Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Teme o pojedinačnim projektima koji se nalaze u izgradnji

Moderator: Igor

Cian
Novice
Pridružio se: Uto Sep 15, 2020 1:50 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 0
Pohvalio: 2

Re: Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Postod Cian » Uto Sep 15, 2020 4:35 pm

Meni tu od kompromisa mozda najvise moze da smeta to preganjanje kad ce sta biti zavseno, suludo mi je da radovi kasne godinu-dve, i moze da smeta dugogodisnje gradiliste u okruzenju... Za izgradnju betoncine apsolutno nista bolje ne ocekujem od nasih investitora, niti im ista verujem za te neke dodatne sadrzaje. Bukvalno beograd je jedna urbanisticka rupa, i iskreno ovo je jos i najbolje naselje u tom pogledu koje sam obisla - bar zapravo postoje mesta koja jesu namenjena za parking, i postoji neki razmak izmedju zgrada - sto se na mnogim mestima ne moze reci. Ima u tom smislu sredjenijih delova na NBG-u, ali nit ga volim, a cene su skoro 50-100% skuplje.
Za markete sam sigurna da ce neki veliki da nikne, cim se tu jos malo useli ljudi, nece ni oni da propuste svoj deo kolaca. Kad ce to biti ko zna.
Meni se u Sunnyvlle-u i svidelo to sto su mahom mladi ljudi, i sto ce u tom smislu biti mozda lepo okruzenje.
Citala sam celu temu, ali nekako ne mogu da rascitim sta su dugorocno gledano problemi, a sta su stvari koje ce se vremenom resiti...
derikoza
Beginner
Pridružio se: Pet Sep 08, 2017 7:43 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 17
Pohvalio: 19

Postod derikoza » Uto Sep 15, 2020 4:46 pm

Jos uvek cekamo na upotrebnu dozvolu da bismo uknjizili stanove isko smo se uselili pre 2,5 godine.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Pohvale za post: 1
AndUp
Intermediate
Pridružio se: Pon Maj 08, 2017 6:56 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 65
Pohvalio: 44

Postod AndUp » Uto Sep 15, 2020 5:02 pm

derikoza napisao:Jos uvek cekamo na upotrebnu dozvolu da bismo uknjizili stanove isko smo se uselili pre 2,5 godine.

Najveći problem... mi smo platili stanove koje ne možemo da prodamo

derikoza
Beginner
Kontakt:

Postod derikoza » Uto Sep 15, 2020 5:03 pm

Da slazem se!

Ulicni basketas
Intermediate
Pridružio se: Sub Nov 04, 2017 9:04 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 90
Pohvalio: 23

Postod Ulicni basketas » Uto Sep 15, 2020 5:21 pm

U ovom trenutku je najvažnije dobijanje neophodnih dozvola i tu nema kompromisa, obavezno je, a u nedostatku interesovanja investitora da sredi naselje u kome gradi i namerava i dalje da prodaje, stanari mogu i sami da se organizuju oko nekih manjih stvari, ali očigledno da retko koga to zanima. Svi smo prilično razočarani izgledom naselja posle 2,5 godine od useljenja, iako se i dalje nadamo da može to da se promeni. Zar treba da čekamo 10 godina da ovo počne da liči na nešto?
derikoza
Beginner
Kontakt:

Postod derikoza » Uto Sep 15, 2020 6:27 pm

Ček, osim upotrebne dozvole nemamo ni hidrante po spratovima. Mislim imamo ormariće ali su prazni. Ako se negde šta zapali nadrljali smo, ali i investitor ovim snosi veliki rizik. Ne daj Bože da se šta desi i da bude i ljudskih žrtava...biće ono imaš pare za blokove u novoj zgradi ali nemaš za protivpožarnu zaštitu.

AndUp
Intermediate
Pridružio se: Pon Maj 08, 2017 6:56 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 65
Pohvalio: 44

Postod AndUp » Uto Sep 15, 2020 6:31 pm

Nama ni dojava požara ne radi u zgradi..

Milan Milic
Novice
Pridružio se: Čet Jun 04, 2020 8:24 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 4
Pohvalio: 6

Postod Milan Milic » Uto Sep 15, 2020 8:10 pm

Apsolutno ste u pravu za sve oko zavrsetka zgrada A i B. Vodjen postom na forumu, pogledah hidrant u bloku B. Prazan!!!!
@ Kupci na kredit, u obavezi ste bili da osigurate stan od pozara i izlivanja vode. Da li znate da u slučaju pozara (ne daj Boze) osiguranje zbig ovih hidranata ne bi pokrilo stetu?!!! I o čemu pricamo?!
Tehn prijemu, upotrebnoj, liftu, okolini zgrada?! Ma dajte. Najosnivnije za bezbednost nema.
Sutra, pravac inspekcija i prijava!
Prikačeni fajlovi
20200915_200910.jpg
20200915_200910.jpg (388.13 KiB) Pogledano 2068 puta
Cian
Novice
Kontakt:

Postod Cian » Uto Sep 15, 2020 9:41 pm

Uh pa to su ozbiljne stvari, to jurite sto pre da vam urade svim sredstvima koja mozete. Pa majku mu, onda kad se ona stepenasta beograd na vodi zapalila, dovodili su vodu is hidranta, sreca jos nisu bili useljeni. Rizik uvek postoji... Ne treba se s tim zezati :x . Uzasna neodgovornost investitora. Hvala na odgovorima, bas mi se dopala atmosfera tamo kad sam obilazila, ali te stvari koje ste sad naveli ne moze covek da vidi dok nije zapravo u tom procesu. Zelim vam svu srecu da se izborite za svoja prava, javljajte kako ide.
halezmo
Novice
Pridružio se: Sub Jun 27, 2020 12:45 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3
Pohvalio: 1

Postod halezmo » Sre Sep 16, 2020 3:06 pm

Imam potpisan predugovor za stan u ugradi koja je jos u izgradnji, nakon svih postova koje sam procitao na temu Sunnyville očigledno da se ne poštuju rokovi koji su definisani u ugovorima, u velikoj sam dilemi da li da raskidam predugovor.
Cian
Novice
Kontakt:

Postod Cian » Sre Sep 16, 2020 9:06 pm

Pa racunam da procenite koliko vam to potencijalno kasnjenje igra ulogu, da li i koliko sad placate kiriju, koliko meseci vam je prihvatljivo kasnjenje, da li su vam ukljuceni penali za kasnjenje u ugovoru, i koliko mozete izgubiti raskidom predugovora. Ne vredi verovatno ovde bilo ko nesto da kaze ako ne zna vasu situaciju, ali ja pokusavam na taj nacin da se preracunam bar za to kasnjenje, osim sto jos nisam usla u proces, ali i dalje razmatram sta mi je pametno...
halezmo
Novice
Kontakt:

Postod halezmo » Čet Sep 17, 2020 12:52 pm

Verujem da je prihvatljivo kašnjenje od par meseci, i da u trenutku useljenja objekat ima upotrebnu dozvolu tj sve sto je potrebno da se stanari usele u zgradu koja je tehnički useljiva. Ali koliko vidim na prethodnim zgradama to kašnjenje je bilo i više od pola godine...
Cian
Novice
Kontakt:

Postod Cian » Čet Sep 17, 2020 2:08 pm

Ne znam sta je na kraju bilo sa onim upotrebnim dozvolama, pisano je o tome.. Ako sam dobro razumela, ovi ljudi iznad sto kazu da ne mogu da uknjize/prodaju stan, jos cekaju na to? Cak su pominjali neki rok posle kog moraju to preko legalizacije da rade - ako ima neko da nam to razjasni?
To ako je "samo" cekanje sa izvesnim ishodom, ne bi trebalo da mnogo igra ulogu onome ko planira tu da zivi na duze staze. S druge strane, nekako, nikad ne znas sto ti se moze desiti da moras hitno da prodas, a ne mozes, ili moras da juris ljude koji bi uzeli neuknjizen stan i prodas ga ispod cene :?
halezmo
Novice
Kontakt:

Postod halezmo » Čet Sep 17, 2020 2:20 pm

Mislim da bi upotrebna dozvola trebala da se reši u roku od 5 god od izdavanja gradjevinske dozvole, nemam info sta se dešava ako se taj rok probije...
DRON
Novice
Pridružio se: Sub Sep 19, 2020 5:04 pm
Kontakt:
Pohvalio: 0

Postod DRON » Sub Sep 19, 2020 5:23 pm

Mene više zabrinjava ona deponija koja je nedavno nikla ispod zgrada, na mestu gde su nasipali zemlju sa gradilišta, a koja je svakog jutra sve veća!
Prikačeni fajlovi
6D9AF28A-CE90-42EC-ABCC-4C7BE917CFB1.jpeg
6D9AF28A-CE90-42EC-ABCC-4C7BE917CFB1.jpeg (284.34 KiB) Pogledano 1038 puta
derikoza
Beginner
Kontakt:

Postod derikoza » Sub Sep 19, 2020 5:38 pm

DRON napisao:Mene više zabrinjava ona deponija koja je nedavno nikla ispod zgrada, na mestu gde su nasipali zemlju sa gradilišta, a koja je svakog jutra sve veća!

Bolje bi bilo da si sliku komunalnoj inspekciji poslao ;-)

Povratak na “Projekti u izgradnji”