Šta je novo?

Kineski kulturni centar

Мени интересује који ће бити садржаји и који ће буџет да имају. Прети да буде бр. 1 у Београду.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=742444#p742444:lqcnhxe9 je napisao(la):
Baston » Wed May 27, 2020 9:14 am[/url]":lqcnhxe9]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=742399#p742399:lqcnhxe9 je napisao(la):
Piccolo » Sre Maj 27, 2020 2:58 am[/url]":lqcnhxe9]Po satelitskim snimcima izgleda kao da je gore na vrhu stakleni krov u sredini zgrade, ili su to solarni paneli?

Solarni paneli. Videlo se malo bolje pre nego sto su stavili fasadu.

Po slikama sa ovog sajta ipak je stakleni krov u središtu.
 
kineski-kulturni-centar-jun2020-01.jpg

kineski-kulturni-centar-jun2020-02.jpg

kineski-kulturni-centar-jun2020-03.jpg

kineski-kulturni-centar-jun2020-04.jpg

kineski-kulturni-centar-jun2020-05.jpg

kineski-kulturni-centar-jun2020-06.jpg

kineski-kulturni-centar-jun2020-07.jpg

kineski-kulturni-centar-jun2020-08.jpg
 
Прелепо! Ето, и тако се може, кад се хоће.
 
Kulturni centar je odličan ali je blok jeziv sa ovim kanjonima.
 
У овом насељу лети је 60 степени, набили су ту све и свашта, претераше за све паре.
 
Pade mi na pamet jedan od načina da se šteta kolko tolko sanira - sadnjom više drveća i zelenila.

Sklepano u Paintu samo radi ilustracije
Kineski centar.jpg
 
Zelenilo može da pomogne u vizuelnom doživljaju prostora ali su pešačke komunikacije katastrofalne.
 
Klasičan primer kako ne treba graditi jedan blok. Podelili su parcele investitorima i svako za sebe je napravio svoje objekte, a veze iszmeđu ne postoje, tj, krivudave su. Objekti sami za sebe su OK, KiKuC dominira, ali kao celina je ovaj blok uništen.
 
Jedna simbolična

kikuc tabla.jpg


ps: Da li ovo znači da od sada treba da pišemo Konfucije umesto Konfučije, Šikago umesto Čikago i Presli umesto Prisli?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=762287#p762287:3i0dk9ko je napisao(la):
Bender Rodriguez » 02 Avg 2020, 01:29[/url]":3i0dk9ko]Pade mi na pamet jedan od načina da se šteta kolko tolko sanira - sadnjom više drveća i zelenila.

Sklepano u Paintu samo radi ilustracije

file.php
odlicna ideja. Mislim da bi trebalo u pojedinim delovima grada da se uvede obaveza investitoru da zasadi drvece ispred objekta koji je zvrsio. Naravno u betonskom prstenu, sve po pravilu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=762661#p762661:5i0travg je napisao(la):
astrodule » 03 Aug 2020 10:06 am[/url]":5i0travg]Jedna simbolična



ps: Da li ovo znači da od sada treba da pišemo Konfucije umesto Konfučije, Šikago umesto Čikago i Presli umesto Prisli?
file.php
Ne. Prema pravilima transkripcije sa kineskog na srpski ispravno je Konfucije, dok je predmetni grad, prema englesko-srpskoj transkripciji, Čikago. Za Elvisa, jezikoslovci kažu da ga treba zvati, sasvim nepravilno, Prisli - jer se tako odomaćilo. Ja mislim da je ovo poslednje glupost, jer je reč o vlastitom imenu a ne l geografskom pojmu, te da grešku treba ispraviti (dok prvi prevodilac nije otišao u Ameriku, za hamburger je u fusnotama naših knjiga pisalo: hamburška kobasica).
 
Mislim, ako ćemo da transkribujemo kako kinezi kažu onda treba da bude nešto nalik na Kong-Dz' (shorturl.at/iDJS6). Ali onda imamo problem što niko ne bi imao pojma o kome se radi.

Ne razumem zašto ne može da ostane "Konfučije".

Takođe me buni zašto se ljudi zbune čim sednu da napišu nečije ime za potrebe naziva ulice.
Karnedžijeva.jpg


EDIT: Što se tiče Čikaga. Realno, da bi bilo što vernije originalu treba da bude "Ćikago".

EDIT 2: Mene lično nervira što je neko odlučio da preimenuje mog omiljenog pisca Stajnbeka u Štajnbeka... Ali kad pričam o njemu sa drugima, nikad ne kažem "Stajnbek".

EDIT 3: Vidim sad sa Ameri zaista kažu "Šikago" (Englezi kažu, ako ne grešim, "Ćikago" pa me to zbunilo).
 
Prve slike enterijera podelila ambasadorka Kine večeras na svom Tviter nalogu.
 

Prilozi

  • 20200803_230527.jpg
    20200803_230527.jpg
    85,3 KB · Pregleda: 5.784
  • 20200803_230524.jpg
    20200803_230524.jpg
    91,1 KB · Pregleda: 5.788
  • 20200803_230518.jpg
    20200803_230518.jpg
    105,8 KB · Pregleda: 5.781
Помислих лустери, кад оно ПТЗ камере висе са плафона. Језиво.
 
Ovu banderu vreme pregazilo :D

Hvala za fotke Vožd.
 
Kakvi su sad ovo fasadni elementi/prozori? Toga nije bilo na renderu ili sam ja zaboravio da ih je bilo?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Vrh