj, brzo ce opet postati parking ceo taj deo, ploce ce posle par veceri biti cao a nadlezni ce se cuditi i praviti sa MUPom nocne "akcije" za podizanje automobila, a Vesic ce nam sve objasniti i zgrozen ce ponavljati kako je on to nama sve napravio a mi smo nezahvalni (trenutna retorika onih na vlasti).

Kada im je strategija za automobilsko bahacenje ovo:
prima-slani-stapici-1.jpg
 
Sta ce biti ,sa ovim raspalim ciglicama, koje bočno drże stepenice?
Tu je trebalo uraditi armirano betonski zid, i njega nekako upitomiti ,u taj mini- mračni trg.
Ove grisine od stubića, ne bi ni bile problem da nisu suplje, tu je trebao pun odlivak.
Nije mi jasno, da nisu isli sa pikovanim armirano betonskim stubićima, takoreći večni, bez održavanja.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Јуче:

























Исте степенице с цик-цак рампом као средином улице биће и овде (в. последњу слику доле):









 
ovde ima dosta prostora da se bukvalno pošumi deo ulice, šteta je da trotoar uz kolovoz ka reci nije razdvojen travnatom površinom i drvoredom od samog kolovoza (uz dupli ivičnjak kao u bulevaru Oslobodjenja kod Karadjordjevog parka).

Mnogo je prijatnija šetnja kada ste barem metar udaljeni od kolovoza, em bezbednije, em prijatnije.
Moglo je ovako slično da igleda.
Screenshot 2020-05-11 at 09.35.39.jpg
 
Ове распаднуте сандучиће за електроинсталације су могли све да потрпају у трафо испод темеља моста.
 
Da li ilo zna kako će zapravo izgledati ovaj park ispod mosta, i kakve su ovo betonse saksije uz stepenice?
 
Vrh