Šta je novo?

Zašto je saobraćaj u Srbiji takav kakav je?

Zimska guma koju vozis leti ce se naravno trositi brze, jer je meska i logicno, u slucaju naglog kocenja, zaustavni trag ce biti duzi. Isto kao sto se letnja guma, koju vozis zimi, stvrdne i losije prijanja na podlogu, uplastici se i dolazi do proklizavanja vecih razmera prilikom kocenja.

Mnogo je manje opasna zimska guma leti, nego zimi letnja, naravno, ako biramo izmedju dva zla.

Mnogo sezona unazad imam letnji i zimski set guma. Isplativije mi je, ne samo u smislu bezbednosti, nego i u finansijskom.
 
Nema potrebe da panicite ako vidite da neko vozi zimske gume leti. Ako se voze kratke relacije i prelaze male kilometraze godisnje, ne stizu kada da se zagreju, manje se trose i nema razloga za kupovinu dva seta guma.
Imam na jednom autu koji prelazi ispod 10 000 km samo zimske i nikad nisam primetio da sam izgubio kontrolu ili duzi zaustavni put, ali napominjem da su kvalitetne gume i da je dubina sare jos uvek dobra.
Ukoliko gume imaju manje od 4mm, starije su od 4 godine, to jeste problem.
Da ne bude da pricam napamet, na drugom autu imam i zimski i letnji set.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Ako neko hoce da ima samo jedan set guma, onda je mnogo bolje da uzme all season, i to neke kvalitetnije, npr Michelin Crossclimate, nego da gura celu godinu na zimskim.
 
Ne znam jel pratite ima neki kanal na YT gde razni dripci vozeci audi, bmw, porche, merc divljaju. I ne samo oni. Posto to prate i zvalave budale onda tako ima snimak kad tip prolazi kroz crvena svetla u Novom Pazaru sa 120 kroz grad itd. Ne znam zasto ne hapse ovakve kretene.

https://youtu.be/ygUJESy4lqQ
Ima ih koliko hoces...
https://youtu.be/TYoFAKB8iCg
 
Zato što su to sinovi raznoraznih tajkuna i policijskih inspektora.
 
To ne mora biti tacno. Imam i ja bmw pa nikad u zivotu nisam vozio na takav nacin. Pogotovo je opasno to sto je ovo centar grada, gde nikad ne znas ko moze da izleti i gde niko ne ocekuje da mu se vozilo priblizava tom brzinom. Mislim da su to sve tipovi koji nikad u zivotu nisu imali nista a sad su dosli do para pa lece komplekse ili sta vec... Znam masu programera koji su se brijali uz pomoc sapuna posto nisu imali za penu za brijanje, dok se sad ide u Dubai, voze se besna kola itd...

Evo iskopah neki snimak gde se vidi da je covek za psihijatriju. Snimak je bas bas dobar jer se konacno i policija jednom u zivotu nasla na pravom mestu u pravo vreme. Jedino steta ako su se prodali za 50 eur.

https://www.youtube.com/watch?v=TYoFAKB8iCg

2 puta zamalo izgubio kontrolu vidi se da je pocetnik koji misli da je sve do auta koji vozis.
 
Klinaca koji su tek polozili, a voze automobile kakav ja, za svoj radni vek skoro sigurno necu moci da zaradim, ima koliko hocete. I sto su oni besni...

Jednom prilikom stajem na pumpu i guzva....Cekam da se otvori tociono mesto na strani gde mi je cep od rezervoara, nemam gde da se pomerim...Klinac iza, da li ima 20 godina, 95% da nema, golobrad, ali besan, legao na sirenu, novi Audi A4 (zaradio ga sam sigurno), ja ga ne je..m ni strucno, neka svira, moze da svira tati i mami samo,...A ako izadje i hoce da se bije, neka je i jaci od mene, tu je moj verni saputnik, ključ za tockove, pa smo jednaki...Ali nije izasao, a ja sam sacekao da se otvori tociono mesto i sipao gorivo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=759270#p759270:3qe70mio je napisao(la):
Dalmatinac » 22 Jul 2020 11:00 pm[/url]":3qe70mio]To ne mora biti tacno. Imam i ja bmw pa nikad u zivotu nisam vozio na takav nacin. Pogotovo je opasno to sto je ovo centar grada, gde nikad ne znas ko moze da izleti i gde niko ne ocekuje da mu se vozilo priblizava tom brzinom. Mislim da su to sve tipovi koji nikad u zivotu nisu imali nista a sad su dosli do para pa lece komplekse ili sta vec... Znam masu programera koji su se brijali uz pomoc sapuna posto nisu imali za penu za brijanje, dok se sad ide u Dubai, voze se besna kola itd...

Mislim da su nam programeri najmanji problem.
 
Standardna scena kod Ade svakog vikenda popodne (predveče) kada je kolona na Obrenovačkom drumu kilometarska, plus navala sa Ibarske. Rezultat je gužva od Lidla do Ada mola (između dve crvene crte)



Ono što svako vidi, posle Šećerane gužva nestaje zato što jedan deo skreće ka Mostu na Adi, a ostatak ide ka Sajmu i nemamo semafore na tim potezima.

Ovo će verovatno biit mnogo podnošljivije kada se ukloni pešački kod Šećerane Ada mola) izgradnjom pasarele, a naročito će problem smanjiti planirana dvosmerna petlja umesto jednosmerne kifle.

No do tada, ostaje problem dva semafora (kod Lidla i kod Ada mola)

Juče sam izlazio sa Ade 25 minuta. Odmah, čim sam video gužvu sam zvao Saobraćajnu policiju da pošalje saobraćajce, ali kad sam prošao taj potez nikoga nije bilo 8osim semafora). Kada sam dolazio na Adu, 4 saobraćajca su blejali u Paštrovićevoj.

Rešenje bi bilo proširenje (ima mesta) od Paštrovićeve do postojećeg proširenja kod pumpe (pre skretanja na most)
 
Treba ljudi da shvate da ne možemo svi kolima na Adu. Em se stvaraju gužve, em nema gde (bezbedno) da se parkira... Ljudi, sedajte na bajseve.

Uostalom. Čekanje u saobraćaju 25 minuta u dvomilionskom gradu je ponekad prosto neizbežno. Najgori odgovor na to bi bio da proširimo ulice.
 
Jeste neizbežno u mnogim situacijama (nedelja uveče kada je zastoj na Ibarskoj ka Beogradu), ali ovde prave problemi semafori kod Ade Mola i Lidla i to uvek u isto vreme.

Pametni saobraćajci bi to rešili bez većih problema (Paštrovićeva bi trpela).

ps: Neće se ljudi naterati da biciklima dolaze na Adu tako lako. Pa evo, i ja koji koristim bicikl dolazim kolima nekada na Adu zato što je lakše i brže. Naravno, svestan sam da ću verovatno ući u gužvu, pa tempiram vreme odlaska i putanju. U subotu je gužva nastala kada je počela kiša i svi odjednom krenuli kući. Znači nije bilo pešaka kod Ada mola i saobraćajac je mogao tu da raščisti situaciju za 10 minuta.
 
Овде је најлакше део широког правца плус мали појас са стране претворити у техничку саобраћајницу, на чијем крају би, иза Темпа, постојао полукружни надвожњак за прелазак у смер ка граду (као код Ковилова). Туда би возили сви који се укључују са Аде и иду за град/Мост на Ади/Газелу, као и они који долазе из смера града а иду ка Чукаричкој падини. Укинула би се оба лева скретања ка Падини. Добили бисмо изузетно ефикасну саобраћајницу, без трошења новца на велике петље: један надвожњак са две траке решава све.
 
Rešenja postoje za skoro svaku situaciju u Beogradu. Mnogi i dalje misle da Beograd ima ogromne gužve, ali naše gužve su smešne u odnosu na mnoge evropske gradove (koji imaju mnogo razvijeniju infrastrukturu), a problemi su rešivi.
 
Е, да, апропо овог последњег: у Европи изван сваке сумње најмање проблеме у саобраћају имају градови са - изузетно развијеном друмском инфраструктуром, уз развијен јавни превоз. Постоје чак и магалополиси у којима је саобраћај прихватљив, нпр. Рур (8 милиона становника), али то је зато што не само његови велики саставни градови, него чак и Билефелд има свој (лаки) метро, док постоји и заједнички, регионални С-бан, али и 9 аутопутева уздуж и попреко. Удео аутомобила у модал шеру је огроман, много већи од Београдског. Гужве нису катастрофалне.

Постоји и контрапример: Букурешт, са три метро линије, по Том-том индексу има најкатастрофалније гужве од свих светских градова упоредивих са Београдом. Упозорење из Букурешта за нас: предалека обилазница, нема кружних прстенова нити експресних саобраћајница ближе центру (ми бар имамо аутопут и он нас колико-толико вади).

Дакле: УМП, СМТ, денивелација Т6... ширење аутопута, уз метро. Сад и одмах. Нема алтернативе.
 
Ovaj konkretan događaj nema veze sa Srbijom, mada bi mogao i da ima tesne veze, s obzirom na...

Motoristkinja posle manjeg sudara odletela u - kanalizaciju :shok:


[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=BIUMKfaEhdY[/youtube]
 
Prijatno iznenađenje. Pisao sam već o problemima oko Ade. Nisam pisao samo po forumu, već sam i telefon zvao Saobraćajnu policiju i poslao mejlove nekima i Saobraćajna policija mi je odgovorila.

Поштовани,

У вези Вашeг дописа којим сте нам се обратили, који се односи на проблем саобраћајне гужве у зони Аде Циганлије, односно Обреновачког друма и потеза Радничке улице, обавештавамо Вас да полицијски службеници Управе саобраћајне полиције, Полицијке управе за град Београд свакодневно, у оквиру својих редовних задатака и активности, прате стање саобраћаја и врше интервентно регулисање саобраћаја на местима где је то, у зависности од фреквенције саобраћаја, потребно. Полицијски службеници су извршили надзор над радом постављене светлосне саобраћајне сигнализације у зони Аде Циганлије, при чему су утврђени одређени недостаци који се углавном поклапају са недостацима које сте Ви навели у допису.
На основу утврђеног стања саобраћајне сигнализације и саобраћајних токова у зони Аде Циганлије, односно на потезу Обреновачког друма, прослеђен је допис Секретаријату за саобраћај са захтевом за измену режима рада семафора на раскрсницама Раадничка - Паштровићева и Радничка - излаз из Аде, као и захтевом за укидање "жуте" саобраћајне траке на потезу од Ул. Паштровићеве до Ул. Светолика Лазаревића Лазе која је намењена за возила ЈГП и такси возила, чијим обележавањем је дошло до великих проблема у проточности саобраћаја.

Полицијски службеници Управе саобраћајне полиције ће и у наредном период, у складу са својим могућностима и по приоритетима, вршити интервентно регулисање саобраћаја, уз поштовање и омогућавање преласка коловоза великом броју пешака који се свакодневно крећу на наведеној деоници и истовременим усклађивањем боље и брже проточности моторних возила.

С поштовањем,

ЗАМЕНИК НАЧЕЛНИКА УПРАВЕ
пуковник полиције
Недељко Муњас
 
https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1725104

Živković se kretao Požeškom ulicom na Banovom brdu i kada je skrenuo u ulicu Kneza Višeslava na pešačkom prelazu udario je devojku.

"Bilo je zeleno svetlo za Živkovića, a devojka je naletela. Živković je pozvao Hitnu pomoć i sačekao policiju", rekli su za B92.net u Novoj stranci.

E svaka im čast za saopštenje. Istina je nisu ništa slagali. "Naleteti" može i mrav na čoveka i čovek na mrava.

Ono što je veoma bitno je da ona "naletela" na njegova kola dok je njoj bilo zeleno jer na toj raskrsnici ne postoji direkcioni semafor za kola, a to znači da mora da propusti sve pešake.

Kakva saopštenja, takva i stranka.
 
Ситуација од пре пола сата.

Прелазим на раскрсници ВИ и Устаничке. Прво Устаничку па ВИ код пекаре ГАК. Причам са спуштеним телефоном концентрисан гледајући лево-десно. И онда из Устаничке нека бу**** са новим Фићом није гледала и зезне се и мало је фалило да ме згази а мени зелено светло на пешачком прелазу. Он кочи нагло а ја рефлексно бежим назад и псујем будалетину у стилу покојног Стојана Васића што јаче могу тако да су ме сигурно чули он из кола и народ у мојој непосредној близини. Ј****и ид**** због којих сам се тресао као миш све до сад. Ово ми је први пут.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Sećate se one fotke policajaca bez kacige na motorima na Adi? E pa ja to prijavio Saobraćajnoj (preko mejla). Oni to prosledili stanici Čukarica, i sinoć mi policajac doneo poziv da svratim do stanice, verovatno da potvrdim priču ili šta već

poziv-u-policiju.jpg

policija bey kacige.jpg
 
Meni je ovo katastrofa, tako očigledan primer represije policijske države da je zrelo za prijavu ugrožavanja ljudskih prava!

Eeej, oni tebi prete da će te privesti?! Kao da si najgori kriminalac a ne brižan građanin!
I pritom su stavili suludo vreme odazivanja, kao da nisi zaposlen.
 
PU za grad Beogad

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Malo je ružno i neprijatno, ali mislim da je to standardna procedura.

Elem, primila me je glavna za Čukaricu (jedina žena u BG koja je glavna za Opštinu) i kaže da su dobili poziv da se nešto deđava u šumi i da su morali što pre da stignu na lice mesta i da su uzeli skutere od policajaca moji inače imaju kacigu, ali eto, u žurbi nisu stigli da uzmu kacige, a i nije bilo dovoljno kaciga jer postoje samo dvojica na skuterima na Adi.

Bla, bla, bla.

Kaže da su ukoreni i trebalo je da dam izjavu dali želim da ih samo opomenemo i tako to. Isto je bilo kada sam pre par godina prijavio jednog što ej drsko pričao sa mnom kada sam ga pitao zašto nije ništa uradio kada je civil na motoru prošao na 1m od njega.

Šefica je OK lik, kaže da se trudi da skrene pažnju svim službenicima da budu uredni, kulturni, ali ne vredi.

Inače, stanica je u raspadu (kaže da je to jedina opštinska stanica koja nije u vlasništvu Policije, već iznajmljuju prostor). WC su bez dasaka na šoljama, nema sapuna, pločice iz 60 i neke...

Dok sam ja ćaskao sa šeficom, supruga je čekala ispred i zaključila kako tamo niko ništa pametno ne radi. Samo se šetkaju od kancelarije do kancelarije.

Maske nosi možda 5% službenika, oseća se duvanski dim iz kancelarija...

Sve u svemu, gubljenje vremena.

I jedna mala zanimljivost. Naime, ne živim na adresi u ličnoj karti i u mejlu sam dao svoje ime i adresu na kojoj živim. U pozivu su mi naveli JMBG i adresu na kojoj ne živim, tako da su očigledno napravili malo dublju proveru ili su me našli u bazi jer sam već bio kod njih.
 
Vrh