Šta je novo?

Pešačka pasarela od Kalemegdana do Savskog pristaništa

Само да не буде она грдна ограда као низводно.
 
Tako kreće, prvo šank, posle neki sto, pa žardinjera, pa još par stolova, pa ogradica i za par godina ima da zauzmu sve ovo popločano baštama. Imaš gore prostor i kraj, nemam ništa protiv ovakvih pokretnih štandova, ali neka ih stave negde gde ne smetaju, pa imaju 30 m niže od pasarele onaj veliki popločani prazan prostor. Ovo blokiranje svih pešačkih tokova po celom gradu je postalo pravilo.
 
^^Upravo!

Ako znam jednu grupu ljudi kod koje apsolutno važi ono pravilo ''daj mu šaku, tražiće ti ruku'', onda su to ovi moderni ''ugostitelji''.
Puni su raznih fora i trikova kad uzurpiraju javne površine. Jedan primer je iznošenje onih visokih stolova i stolica pod izgovorom ''nije to bašta, to je samo izneto sad da osoblje posedi u pauzi''. Drugi primer je sejanje reklamnih tabli, i to NARAVNO, što je bezobraznije moguće, nasred trotoara, tako da ljudi moraju da prođu pored njih. Treći primer su razni reklamni panoi na fasadama, koji se isto tako mic po mic šire i time na jedan neformalan način ''obeležavaju teritoriju'', sve dok se i prolaznici, i inspekcije, i svi prosto ne naviknu na to da njima pripada prostor odatle - dotle.

Ima tu brdo i brdo kvarnih trikova i fora. Hohštapleri su to prevejani, čast retkim izuzecima. A dodatni problem naravno predstavlja i potpuna ...bolja nadležnih, koji se prave ludi pred svim tim, a čak i kad izađu na teren vade se na foru kako je sve to minorno. I naravno, kao što rekoh gore, kako je ''oduvek to bilo tako'' (a nije) i onda ko veli pa dobro neka ih, ljudi su se ionako navikli.

Zato je par puta bilo na nekoliko mesta da kad se stvori čep od ljudi, jer je za prolaz pešaka bukvalno ostavljeno manje prostora nego za bašte, da u prolazu namerno šutnem poneku stolicu. Da im dam do znanja da to ipak nije njihova površina i imovina, već JAVNA. Plaćena i održavana parama svih nas.

Nažalost, sad posle Korone i masovnog kukanja tih ''ugostitelja'' (kao i svih koji su u talu sa njima, uključujući i Grad i gradske čelnike), biće im dozvoljeno još više. Jer mere ne mogu još da se skroz ukinu, a para mora da teče. I šta će, kako će, pa naravno - oteće od pešaka i daće kafićima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=737850#p737850:1erp6s07 je napisao(la):
Bender Rodriguez » 12 Maj 2020 20:24[/url]":1erp6s07]^^Upravo!

Ako znam jednu grupu ljudi kod koje apsolutno važi ono pravilo ''daj mu šaku, tražiće ti ruku'', onda su to ovi moderni ''ugostitelji''.
Puni su raznih fora i trikova kad uzurpiraju javne površine. Jedan primer je iznošenje onih visokih stolova i stolica pod izgovorom ''nije to bašta, to je samo izneto sad da osoblje posedi u pauzi''. Drugi primer je sejanje reklamnih tabli, i to NARAVNO, što je bezobraznije moguće, nasred trotoara, tako da ljudi moraju da prođu pored njih. Treći primer su razni reklamni panoi na fasadama, koji se isto tako mic po mic šire i time na jedan neformalan način ''obeležavaju teritoriju'', sve dok se i prolaznici, i inspekcije, i svi prosto ne naviknu na to da njima pripada prostor odatle - dotle.

Ima tu brdo i brdo kvarnih trikova i fora. Hohštapleri su to prevejani, čast retkim izuzecima. A dodatni problem naravno predstavlja i potpuna ...bolja nadležnih, koji se prave ludi pred svim tim, a čak i kad izađu na teren vade se na foru kako je sve to minorno. I naravno, kao što rekoh gore, kako je ''oduvek to bilo tako'' (a nije) i onda ko veli pa dobro neka ih, ljudi su se ionako navikli.

Zato je par puta bilo na nekoliko mesta da kad se stvori čep od ljudi, jer je za prolaz pešaka bukvalno ostavljeno manje prostora nego za bašte, da u prolazu namerno šutnem poneku stolicu. Da im dam do znanja da to ipak nije njihova površina i imovina, već JAVNA. Plaćena i održavana parama svih nas.

Nažalost, sad posle Korone i masovnog kukanja tih ''ugostitelja'' (kao i svih koji su u talu sa njima, uključujući i Grad i gradske čelnike), biće im dozvoljeno još više. Jer mere ne mogu još da se skroz ukinu, a para mora da teče. I šta će, kako će, pa naravno - oteće od pešaka i daće kafićima.
Daš im ruku, a oni traže tri čoveka.
I posle neki govore kako je potrebno pomeriti par stolova i eto slobodnog prolaza za sve dostavne i komunalne službe, a i pešake. Od centra grada, jedino mi Dorćol uz reku ima normalan prostor za šetnju i koračanje.
 
Ispred starog merkatora ne moze da se prodje od tabli skepotina tezgi divlje prodaje...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=737348#p737348:2geh5k7k je napisao(la):
dex libris » Пон Мај 11, 2020 10:31 am[/url]":2geh5k7k]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=737337#p737337:2geh5k7k je napisao(la):
astrodule » Пон Мај 11, 2020 9:51 am[/url]":2geh5k7k]Ovaj šank ću da prijavim u roku od "odma"
Nije problem u šanku već u razlupanoj rampi i delimično na račun nje napravljenoj terasi.. sve to bez dozvole, divljački i vulgarno a na zaštićenom objektu..
Izvini, @astro, potpuno si u pravu da ovo treba prijaviti, tek sada na velikom ekranu laptop-a vidim šta su uradili i da su izbacili i kutiju sa sladoledom na šetalište - na malom ekranu mobilnog mi nije tako izgledalo... prvoklasno divljaštvo ekipe iz Lafajeta, sve što su do sada uradili...
 
Хмх. Српске цркве у барокном стилу, можда на то мисле?
 
Mozda, ali gde su one ocuvane u Beogradu? Ja mislim da je ovde namerno izbacena fraza austrijski barok. Mi smo barok 95% propustili nazalost...ja ne znam ko je ovo pisao ? Ovo je cista propaganda.
 
Slike od 13.05.2020

20200513-140707.jpg

20200513-140726.jpg

20200513-140806.jpg

20200513-150743.jpg

20200513-140829.jpg

20200513-140940.jpg

20200513-141127.jpg

20200513-141137.jpg

20200513-141152.jpg

20200513-141329.jpg

20200513-141422.jpg

20200513-142416.jpg

20200513-142821.jpg

hmm, čudno kako neke persepktive promene suštinu pogleda... :D
sorry za off
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=738444#p738444:2xpyoqkb je napisao(la):
Пантограф » 14 May 2020 12:58 pm[/url]":2xpyoqkb]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=738438#p738438:2xpyoqkb je napisao(la):
zexland » 14 May 2020 12:52 pm[/url]":2xpyoqkb]Mozda, ali gde su one ocuvane u Beogradu?
У Мунзеу.

To je neo-barok nema veze sa pravim zapadnim barokom. Ako je nesto inspirisano barokom to je nesto drugo. A i Zemun je Zemun :)
 
Pa jes.

A sad, bez šale, sa onih slika iznad, meni se ovo u principu dopada. Al moram da overim i uživo.
 
Прекјуче, примећују се знаци неодржавања и прљања новоуређеног дела између Бетон-хале и Белависте; чесма није радила, по трави, поред дрвећа, око чесме и сливника и свуда око платформе је било отпадака, на белим клупама има трагова обуће и запрљаности, трава је почела да бледи .... :























На растојању од два метра - четири различите ограде:





 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=738546#p738546:3pgb2vvp je napisao(la):
Пантограф » Čet Maj 14, 2020 6:28 pm[/url]":3pgb2vvp]Pa jes.

A sad, bez šale, sa onih slika iznad, meni se ovo u principu dopada. Al moram da overim i uživo.
NIje pasarela baš ružna premda je to stvar ukusa ali je besmislena i skupa.
 
Ружна је на тврђави. Сама по себи је ок.
 
To, da li je pasarela lepa ili ne, je zamka - umotana u formu zloupotrebe. Čak je i meni, kao najljućem hejteru, skleparela lepa i zanimljiva kao forma i koncept. Zato bih je što pre i izložio negde gde bi bila korisna i gde bi ljudi mogli da joj se dive, uz 6, 7 pouka o ljudskoj pohlepi, bahatosti i površnosti.
 
Pa da joj nađemo novo mesto ;)
 
Ovde se vidi smeće oko pasarele, postavljene su kante ali su prepune, sve ispada i leti okolo. Samo 500 metara uzvodno imamo primer Beograda na vodi gde ni najmanji papirić ne može da se vidi. To se zove održavanje
 
ma krive su kante sto ste vi takve stoke. kad moze da ponesete to sa vama nosite i do druge kante, ima ih dosta blizu. Nema nikakav izgovor da zbog nedostaka svi bacamo dubre gde stignemo
 
Људи просто немају културу када је у питању смеће и то је чињеница. Али то се мора предвидети свим пројектима.
 
Što se tiče česme, danas sam pitao Beokom zašto ne rade česme preko puta (park Ušće) i odgovorili su mi da ih nisu aktivirali zbog korone.

Verovatno su ovu zbog toga ugasili.
 
Vrh