Šta je novo?

GTC "Ada Mall"

Fino napreduje, motivišemo ih dodatno time što projekat držimo u podforumu "Projekti u izgradnji" :gobb:

Bioskop je otvoren, bilo bi odlično i kada bi Merkada proradila pošto je po meni bila dosta bolja od brze hrane a cenovno tu negde. U suštini gore mogu da otvore i neku igraonicu ili neki restoran za proslave, fitnes centar i sl.

pasarela-ada-mall-sept2020-01.jpg

pasarela-ada-mall-sept2020-02.jpg

pasarela-ada-mall-sept2020-03.jpg

pasarela-ada-mall-sept2020-04.jpg

pasarela-ada-mall-sept2020-05.jpg

pasarela-ada-mall-sept2020-06.jpg

pasarela-ada-mall-sept2020-07.jpg

pasarela-ada-mall-sept2020-08.jpg

pasarela-ada-mall-sept2020-09.jpg
 
Ah a beše jedna gromada od projekta pasarela kod beton hale, tri godine se beše gradilo to čudo?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Igor: Ja sam razumeo da je "Merkada" trajno zatvorena, nadam se da sam grešio...
 
Da li će zatvoriti pešaćki prelaz kada bude bila gotova pasarela*
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=774951#p774951:3ch4lxzf je napisao(la):
Archangel » Today, 04:07[/url]":3ch4lxzf]Ah a beše jedna gromada od projekta pasarela kod beton hale, tri godine se beše gradilo to čudo?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Genijalni Mladenović objašnjava kompleksnost nečega što se uradi za jedan dan i to tako što se dizalicom postavi čelična konstrukcija na gotove stubove.

Radovi na izgradnji pešačke pasarele između Kalemegdana i obale Save su dosta kompleksni i projekat je izazivao dozu strepnje, ali se sve odlično odvija i već sada možemo da kažemo da će ovo biti jedan od objekata koji će postati nova "razglednica" našeg grada, poručio je pomoćnik gradonačelnika Andreja Mladenović gostujući na TV Prva.

– Prva faza izgradnje veoma kompleksna. Čeličnom konstrukcijom je trebalo "preći" Bulevar vojvode Bojovića i sada se nalazimo pri kraju tih radova koji će za nekoliko nedelja biti završeni.
 
Pre neko veče sam, kad i više kolega, uslikao rezultat premošćavanja Radničke ulice, no bio sam odveć spor u omogućavanju samom sebi da te slike i okačim. Sad, kako bi beobildovci rekli: "šteta da se baci". No, krenuću od detalja koji mi je baš zasmetao - đubrijere sa uputstvom na 2 najrasprostranjenija svetska jezika, ali ne i na srpskom:
20200914_182652.jpg

Zatim, jedna oku prijatna slika:
20200914_185905.jpg

A zatim, paušalno nabacane slike pasarele:
20200914_182841.jpg

20200914_182846.jpg

20200914_182854.jpg

20200914_181510.jpg

20200914_181506.jpg
 
Treba ovoj ekipi da plate da izliju betonske stubove i naprave novi planirani nadvožnjak ka BB umesto onog metalnog rugla.
 
Zašto baš ovoj "ekipi", postoji još firmi u ovom gradu i državi osim Bauwesen-a i MIlenijum Tim-a.
 
Bilo ko da dođe i sredi onaj nadvožnjak, prelazak sa nosača na zemlju, gore kod crkve.
Isto kao pre neku godinu na Pančevcu.
Jbg, nije moguće da nikom ne smeta?
 
Pa vidis da oni ne znaju sta ce sa tim nadvoznjakom. Vec mesecima ne saobracaju autobusi njime jer nije vise bezbedan za vozila preko 12 t, a nikakva popravka se ne odvija. Niko se ni ne buni, ljudi pesace sa ade na Banovo brdo
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=775482#p775482:376b4the je napisao(la):
Igor » 16 Sep 2020 03:41 pm[/url]":376b4the]Zašto baš ovoj "ekipi", postoji još firmi u ovom gradu i državi osim Bauwesen-a i MIlenijum Tim-a.

Zato što će ga ovi najbrže završiti.
 
Kad se radi za privatnika onda moze a kad je za drzavu jok
 
Kada vidim fotografije GOJE i moje, dođe mi da ih ne postavim al' kako i sam kaže, da se ne baci :wink:
Juče:

Juče sam prvi put kročila u hol bioskopa i jedva ostah živa od šarenila. Imali su veći uticaj na moj mozak od kemptrejlsa:
am1.jpg


Pasarela iz dva raskoraka:

am2.jpg
am3.jpg


Nemam pojma čemu će služiti ovi stubovi. Ni Ajfelov toranj nisam toliko puta fotografisala:

am4.jpg
Pogledajte prilog 1

Bočni deo zgrade TC. Ali... mene on ne tangira već dimnjak na zgradi bivše fabrike šećera i silne antene pa se pitam, koji G je u pitanju:


P.S. Pre ulaska u TC izazvala sam incident zbog maske. O tome na odgovarajućoj temi.
 
Слике 19.09.2020., сунце тачно у објектив, и још у сликао у току вожње, зато су фотографије овакве какве су.

пасарела-.jpg
пасарела-_.jpg
пасарела_.jpg
 
Na ovim stubovima ce se montirati liftovi, tako sam ja shvatio.
 
Ova pasarela na adi deluje kao neka izraslina na ovoj raskrsnici, nisu je baš najsrećnije uklopili.
 
Kako je to moglo srecnije i da ne djeluje kao izraslina ....
 
Bice uklopljeno tako sto ce ograda pasarele biti produzetak alu fasade Ada mall-a.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=776556#p776556:15cc7w12 je napisao(la):
direktor » Пон Сеп 21, 2020 10:17 am[/url]":15cc7w12]Kako je to moglo srecnije i da ne djeluje kao izraslina ....

Sve smo mogli mi, da je duzi bio dan... Da je mene neko pitao, rekao bih pre nadvoznjaka iz pravca grada, ima vise smisla i prostora, ali razumem da je ovde postavljeno zbog investitora i njegovog TC. Samo je pitanje dokle će se ići sa investitorskim urbanizmom?
 
Pa pasarela je i finansirana od strane investitora Ada Mola.
Logično da će je graditi i projektovati onako kako njemu odgovara. Mogli smo i gore da prođemo i da ne vidimo uopšte pasarelu.

Lep gest investitora.



Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Investitor je pasarelu napravio da bi dobio veci protok posetioca u svom TC a ne iz nekog altruizma ili ktitorstva! Kako je dobio dozvolu za istu, po kojem planu je ona tu predvidjena, to je drugo pitanje...
 
Пешачки прелаз у некој будућности на том месту се укида, а предуслов за то је изградња пасареле. Уосталом, зато пасарела има и лифтове.
 
Fjerinic Pasarela je tu planirana prije ada mola kao i kod ruske i mislim i kod lidla isto .
Grad je to uvalio privatniku da napravi manji trosak za grad kifla ka bb ce da se mjenja raskrsnica ce da bude totalno drugacija imas plan par strana ranije ...
 
Vrh