Šta je novo?

Blok 32 - Stambena izgradnja

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=729105#p729105:21gs4lkf je napisao(la):
Nebojsa » 18 Apr 2020 03:49 pm[/url]":21gs4lkf]Sto se mene licno tice ovaj projekat je gotov a taj deo grada tj. okolina njime vizuelno je lepsi i unapredjen. Ostale su koliko vidim da se odrade sitnice. Onaj ko je tu kupio nekretninu treba da se nervira i pita kad ce se useliti, ja ne. Prema tome sa stanovista vizure tog dela Novog Beograda zgrade su zavrsene i ulica je zasijala zahvaljujuci novim lepim objektima.

Sve dok po terasama ne stave ono zelenilo s kojim su nakitili rendere, projekat nije gotov. Tačno se vidi da to fali kao "final touch" da ova fasada bude 10/10. :dil: :gobb:
 
Odlično izgleda. Samo zelenilo nedostaje!
 

Prilozi

  • 63E2DC38-F40F-43C0-89C4-6E4EFD0950EE.jpeg
    63E2DC38-F40F-43C0-89C4-6E4EFD0950EE.jpeg
    120,9 KB · Pregleda: 4.625
  • DCD4F463-1979-4972-864B-F6A70AADCAEA.jpeg
    DCD4F463-1979-4972-864B-F6A70AADCAEA.jpeg
    107,5 KB · Pregleda: 4.621
Јуче касно поподне:





















На десној су упаљена фасадна светла:



 
Jedan od projekata koji mi neide u glavu, tacnije deo sa terasama, odprilike svaki komsija iznad vas moze da gleda sta vi radite na terasi ili ja imam neki trip :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=736564#p736564:1z66g7a4 je napisao(la):
srdjanprpa » 08 Мај 2020 03:22 pm[/url]":1z66g7a4]Jedan od projekata koji mi neide u glavu, tacnije deo sa terasama, odprilike svaki komsija iznad vas moze da gleda sta vi radite na terasi ili ja imam neki trip :)

Моја бака је својевремено говорила: „Немој никада дуго стајати на прозору. Не морају сви да знају да си беспослен.“ :)

Видећемо како ће функционисати у стварности. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=736564#p736564:1o7okczv je napisao(la):
srdjanprpa » Pet Maj 08, 2020 5:22 pm[/url]":1o7okczv]Jedan od projekata koji mi neide u glavu, tacnije deo sa terasama, odprilike svaki komsija iznad vas moze da gleda sta vi radite na terasi ili ja imam neki trip :)
Na zalost, dizajn atraktivan ali privatnost na terasi nula. Isto je i na residensu u beogradu na vodi. Najbolje su uvucene terase, niko te ne vidi sa strane.
 
Zato ovde za par godina ima da niknu tende iznad svake terase.
 
А могу људи и да застакле своју терасу, ништа не може да их спречи у томе.
 
Moze zakon da ih spreci ali ko ce se bakce tim trivijalnostima ...
 
Ако у купопродајном уговору има члан о забрани застакљивања, или додат посебан анекс уговору о томе, онда наравно да ни под разно то неће моћи
то да ураде. Уосталом у купопродајним уговорима за зграде у "Запад 65", не за онај "Товер", па "Блок 67А", "Сакура",... постоји тај члан.
 
Neki ljudi su st***, bacaju pikavce kroz prozor, a neki vole i da pljuckaju kroz prozor. Ovaj vid terasa definitivno nije zgodan za ovo podneblje.
03277d182658a25799471f80818bc4a7.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=736673#p736673:1yn11ho0 je napisao(la):
Гага » Sub Maj 09, 2020 1:30 am[/url]":1yn11ho0]Ако у купопродајном уговору има члан о забрани застакљивања, или додат посебан анекс уговору о томе, онда наравно да ни под разно то неће моћи
то да ураде. Уосталом у купопродајним уговорима за зграде у "Запад 65", не за онај "Товер", па "Блок 67А", "Сакура",... постоји тај члан.

И шта ће да се деси ако неко једноставно неће да се повинује томе, да неће можда да зову ватрогасце да му разваљују блиндирана врата стана да би дошли до његове терасе да је онда сруше, а пре тога ће неко наравно морати да се бакће са дотичним по судовима, само не знам ко ће то све тачно да финансира.

Многе ствари су чак кривично дело у Србији што се тиче грађевине па их многи раде најнормалније и не плаше се последица, а таман посла да се неко плаши да застакли сопствену терасу у сопственом стану.
 
Ja ne znam kako stvari funkcionisu, ali na vest 65 nisam video ni jednu zastakljenu terasu.
 
Mislim da je neko pousao da zastakli na a bloku pa su mu skinuli
Ne moraju kroz stan da prolaze vec spolja moze da se skine ili da se ne dozvoli majstorima da stave uopste ....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=736708#p736708:9bhslngc je napisao(la):
astrodule » 09 Мај 2020 07:13 am[/url]":9bhslngc]Neki ljudi su st***, bacaju pikavce kroz prozor, a neki vole i da pljuckaju kroz prozor. Ovaj vid terasa definitivno nije zgodan za ovo podneblje.
03277d182658a25799471f80818bc4a7.jpg

Ова теза за терасе (тачније балконе) не држи. У Блоку 21 постоји стамбени блок Б-9 са системом парних испуштених и непарних повучених (заправо у линији главне фасаде објекта) етажа. И у последњих тридесетак година се није догодио овакав епилог са опушцима. Пошто познајем доста људи у тој згради, могу рећи да се не сећам ниједног примера да је неко баш уживао у погледу на туђ балкон (нарочито са непарне на парну етажу). Истини за вољу, проблем се јављао у зони испуштених хоризонтала са балконима (парна етажа), коју деле четири стана (заправо има ефекат отворене галерије).

Ово што говориш иде пре у прилог непостојања основне културе становања код наших људи.

Ево пример из Западне капије Београда. Тамо уопште нема балкона, лођа, нити било каквог другог облика проширеног становања.
 

Prilozi

  • Западна капија Београда_АГ.jpg
    Западна капија Београда_АГ.jpg
    86,8 KB · Pregleda: 3.263
Svaka zgrada ima nekog nekulturnog/bahatog. Pošto sam na prvom spratu često zatičem opuške na simsu, a pre neki dan nam je upao i na terasu (koja je zastakljena, ali jedan prozor je bio otvoren) i to na veš koji se sušio (i nisu u pitanju iste osobe).

Ja lično volim kakvu takvu intimu na terasi i ne bih voleo da neko ima pogled na celu moju terasu. Naravno, svako kupuje ono što mu odgovara.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=737072#p737072:reo36msa je napisao(la):
astrodule » 10 Мај 2020 10:51 am[/url]":reo36msa]Svaka zgrada ima nekog nekulturnog/bahatog. Pošto sam na prvom spratu često zatičem opuške na simsu, a pre neki dan nam je upao i na terasu (koja je zastakljena, ali jedan prozor je bio otvoren) i to na veš koji se sušio (i nisu u pitanju iste osobe).

Ja lično volim kakvu takvu intimu na terasi i ne bih voleo da neko ima pogled na celu moju terasu. Naravno, svako kupuje ono što mu odgovara.

Пре бих рекао да је лођа, колико сам схватио из неке друге теме. Али ајде, да не притискам са правом терминологијом...

Потпуно је оправдано имати свој афинитет (у твом примеру: тежња ка већој интимности). Проблем настаје када се лични афинитет претвара у општи. Нисмо сви исти. Говорим из искуства са разним клијентима (било је стварно различитих захтева). Генерално, не видим проблем у балконима у тој стамбеној групацији Блока 32 као обликовног решења, већ у непостојању основне културе становања, и то не појединца, већ доброг дела станара неког улаза/зграде. С те стране сматрам да твоја теза око балкона не стоји. За (не)културу станара - то нисам ни спорио.

Такође, било би занимљиво знати социјалну, професионалну и психолошку структуру будућих станара овог комплекса. На основу тога би се могла дати претпоставка о каквој структури станара је реч, као и то какво би било њихово понашање у одређеним околностима.
 
У овим зградама је мања могућност да се наруши приватност других преко балкона него другде.

У свим зградама које имају балконе може да се гледа у оне суседне по страни, или преко пута ако су зграде близу - где може да се гледа и у туђе станове. Слично је и с великим бројем хотела, једнако приморских и планинских. Мало је таквих људи који ће се нагнути и гледати у туђи балкон, било зато што је то друштвено неприхватљиво, било зато што је неваспитано ако има некога на том балкону испод па то примети, било зато што људи обично имају паметнија посла; не сећам се да сам некога видео да стоји на свом балкону и нагнут гледа у туђи испод.
Дакле, већ по природи ствари, то се веома ретко ради, а ако хоће неко да ради, тешко може да се спречи без обзира на то какви су балкони. Постоје телескопи, двогледи и камере па је таквима вероватно још занимљивије да вире право у интиму туђих соба.

Ове зграде имају жардињере по страни у којима ће зеленило спречавати приступ ивици балкона и нагињање на ту страну. Онај ко баш жели да се заштити од свих погледа, увек може да стави сунцобран на балкон - има их данас свих врста, облика и величина.

Иначе, власницима станова у оваквим зградама балкони и терасе служе више као статусни симбол - да ставе лепе гарнитуре и украсне биљке на њих, а ретко их користе, често немају ни времена за то. Све је више самаца који много раде и ретко су код куће - има спратова где су пола власника жене-самице које раде до касно поподне, или увече до осам, или девет. Они по правилу не доводе друштво кући, већ излазе у кафиће и ресторане, и често путују.
Знам младог човека који је купио стан овде, сам је, сав је у екологији, путовањима, с лакоћом плати авион и учешће само да би за викенд отишао на полумаратон у Паризу, или Љубљани, на пример. Обишао Израел, Тасманију (из Аустралије), Јапан, Кубу, Америку ... Ради цео активни део дана до увече. Таквих имате на стотине у новим зградама на Новом Београду. Ако су породични људи, онда су у трци цео дан - раде много, воде децу у вртић и из њега, организују се да обаве шта треба за себе и децу; не користе своје скупо плаћене терасе (рецимо - 30 квм 60.000 евра) јер немају времена за њих.

Такви људи захваљујући свом стандарду и беже у овај нов начин становања јер се много разликује од оног у социјализму - с малим становима, запуштеним улазима, без правила која се поштују, с неодржаваним лифтовима, фасадама и двориштима, са слабом изолацијом, лошом хигијеном и безбедношћу, без гаража.

То је оно што им се, у ствари, папрено наплаћује кроз високе цене квадрата - та разлика. А они без много размишљања и спремно дају паре за то.

Дакле, објективно, нема бојазни да ћете имати непријатности те врсте јер је за то веома мала могућност.



 
Nadam se da ste u pravu. No o tome treba da brinu oni koji kupuju tu stanove.

Ja lično ne bih voleo da me neko gleda od gore kada sam na terasi. Na moru mi nije problem, ali svaki dan - jeste.

U pravu si @Đorano, imam lođu, i zato mi je još neverovatnije da mi je uleteo pikavac.
 
Zar nije bezveze sto terase na poslednjim spratovima nisu natkrivene? Bice neupotrebive tokom kise i snega.
Ili ce postojati mogucnost postavljnja tende?
 
Lepo izgleda, poslovna zgrada je humana i simpa.

@Mladi gradonacelnik

Poslednja dva sprata su sve duplexi, tako da oni imaju natkrivene terase na donjem nivou, a na gornjem ce da se suncaju :D :p
 
Данашње слике. Чујем на лицу места да неће бити усељења пре августа, иако мени изгледа да су радови при самом крају. Кажу да се по захтевима купаца преуређује већи број станова.
С друге стране, ако рок за усељење буде померен за више од времена изгубљеног због ванредног стања, чујем да ће бити тужби за надокнаду штете.





Лево улаз у подземну гаражу, десно до њега - улаз у зграду:



















 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=740476#p740476:ochdq004 je napisao(la):
Lulu_NY » 20 May 2020, 17:51[/url]":ochdq004]Lepo izgleda, poslovna zgrada je humana i simpa.

@Mladi gradonacelnik

Poslednja dva sprata su sve duplexi, tako da oni imaju natkrivene terase na donjem nivou, a na gornjem ce da se suncaju :D :p

Ipak očekujem prvu tendu za godinu dana :)

Iskreno, bolje bi bilo da svi imaju mobilnu tendu, da barem sve bude jednobrazno. Takva tenda ne bi zauzimala mnogo mesta, a zaista ne vidim smisao otkrivene terase tokom cele godine (pa makar imao i natkrivenu ispod)
 
Vrh