Šta je novo?

Bulevar patrijarha Pavla

Kako planiraju da provuku 4 trake i šine za oba smera + bici stazu ispod železničkog nadvožnjaka? Tamo, između stubova, prosto nema mesta zbog izgrađenih objekata.
A nešto ne vidim da su ti objekti u planu za rušenje ili izmeštanje.
 
To je i mene zanimalo pa sam malo bolje pogledao, trebace im tri prolaza, tako da ce nesto na putanji gde je crveno morati da strada i da se rusi, mislim da je tako i na planovima, ako sam dobro video (ova dva manja objekta moraju da idu).
image.jpg

image2.jpg
 
Da li je ovo krivudanje kolovoza zbog tramvajskih stajališta na tom mestu?
 
Izgleda da ce da ukinu istovarni kolosjek ...
 
Juče sam oko 14h na trasi budućeg bulevara video ukupno ČAK 2 kamiona/kipera koji su nešto drndali sa zemljom. I bio je JEDAN lik koji je navodio u rikverc jedan od kipera.
 
Petljaju danima oko železničkog nadvožnjaka. Ne znam da li mogu da provuku po dve trake i šine, plus trotoar, a da ne ruše ove zgrade sa desne strane
ba08529738ca26782979ed58811f7fe0.jpg
ac699df13de5454cd941e3bca42ac3f0.jpg


Послато са Redmi 7 помоћу Тапатока
 
Nema šanse da prođe bez rušenja. Da li sa leve ili desne strane, to ne znam.
 
To je izbeglička kolonija gradjena ranih 2000ih sredstvima Luksemburga.
I dalje mi je neverovatan ovaj izbor lokacije, ispod mosta, na putnom koridoru koji treba da se širi...
 
Zato sto je na istoj lokaciji bilo privremeno resenje u onim planum montaznim objektima.
 
Neko je razmišljao glavom ali sutra malo ...
 
Da su hteli da ruše, valjda bi do sada srušili. Čini mi se da će da strada samo ograda i pomoćni objekat. Ali, ko zna...Inače, na oko par stotina metara posle nadvožnjaka ka okretnici u Topčideru počeli su da nasipaju slojeve. Valjda je to konačno...

Послато са Redmi 7 помоћу Тапатока
 
Sinoć (oko 19:30) posle dužeg vremena sam prolazio kroz Bulevar iz pravca Ade.

Gužva je već počela negde pre žandarmerije da se pravi i do Pere Velimirovića se vozilo u režimu prva-druga i 10-20 km/h.
Nekih 20tak minuta mi je trebalo taj potez da prođem ali ono što je mene još više iznenadilo je da je pola Bulevara u totalnom mraku.

Od mesta gde je bila ona NIS pumpa pa do žandarmerije nema ulične rasvete uopšte!
 
Види се да ниси дуго пролазио, и једно и друго су редовна појава :)
Чеп је обично због скретања у лево у Пере Велимировића из правца града, додавали су још једну траку на раскрсници па одузимали, сад не знам који је статус, иде у сваком случају мало брже него летос.
Немам појма зашто су тако успорили радове, неке камиончине и даље сваки дан млате лево десно али се нешто слабо види напредак.

Што се тиче расвете, то је чист безобразлук, мрзело ме да пријављујем јер ето, прођем тамо ноћу једном у 100 година, али је стварно дрско ако још увек траје.
 
Za to skretanje znam.
Dok je bilo aktuelno redovno sam koristio Bulevar u povratku sa Čukarice.

Posle kad su ukinuli prestao sam tuda da idem a sad sam iz čiste radoznalosti prošao Bulevarom
 
Раскрсница Булевара ПП и Пере Велимировића и ближа околина, јуче касније поподне:











































 
Свака ти част мајсторе како се нађеш на сваком месту, јеси на бициклици или успеваш да паркираш свуда? :)
 
Odlična reportaža.

Nego, baš me interesuje kako će u praksi da prođe uspostavljanje tramvajske baštice i šina u novonastaloj situaciji. Ako doživim...
 
Juče sam preko dana prošao bulevarom...bio sam u kolima pa nisam stigao da slikam ali šine su skinute otprilike negde do ovog mesta što sam označio na mapi i dotle je nasut šljunak, pesak i šta već, i to izravnato i.....i ništa više.

Google-Maps-1.png


Sve ostalo stoji.

Obzirom da je nedelja bila od radnika ni traga ni glasa ali pošto je ovo kao "prioritetan" projekat onda bi trebao da se radi 24h
 
Malo da osvežimo temu...krenuli su malo jače. Napredak se vidi od Stare trojke prema Topčideru gde nasipaju slojeve
6c4ca996d3fd6f99d18890a4895fd914.jpg
95d1493609a065897ef955c257996a9a.jpg
495d18e5aa6c7ce15896b1f6998c1fe9.jpg
3708fdc3d0696891ec6ff00150822de6.jpg
8b92e5e04c9aa052be69e034f259c33f.jpg
2f92f4cd062d26b22e3bbfc77c5e00cc.jpg
6f97144179d43713f4a6b2833f8f9ffd.jpg
7bf0334e66ba744b1d1da1d407311147.jpg


Послато са Redmi 7 помоћу Тапатока
 
Ovih dana su nastavili da nasipaju od Stare trojke prema Pere Velimirovića. U odnosu na aktivnosti tokom proleća i leta, ovo je veliko ubrzanje. Bar da jednu stranu završe do zime...
 
Јучерашњи-04.11.2020., чланак из Новости

ПОЧЕЛО ИЗЛИВАЊЕ БАШТИЦА: Обиман посао у Булевару патријарха Павла напредује, највише радника код раскрснице са Улицом Пере Велимировића
С. Б. М. 04. 11. 2020. у 10:30
https://www.novosti.rs/c/beograd/vesti/ ... limirovica
 
A jel planiraju da uporedo krenu i sa sledećom deonicom ili će čekati 2022. kad ovu završe?
 
Vrh