Šta je novo?

Pitanja i odgovori u vezi sa gradom

Postoji propisana udaljenost od tih objekata zavisno od velicine trafostanice imas ih sirom grada ...
 
verujem da postoji propis, ali koliko propisa postoji a da nisu ispoštovani. Da li su i ovom slučaju ispoštovani? stalno postoji neka sumnja.
 
Pa to je gradjeno dok smo bili ozbiljna drzava tako da vjerovatno tadasnji propisi jesu ispostovani ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=601576#p601576:1ketv9ay je napisao(la):
nensav » 11 Feb 2019 08:03 pm[/url]":1ketv9ay]verujem da postoji propis, ali koliko propisa postoji a da nisu ispoštovani. Da li su i ovom slučaju ispoštovani? stalno postoji neka sumnja.

U pitanju je podstanica. Naravno da je bezbedno. Nema nikakve smetnje osim sto ruzno izgleda.
 
Ne znam da li je pitanje za ovu temu, ako nije neka moderatori premeste.

Da li je preduzece Komgrap izdavalo nekakve monografije povodom godisnjica, sa fotografijama projekata?
 
Vjerovatno da jeste kao i druga gradjevinska preduzeca ratko mitrovic itd
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=611771#p611771:298i57j3 je napisao(la):
direktor » 26 Mar 2019 09:20 pm[/url]":298i57j3]Vjerovatno da jeste kao i druga gradjevinska preduzeca ratko mitrovic itd


Gde bi se mogao naci tacan podatak o tome? Sajt im vise ne radi, gledao sam sajtove sa polovnim knjigama (kupujemprodajem, kupindo, limundo) - nema nista.
 
Sve knjige izdate u srb moraju da dobiju broj NBS tzv CIP broj i da se pokloni pet primjeraka biblioteci tako da probaj tamo
 
:kafa:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=566470#p566470:3qn7hxgj je napisao(la):
solecar » Пон Сеп 10, 2018 11:44 pm[/url]":3qn7hxgj]Večeras sam išao preko Plavog mosta i video sam da ga prefarbavaju u sivo. Da li je to neki zaštitni premaz ili su odlučili da mu promene boju posle toliko godina? Gornji deo ograde su mazali mahom na mestima gde su spojevi , ali je bilo i na dva mesta od jednog do drugog spoja , dok su "šipke" od poda do polovine bile premazane.

Основна боја за метал прави се у две нијансе.Сива и црвена.
 
Jedna zanimljivost i pitanje...
Prijavio sam problem Beokomu da su neki stubići uz ulicu iskrivljeni i dobijem posle nekoliko dana podatke na email o predmetu ali i prepisku između odgovornih institucija pre nego se problem našao na pravoj adresi da bi mogao da se formira predmet.

Zanimljivost mi je postojanje još jednog javnog preduzeća koje se u Beogradu bavi putevima. Tako pored JKP "Beograd Put" imamo i JP "Putevi Beograda" za koji prvi put čujem, a što nije ni čudno pošto (ako sam dobro proverio u APRu) je osnovano tek 2017te godine.

*** Pitanje je koja je svrha ovakvog preklapanja (pošto ga sigurno ima) između JKP i JP i bar formalno objašnjenje za formiranje novog JP pored postojećeg (za skrivene namere svakako ima dosta ideja)?

Isečak o prepisci iz koje sam ukapirao da postoji još jedno JP u BGu:
19.06.2019
...
Надзорни орган ЈП „Путеви Београда“ је издао налог извођачу радова да се на предметној локацији обнови наведена саобраћајна сигнализација и врати у прописно стање у складу са решењима за техничко регулисање саобраћаја и евиденцијом ЈКП “Београд пут”, на терет средстава редовног одржавања ЈП “Путеви Београда”.
С поштовањем
ЈП „Путеви Београда“

...

18.06.2019
...

Poštovani,

Problem koji prijavljujete nije u nadležnosti JKP Beograd put
Možete se obratiti JP Putevi Beograda.

...
 
Na papiru je opravdanje organizacija, ali u realnosti je očigledno u pitanju novo mesto za uhlje*******ljenje stranačkih poslušnika.

Zato je najbolje prijavljivati Beokomu i uvek pitati kome su prijavili.
 
Jedni imaju pare i upravljaju tj ju putevi beograda jedni izvode radove tj bg put
Nemoze upravljac i izvodjac biti ista firma valjda je u tom caka ...
 
Управо то. ЈП "Путеви Београда" се не бави грађевинским радовима. Они се баве финансирањем и инвестицијама а ЈКП "Београд пут" је остао само извођач који учествује на тендерима које расписује ЈП "Путеви Београда".

Значи да се од сада све пријаве упућују њима а не "Београд пут"-у.
 
To JP sto je osnovano 2017. godine je ranije bila Direkcija za puteve u okviru Sekretarijata za saobracaj.

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
ja sve što se tiče puteva, signalizacije, stubića, rupa prijavim saobraćajnoj inspekciji jer onda oni odgovore da su u predmetu tom tom doneli rešenje to i to kojim su naložili upravljaču puta da uradi to i to. A upravljač iliti Putevi nalože Beograd putu kao izvođaču da uradi to i to.

I to je to.
 
Ovih dana sam primetio da se izvode radovi neposredno uz nadvožnjak. Zna li neko šta je u pitanju?
 
Da li postoji neki projekat za ovaj prostor? Možda neke biciklističke staze, parkovi...
 
Није још све напуштено. Део од Топчидера до Раковице се и даље користи.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=739167#p739167:31bvhup4 je napisao(la):
Дошљак » Sub Maj 16, 2020 11:18 pm[/url]":31bvhup4]Није још све напуштено. Део од Топчидера до Раковице се и даље користи.

Ali od Sajma do Topčiderske stanice se više ne koristi, pre neki dan sam išao tuda i kontaktna mreža je urnisana. Nedostaje nam parkova kao i neki pošten biciklistički silaz sa Banovog Brda na Savu.
 
Слажем се, Ада, Топчидер, Баново брдо, Сајам, бициклистичка стаза уз Саву, сви тако близу а тако одвојени и међусобно неприступачни. Плашим се да тај појас пруге дуж Сајма чувају за метро.
 
Nešto danas razmišljam i pitam se kada je poslednji put Grad ili Država napravila neki veći objekat u Beogradu. Neki dom zdravlja, neku školu, vrtić, garažu, zgradu, sportski centar ...?

Znamo za toliko projekata koji postoje, ali ništa od njih.

Naravno, ne računam puteve u objekte.

Šta trenutno imamo od "državnih" projekata osim Kliničkog centra?

Što se tiče garaža, poslednja je Pionirski park 2005. mislim.
 
Radi se skola u lestanima
Dom zdravlja u borci
Vrtic na Bezaniji

A prije toga

skola u naselju stepa
Dom zdravlja mislim dal u rakovici ili cukaricu
Vrtic kod belvila

Inace imas sve to u zavrsenim projektima ovdje na forumu
mozda ima lista po godinama sta je kad radjeno
to vec pitaj Igora
 
Zanimljivo bi blo napraviti listu projekata recimo od 2000. godine (zgrade, značajnije infrastrukture, veće rekonstrukcije ulica, velikii parkovi i trgovi).
 
Vrh