Šta je novo?

Železnička stanica Novi Beograd

Izgleda ja izrekoh jeres ovde kad sam rekao da je ovo lepo ispalo.
Kao da niko od vas nije ovo očekivao a na renderu je bilo baš ovako.
 
[/quote]Za šta će da služe ova ulegnuća na peronu?
[/quote]
Ovo što se vidi na slici je još uvek nedovršen prtljažni peron. I on će biti završen ali po načinu funkcionisanja nađe železnice će biti potpuno nepotreban. Inače železnička stanica Novi Beograd ima dva ovakva perona.
 
Mene zanima kako invalidi da se popnu na perone ili da sidju sa istih
Takodje gdje se nalazi wc
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=736039#p736039:1gguu9ny je napisao(la):
direktor » Čet Maj 07, 2020 10:46 am[/url]":1gguu9ny]
Takodje gdje se nalazi wc
Kako gde, pa imaš na Prokopu. :)
 
file.php
Odlično izgleda ovaj ''popravljeni'' beton, ko novo! :kk:
Car-Repair-With-Duct-Tape-Funny-Image.jpg
 
Овај ауто је баш леп. Много ми се свиђа (на овај крпеж затварам очи, зато је остали део ауто супер...) :mrgreen:
 
bas me zanima kako ce tek ovo da izgleda
 

Prilozi

  • IMG_20200607_140817_resize_60.jpg
    IMG_20200607_140817_resize_60.jpg
    545,5 KB · Pregleda: 3.052
  • IMG_20200607_140749_resize_84.jpg
    IMG_20200607_140749_resize_84.jpg
    577,4 KB · Pregleda: 3.056
  • IMG_20200607_140714_resize_3.jpg
    IMG_20200607_140714_resize_3.jpg
    611,8 KB · Pregleda: 3.047
ovim drvenim panelima je mesto u staroj zeleznickoj stanici...nikako se ne uklapa u novobeogradsku....

a da stara vise ne postoji...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mene interesuje da li postoji jedan projekat koji je kod nas uspeo da izgleda kao negde tamo u inostranstvu... Zaista me interesuje da li iko zna barem jedan?
Žali Bože na šta liči sve ovo. Izgleda kao da je rekonstrukcija započela pre 15 godina i da se u kontinuitetu ponešto radilo, i evo sada se privodi kao kraju.
 
Wow odlicne fotografije Igore! Hvala!

Ovo izgleda fenomenalno. Da li ce odatle kretati voz koji stize za 2 ipo sata u Budimpestu za 12 eura?
 
Izgleda pristojno ali ne u rangu tako važne stanice kao što je Novi Beograd.
 
Meni se svidja ali nije mi jasna jedna stvar.
Da li ce taj brzi ekspres medjunarodni voz da stane na Prokopu i odmah zatim na Novom Beogradu?
Koja je prva stanica za taj medjunarodni voz? Stara Pazova?

Ono sto me zapravo zanima jeste koja je stanica pre a koja posle ove stanice na Novom Beogradu za brze medjunarodne vozove?
 
Ne vidim ništa pristojno na ovoj stanici, to što nije apsolutni raspad kao pre ne znači da je sad pristojno. Na slikama vidim:
- kanalice na nadstrešnici, a kablovi su mogli da idu iznad nadstrešnice
- nadgradna svetla umesto ugradna
- kablovi koji idu između stubova umesto kroz njih
- nadstrešnici fali lajsna na ivici
- o ptičjem izmetu i đubretu na istoj se već pisalo naširoko
- kutija za kablove pored šina, umesto ispod perona (da ne pominjem đubre koje će se tu skupljati
- odvodnjavanje i dalje nije rešeno
- nema ni liftova, ni pokretnih stepenica/traka (u 21. veku za ovo treba neko ko se otežano kreće da ih tuži)
- ... ima još dosta toga, ali i ovo je previše
 
ne razumem, jel rocket sience to da se ovi reflektori ubace u nadstresnicu....? kako ih nije sramota...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ajd sto ih nisu ubacili nego sto i kabal tako jadno spojili bar da se on ne vidi
WC WC gdje je to zali boze para odvratno
 
Bulbulderac17":aypevhss je napisao(la):
ne razumem, jel rocket sience to da se ovi reflektori ubace u nadstresnicu....? kako ih nije sramota...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Теби кућа мора да је најмодернија Београду????Јеси ли шта похвалио по Београду???Како до сада нисмо искористили твој потенцијал.....јбт ал смо погрешили.....срећа наша....

Послато са SM-G9500 помоћу Тапатока
 
Nadstrešnice đene-đene. Nedostatak dodatne infrastrukture (liftovi, eskalatori, stanična zgrada,...) je nešto vredno ozbiljne grdnje i gotovo nepisano pravilo ovakvih rekonstrukcija. Setite se kako je Rakovica ostala usvinjena, nisu vratili/zamenili) čak ni natpise za perone, da ne govorimo o nečemu drugom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=748095#p748095:2tj30xo5 je napisao(la):
Msc » 15 Jun 2020 09:11 am[/url]":2tj30xo5]
Bulbulderac17":2tj30xo5 je napisao(la):
ne razumem, jel rocket sience to da se ovi reflektori ubace u nadstresnicu....? kako ih nije sramota...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Теби кућа мора да је најмодернија Београду????Јеси ли шта похвалио по Београду???Како до сада нисмо искористили твој потенцијал.....јбт ал смо погрешили.....срећа наша....

Послато са SM-G9500 помоћу Тапатока

MSC tebi je sa stanicom sve uredu vidim sto nema
liftove eskalatore wc to je tebi vidim uredu sasvim bravo
 
Nadstresnice su ispale pristojno iako u početku mi je delovalo da će biti katastrofa. Očigledno je da za sada nisu potpuno završene zbog kablova koji landaraju.

Inace ove nasstresnice su ok za stanice poput Indjije ili Beske ali za Novi Beograd je trebalo da se ide na pokrivanje svih perona a ne sa nadstresnicama.

Inače pitam se da li je ovo završna obrada perona ili tu ide jos neki asfalt?
 
Надстрешнице су лепе са фалинком расвете и одржавања због птица. И опет је то шминка, станици НБГ фали много што шта.
 
Ako se nekad desi situacija da se nabave sredstva za izgradnju prave krovne konstrukcije za nadkrivanje svih perona, uvek ce noći ove nadstrešnice da se premeste i ugrade u neku drugu stanicu.
 
Vrh