Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

da je ostalo ovo ranije rešenje, bilo bi sasvim ok.... barem za ovaj potez oko same kule...
bio bi to lep kutak da se poentira na estetici projekta, koja je narušena šifonjerima iza...
al jbg :(
 

Prilozi

  • oko kule.jpg
    oko kule.jpg
    520,5 KB · Pregleda: 4.697
Moje mišljenje je da tih lepih niskih zgrada iz ranih rendera neće biti uopšte...arapima je prioritet broj kvadrata, njima je stalo do Beograda koliko i nama do Dubaia,došli su ovde da zarade a ne da ulepšaju Beograd.Oni rani rederi su bili samo fora i sve one niske zgrade u pozadini prema železničkoj stanici će se polako pretvoriti u solitere.
 
Kad već spominješ niske zgrade prema železničkoj stanici, da da, i ja sam primetio da nove verzije rendera imaju šifonjere umesto tih manjih zgrada... ne mogu sada da nađem, ali negde sam video da je polukrug trga, iza stanice, oivičen ogromnim šifonjerom od bog te pita koliko spratova... i možeš da zamisliš vizuelni utisak dok se spuštaš Nemanjinom, spomenik, pa ŽS (što mi je sve ok) i onda iza ŽS ogromna soliterčina...

Sablasno, neodgovorno, lišeno svake logike (i komercijalne i estetske)... dakle, da ne veruješ... :(
 
Napravice sve po 20 spratova, uvek se zida maksimum koji je dozvoljen lokacijskim uslovima. A urbanisti su trebali da misle o visinskoj kompoziciji kad su donosili uslove. Ovako ce sve biti monotono i iste visine.
 
Bice 20k stanara + 20k turista (Trzni centar) :)

Kula ce postati epicentar desavanja! :D
 
I vama kada bi neko dao džabe zemljište u Dubaiu, sigurno ne bi gradili da ulepšate grad nego što više para da profitirate...ebe se njima da li je to lepo ili ne, sve će to biti soliteri, živi bili pa videli
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=739703#p739703:ihw8z3sm je napisao(la):
vradovic » 18 May 2020 04:15 pm[/url]":ihw8z3sm]Bice 20k stanara + 20k turista (Trzni centar) :)

Kula ce postati epicentar desavanja! :D

kojih turista? beogradjani nisu turisti u svom gradu a uslovi sopinga u Beogradu i arhitektura BNV-a ce tesko da privuce strance. To je pricha koju ste pohabali vec dobro, josh pre par godina. promenite plochu. Vidimo koliko Usce, Rajiceva, Delta siti su privukli turista tokom svih ovih godina.
i ne znam kako mozesh da pricas o kuli kao centru desavanja kada se radi o dve trecine stanova i jednoj trecini koja je hotel. Jedino mesto za desavanje je ovaj aneks.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=739766#p739766:ncxv9vf0 je napisao(la):
mradulovic » 18 May 2020 08:45 pm[/url]":ncxv9vf0]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=739703#p739703:ncxv9vf0 je napisao(la):
vradovic » 18 May 2020 04:15 pm[/url]":ncxv9vf0]Bice 20k stanara + 20k turista (Trzni centar) :)

Kula ce postati epicentar desavanja! :D

kojih turista? beogradjani nisu turisti u svom gradu a uslovi sopinga u Beogradu i arhitektura BNV-a ce tesko da privuce strance. To je pricha koju ste pohabali vec dobro, josh pre par godina. promenite plochu. Vidimo koliko Usce, Rajiceva, Delta siti su privukli turista tokom svih ovih godina.
i ne znam kako mozesh da pricas o kuli kao centru desavanja kada se radi o dve trecine stanova i jednoj trecini koja je hotel. Jedino mesto za desavanje je ovaj aneks.

Ne znam koji su to mi i vi ali ok. Turisti nisu samo stranci vec i ljudi iz nase zemlje.
Nekako mi deluje da ce zbog silnih zgrada, promenade, BW Galerije, Savskog Trga tu biti epicentar desavanja svega i svacega.
Logicno je. Najcentralnija tacka u gradu sa brzim i lakim pristupom mostovima, promenadom, rekom...
 
Kaква дешавања могу да се очекују у тржном центру? А и није ни најцентралнија тачка у граду нити лако приступна.
 
jadna je ona zemlja u kojoj je ideal za javna desavanja ono sto se desava u trznom centru (pored toga nema ni jedan jedini kv javnog sadrzaja). Da nece ljudi mozda da se sjate u parkic?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=739816#p739816:2oe6k3v0 je napisao(la):
Дошљак » 18 May 2020 11:41 pm[/url]":2oe6k3v0]Kaква дешавања могу да се очекују у тржном центру? А и није ни најцентралнија тачка у граду нити лако приступна.
Да се кладимо да ће да уведу и прву бродску линију ГСП-а: Блок 45 - Блок 70 - БВ галерија.
 
Nadam se ali bilo bi dobro da je malo duza.


Blok 45 - Blok-70 - BW Galerija - Usce - Gardos.
 
Ali, da ne bi bilo suviše očigledno, produžiće je do Beton hale (stanica: Odavde-donde). Ima i tamo ugostitelja kojima treba dovesti mušterije. :)

A nakon stupanja na čvrsto tle, lepo "ke pasa pasa pasarelom" (kojih ovih dana ima kao kusih pasa) na Kalemegdan do žiVčare, pa preko Save do drugog hrama potrošačćkog vozbudenija ili, možda, do jarbola na turu patriotskog uzdizanja.

Znam, ovo se ne sme ni u šali, odoh sad ritualno da se išibam zbog podsećanja na sve te skarednosti.
 
Trebali bi da im organizuju musterije pa mi svi dobijamo novac od zakupa :)
Iskreno isplati se. Kazes im vidi dobili ste novu stazu, dobili ste pasarelu, mali parkic i dobicete i recni taxi bas tu kod Vas ajde vi sad lepo gradu da placate puta dva :).

Sto se tice kule tu bi na pristanu mogao da staje ako nista drugo recni taksi. Kafici i restorani oko kule ce biti ludilo totalno. :)
 
Malo zanimljivosti!
Jedan malecki :)
 

Prilozi

  • 96e69bda-9ff6-4a9f-8903-3e667a057030.jpg
    96e69bda-9ff6-4a9f-8903-3e667a057030.jpg
    341 KB · Pregleda: 2.333
Neko je vodio računa i ove kalupe sagradio da po njima Kuli vagres udari:
20200521_111607.jpg
 
Ne znam je l su ovo skele ili nešto drugo, ali prekriven je plato time.

Takodje, od oplate je napravljeno nešto što liči na oblogu za stub
 

Prilozi

  • kula plato3.jpg
    kula plato3.jpg
    766 KB · Pregleda: 1.718
  • kula plato 2.jpg
    kula plato 2.jpg
    390,8 KB · Pregleda: 1.713
  • kula plato.jpg
    kula plato.jpg
    658,2 KB · Pregleda: 1.713
  • kula 4.jpg
    kula 4.jpg
    564,6 KB · Pregleda: 1.710
Vradović, pošto mi ti deluješ dosta iskusno imam pitanje za tebe: Da li kupiti za izdavanje 1 stan u kuli od 60m2(500 000 eura), ili stan od 150m2 u jeftinijoj zgradi.Šta je bolje za izdavanje po tvojem mišljenju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=740863#p740863:17xafeed je napisao(la):
PetarPetrovic » 21 May 2020 04:43 pm[/url]":17xafeed]Vradović, pošto mi ti deluješ dosta iskusno imam pitanje za tebe: Da li kupiti za izdavanje 1 stan u kuli od 60m2(500 000 eura), ili stan od 150m2 u jeftinijoj zgradi.Šta je bolje za izdavanje po tvojem mišljenju.

Iskreno evo napisacu ti prednosti u slucaju rentiranja stana u kuli.
- Lakse i brze ce se rentirati (veca potraznja)
- Mali stanovi se brze rentiraju
- 60 m2 vs 150 m2 za renoviranje je mnogo lakse/jeftinije manji stan
- porez na imovinu je manji za manju kvadraturu
- porez na prenos apsolutnih prava ti je nizi za manju kvadraturu
- u slucaju krize najbrze ce ici takvi stanovi jer ti imas prostora da spustis cenu znacajno.
- St Regis je spektakl. Razlika izmedju ostalih zgrada i te je kao dupe i oko.

Kula za regularno stanovnistvo je otprilike kao kada bi migrant usao u BW Residence.
U NYC St Regis je bas bas ekskluziva.
 
Што се висине тиче, већ три недеље не мрдају од ових десет спратова. Не кажем, ради се свуда, али "на око" не напредује висина.
 
Vrh