Šta je novo?

Rekonstrukcija ulica Kraljice Marije, 27. Marta, Džordža Vašingtona i Cara Dušana

Jutros, 14. septembra, saobraćaj funkcioniše.
Tadeusa Koscuska 1 by Berislav Opanjković, on Flickr

Stižu semafori, vodovod nastavlja kopanje.
Tadeusa Koscuska 2 by Berislav Opanjković, on Flickr

Betoniranje preostale krivine je završeno.
Tadeusa Koscuska 3 by Berislav Opanjković, on Flickr

Mada ima mesta gde još nedostaje beton između šina, takođe i čitava spoljna strana šina prema trotoaru uz zoološki vrt nije betonirana. Da li se čekaju još neki kablovi? Možda baš za semafore.
Tadeusa Koscuska 4 by Berislav Opanjković, on Flickr

Tadeusa Koscuska 5 by Berislav Opanjković, on Flickr
 
Clutch raskrsnica izdaleka deluje bliže završetku:
20200914_094739.jpg

ali, dole se i dalje radi:
20200914_094722.jpg

a i gore:
20200914_094920.jpg
 
Opet su nesto usporili. Svim zakupcima sa kojima sam pricao kazu da im je opao promet oko 70% bas kao i meni. Nema sanse da ovo bude gotovo do 15.11. izgleda.
 
Rokovi-šmokovi. Stvarno je nezahvalno prognozirati kada će bilo šta biti završeno. Evo, po trenutnim najavama sekretarijata za saobraćaj sutra bi trebalo da se tramvaj 11 okreće kod Beka. A jutros, 15. septembra stanje na raskrsnici je ovako:

Nedostaje beton sa spoljne strane šina prema zoološkom vrtu.
Tadeusa Koscuska 1 by Berislav Opanjković, on Flickr

Kače se semafori, kontaktna mreža za tramvaj je skoro povezana.
Tadeusa Koscuska 2 by Berislav Opanjković, on Flickr

Tadeusa Koscuska 3 by Berislav Opanjković, on Flickr

Finišer ulati da radi završni sloj asfalta.
Tadeusa Koscuska 4 by Berislav Opanjković, on Flickr

Tadeusa Koscuska 5 by Berislav Opanjković, on Flickr

Tadeusa Koscuska 6 by Berislav Opanjković, on Flickr

Ali ovde nedostaje beton.
Tadeusa Koscuska 7 by Berislav Opanjković, on Flickr

Pa rekao bih da će pre biti novo prolongiranje, nego puštanje tramvaja sutra.
 
ја се надам да ће сада скретница код ВТА изгледати нормално, а не онако изломљена као раније
 
Sve to vreme, na ukletoj raskrsnici sa Palmoticevoj opet sve stoji.
Nije ni cudno jer se radi o jednoj od gradjevinski najizazovnijih raskrsnica u svetu, a tu je i uticaj zlih sila.
Vec sam pisao o zlom patuljku koji zivi u jednom od sahtova i svake noci potire rad nasih vrednih neimara.
 
Krenuli su da asfaltiraju parking izmedju K. Ljubice i Kapetan Misine sa neparne strane.
 
Meni o nekom majstoru / izvođaču mnogo govori koliko mu je uredno radno mesto. Čim vidim ovoliko šuta i đubreta znam da tu nije sve kako treba

50344944221_20cfbf06d3_b.jpg


To su oni ljudi (majstori) koji će radije da preskaču đubre nego da ga počiste.

To sam primetio kod ove vlasti. Poruše nešto i onda stoji šut nedeljama (mesecima).
 
Ne ide to tako, odmah na vlast. Postoji tu čitav lanac onih koji su odgovorni. Nikako ne treba zaboraviti: poslovođe, inženjere, nadzor, ebrd, šefa gradilišta, direktore, inženjersku komoru i druge.


Da dodam i građani nisu ništa bolji, pomeraju ograde forsiraju rovove. Ima i par ovih što fotografišu.


I da se ne zaborave razne službe, katastri, komunalna preduzeća.

Sve to stvara ovu sinergiju kojom se pokreće naš brod ludaka.
 
Zamisli da si ti investitor (Grad Beograd) nekog projekta u dvorištu svoje kuće ili u stanu. Izabereš njjeftinijeg ponuđača, krenu radovi. Dođe ekipa, poslovođa, šef, majstori, vozači. Pa zeznu ovo, zeznu ono, produže radove koji su trebali da traju 200 dana na duplo više. A ti zaposlio komšiju Peru da bude nadzor radova. Međutim, u svemu tome, niko ne radi posao, pa ni tvoj komšija Pera, a radovi još traju, pare se samo troše. Šta ćeš onda da uradiš? Da ćutiš i da gledaš? Ili ćeš možda da kreneš da zavodiš red, da radiš kontrole i da zahtevaš ozbiljnost u radu i da se sve završi kako je dogovoreno projektom, u što kraćem roku, a da svako odstupanje od projekta bude kažnjivo? Drugim rečima, da se uradi ono što si ti, investitor, potpisao sa ponuđačem. Kako u svemu tome gradska vlast nije glavni odgovorni činilac u ovoj priči?
 
E zamisli još da si uzeo kredit kod evropske razvojne banke, prihvatio njihove procedure i nadzor, sporoveo međunarodni tender, odabrao evropskog izvođača i dobio sve ovo.
 
Mogu da zamislim kako će tek napredovati (nazadovati) izgradnja metroa (ako počne ikada)
 
Vrh