Šta je novo?

Kamere

Бациће силне паре на камере, а онда опет снимак неће бити довољан доказ за проналажења нпр. графитера или џепароша и њихово даље процесуирање...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=763501#p763501:3ftmm6rs je napisao(la):
Дошљак » 05 Avg 2020 19:51[/url]":3ftmm6rs]Бациће силне паре на камере, а онда ....

Iskoriscavati neciju paranoicnu bolest sprovedjenjem Orvelizacije
radi provizijaskog punjenje privatnog djepa
je jos bolesnije
narocito kada se zna da te kamere imaju kratak vek tehnicke ispravnosti zbog izlozenosti vrlo ekstremnim Bg meto uslovima

Ukratko radice godinu... maksimalno dve .... i kraj
ako bolest predje u hronicnost a ocogledno eskalira sto se vidi po nabavci 18 sajber vozila euforicnog naziva ,,oko sokolovo,,
onda kuku nama ... sve pare bi nam otisle u provzijasku ko-OCP companiniu
:sesir:
 
Kamere su na čvrstim nosačima kako bi bilo što manje vibracija da bi se iskoristila njihova velika rezolucija.
 
Samo ih kace nadodaju nadogradjuju

kamere01-2020-08-26-23-54-43.jpg
 
Ama nema toliko ociju koje mogu da nadziru -posmatraju ekranske slike tih svih kamera !

U pitanju je pljacka naše kasice

Ne koštaju samo kamere, stubovi , instalacije i ekrani Veliki biznis je i sklladištenje tih video podataka
kako bi se mogao po potrebi pogledati naknadno neki ,,klip,, u cilju da li je kamera
'' uhvatila"nešto od nekog traženog interesnog dogadjaja koj se desio u nekom prošlom vremenu.
Pored navedenih izdataka i tog skladišnog placanja slede mega izdaci za održavanje pa modernizaciju....
Ukratko mašinerija za gutanje para

Umesto da imamo bolje zakrpljene ulice, trotoare. Bolje ulicno osvetlenje , bolje zelenilo parkove i trgove, bolji i uredniji grad
Oni ce hraniti mašineriju velikog brata
naravno uz uračunatu debelu proviziju

Aman ko to moze da podržava a da ima trunke mozga.
Kamere trebaju
ali
u daleko daleko manjem broju.
Ovo je biznis toliko ozbiljan da prelazi u naj običniju pljacku gradskih sredstava tj. naših para
:grand:
 
Videh pre neki dan stub za kamere i kamere i na dunavskom keju u visini Džona Kenedija. Mislim da je to jedina koja nije na kolovozu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=770859#p770859:3ghk14fh je napisao(la):
astrodule » 01 Sep 2020 09:14 am[/url]":3ghk14fh]Videh pre neki dan stub za kamere i kamere i na dunavskom keju u visini Džona Kenedija. Mislim da je to jedina koja nije na kolovozu.
Tu je već nekoliko meseci. Ja sam je primetio još u Maju, tako da je pitanje kada je tačno postavljena.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=770923#p770923:1klnczic je napisao(la):
astrodule » 01 Sep 2020 12:51 pm[/url]":1klnczic]Ja i dalje nisam čuo da je iko kažnjem po snimku sa neke od ovih "novih" kamera.
Nisam ni je do skoro, a onda mi je drugar rekao da mu je nedavno stigla kazna za prekoračenje brzine (išao je 58km/h) kod Ušća iz pravca Brankovog mosta. Doduše prekršaj je nastao pre 2 godine tako da možda zato još uvek skoro niko ne zna nikoga ko je kažnjen zahvaljujući kamerama. :D
 
Vrlo zanimljivo. 100% sam bio uveren da se tačno zna koje su kamere za brzinu, a koje za crveno svetlo. U tom slučaju, kamere kod Ušća su samo za crveno svetlo, a za brzinu imamo imamo u Bulevaru Nikole Tesle i ispred SIVa i to samo u pravcu prema gradu.

Šta više, do pre par meseci sam uvek vozio preko 60 ka Fontani i prestao sam kada sam slučajno vozio sporije i video pandure kako mere brzinu kod Energoprojekta.

Iskreno, baš me zanimaju detali kazne tvog drugara jer mi zaista nije jasno koja to kamere snima brzinu u tom smeru. Osim ako ga nisu snimili panduri sa radarom pored puta.
 
Kada bi se kažnjabao svaki saob. prekršaj koj je zabeležen tolikim kamerama
Po mojoj proceni to je otprilike oko 1 milion dogadjaja u toku 24 h
na stranu novac .... to znaci
oko 30 miliona kazni u toku 1 meseca
Nit ima tolike administracije, niti sme toliko ljudi biti kažnjeno zbog mira u gradu

To znaci samo jedno
selektivno kaznjavanje ! malo po babi malo po stricu...
a to tako pravno nije odživo

sve u svemu
svodi se da je toliki broj kamera postavljen samo u cilju izvlacenja novca od poreza i doprinosa, i dr. prihoda tj iz naše zajedničke kase za te kamere

nekom treba reci Pa Pa... ajd saf Čao...
:sesir:
 
Мислим да је посреди нејасноћа у објави информације у том смислу да објављени списак представља само списак монтираних камера а да систем још није ни пуштен у рад, већ ће се то догодити тек када се потпуно заврши монтажа и тестирање. Колико сам пратио, у питању су универзалне камере које ће пратити СВЕ врсте прекршаја без разлике.
 
Samo nekoliko kamera je merilo brzinu u tom periodu pre 2-4 godine na NBGD...M. Milankovica, M. Pupina, N. Tesle i J. Gagarina.

Bio je i znak koji su postavili kad asu shvatili da zakonski moraju da obaveste vozače da se meri brzina. ubrzo je taj ceo sistem stavljen van funkcije...nijedna od novih kamera jos ne snima saobraćajne prekršaje...kao što je neko i rekao...preko 1000 kamera je postaviljeno ali još ceo sitem nije stavljen u funkciju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=770859#p770859:1cv0symf je napisao(la):
astrodule » 01 Sep 2020 08:14 am[/url]":1cv0symf]Videh pre neki dan stub za kamere i kamere i na dunavskom keju u visini Džona Kenedija. Mislim da je to jedina koja nije na kolovozu.
Mislim da ima jedna kamera na bulevaru na pešačkom prelazu blizu skupštine, uperena u lica pešaka... Zna li se nešto više o njima?
 
Nisam ispratio od početka ovu Orvelizaviju
Zna li iko da li je bilo nekog javnog uvida
u ovaj plan mega odliva prikupljenih sredstava od gradjana pa dat javni blagoslov ili je to ne zakonita necija odluka da tako ARČI tj.presipa u privatni đep
tolke naše pare.
Stvarno ne znam ni ko ni kad a ni kako je dao to pravo.... al ajde..mora da sam propustio nešto ,
pa zato mi je sve ovo ne shvatljivo
a i onako bi to bilo dobro
da se može procitati ma jednom mestu -postu ako ima od osnova tj šta i za pročitati
:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=770986#p770986:2fzvbjwa je napisao(la):
astrodule » 01 Sep 2020 03:56 pm[/url]":2fzvbjwa]Vrlo zanimljivo. 100% sam bio uveren da se tačno zna koje su kamere za brzinu, a koje za crveno svetlo. U tom slučaju, kamere kod Ušća su samo za crveno svetlo, a za brzinu imamo imamo u Bulevaru Nikole Tesle i ispred SIVa i to samo u pravcu prema gradu.

Šta više, do pre par meseci sam uvek vozio preko 60 ka Fontani i prestao sam kada sam slučajno vozio sporije i video pandure kako mere brzinu kod Energoprojekta.

Iskreno, baš me zanimaju detali kazne tvog drugara jer mi zaista nije jasno koja to kamere snima brzinu u tom smeru. Osim ako ga nisu snimili panduri sa radarom pored puta.
Mere i kod Ušća. Znači pričam o kamerama na raskrsnici Mihajla Pupina i Milentija Popovića, ne one na samom silazu s mosta, one su svakako skoro postavljene. Obrati pažnju kada sledeći put budeš prolazio pored ovih kod samog Ušća. Zbudžili su nekoliko tipova kamera na onaj portal, uključujući kamere sa senzorom za brzinu. Sada me taj portal podseća na portale sa kamerama u Nemačkoj na autobanovima. :mrgreen:

A pitaću drugara za detalje. Samo mi je rekao da se kazni vidi i njegov auto sa naznačenom registrovanom prekoračenom brzinom.
 
Izgleda da će Huawei kamere leteti sa beogradskih ulica, ako ovaj današnji sporazum ima bilo kakvu istinitu vrednost.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Kamere nemaju veze sa 5G mrezom niti ista postoji u Srbiji (za sada).

Usput sporazum nigde ne pominje ni Kinu ni Huawei.. sta su nepouzdani proizvodjaci je otvoreno interpretaciji, tipa za amere je to Huawei, za nas nije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=772043#p772043:qu9z0tu8 je napisao(la):
wexy » Пет Сеп 04, 2020 11:32 pm[/url]":qu9z0tu8]Kamere nemaju veze sa 5G mrezom niti ista postoji u Srbiji (za sada).

Usput sporazum nigde ne pominje ni Kinu ni Huawei.. sta su nepouzdani proizvodjaci je otvoreno interpretaciji, tipa za amere je to Huawei, za nas nije.

Kamere čekaju 5G mrežu svakako. Nepouzdani proizvođaći su tačno Huawei i to nije otvoreno interpretaciji nigde osim nama ovde. Norveška upravo "swap-uje" opremu nepozudanog proizvođača (huawei) sa opremom pouzdanog (ericsson).

Iskreno, meni je malo muka koliko smo kineze pustili da nam ulete, pa mi i ne smeta da se to malo zaustavi. E sad što će naša kratkovidost verovatno da nas košta, to nam je tradicija već :)
 
Vrh