Šta je novo?

Robne Kuce "Beograd" - [ Komercijalni objekti | Rekonstrukcija ]

shmeksi":1h5fhl1v je napisao(la):
Ja pak imam suprotan apel, a to je skidanje svih bilborda, city light instalacija sa fasada i krovova na Terazijma i onda jedna sveobuhvatna obnova fasada na tom potezu. Avaj, ovo moje je utopija.
:kk:
Nikako dodatne reklame
 
shmeksi":35y48d6k je napisao(la):
Ja pak imam suprotan apel, a to je skidanje svih bilborda, city light instalacija sa fasada i krovova na Terazijma i onda jedna sveobuhvatna obnova fasada na tom potezu. Avaj, ovo moje je utopija.
ne znam bas, meni nekako te reklame daju posebnu draz gradu, pogotovo velikim gradovima, ali svakako da treba da budu lepo i skladno uklopljene u gradsku arhitekturu...
 
Sto se tice Terzija, sto vise reklama, ali SAMO NA KROVOVE (pri tom ne mislim na Moskvu), a nikako na fasade. To je sve.
 
ebale vas reklame. shmeksi je u pravu. Ona slika koju je 2012 postavio je blagi uzas. Uvek mi nisu bili jasni takvi prizori, takav bezvezni buckuris.

Reklame na zgradama, reklame u prevozu, reklame na stanicama, taksiji koji su velike reklame, reklame na TVu, reklamni papirici svaki dan po 4-5 u sanducetu, moze li se negde covek odmoriti od reklama jbt? I onda bi 2012 da postavlja jos reklama...
 
Reklame i LCD su se odnosile na krovove RKB gde su decenijama i bile i 60'Beogradu davale šmek metroplole, lcd ekrane i digitalne reklame bih nakačio na palatu Albanije,a posebni na hotel Slavija,pa jer želite metropolu ili Palanku? :kafa:
 
2012":1zit3gcp je napisao(la):
Reklame i LCD su se odnosile na krovove RKB gde su decenijama i bile i 60'Beogradu davale šmek metroplole, lcd ekrane i digitalne reklame bih nakačio na palatu Albanije,a posebni na hotel Slavija,pa jer želite metropolu ili Palanku? :kafa:
Pu pu, ne daj bože da te neko čuje! Reklame po zgradama nisu odlike metropole nego pohlepe. Fuj, fuj.
 
ej sećam se tih reklama kad sam bio mali ;) uvek kad smo prelazili gazelu sam se pitao koji je to deo grada što tako lepo svetli (videle su se lepo sa mosta) ;)
 
2012":3t0lxme1 je napisao(la):
Reklame i LCD su se odnosile na krovove RKB gde su decenijama i bile i 60'Beogradu davale šmek metroplole, lcd ekrane i digitalne reklame bih nakačio na palatu Albanije,a posebni na hotel Slavija,pa jer želite metropolu ili Palanku? :kafa:
Ima na NBG dosta zgrada na koje se reklame mogu kaciti...i kakvi su sad to kompleksi, ako nemamo stotinu reklama nismo metropola nego palanka? E moj 2012, Beograd je u mnogo cemu blizi palanci nego metropoli, i to nece promeniti nekoliko reklama vise u centru.
 
Михаило":3mfwsauh je napisao(la):
2012":3mfwsauh je napisao(la):
Reklame i LCD su se odnosile na krovove RKB gde su decenijama i bile i 60'Beogradu davale šmek metroplole, lcd ekrane i digitalne reklame bih nakačio na palatu Albanije,a posebni na hotel Slavija,pa jer želite metropolu ili Palanku? :kafa:
Pu pu, ne daj bože da te neko čuje! Reklame po zgradama nisu odlike metropole nego pohlepe. Fuj, fuj.
Hahahahah! Zato su urbane konglomeracije u Vermontu metropole jer su tamo zakonom zabranjeni bilboridi! :D
Kakve su ovo gluposti?

edit: @hazard Slažem se sa tobom, ali to ne znači da uz metropolu ne idu neonska svetla.
 
Ambassador":247ikeqj je napisao(la):
Михаило":247ikeqj je napisao(la):
2012":247ikeqj je napisao(la):
Reklame i LCD su se odnosile na krovove RKB gde su decenijama i bile i 60'Beogradu davale šmek metroplole, lcd ekrane i digitalne reklame bih nakačio na palatu Albanije,a posebni na hotel Slavija,pa jer želite metropolu ili Palanku? :kafa:
Pu pu, ne daj bože da te neko čuje! Reklame po zgradama nisu odlike metropole nego pohlepe. Fuj, fuj.
Hahahahah! Zato su urbane konglomeracije u Vermontu metropole jer su tamo zakonom zabranjeni bilboridi! :D
Kakve su ovo gluposti?
Gluposti? Ideja da se na zgrade u starom centru nekog grada kače šljašteći displeji nije ništa drugo nego način da neko zaradi brdo love i/ili palanački kompleksi. Pravimo se da smo Njujork... Pa zamislite da u centru Beča ili Praga počnu da ređaju led displeje... A ova opaska za Vermont je obična, neukusna zamena teza...
 
Pa evo i primera u Stokholmu i Kopenhagenu su svojevremeno zabranili reklame na TV,pa su gradovi postali okićeni kao novogodišnja jelka a sve u cilju da se protera mrak i sivilo nezgodnog skandinavskog vremena..poenta onoga što rekoh da i ova krajnost da su sa krovova Terazija poskidane sve reklame i da preovlađuje duh Staljinove Moskve.A Hazard ,svako ko je bio u Atini može da vidi razliku između svetla metropole i ostalih svetlom prigušenijh Evropskih metropola... :cool: Mihajlo i Terazije su ne tako davno građene da podsećaju na metropolu onoga vremena,najbolji dokaz je palata Albanije rađena po uzoru na N.Y nebodere(prvi na Balkanu),,Slavija isto..Beograd iako ima zgrada projektovanih od Bečkih i Praških arhitekata nije grad muzej,ali eto i u Pragu su nakačili TV toranj u sred grada za razliku od BG gde izvan grada..ali problem u BG je što se i na NBG veoma malo koristi potencijal visokih zgrada za Lcd ili neon,a opet zbog skupih taksi...
 
Михаило":3czvueqx je napisao(la):
Ambassador":3czvueqx je napisao(la):
Михаило":3czvueqx je napisao(la):
Pu pu, ne daj bože da te neko čuje! Reklame po zgradama nisu odlike metropole nego pohlepe. Fuj, fuj.
Hahahahah! Zato su urbane konglomeracije u Vermontu metropole jer su tamo zakonom zabranjeni bilboridi! :D
Kakve su ovo gluposti?
Gluposti? Ideja da se na zgrade u starom centru nekog grada kače šljašteći displeji nije ništa drugo nego način da neko zaradi brdo love i/ili palanački kompleksi. Pravimo se da smo Njujork... Pa zamislite da u centru Beča ili Praga počnu da ređaju led displeje... A ova opaska za Vermont je obična, neukusna zamena teza...
Iz nekog razloga me ovaj komentar stravično podseća na, doduše ne Cvijićevu, ali sasvim relevantnu kategorizaciju:
Lucifer":3czvueqx je napisao(la):
Posebno je izrazena jedna prefinjena malogradjanstina u kojoj ni Njujork ni Pariz ne mogu da budu metropole zato sto imaju prljave i orunule kvartove, a Zagreb je zato prava metropola.
Sve na stranu, ali Beograd nije niti Beč, niti Prag!! (Da dodam zahvalnost bogu.) Uostalom, valjda su neonska svetla već toliko stara da postaje vanpredmetno o njima raspravljati - na mestima gde su bila do sada, svakako da ostanu, na nekim drugim - treba dobro razmisliti na koji način se uklapaju (estetski mi se ono HYPO sranje na vrh Ušća uopšte ne sviđa). Ogromni LED (ne LCD) ekrani - hm, to je zanimljivo pitanje. I da, i ne. To svakako treba da budu eventualno prometne lokacije, ali bi trebalo u potpunosti izbeći narušavanje nekih vrednih fasada - kao što je npr. Albanija - kojoj onaj LED stoji ko piletu sise - videla žaba da se konji potkivaju, pa i ona podigla nogu.
Ovako na keca, mislim da bi za tako nešto bila savršena grozomorna nadogradnja Centrotextila.

Uostalom, ako ćemo o pohlepi, degutantno je navoditi primere Beča i Praga koji su se toliko razvili i postali "najlepši gradovi Evrope" zahvaljujući enormnoj količini pohlepe - čija se akumulacija manifestovala kroz ogromnu potrošnju u izgradnjih svih tih velelepnih (kič) fasada.

edit: Pa da, jeste (više nego očigledna) zamena teza. U čemu je problem?

edit2: Super mi je ideja za onaj trčući baner sa vestima na trgu - to je više nego korisno, dok čekaš nekoga itsl, a ne narušava mnogo zgradu (mada su mogli bolje da ga uklope).
 
Pa da znači Lcd je ipak poželjan i u starom gradu,a nedavno je i održan light show,reklame tako da je palata Albanije,Muzej na trgu moćnim 3D reflektorima bila pretvorena u virtuelni displey,boje su bile jako lepe, koliko se videlo to je poslednji trik iz sveta,uostalom podsetimo se da je i centar Londona preplavljen led reklamama.
 
po meni pozitivan primer su reklame na 6 kaplara... i da, nikako reklame na fasade vec samo na krovove! ;)
 
2012":um0lzxpp je napisao(la):
Pa da znači Lcd je ipak poželjan i u starom gradu,a nedavno je i održan light show,reklame tako da je palata Albanije,Muzej na trgu moćnim 3D reflektorima bila pretvorena u virtuelni displey,boje su bile jako lepe, koliko se videlo to je poslednji trik iz sveta,uostalom podsetimo se da je i centar Londona preplavljen led reklamama.
Koji LCD? To je LED.
 
ima i lcd i oled tehnologije,oled je najnoviji ,na Slaviji je lcd ekran i Albaniji koliko znam
 
Na Slaviji nisam video, ali sumnjam da je LCD. Btw Kakav crni OLED?! Najobičniji LED ekran -
Verschiedene_LEDs.jpg

se nalazi na Albanjiji, jel znaš kad je još to postavljeno? Mislim, i sad bi im LCD bila preskupa zabava, a kamoli OLED.
Spusti se na zemlju malo sa svojim fantazijama.
 
Napravite razliku izmedju bilborda (stampana verzija reklame) i neonskih svetlecih reklama. Bilborde treba svesti na minimum, a neonske treba forsirati, ipak daju nocni smek, jer ne sljaste, vec priguseno sijaju. Takodje, osvetljenje pomocu projektora, koji pominjete, je bilo fenomenalno, i treba ga uvesti za stalno. Pritom, nikako za reklamiranje deterdzenta, vec da se na zgradama projektuje reklamni spot o Beogradu i Srbiji koji se vrti u autobusima!

Slazem se sa 2012 da nam ne treba Staljinova Moskva, ali takodje se ne slazem sa njim da nagruvavamo kojesta i svuda. Po mom misljenju Time square u Njujorku je kiceraj.

15oxp47.jpg
 
Boguhvala, pa na Bec ne licimo.

Bec ima lepo najuze jezgro i tu su neka poredjenja cak moguca (ukljucjuci i, naravno, puc kojim su u centru Beca oblozene gotovo sve zgrade, dok su na periferiji starog dela krecene), ali je vec periferni deo starog dela grada i novi deo grada odvratan. Bec je grad koji je zaobislo sve lepo sto se u Evropi izmedju dva rata na planu arhitekture dogodilo. Nazalost, idalni grad u ocima teta iz Zavoda za zastitu spomenika nije cak ni Bec, vec Lenjingrad, odnosno St. Petersburg, onako kako su ga komunisti i postkomunisti renovirali - belo, plavo, zeleno, svetlo zuto, roze.

"Za mene je taj izraz pretjerano sentimentalan, revanšistički. Franjo Josip, štrudel i Wiener Schnitzel. To nije moj svijet… U njemu nema ničega dubljeg" (Podreka o srednjoj Evropi i njenoj arhikulturi)
 
Marfin Investment Group Holdings S.A. ("MIG") hereby announces that its subsidiary company Robne Kuce Beograd d.o.o. ("RKB") today signed a framework agreement for the disposal of a non-core real estate property (logistics centre) in Belgrade for a consideration of approximately €20 million to a European retail group.

The RKB portfolio consists of 33 department stores across central locations in Serbia's main cities, as well as 3 department stores in Montenegro, with a total surface area in excess of 250,000 square meters. The logistics centre represents less than 4% of the total value of the RKB portfolio, as per its last appraisal. The disposal is part of the ongoing rationalisation of RKB's portfolio.

Completion of the transaction is subject to the fulfillment of certain operational conditions and is expected to take place within the next 12 months.
 
Radi se o logistickom centru Robnih kuca pored autoputa E70...da ga nije kupila IKEA??

Logistički centar zauzima površinu od 29,46 ha. Lociran je na zapad- nom prilazu Beogradu, na ravnom terenu idealnom za građevinsko- investicionu eksploataciju. Saobraćajno je dobro povezan, jer se u njegovoj blizini ukrštaju međunarodni putevi E75 i E70, koji je trasiran kroz centar Beograda. Međunarodni aerodrom „Nikola Tesla“ udaljen je manje od 10 km.
Kompleks trenutno sadrži 10 objekata različitog sadržaja ukupne površine blizu 33.000 m2, uglavnom prizemnih.
Glavni objekti su hale A od 20.311 m2, D1 od 6.687 m2 i D2 od 2.539 m2. Prateći sadržaj uključuje četvorospratnu upravnu zgradu od 1.508 m2, parking za automobile na ulazu u kompleks, trafo-stanicu, internu benzinsku pumpu, sprinkler stanicu
 
ako je posle naplatne rampe onda tesko da je IKEA?
 
Robne kuce propadaju familija marketi ekstra skupi polako se zatvaraju spratovi beogradjanke se prazne lagano neke nisu ni otovrili ni renovirali .Jedino su prostor kancelarija na vracaru dobro iznajmili kao prostor visoke A kategorije
 
Vrh