Šta je novo?

Gradska magistralna saobraćajnica Novi Beograd - Surčin

!!! PREOKRET !!!

Umesto geometara koji bi trebalo da rade na preparcelaciji za potrebe ove saobraćajnice, u Donjem Polju - RADOVI.
Juče sam uslikao ovo, ali nigde nisam video ni radnike, ni mašine. Posao deluje obimno, i rekao bih da se izvodi na potezu koji je u obuhvatu plana za saobraćajnicu... Zna li neko kakve su ovo cevi, tj. čemu služe?
 

Prilozi

  • 20200428_171914.jpg
    20200428_171914.jpg
    753,2 KB · Pregleda: 11.019
  • 20200428_171917.jpg
    20200428_171917.jpg
    699,6 KB · Pregleda: 11.019
  • 20200428_171949.jpg
    20200428_171949.jpg
    633,3 KB · Pregleda: 11.016
  • 20200428_172037.jpg
    20200428_172037.jpg
    547,8 KB · Pregleda: 11.037
Meni izgleda isto kao gasovod samo manjeg kapaciteta.

Sent from my Pixel 3a using Tapatalk
 
Krenuli su od toplane NBG. Da nije toplovod do Obrenovca, pokušaj 2?
 
Тачно тако, гасоводне цеви. Цеви за топловод имају изолацију и месингане жице за даљинску контролу кварова и цурења на цевоводима. Овде је мој одговор @Директору баш за топловодне цеви које су постављане при изградњи улице Тадије Сондермајера.
viewtopic.php?f=16&t=4365&start=150#p702679
 
Ista ovakva instalacija se postavlja duž Jurija Gagarina. Trenutno su prekoputa Air Serbia I napreduju prema bloku 70

Sent from my Pixel 3a using Tapatalk
 
Turski Tok, to nekako prolazi ispod radara ali ozbiljno napredujuju...
 
"Turski tok" je u Turskoj, a kroz Srbiju se gradi "Balkanski tok". . . dosta nam je turskog. ;)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=735908#p735908:2hadz30s je napisao(la):
PIGLET » 06 May 2020 09:03 pm[/url]":2hadz30s]Turski Tok, to nekako prolazi ispod radara ali ozbiljno napredujuju...

Turski tok??? :shock:
Pa zar kroz grad???


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=735827#p735827:2hadz30s je napisao(la):
Soko » 06 May 2020 06:02 pm[/url]":2hadz30s]Ista ovakva instalacija se postavlja duž Jurija Gagarina. Trenutno su prekoputa Air Serbia I napreduju prema bloku 70

Sent from my Pixel 3a using Tapatalk

Interesantna informacija Soko, da li su instalacije vidljive sa javne površine? Ima li radnika, table o radovima?
 
Sad su vidljive dok ih ne zakopaju.
Rade na 10 ak metara od ulice, otprilike po ivici trotoara.
Tablu, ako negde postoji, je teško primetiti u vožnji.

Sent from my Pixel 3a using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=735916#p735916:1poytjoi je napisao(la):
Bezaninac » 06 May 2020 21:16[/url]":1poytjoi]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=735908#p735908:1poytjoi je napisao(la):
PIGLET » 06 May 2020 09:03 pm[/url]":1poytjoi]Turski Tok, to nekako prolazi ispod radara ali ozbiljno napredujuju...

Turski tok??? :shock:
Pa zar kroz grad???


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=735827#p735827:1poytjoi je napisao(la):
Soko » 06 May 2020 06:02 pm[/url]":1poytjoi]Ista ovakva instalacija se postavlja duž Jurija Gagarina. Trenutno su prekoputa Air Serbia I napreduju prema bloku 70

Sent from my Pixel 3a using Tapatalk

Interesantna informacija Soko, da li su instalacije vidljive sa javne površine? Ima li radnika, table o radovima?

Па и није баш кроз град. Колико знам ту се приближава и има неку гасну станицу
 
Hvala doktore strejndžlav, sada je jasno... dakle, nisu u pitanju radovi vezani za saobraćajnicu, već za projekat BnV gasovoda...
 
Ima li kakvih vesti, čini mi se jako bitna deonica a ništa se ne dešava duže vreme.
 
Ja koliko sam razumeo sta su pisali na proslim stranama novac sa ovog projekta je preusmeren u zdravstvo. Koliko sam ja razumeo ove godine nista od radova
 
У сваком случају ништа од радова. Сада је у току тек парцелизација земљишта и то би требало да се заврши током августа...Ништа пре следеће године...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=699147#p699147:2mj0u1fu je napisao(la):
Гага » Sre Jan 15, 2020 11:55 pm[/url]":2mj0u1fu]Објављена је јавна набавка за "формирање грађевинских парцела за јавне површине уз Виноградску улицу са саобраћајном везом до ауто-путске обилазнице, 1. и 2. фаза.

http://nabavke.beoland.com/images/nabav ... 142-19.pdf
http://nabavke.beoland.com/images/nabav ... 142-19.pdf

Pogledajte prilog 1
file.php

file.php

Pozdrav svima. Nov sam clan.
Je l ovo konacna verzija trase? Zato sto je na GIS-u nekom (nisam strucan, na ovoj temi ima milion slika o tom planu) trasa mnogo drugacija, taj prikljucak na blokove se ne spominje?

Pitam iz licnih razloga, jer prema jednom od planova, ovo unistava imovinu u mojoj porodici skroz, od 100% ari, oni ce uzetio 90%. Prema drugom, trasa zaobilazi nasu parcelu. Je l moze neko da postavi finalnu trasu na GIS-u, ili GeoSrbija ili bilo gde, samo da mogu da vidim da li ide preko porodicne parcele? Na ovoj slici procenjujem da je ne kaci uopste, ali bi mi znacila bas ta finalna trasa i da li prolazi kroz nasu parcelu da bih mogao da se opustim, ako neko zna, nek postavi ovde, molim vas, ili u inboks? Ili vecu sliku, ili fajl na nekom od tih GIS, GeoSrbija servisa. Jer negde radi, negde ne.

Mi kao korisnici ne placamo porez zato sto je to u vreme placanja komunistickog kupljeno i lose sprovedeno u katastru kao drzavno vlasnistvo sa vise nosilaca prava koriscenja (nisu moji krivi, placamo porez za sve inace, i za to bismo, ali drzava je tad to tako proknjizila), i sada u katastru Novog Beograda je sluzbenica rekla da moze da se radi na tome da se to sredi i da predje u nase vlasnistvo na papiru... ali mi nista nije jasno, jer bi katastar blokirao to automatski ako prelazi preko naseg imanja, jer im nije u interesu da nas isplacuju? Nismo ni poceli, samo su bili razgovori, ali opet, ne znam nista.

...
Inace, ovo ce biti odlican projekat, i svidja mi se sto ce se stapati na dva mesta sa blokovima. Da su voljni, mogli bi da naprave jos jedan nadvodznjak koji bi povezao glavnu ulicu na Ledinama, da konacno srede taj deo Vojvodjanske od Bezanijske kose do kruznog toga, jer su guzve sad presle samo na deo ka Surcinu gde je semafor, da prosire bar taj deo Vojvodjanske. I da naprave kruzni tok tu umesto one cudne raskrsnice sa nadvozdnjacima za pesake ili tunelima, nije bitno, ali taj deo grada ima prostora za to.
I svidja mi se sto ce biti staza pesackih i biciklistickih, Novi Beograd ce da se siri u tom pravcu i odmah ce doci investitori verovatno kao i kad su dosli kad se Most preko Ade pravio.
...

Mi tehnicki nismo ni vlasnici i parcelizacija zemljista nije uradjena prema podacima koje imam sa svih tih njiva i nase porodicne. Izgleda da nas je drzava prevarila i taj katastar, jer od ove njive nece biti nista ako ne uspemo da je prebacimo na nasu svojinu. Ne znam ni koliko oni naplacuju tu eksproprijaciju bar ako to uspe.

Edit: i prema ovome se njiva kaci, cini mi se sad kad uporedim, ali nemam GIS sa parcelama i planom puta pa da mogu objektivno da kazem.
Edit2: Na gis.beoland kaci kada se ucitaju PDR planovi od 2003. Vidim da izgleda postoji plan neki da se to spoji sa Kosom kad cekiram opcije u GIS-u, ali ne razumem to. Prema sirini puta (uz biciklisticke i pesacke staze) uzece oko 90% zemljista, izracunao sam. Prema slici, uzece 1/3.
 
Најбоље је да што пре покренеш поступак пред катастром уколико имаш било какав правни основ на делу парцеле. Адвокат од поверења би био од злата у таквим ситуацијама јер су у катастру најчешће незналице које ће ти закомпликовати све.

Увек можеш да их тужиш ако си ванкњижни власник. Факат је да се право својине стиче уписом у земљишне књиге, али то не значи да немаш никаква права.
 
Hvala na odgovoru. Nije na mom imenu to, porodicno je.

Jedan deo se mene i dalje nada da to nece prelaziti preko te njive, zbog toga trazim bas tu finalnu mapu sa parcelama - opciju da vidim?

Ovaj tender sto su raspisali za parcelizaciju je rok do 2.2. 2020, sto znaci da... ima vremena?
Ima advokata od poverenja, a u katastru je zena koja nije za proceniti da li je ok ili ne, ona je tamo zaposlena, imamo licni kontakt.

Imamo originalna dokumenta, ali sad kako ja to kontam, te sve njive su se prodavale u komunizmu, sa pravom koriscenja valjda, jer je sve bilo "svi smo drugovi", posto je to zemljiste kupljeno od nekog drugog, a ne od drzave, taj drugi je prodao sa pravom koriscenja. Uglavnom, sluzbenica iz katastra zna za put i kaze da moze konverzija u pravo vlasnistva nakon sto treba neke papire da sredimo.

Pa cemo videti, ali kada bih video tu mapu, tu finalnu i potvrdjenu skicu, zvanicnu nekako, znacilo bi.

Inace, oni rade ovaj put prema starim planovima.
Citao sam na forumu da kao novi planovi se dodaju - ne. Stari tamo neki GUP Beograda bas navodi ovaj put i kruzni tok tamo i neko povezivanje od kruznog toka sa Bezanijskom Kosom, to je onaj deo sto sam predlozio da se prosiri Vojvodjanska sadasnja kod kruznog toga. Nasi sve to samo nasledjuju i rade tako, nista novo, bar sto se ovoga tice.
Meni je realno glupo za ovaj put malo, jer se on spaja sa Vinogradskom. Mogli su da ga udalje malo da ide pravolinijski i onda samo naprave skretanje ka kruznom toku, jer u tom delu Vinogradske pogotovo na kraju blizu kruznog toka ce izmedju dva puta biti prostor za 1 ar bukvalno. Nije da to ne moze da se iskoristi, ali ne vidim svrhu takvog plana, umesto da bude paralelan sa kao sto sam rekao sa ovim drugim krakom ka bloku i onda da ovaj krak ka kruznom toku samo u jednom delu usmere tamo. Pa ne moraju bas da rade sve kao po GUP-u nekom od pre 20 ili 30 godina, jer je situacija na terenu drugacija, ne secam se, ali Vinogradska valjda nije ni trebalo da bude put ili ju je Seselj asfaltirao tek ili dao status puta, iz nekih prica, ne znam, zato kazem da treba stanje na terenu da provere, a ovako ce ispasti glupo.

I kad bi bilo to paralelno i krak koji se na kraju uliva u Vojvodjansku, ugao izmedju tog kraka i paralelnog puta bi bio veliki i i dalje normalan za voznju od 80km/h, tako da ni tu ne vidim problem.
Mojima bi odgovaralo da bude paralelno, ali i objektivno i da nije "moje" (i to je pitanje jednog dana ako) zemljiste, ovako mi se ne svidja urbanisticki to.

Pozdrav
 
Искрено, не знам како функционише "конверзија" права коришћења у право својине при катастру. Знам да има пуно људи који на исти начин покушавају да дођу до власништва.

Ја сам разумео нешто друго из приче.

Срећно свакако.
 
Podneseš zahtev u katastar sa vlasničkim listom da se pravo korišćenja konvertuje u pravo vlasništva.

Tako sam i ja čuo, čak i da ima obrazac ili štikliranje na obrascu za to.

Hvala, pa da katastar je onda zeznuo mnogo njih ili ovi moji kad su kupovali nisu to uradili dobro u knjigama.
 
Ostalo je još mesec dana roka za izradu elaborata preparcelacije...

Ima li neki insajder u SKN Novi Beograd ili poznavalac aktulenih prilika, koji bi nam dao približnu procenu kada bi, po isteku tog roka, promene (sprovedena preparcelacija) mogle biti vidljive na portalu GeoSrbije?
 
Jedna građevinska tabla na savskom nasipu, tik ispod dolme na mestu gde je nekada bila Konjska plaža... može biti vest umesto vesti...
 

Prilozi

  • 20200829_190829.jpg
    20200829_190829.jpg
    150,3 KB · Pregleda: 2.722
U poslednje vreme, omiljeni sport mi je da procenjujem koliko bi ova nova saobraćajnica skratila put do Jurija Gagarina (od postojeće petlje ukrštanja A2 sa A1) u odnosu na (gotovo identične) alternative: a) postojećim AP okolo, i b) Surčinskom/Vinogradskom.

Trenutna procena mi je vrlo realnih i empirijski precizno procenjenih 10min, u mom slučaju. Uopšte nije malo, imajući u vidu vreme kao jedini resurs koji se nikada i ničim ne može nadoknaditi :)
 
Наравно да није мало, а отвориће ти и могућност да по шпицу туда возиш и ка Нишу, и ка Новом Саду, Шиду, даље, ка Железнику, Сремчици, Петловом брду, Авали...
 
Vrh