Šta je novo?

Rekonstrukcija šetališta Lazaro Kardenasa

Relja zaboravio sam šta je pisalo na građevinskoj tabli, da se ne odnosi taj rok na celokupnu rekonstrukciju računajući i onaj deo ka Ivana Ribara?
 
astrodule":2jryn3ua je napisao(la):
Tako je (lepo si napisao ono što mi je u glavi).

Fenomenalno zamišljen prostor koji je propao.

Pa čak i betonski delovi koji postoje oko nasipa mogu da se osveže i to prvensteno drvenim daskama za sedenje i sa malo boje.
Naravno da može, no "motivacija" za to dolazi sa pogrešne strane...

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=764484#p764484:xqhedoo4 je napisao(la):
Tikvica » Ned Avg 09, 2020 6:52 pm[/url]":xqhedoo4]Relja zaboravio sam šta je pisalo na građevinskoj tabli, da se ne odnosi taj rok na celokupnu rekonstrukciju računajući i onaj deo ka Ivana Ribara?
B46B9578-4D8D-4586-8026-5B70901F6901.jpeg
Ipak ovo parce ima da razvlace do Nove godine!
 
Mislim da neće, rok im je na bazi iskustva dela od sredine šetališta do Save koji su radili i duže od kraja prošle godine. Sada mi se čini da je nešto manje radova ovde, plus rade nešto brže.
 
@Tikvica - izvinjavam se, nisam video post, ali evo "SLK" je postavio odgovor - za deo od "Svetog Nikole" do Nehruove je rok 31.12.
A deluje kao da će ga završiti do - petka. Da žele, naravno.
 
Ma to je stavljen ofrlje rok...
Jer rade podizvođači, a imali su problema sa njima u prošloj fazi.
Kad smo kod faze, i u onoj nemuštoj dokumentaciji koja je puštana u javnost ceo blok 45 je jedna faza, blok 44 druga a blok 70 treća, no videćemo...

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Koliko god se činilo nekima da i ovde ima problema, koji će se naknadno pojaviti, barem meni, cela ova rekonstrukcija izgleda 100x bolje nego li mnoge rađene / rade se. Ako ništa drugo, ovde barem nismo, ili ja to nisam primetio, imali situaciju da se već na polovini radova urađeno raspada.
 
Kada se gledaju rekonstrukcije po gradu, ova svakako deluje bolje, pa čak i uz sva kašnjenja. Uticaj na unapređenje celog kraja je ogroman. Ima svakako i ovde problema tu i tamo, ali generalno doba projekat.
 
astrodule":2d2buzsr je napisao(la):
To je izgleda karakteristično za radove JKP Zelenilo. Samo da se ne pokvare.
Zelenilo je zapravo ovde bilo eventualno nadzor.
Radile su male privatne firme.
Zelenilo nema ljudskih resursa ni za osnovnu delatnost održavanja postojećih prostora.

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Na to sam mislio. Imaju pristojne podizvođače. Verovatno su to sitni poslovi za velike lopove, pa se ti mali podizvođači trude da ostave dobar utisak.
 
Zelenilo dosta toga i u obnovi radi samo podizvodjaci su samo za nek stvari npr za gumenu podlogu ...vecinu sprava pravi zelenilo u svojoj radionici na b kosi ...
 
Hvala slk i Relja.Prosto mi je neverovatno da će ovo razvlačiti još 4 ipo meseca.Za 2 ipo su završili sve ove radove do sada,ostao im je drugi sloj asfalta pa onda ono urezivanje i umetanje granitnih ploča u asfalt.Tu je još i sređivanje zelenila,sadnja,sejanje trave ali sve to ne deluje puno.
Ostaje nada da će podizvođači za jedno mesec dana da dohvate onu drugu stranu a zelenilo će da dovrši uređenje na ovom delu.
 
astrodule":33x65sih je napisao(la):
Na to sam mislio. Imaju pristojne podizvođače. Verovatno su to sitni poslovi za velike lopove, pa se ti mali podizvođači trude da ostave dobar utisak.
Ma išlo se "tim putem" kao zaobilaznom varijantom u smislu procedura i "upliva javnosti".

Ono što sam ja čuo od stručnih lica dok su još sedeli u onim kontejnerima, prva faza dok se radila, nije baš za utehu.
Njima su "dostavljeni" izvođači. I tada su bili neki koji su "žonglirali" radnike na više gradilišta po Bg neki čak i po Srbiji. Ali ovi iz Zelenila nisu imali uticaj na to.
Stvar je u tome da je šetalište LK bilo baš zapušteno i onda je svaka promena dobrodošla.
Videćemo, oni sad nisu ni na trećini prvobitnog projekta, treba videti sve...

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Činjenica jeste da je baš zapušteno, ali kada se pogledaju i neke druge lokacije u istom stanju, a rezultat rekonstrukcija tih je ponovni raspad, i to negde u rekordnom roku, onda je jasno koliko je ovo dobro odrađeno. Jedino bih se usudio da spomenem firmu koja je radila Tadije Sondermajera, koji su imali kašnjenja samo kada je podizvođač bio u pitanju, a oni su inače ozbiljna firma, kako kaže Gaga.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=766195#p766195:1qjbwe1o je napisao(la):
Tikvica » 15 Aug 2020 07:34 am[/url]":1qjbwe1o]Hvala slk i Relja.Prosto mi je neverovatno da će ovo razvlačiti još 4 ipo meseca.Za 2 ipo su završili sve ove radove do sada,ostao im je drugi sloj asfalta pa onda ono urezivanje i umetanje granitnih ploča u asfalt.Tu je još i sređivanje zelenila,sadnja,sejanje trave ali sve to ne deluje puno.
Ostaje nada da će podizvođači za jedno mesec dana da dohvate onu drugu stranu a zelenilo će da dovrši uređenje na ovom delu.

Ja se nadam da neće i ovde da seku asfalt i da ubacuju te kamene ploče.

Sada se na onom centralnom delu vidi kako su to ošljarski odradili.
A i mislim da se takođe vidi da ništa nije falilo da ostave ravan asfalt, bez tih ploča.
 
Verovatno je zamisao da te kamene ploče razbiju monotoniju asfalta.
 
Što se tiče tih ploča, zamisao je bila da njihov pro enat bude mnogo veći po prvobitnom planu onda su shvatili da to baš i ne valja, onda nisu znali šya sa već nabavljenim, pa su uradili ovo umetanje u asfalt...
Na silu jbga

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Mogli su da obnove stepeniše u 45-tom... i porave ono u 70-tom, koje "nije još u planu".
I da poprave sva stepeništa u parku ispod nasipa prema Savi...
Ali neko treba da mućne glavom, neko treba da pokaže inicijativu.. ali - državni posao....
 
Kaže mi brat koji živi blizu da je svuda gde je nasuta sveža zemlja nikla ambrozija? Pa odakle im takva zemlja sa ambrozijom?

Brat ima glupi telefon pa nemam slike.
 
Moja pretpostavka je da su samo prerovali postojeću zemlju i ponovo je nasuli, obzirom da sam čuo da su Savski blokovi puni iste.
 
Tikvica":fem9d3ry je napisao(la):
Evo sličica.,nemojte zaboraviti da je reč o bloku na kraju grada,Zelenilo radi korektno,postavljaju se nove sprave i igračke koje vežbaju motoriku.Korupcije ima sigurno,protekcije verovatno(ali ne zaboravite da će se šetalište raditi i kroz druge blokove ne samo kroz njegov)ali mislim da bi svi na NBGD bili zadovoljni kada bi im se ovako sredilo ispred zgrade.Sve i svemu meni se sviđa.







Ovaj deo je iza onog dečijeg poligona







Prostor oko česme posebno uređen












Ovaaaj izgleda da su nešto probali i zaj***...
IMG-c5b7d37e7841f7bc90d10d2f2a2d7718-V.jpg
IMG-4228acae1df644c0b22cb4eeed14d8c3-V.jpg
IMG-14d6fcf93d3ee7ac02366a1d5c0c9448-V.jpg


Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Kako sam saznao ovih dana kreće 3.faza rekonstrukcije šetalište, od restorana Sv.Nikola do kraja bloka 45 (Ivana Ribara)
Jbg Veljo mogao bi nekada nešto i da pohvalis a ne samo kritika pa makar i konstruktivna.
 
Jankauskas":1qsoexbo je napisao(la):
Kako sam saznao ovih dana kreće 3.faza rekonstrukcije šetalište, od restorana Sv.Nikola do kraja bloka 45 (Ivana Ribara)
Jbg Veljo mogao bi nekada nešto i da pohvalis a ne samo kritika pa makar i konstruktivna.
Drago mi je da pratiš...
Bićeš nagrađen.
A pohvala ima kad ima razloga.
Ne mogu da pohvalim razvaljenu česmu.
A da hvalim nešto što treba da bude stalno i normalno, a ovo je na ivici korektnosti ne ide.
Za hvaljenje imaju tebe.

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Vrh