Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Zaboravio sam ovde da prenesem jednu dogodovštinu sa kontrolom od pre vanrednog stanja. Ulazi kontrola jednom prilikom u autobus, ja bez karte, šta da radim, uhvatim se za MasterCard, računam neće proveravati, kad uzima, prislanja na svoj aparat, čuje se zvučni signal, ja rekoh gotovo, sad će kaznu da mi naplati... Kad ono vraća karticu i zahvaljuje se...
Izgleda da nemaju uvid u plaćanja platnom karticom.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Pa da, ima tu valjda tih nekih fora odnosno propusta. Ne znam jer nisam pratio a i ne koristim MC.

Ja kad mi se za sve ove godine desilo da nemam kartu, to i kažem. Bio je jedan period prošle godine kad sam odbijao da uplaćujem jer su proredili polaske. A pa da, to beše onomad kad su osakatili trolejbuse i još dok su štrajkovali taksisti pa GSP i DJP saseku prevoz 2 sata pre i 2 sata pošto se taksisti raziđu. I naravno, ceo grad kolabira.

Elem, uvek lepo kažem ''nemam'', ili ''nisam uplatio'' i ''sad ću da siđem''. Većina njih popusti, a ako uzmu da se raspravljaju onda otvoreno, bez tenzije ali izričito i jasno kažem da plaćam od srednje škole i da svo vreme dobijam krš od usluge. I što je dosta, dosta je. I naravno da to nije ništa protiv kontrolora, niti da želim da im pravim problem, ali žao mi je, ne rastu mi pare na drvetu. U jednoj prilici mi se čak desilo da se kontrolor potpuno složi sa mnom i da sam izašao dve stanice ranije (gde i oni izlaze) čisto iz poštovanja prema njemu, i rastali smo se uz pozdrave. Jer sam im pokazao da nije meni cilj da drndam njih pojedince, nego da poručim da je dosta i da neću da me neko pljačka. I oni to razumeju.

Generalno, kad god se bunim ili borim za nešto, jasno i glasno kažem šta mi smeta i zašto to radim. I često naiđem na kompromis. Pa tako čak i kad se radilo o plaćanju karte. Nemam ja problem da platim, nego ne volim kad me neko (mislim na uprave i vlasti) pravi budalom. Pa mi sakati linije ili me gura u pretrpane konzerve a s druge strane mi lupeta kako ''grad ne zna šta će od para'' ili kako ''nam svi zavide''. :kafa:
 
To je i meni neki čovek rekao jednom prilikom kada me je uhvatio kontrolor bez karte. Pustio me kontrolor, lepo smo se sporazumeli pa je bio prijatan i lepo pričao sa mnom, pa kad je otišao od mene, okrene se neki čovek i krene da priča. Kao ako imam slučajno MasterCard karticu, kao da mogu to slobodno da pokažem kontroli, jer oni nemaju nikakav konkretan način da provere da li sam platio kartu. Ni ja ne razumem kako, a ni zašto bi uopšte uveli takvu opciju plaćanja prevoza, ako kontrola nema način da proveri. Meni čudno baš da na forumu nema nijednog člana koji radi ili je radio kao kontrola, pa da nam podeli istinu. :laugh:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=737839#p737839:23dwn0ff je napisao(la):
Bender Rodriguez » 12 Maj 2020 20:02[/url]":23dwn0ff]Evo provozah se malopre i ja, ali samo u jednom smeru, jer sam se smrzo pa sam uvatio prevoz do kuće.
Bilo nas je petoro unutra, sve opušteno. Ljudi se sami distanciraju, mada sad je bilo i lako kad je bio skoro prazan autobus.
Kontrolu nisam video nigde, verujem da se fokusiraju na jutarnje i popodnevne vršne sate.
U svakom slučaju neću uplaćivati za ovaj mesec, jer ionako ne nameravam da se vozim još jedno 10ak dana, kao i većina ljudi koje znam.
Mislim da je sada mnogo bolje vreme za vožnju, jer će u junu da krenu deca ponovo u školu. Popravljanje ocena, završni ispiti, maturski radovi, upis u srednje škole i fakultete...
 
Danas BusPlus aparati počeli nešto da mrmljaju nakon izgovorene stanice. I to samo neke stanice, čuo sam za stanicu Pančevački most i Džordža Vašingtona.
Toliko je loše snimljeno da se ništa ne razume, sramota da puste tako nešto, jel moguće da nema nekoga da posluša šta je snimio.
Najava stanica se lepo čuje i onda samo nako imena stanice nešto nerazumljivo...

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Bus Plus aparat te ljubazno moli da za izlaz koristis druga i ostala vrata :)

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 
Da, to je u pitanju. Obaveštavaju te da je ulaz na prednja vrata, a izlaz na svim ostalim vratima.
 
I ja sam pretpostavio da je to, ali se nažalost baš loše čuje. To je izgleda poremetilo stanice jer uvek žuri tj kaže ime stanice jedno 200-300m ranije.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Kad ce da krene nocni prevoz?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
solecar":2pyoe1ay je napisao(la):
Da, to je u pitanju. Obaveštavaju te da je ulaz na prednja vrata, a izlaz na svim ostalim vratima.
Hvala na tumačenju, biće da je to. Al stvarno se uopšte ne razume, još kad se poklopi sa zvukom ventila vrata...

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=737868#p737868:etbiyovz je napisao(la):
marrecar » 12 Мај 2020 08:21 pm[/url]":etbiyovz]To je i meni neki čovek rekao jednom prilikom kada me je uhvatio kontrolor bez karte. Pustio me kontrolor, lepo smo se sporazumeli pa je bio prijatan i lepo pričao sa mnom, pa kad je otišao od mene, okrene se neki čovek i krene da priča. Kao ako imam slučajno MasterCard karticu, kao da mogu to slobodno da pokažem kontroli, jer oni nemaju nikakav konkretan način da provere da li sam platio kartu. Ni ja ne razumem kako, a ni zašto bi uopšte uveli takvu opciju plaćanja prevoza, ako kontrola nema način da proveri. Meni čudno baš da na forumu nema nijednog člana koji radi ili je radio kao kontrola, pa da nam podeli istinu. :laugh:
Исто тако немају начин на који могу да провере јеси ли платио телефоном, у 90% случајева само погледају СМС да ли су датум и време ок и то је то. Најчешће тако плаћам, и само једном ме је контролор терао да поново прислоним телефон на апарат јер је то једини начин да буде потпуно сигуран да сам платио. Сад плаћам мастер кардом јер глупави МТС 7 месеци није ажурирао апликацију која се руши нон стоп на Андроиду 10. Два ђубрета нашла да сарађују.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=738156#p738156:ne8cvg12 je napisao(la):
solecar » Sre Maj 13, 2020 8:10 pm[/url]":ne8cvg12]Da, to je u pitanju. Obaveštavaju te da je ulaz na prednja vrata, a izlaz na svim ostalim vratima.

Ja i dalje ne verujem da koliko su do sada vozila promenili, samo u CAF tramvajima ima razglas preko zvučnika, a ne sa validatora. Ne znam da li postoji neka evropska prestonica koja ima toliko užasan informacioni sistem za gradski prevoz, informacije na kašičicu daju, a i tamo gde ne mogu da profitiraju trude se da nekako umanje uslugu (valjda je to navika da mora sve da se plati). Drugi su sve ovo imali i kada je ta tehnologija bila mnogo skuplja, danas mogu i na alibabi da kupe svašta i to za male pare.
 
Pored toga što si naveo, ja ne mogu da verujem da su CAF tramvaji i dalje jedina vozila koja imaju glasovne najave za presedanja.
Prosto neverovatno da ni to nisu mogli da snime pored naziva stajališta. Al zato su snimali najave za klizališta i ostale vašar manifestacije.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Pa ne živi se od najave presedanja , nego od pozivanja naroda gde može da potroši pare.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=737849#p737849:3kmjulgv je napisao(la):
Zezeljko » 12 May 2020 07:23 pm[/url]":3kmjulgv]Zaboravio sam ovde da prenesem jednu dogodovštinu sa kontrolom od pre vanrednog stanja. Ulazi kontrola jednom prilikom u autobus, ja bez karte, šta da radim, uhvatim se za MasterCard, računam neće proveravati, kad uzima, prislanja na svoj aparat, čuje se zvučni signal, ja rekoh gotovo, sad će kaznu da mi naplati... Kad ono vraća karticu i zahvaljuje se...
Izgleda da nemaju uvid u plaćanja platnom karticom.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
jesi li posle proveravao izvod sa kartice? možda je taj BIP označio skidanje para za kaznu koju su ti naplatili? :lol:
 
Jesam naravno, prošlo je baš dosta vremena od toga, ništa nije skinuto sa kartice.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=737849#p737849:3n04v7ep je napisao(la):
Zezeljko » 12 Мај 2020, 20:23[/url]":3n04v7ep]Zaboravio sam ovde da prenesem jednu dogodovštinu sa kontrolom od pre vanrednog stanja. Ulazi kontrola jednom prilikom u autobus, ja bez karte, šta da radim, uhvatim se za MasterCard, računam neće proveravati, kad uzima, prislanja na svoj aparat, čuje se zvučni signal, ja rekoh gotovo, sad će kaznu da mi naplati... Kad ono vraća karticu i zahvaljuje se...
Izgleda da nemaju uvid u plaćanja platnom karticom.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Испробао сам данас, може да препозна. Али зато апарат није хтео да откуца Мастер па сам успео да се извучем.
 
Великодушни Весић :lol:
 

Prilozi

  • IMG_20200601_085546.jpg
    IMG_20200601_085546.jpg
    309 KB · Pregleda: 2.964
Da li je još neko imao problema sa uplatom personalizovanih karti ovih dana? Otišao sam početkom maja, po puštanju gradskog prevoza, da pitam kakva je situacija, pošto je važila do kraja maja. Tamo su mi rekli da je sve OK i da mogu da mi je produće za još nekoliko meseci, kada mi ističe. Kada sam krajem maja otišao do kioskada uplatim, rečeno mi je na nekoliko da mi je istekla. Danas sam otišao do Bus plusa u Beograđanki, gde sam bio u maju, i žena koja je radila tamo mi je rekla da važi još par meseci i pitala me da li hoću da izvadim novu. Rekao sam da ne želim novu, isto kao i prošli put, nego da se samo produži. Produženje je odrađeno i rečeno mi je da je to sada sigurno produženo za nekoliko meseci. Kada sam probao da uplatim, imao sam problema jer sam na nekoliko kiosaka dobio odgovor da im sistem ne radi nekoliko sati. Kada sam konačno na kiosku u njegoševoj uspeo da uplatim, rečeno mi je da mi važi samo do kraja meseca. Krajem meseca ću izgleda morati da svratim do GSP - a da vidim kakva je situacija.
 
Evo nađoh

GRAD Beograd odobriće jednokratni popust korisnicima javnog prevoza koji pripadaju povlašćenim kategorijama, a koji su kupili mesečne karte za prevoz u martu, za period u kome nisu mogli da ga koriste zbog odluke Vlade o obustavi gradskog transporta. Za njih će kartica koštati 760 dinara umesto 1.120 dinara, a ovu povlasticu moći će da iskoriste jednom u periodu od danas do 20. septembra.

https://www.novosti.rs/vesti/beograd.74 ... arkica-760
 
Kako bi porasla naplata karata i nošenje maski.
Imao sam sličnog konduktera i tu nije bilo zaj******. Ko ga je kasno ugledao bilo bi zaustavi autobus gospodin hoće peške.

IMG-6309339fc99a62a8f6eabb5b74d13750-V.jpg
 
Vrh