Šta je novo?

Ušće Kula 2 [Poslovni objekat | 28 000 m2]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=760659#p760659:388ia35h je napisao(la):
Slavko83 » 27 Jul 2020 10:07 pm[/url]":388ia35h]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=760635#p760635:388ia35h je napisao(la):
louderick » Pon Jul 27, 2020 7:28 pm[/url]":388ia35h]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=759581#p759581:388ia35h je napisao(la):
Slavko83 » 23 Jul 2020 09:26 pm[/url]":388ia35h]
Ova zgrada (Usce 2) je nesto najruznije sto sam video,steta sto upropastise Usce1.
Da li se zna autor,sta se desilo sa ovim delom,da li ce ispravljati...?
file.php

ti si bezao sa casova o apstraktnim formama? nisi pismen oko ritma grafickih formi, elemenata?? odes ispred apstraktne slike i kazes da je pogresno naslikana, jer nista ne prikazuje?? :D
Ha ha ha ha top komentar...Kad z..eru toliko da pocnemo da pravdamo apstraknoscu pocinje bunt I promena. Odlicno sto ima jos ljudi koji itekako vide sta im se desava pred ocima I nisu spremni da ignorisu...

da znas nesto o arhitekturi znao bi kako nastaju renderi, koliko ranije i gde pise da se neko mora drzati rendera??
 
Hahaha bas vas je dosta (3) koji imaju neku povezanost sa ovim investitorom pa ocekujete da sada svi ostali prihvate da je ovako zavrsen posao i postavljene ploce sa nekim cudnim dizajnom, zapravo tako I planirano.
Ako vam nije problem,mozete li da objasnite logiku,iz vaseg "strucnog arh.ugla", kako su ploce postavljene da izgleda ovako random/nasumicno/bez ociglednog I smislenog dizajna..

Hvala unapred!
 
Zaista bi trebalo sankcionisati napadanje forumaša, zato što se ne uklapaju u nečiju sliku sveta.
 
Nešto se mislim, jel se čini još nekome da od 11. septembra kao da je sve manje novih kula bliznakinja po svetu?

Što je, po meni, naravno jako glupo i besmisleno.
 
louderick":1sfxsl41 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=760659#p760659:1sfxsl41 je napisao(la):
Slavko83 » 27 Jul 2020 10:07 pm[/url]":1sfxsl41]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=760635#p760635:1sfxsl41 je napisao(la):
louderick » Pon Jul 27, 2020 7:28 pm[/url]":1sfxsl41]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=759581#p759581:1sfxsl41 je napisao(la):
Slavko83 » 23 Jul 2020 09:26 pm[/url]":1sfxsl41]
Ova zgrada (Usce 2) je nesto najruznije sto sam video,steta sto upropastise Usce1.
Da li se zna autor,sta se desilo sa ovim delom,da li ce ispravljati...?
file.php

ti si bezao sa casova o apstraktnim formama? nisi pismen oko ritma grafickih formi, elemenata?? odes ispred apstraktne slike i kazes da je pogresno naslikana, jer nista ne prikazuje?? :D
Ha ha ha ha top komentar...Kad z..eru toliko da pocnemo da pravdamo apstraknoscu pocinje bunt I promena. Odlicno sto ima jos ljudi koji itekako vide sta im se desava pred ocima I nisu spremni da ignorisu...

da znas nesto o arhitekturi znao bi kako nastaju renderi, koliko ranije i gde pise da se neko mora drzati rendera??

Čovek bukvalno ni u jednom trenutku nije napisao da ne izgleda uopšte kao na renderu. Jasno mu se ne sviđaju paneli, iako imaju različite otvore i što je vrlo verovatno namerno urađeno da paneli budu različiti. I ovde su skoro svi do sada rekli da im se ne sviđa to kako izgleda. I ne znam zaista, objektivno je zaista ružno, jer više izgleda kao da je neko nasumično stavio neke panele koje je našao sa strane nekog puta, a ne kao da je to dizajnerski urađeno zbog različitih otvora na panelima. Napali ste ga svi redom bez ikakvog osnova, samo zato što mu se ne sviđa kako izgleda. Ni meni se ne sviđa ceo taj deo sa strane, jer baš izgleda jeftino, bez obzira na nameru arhitekte ili koga god.
A što se tiče toga da ne mora da se pridržava rendera. Meni je to ogroman kriminal, da krajnji izgled neke zgrade toliko daleko može da odstupa od rendera (ne mislim na ovu). Ovo je naš grad i naša država, i ako će neko sa investira i da gradi neku zgradu, mora da pokaže izgled i da se pridržava njega koliko je to fizički moguće. Ne može on da postavi render zgrade sa staklima plave nijanse, a onda da mu padne na pamet da promeni u stakla roze nijanse npr. Jer opet, ovo je naš grad i mi treba da ga čuvamo i da kažemo "da" za neki projekat koji doprinosi unapređenju našeg grada.
 
Moram da se složim sa Maretom. Ja lično nemam problem sa teksturama te zgrade i panelima. Ali imam problem sa time što imamo zgradu A i zgradu B, koje su obe istih širina, visina, oblika i očigledno nesuđene bliznakinje... ali zgrada A ima jedan izgled a zgrada B ima drugi.

Zašto? Čemu to? Ako se već ide na asimetriju i na to amerikansko odstupanje od kula bliznakinja u strahu da nas ne udare novi Bin Ladeni i Al Kaide (sprdam se malo, mada očigledno se ceo svet primio na američko proterivanje kula bliznakinja posle njihovog paranoisanja), zašto onda nije napravljena i asimetrija u obliku ili dimenzijama???

Da me neko ne shvati pogrešno, meni je i nova kula sasvim ok, sama za sebe. Ali mi je besmisleno da sve bude ovako ni tamo-ni vamo. Kao, bliznakinje su, a opet nisu bliznakinje. Kao, iste su, a opet nisu iste. Gajimo simetriju al je kobajagi držimo pod kontrolom (ko da je to neka bolest) tako što ćemo drugu kulu da učinimo drugačijih tekstura a istih oblika...? Ne razumem to. To mu dođe nekakav Novi Srpski Barok ili šta...? :kafa:
 
Ne napadamo ga zato što mu se ne sviđa, već zato što svoj stav proglašava za "Sveto pismo" i indirektno kaže da smo svi mi kojima se ovo ili sviđa, ili ne vidimo problem u šarenolikosti panela, neznalice i da nemamo pojma.
 
Ja sam bas stekao drugaciji utisak, na ljude koji su rekli da im se ne svidja fasada gleda se sa neke visine u fazonu "nisi iz struke, ne znas ti kako to treba, ne razumes pa ti zato nije lepo", jer toboze samo odredjena grupa skolovanih je pozvana da komentarise da li je nesto lepo ili ne.
 
Ali je Mare u pravu da ovako kao celina ceo kompleks izgleda malo blesavo, kao i to da je kriminal koliko su renderi postali sredstvo za obmanjivanje javnosti.

Nevezano sad za Duleta:

Nije mi jasno da pojedini ljudi na forumu brane tu praksu s renderima. Zamislite da ja držim fabriku čokolade. I sad, na bilborde širom grada postavim slike svojih čokolada tako da: deluju veće nego što jesu, imaju predstave koje aludiraju da u sebi sadrže sastojke kojih nema (lešnici, bademi, krem, karamela...) i sveukupno deluju kao neki vrhunski proizvodi... A onda kad dođete da kupite neku, ispostavi se da su pakovanja manja, da je ponuda ukusa oskudnija, a da je sam ukus, i sastav, gori od onog što sam vam predstavio na bilbordu.

Jel to u redu? Pa nije. Jel bi svi pobesneli kad bih to uradio? Pa naravno da bi.
E zašto se onda dopušta ovaj večiti kriminal sa renderima? Pa i konkursima, izmenjenim projektima, odstupanjima...?
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=761779#p761779:591ybjfd je napisao(la):
wexy » Pet Jul 31, 2020 12:54 pm[/url]":591ybjfd]Ja sam bas stekao drugaciji utisak, na ljude koji su rekli da im se ne svidja fasada gleda se sa neke visine u fazonu "nisi iz struke, ne znas ti kako to treba, ne razumes pa ti zato nije lepo", jer toboze samo odredjena grupa skolovanih je pozvana da komentarise da li je nesto lepo ili ne.
A pa to je stara boljka i tradicija ovog foruma. Postoji ovde jedan čopor članova koji bi proterali ili ukinuli pravo diskutovanja svima koji nisu iz struke arhitekture, građevinarstva ili dizajna. Pod izgovorm da je estetika egzaktna nauka, kao matematika, gde je 2+2 uvek 4, pa onda oni misle da tako i u estetici bukvalno sve može da ima ILI tačan stav/ pogled ILI netačan. I, naravno, da samo oni znaju koji je tačan. Znači, ko je isčitao XY knjiga o estetici (koje uglavnom pišu dokoni fosili s naših fakulteta) on sme da komentariše šta je lepo. A ko nije, on sme samo da posmatra i divi se takvim veličinama i gromadama intelekta.

A tek je posebna priča što unutar tog čopora svaki od njih ima svoja merila, pa neretko dolazi do unutrašnjih prepucavanja i kontradikcija u stavovima. :mrgreen:
I onda vidiš 5 arhitekti sa 10 različitih stavova i tvrdnji. :mrgreen: A ovamo sole pamet kako je to egzaktna nauka koja se uči. Zamislite 5 matematičara koji imaju 10 različitih odgovora na pitanje koliko je 2+2... :lol:

Srećom, ima nas koji takve pokušaje ''argumentacije'' ne fermamo ni 5%, pa su se malo primirili u zadnje vreme. Pogotovu pojedinci kojima sam skrenuo pažnju da bi mogli malo manje da prde po svojim sugrađanima, pošto ih ti sugrađani i izdržavaju. :kafa:
 
Da se zna šta je lepo, a šta nije, ne bismo imali sukobe ni među arhitektama. Isto kao i sa advokatima. Sve je to subjektivno, a negde je više ili manje definisano.

Kada se kaže da je lepota u oku posmatrača, misli se na to da što je nekome lepo/ružno, ovom drugom nije i obrnuto.

Pričamo o prilično subjektivnim stvarima, ali teško ćemo se ikada dogovoriti koliko je tu subjektivno, a koliko je definisano.

Znači, kao i za skoro sve u životu, istina je siva, a ne crna ili bela. Samo se ne možemo dogovoriti da li tamno ili svetlo siva.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=761769#p761769:1e7ru9ik je napisao(la):
marrecar » 31 Jul 2020 11:29 am[/url]":1e7ru9ik]
louderick":1e7ru9ik je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=760659#p760659:1e7ru9ik je napisao(la):
Slavko83 » 27 Jul 2020 10:07 pm[/url]":1e7ru9ik]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=760635#p760635:1e7ru9ik je napisao(la):
louderick » Pon Jul 27, 2020 7:28 pm[/url]":1e7ru9ik]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=759581#p759581:1e7ru9ik je napisao(la):
Slavko83 » 23 Jul 2020 09:26 pm[/url]":1e7ru9ik]
Ova zgrada (Usce 2) je nesto najruznije sto sam video,steta sto upropastise Usce1.
Da li se zna autor,sta se desilo sa ovim delom,da li ce ispravljati...?
file.php

ti si bezao sa casova o apstraktnim formama? nisi pismen oko ritma grafickih formi, elemenata?? odes ispred apstraktne slike i kazes da je pogresno naslikana, jer nista ne prikazuje?? :D
Ha ha ha ha top komentar...Kad z..eru toliko da pocnemo da pravdamo apstraknoscu pocinje bunt I promena. Odlicno sto ima jos ljudi koji itekako vide sta im se desava pred ocima I nisu spremni da ignorisu...

da znas nesto o arhitekturi znao bi kako nastaju renderi, koliko ranije i gde pise da se neko mora drzati rendera??

Čovek bukvalno ni u jednom trenutku nije napisao da ne izgleda uopšte kao na renderu. Jasno mu se ne sviđaju paneli, iako imaju različite otvore i što je vrlo verovatno namerno urađeno da paneli budu različiti. I ovde su skoro svi do sada rekli da im se ne sviđa to kako izgleda. I ne znam zaista, objektivno je zaista ružno, jer više izgleda kao da je neko nasumično stavio neke panele koje je našao sa strane nekog puta, a ne kao da je to dizajnerski urađeno zbog različitih otvora na panelima. Napali ste ga svi redom bez ikakvog osnova, samo zato što mu se ne sviđa kako izgleda. Ni meni se ne sviđa ceo taj deo sa strane, jer baš izgleda jeftino, bez obzira na nameru arhitekte ili koga god.
A što se tiče toga da ne mora da se pridržava rendera. Meni je to ogroman kriminal, da krajnji izgled neke zgrade toliko daleko može da odstupa od rendera (ne mislim na ovu). Ovo je naš grad i naša država, i ako će neko sa investira i da gradi neku zgradu, mora da pokaže izgled i da se pridržava njega koliko je to fizički moguće. Ne može on da postavi render zgrade sa staklima plave nijanse, a onda da mu padne na pamet da promeni u stakla roze nijanse npr. Jer opet, ovo je naš grad i mi treba da ga čuvamo i da kažemo "da" za neki projekat koji doprinosi unapređenju našeg grada.

haha nego sta je rekao?? da se ne slaze sa renderom i da mu je ruzno... ko je autor i kad ce to biti ispravljeno? ispravljeno- prema cemu? prema renderu. ja stvarno ne znam ko je ovde lud i kakvu rasomonijadu pravi? nije pominjao render? mozda je u izvornom idejnom projektu bilo jos gore resenje?? mozda je ovo u stvari poboljsanje unapredjenje?? ah, da, pogledajte render.... :D :D :D
 
Šta je pisac hteo da kaže. Hajde nađi mi gde je tačno rekao da render ne valja.
 
Daj sta se zamajavate sa tim slavkom, covek je tipican hejter i kontras. Pa taj ne voli ni ono sto voli... verovatno klasican tip, misljenje tipa svi su oko nas olos i bag** i nista ne znanju, jedino je slavko strucan, ali iz nekog razloga je nezadovoljan zivotom, i mora da pljune na sve da bi se zadovoljio.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=761779#p761779:2ab04qgj je napisao(la):
wexy » Pet Jul 31, 2020 11:54 am[/url]":2ab04qgj]Ja sam bas stekao drugaciji utisak, na ljude koji su rekli da im se ne svidja fasada gleda se sa neke visine u fazonu "nisi iz struke, ne znas ti kako to treba, ne razumes pa ti zato nije lepo", jer toboze samo odredjena grupa skolovanih je pozvana da komentarise da li je nesto lepo ili ne.
Mogu samo reci - pogodak u centar, bravo!
Ovako je bolje da postoji ravnoteza:) i da nema jednoumlja, koje nam se namece I zbog koga pobegose svi iz zemlje,vise ne samo mladi,vec nam odose i cele porodice..

Zato, svaku brljotinu investitora i naravno saucesnika sa vlasti u istoj treba isterati na cistac
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=761823#p761823:spmwzp9t je napisao(la):
shadestudio » Pet Jul 31, 2020 3:11 pm[/url]":spmwzp9t]Daj sta se zamajavate sa tim slavkom, covek je tipican hejter i kontras. Pa taj ne voli ni ono sto voli... verovatno klasican tip, misljenje tipa svi su oko nas olos i ba*** i nista ne znanju, jedino je slavko strucan, ali iz nekog razloga je nezadovoljan zivotom, i mora da pljune na sve da bi se zadovoljio.
Pa druze, upravo si uradio samodefiniciju hahaha
Kada je dobro I zasluzuje pohvalu,naravno da to treba istaci, isto tako I u kontra smeru.
Time se sustina ovog foruma ispunjava,da bude korektivni faktor, da napredujemo u necemu, a ova rasomonijada kada se postavi pitanje lose izvedbe projekta samo govori koliko je ovde drustvo otislo u t.i lepe..

A da, ti mu dodjes neki psiho analiticar, jesi pohadjao skolu za to,ili se samo malo salis?
 
Ovde imate odgovore na sva vasa pitanja i nedoumice, direktno od investitora, projektanta i izvodjaca.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ezu5Izg1Ow4[/youtube]
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=761896#p761896:34v6hur1 je napisao(la):
Slavko83 » Pet Jul 31, 2020 8:45 pm[/url]":34v6hur1]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=761823#p761823:34v6hur1 je napisao(la):
shadestudio » Pet Jul 31, 2020 3:11 pm[/url]":34v6hur1]Daj sta se zamajavate sa tim slavkom, covek je tipican hejter i kontras. Pa taj ne voli ni ono sto voli... verovatno klasican tip, misljenje tipa svi su oko nas olos i ba*** i nista ne znanju, jedino je slavko strucan, ali iz nekog razloga je nezadovoljan zivotom, i mora da pljune na sve da bi se zadovoljio.
Pa druze, upravo si uradio samodefiniciju hahaha
Kada je dobro I zasluzuje pohvalu,naravno da to treba istaci, isto tako I u kontra smeru.
Time se sustina ovog foruma ispunjava,da bude korektivni faktor, da napredujemo u necemu, a ova rasomonijada kada se postavi pitanje lose izvedbe projekta samo govori koliko je ovde drustvo otislo u t.i lepe..

A da, ti mu dodjes neki psiho analiticar, jesi pohadjao skolu za to,ili se samo malo salis?

Ja i dalje ne znam sta je to lose uradjeno na ovom projektu. Ti ocigledno ne razumes dizajn zgrade, razbijanje povrsine razlikom u boji. Meni se to jako svidja, i nije nikakva greska. Znas na sta mi lici to tvoje vidjenje. Kada neka baba udje u butik, pa vidi da se prodaju poderane farmerke, ionda se iscudjava kako su bezobrazni, hoce i pocepano da ti uvale. Naravno baba ne kapira da je to fora.
 
Uporan si jako, dajes pogresna poredjenja i prilicno pojednostavljujes pa cu ponoviti Jos jednom iznet stav od vise ljudi na ovom forumu:

- zeleli su dinamicku formu panela kao na renderu,
- uradili su tu postavku panela slicno renderu na bocnoj strani,
- sa prednje I zadnje strane su napravili potpuni haos I pogresno su postavili te panele,bez ikakvog reda, jasno se vidi (ko zeli I nema mozda neki interes) da to cak I nije dizajn

Odslusao Sam deo ovog videa i nista posebno cuo nisam sto bi objasnilo ovu postavku panela, promotivni video sa nekim opstom I prodajnom pricom o "cudu od zgrade".

Jos jednom, dajte da pitamo nase iskusne arhitekte ili porodicu arhitekte Usca 1 sta misle o ovoj zgradi.
Slucajno znam da su njihovr ocene drasticno gore of moje skromne da su zeznuli sa postavkom inox panela.
Pozdrav
 
Znaci nisi poslusao naj bitnoji dio videa jer te mrzi a sve fino tu objasnjeno a ti i dalje pricu istu vrtis
kako te ne mrzi toliko da pises a mrzi te da pogledas video do kraja
 
znaci postavili panele bez reda, a imas povrsi vertikalne koje su pod konac, pa se namerno prekidaju, i te prekinute, sa pomerajem, su pod konac, pa onda sve tako dalje... i lik tvrdi da su stavljane nasumicno?? pa bravo.... :D :D :D
 
Bas mi je zanimljivo sto vas toliko pogadja drugaciji pogled, Ali time cemo se baviti drugi put,nije tema.
Da odgovorim prvo @direktor:
- pazljivo sam odgledao video i osim "strukura sa inox panelima razlicite perforacije" nista nisu objasnili zasto je ovako izgled los sa distance (moje misljenje)
- citav video jeste zaista promotivno-prodajni i osim hvalospeva o sebi samima,nista spec nisu objasnili o ovom delu

Stav, nadam se da se ne ljutite:), nisam promenio, citavo Usce 2 je arhitektonska "nakaza" predivnog Usca 1, a sa ovim razigranim inox panelima totalno su promasili efekat,kakav god da je bio cilj.
 
Niko nije ni ocekivao da ces promjeniti misljenje
Nego sto ovdje vecinu nabjedjujes da njihovo misljenje nije uredu
 
To nije tacno,ja iznosim misljenje na koje vi burno reagujete u vezi izgleda zgrade koja se svidja vama cetvorici, ali ocigledno vi niste vecina pa dozvolite da se cuje I taj drugi glas
 
Vrh