Šta je novo?

ADA CIGANLIJA - Beogradsko more

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=761829#p761829:2zd08vr5 je napisao(la):
Whiplash » Pet Jul 31, 2020 3:42 pm[/url]":2zd08vr5]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=760708#p760708:2zd08vr5 je napisao(la):
direktor » Uto Jul 28, 2020 12:19 am[/url]":2zd08vr5]Neka fotka svega toga neki mejl jp ada ciganlija nesto .

Evo fotka,na brzinu sam slikao i u prolazu.

To su nove rampe i kućica a iza nje je ona pomerena naplatna rampa.

Koliko sam video jutros, ljudi na pomerenoj rampi uzmu karticu ili plate parking šta već, i sa tok karticom se kucaju na ovoj da bi se rampa podigla

MVIMG-20200731-062957.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=761422#p761422:2dh2hqa9 je napisao(la):
astrodule » Čet Jul 30, 2020 9:02 am[/url]":2dh2hqa9]

Problem je Obrenovački put. Parking će se već nekako naći, ali izlazak sa Ade je pakao. Prošli put sam bio 25 minuta u gužvi koja je počela tek kod Tajmauta (kraj prvog bloka kafića).

Ja sam u sredu krenuo sa Ade u 10h, u 11h sam bio na Čukarici kod Lidla.
Znači totalni haos i čep je nastao zbog tog semafora kod Lidla.

Ja sam ranije znao da zaobilazim taj semafor preko Tempa, uđem na onaj parking kod Tempa i izađem na novi obrenovački put i preko nadvožnjaka i kod crkve se okrenem i vratim na Čukaricu.

Ali sad to više ne može jer Mega Maxi koji je sad umesto Tempa uveo rampe za ulazak i izlazak.
Mislim možda i možeš da uzmeš karticu na ulazu pa odmah da se iskucaš na ulazu, ne znam kako funkcioniše
 
Njima kao u korist da ide da ljudi ne dolaze na Adu, ne shvatam te ljude koji ne mogu malo da se potrude i obezbede svima lep provod na jezeru. Znaci ti dok dodjes si nervozan, a vracas se kuci jos nervozniji, a dosao si da odmoris. Preko dana guzva, uvece komarci.
 
Cuvaju nas od korone, duse nase, brinu za nas <3 :wink:
 
Rešenje je prosto, ali ljudi su lenji, a upravu Ade i Grad baš briga da reši problem.

Parking na početku Ade ima mnogooooo mesta. Imamo onaj parking u rupi kod Sanseta i parking na kraju Ade (kod ski staze). Imamo parking mesta na desnoj strani Obrenovačkog puta (starog) duž sigurno pola Ade.

Rešenje je sve to zonirati i naplaćivati parking dnevnom kartom od 150-200 dinara (po vozilu). Za te pare bi se ili dobila dva bicikla, ili porodična karta za vozić ili minibus.

Naravno tozahteva sinhornizovanu akciju Parking servisa, Saobraćajne policije, Komunalne milicije i uprave JKP Ada ciganlija što je u startu nemoguća misija, osim ako se ne pojave Deus ex Machina u vidu Vučića ili Vesića Parkoosloboditelja
 
Šta dobiješ time? Opet će se stvarati haos na semaforu jer gomila automobila neće poticati sa neuređenih parking mesta već sa uređenih kao i sa parkinga na početku - svi oni moraju da završe na istom semaforu kod lidla.
Zar nije jednostavnije tu semaforizovanu raskrsnicu pretvoriti u veliki kružni tok, tada ti ne treba sinhronizacija svih neradničkih službi koje si naveo i koje ništa korisno ne znaju da rade osim da uzimaju pare poreskih obveznika.
 
Naravno, zaboravio sam da dodam angažovanje saobraćajne policije svaki dan dok se ne završe pasarela kod Ada mola i dok se ne izgradi zamena za "kiflu" koja će postati dvosmerna.
 

Prilozi

  • nova kifla 2.jpg
    nova kifla 2.jpg
    97,4 KB · Pregleda: 3.755
Ada je najjaca kad naprze debile da ce kisa :laugh: Imam privatno kupaliste i bici stazu :vops:
 
Tako je. Ako je najavljena kiša popodne - nikoga nema ceo dan.
Ako je malo oblačno i najavljeno 0.1mm takodje bude prazno.
 
Eto im resenje, pitali su se kako sprece masovni odlazak ljudi na Adu. Samo kisa svaki dan u prognozu.
 
Za Adu idealno narednih dana.

Naravno, ovaj potop od 0.1-0.3mm na sat vremena i oluja od 3m/s će naterati ljude da ostanu kod kuće.

A prekosutra, kada će biti oblaka i sunca i bez kiše će samo najhrabriji doći na Adu.

bgd-prognoza-2.jpg
Pogledajte prilog 1

edit: promače mi ovaj najavljeni orkan od 5m/s
 
Uzivanje je danas bilo kupanje po kisi.

Sutra kisa opet, ostanite kod kuce!!!
 
Evo nevremena odjednom samo, lepo kazem da se ne isplati uopste izlaziti.
 
BESPLATNA VOŽNJA ZA 150 DINARA Pazite se ako sedate u električna vozila na Adi Ciganliji

"Čula sam na televiziji da postoje neka električna vozila koja besplatno voze po Adi Ciganliji. Došla sam na početnu stanicu vozića, sela u jedno od njih, a onda sam doživela šok kada mi je vozač tražio 150 dinara za vožnju", ispričala je starija sugrađanka B.V.

"VRABAC" ĆE VOZITI I NA ADI BEOGRAĐANE ĆE OKO SAVSKOG JEZERA PREVOZITI ELEKTROBUSEVI I MANJA VOZILA NA STRUJU I TO BESPLATNO
Podsetimo, sredinom juna JP "Ada Ciganlija" je pompezno predstavila čitavu seriju električnih vozila i tada najavila "da će biti omogućen besplatan prevoz za sve posetioce od parking prostora do kupališta na Savskom jezeru pomoću četiri vozila na električni pogon".

Uz napomenu da su "nabavljena i tri električna minibussa koja će po simboličnoj ceni prevoziti putnike do nekoliko lokaliteta na Adi".

Kada je sugrađanka ugledala ovo malo vozilo, nalik na "vrapca" koji besplatno saobraća u pešačkoj zoni u centru Beograda, nije ni pomislila da se ova vožnja naplaćuje. Posebno ne 150 dinara za vožnju do džet-skija (polovina kruga), dok, na primer, vožnja popularnim vozićem koji ide ceo krug oko Savskog jezera košta 120 dinara.

https://www.blic.rs/vesti/beograd/bespl ... di/kt2lwxf
 
I kako sada da ih razlikujemo? Inače glupost - ili se svaki prevoz plaća ili nijedan.

Koliko Ada prihoduje od rente, mogu bez problema da uvedu besplatan prevoz na Adi, makar za one koji plate parking.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=761831#p761831:1awthbs7 je napisao(la):
Whiplash » 31 Jul 2020, 16:43[/url]":1awthbs7]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=761829#p761829:1awthbs7 je napisao(la):
Whiplash » Pet Jul 31, 2020 3:42 pm[/url]":1awthbs7]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=760708#p760708:1awthbs7 je napisao(la):
direktor » Uto Jul 28, 2020 12:19 am[/url]":1awthbs7]Neka fotka svega toga neki mejl jp ada ciganlija nesto .

Evo fotka,na brzinu sam slikao i u prolazu.

To su nove rampe i kućica a iza nje je ona pomerena naplatna rampa.

Koliko sam video jutros, ljudi na pomerenoj rampi uzmu karticu ili plate parking šta već, i sa tok karticom se kucaju na ovoj da bi se rampa podigla

MVIMG-20200731-062957.jpg

Stara rampa služi kao izlazna po potrebi (reče mi upravo drugar koji često ulazi na Adu kolima)

Verovatno se to dešava kada je gužva na izlasku, pa da se kolona ne protegne preko kružnog toka. Logično.
 
Evo par sličica sa kraja Ade oko 17h. Ova parkirana vozila sa obe strane su redovna pojava. Pre par nedelja sam od prvog slobodnog mesta do Ade hodao 7 minuta. Danas sam imao sreću pa sam našao mesto na manje od minut hoda.

Tenkovske barikade stoje već dugo, ali motoristi prolaze bez problema. Ova cevka je tu od prošlog leta, a i ovo oštećenje asfalta koje sam prijavio i dobio odgovor da će sanirati jednog dana.

Gužva redovna, golaći tu takođe.

Nisam komentarisao sliku po sliku jer forum pomeša redosled.
 

Prilozi

  • IMG_0006.JPG
    IMG_0006.JPG
    93 KB · Pregleda: 2.496
  • IMG_0007.JPG
    IMG_0007.JPG
    101 KB · Pregleda: 2.495
  • IMG_0010.JPG
    IMG_0010.JPG
    117,5 KB · Pregleda: 2.480
  • IMG_0011.JPG
    IMG_0011.JPG
    105,2 KB · Pregleda: 2.493
  • IMG_0012.JPG
    IMG_0012.JPG
    124,6 KB · Pregleda: 2.493
  • IMG_0013.JPG
    IMG_0013.JPG
    113,1 KB · Pregleda: 2.494
  • IMG_0015.JPG
    IMG_0015.JPG
    98,5 KB · Pregleda: 2.493
  • IMG_0016.JPG
    IMG_0016.JPG
    115,8 KB · Pregleda: 2.496
  • IMG_0017.JPG
    IMG_0017.JPG
    94 KB · Pregleda: 2.490
  • IMG_0018.JPG
    IMG_0018.JPG
    83,7 KB · Pregleda: 2.486
  • IMG_0021.JPG
    IMG_0021.JPG
    108,7 KB · Pregleda: 2.441
  • IMG_0022.JPG
    IMG_0022.JPG
    91 KB · Pregleda: 2.489
  • IMG_0023.JPG
    IMG_0023.JPG
    101,2 KB · Pregleda: 2.480
Данас поподне, веома пријатан дан, вода у језеру чиста и топла, доста места за паркирање, на плажи и у кафићима умерен број људи:















Шта је горе - разбацано ђубре, или натпис спрејом на контејнеру?









Комунални полицајци и полицајке се возикају:



Обезбеђење (?) на воденом скутеру јурца језером:





Нудистичка плажа:



Кафић-ресторан "На крају света":











 
astrodule":35meyloo je napisao(la):
Idem odmah na Beokom da ih prijavim da ne nose kacige.



Da li je to sigurno Komunalna milicija, ili Saobraćajna policija?
Ovo je uniforma obične policije, bar kod vozača skutera.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Vrh