Šta je novo?

Saobraćajna signalizacija

Evo fotke postoji znak u bg ulica svetozara markovića...sam početak kod bka ...

saobracsign-2020-10-28-15-55-38.jpg
 
Zaostavstina iz normalnog vremena , ostalo u sporednoj ulici ...

Jeste sporedna i dole kod skole Vladislav Ribnikar ( po starom Aleksa Santic) kod Misarske je toliko suzena zbog bezb. djaka
da se ne isplati ni kolima prolaziti kroz nju, te srecom u zaustavsinu je usao i ovaj raritet saobracajnog znaka zabr- parkiranje

samo da i taj raritet janjicari ne zamene sa onim - zabranjeno zaustavljanje i parkiranje
:sesir:
 
Ja i dalje cekam primer.

@direktor
Tu mi nesto bas ne stima, ZOBS clan 66. stav 9. zabranjuje zaustavljanje i parkiranje na/i 15m od stajalista javnog prevoza, po ovom znaku bi zaustavljanje bilo dozvoljeno ali dzaba.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=788283#p788283:g8u4ltel je napisao(la):
wexy » 28 Okt 2020 18:42[/url]":g8u4ltel]Ja i dalje cekam primer.
Pa samol to i možeš, da čekaš. :)
 
Da li ce ovaj semaforska lanterna da se vidi od stuba iz kola....

signalizacija01-2020-10-28-19-37-50.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=788306#p788306:7f9b2c2d je napisao(la):
solecar » 28 Окт 2020 07:29 pm[/url]":7f9b2c2d]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=788283#p788283:7f9b2c2d je napisao(la):
wexy » 28 Okt 2020 18:42[/url]":7f9b2c2d]Ja i dalje cekam primer.
Pa samol to i možeš, da čekaš. :)

:?:
 
Kako ne razumeš ? :shock:
Ne postavljaju ih vise, te samo postoje zaostali primerci tog saobracajnog znaka
jedan takav primer ti je uslikao naš direktor
na tvoj zahtev - ispunio ti želju :D
plus 1 za Direktora :)

Problem je što ih ne postavljaju više sa tim JEDNIM ogranicenjem vec seju znake samo sa DVA ogranicenja.
Kapiras ?
Razlika izmedju 1 i 2 :idea:

Ajd sad opet pitaj šta ne razumes ,
al prvo ono napisi sta nisi odgovorio
a TEBE sam pitao:
Imaš li vozacku dozvolu i vozišli po Bgd ulicama ?
:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=788314#p788314:2sldadki je napisao(la):
direktor » 28 Oct 2020 07:44 pm[/url]":2sldadki]Da li ce ovaj semaforska lanterna da se vidi od stuba iz kola....

signalizacija01-2020-10-28-19-37-50.jpg
Izgleda da je još nedovršen posao i da će lanterna podići na vrh bandere. Ne vidi se ovde koliko je sam stub visok.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=788553#p788553:3rlfazcy je napisao(la):
boca-ica » 29 Окт 2020 05:21 pm[/url]":3rlfazcy]Kako ne razumeš ? :shock:
Ne postavljaju ih vise, te samo postoje zaostali primerci tog saobracajnog znaka
jedan takav primer ti je uslikao naš direktor
na tvoj zahtev - ispunio ti želju :D
plus 1 za Direktora :)

Problem je što ih ne postavljaju više sa tim JEDNIM ogranicenjem vec seju znake samo sa DVA ogranicenja.
Kapiras ?
Razlika izmedju 1 i 2 :idea:

Ajd sad opet pitaj šta ne razumes ,
al prvo ono napisi sta nisi odgovorio
a TEBE sam pitao:
Imaš li vozacku dozvolu i vozišli po Bgd ulicama ?
:sesir:

Ja se nadam da srpski razumes (vidim da ti pisanje ne ide bas od ruke), ako hoces na nekom drugom jeziku da ti se obracam da ti bude lakse reci.

Od tebe trazim da postavis znak gde po tebi neopravdano stoji znak za zabranu zaustavljanja, ok? Kapiras? Jasno? Oces da nacrtam?
 
Ispred mupa ljermontova ne vidjeh nigde drugo

saobracajna-signalizacija-2020-11-16-01-24-58.jpg
 
Samo da *opet* prijavim da ne radi semafor koji upozorava na tramvaj u Karađorđevoj, pa budite naročito oprezni kada idete u smeru ka Kalemegdanu
 
idemo, veštaĆka intElEgencija

Ускоро промене на семафорима у Београду
Заменик градоначелника Београда Горан Весић изјавио је да се у главном граду ради на великом пројекту семафоризације.

Oд 650 семафора, колико их има у Београду, 322 ће бити у режиму адаптибилног управљања саобраћајем.

Kако је појаснио заменик градоначелника, то значи да се функционисање тих семафора неће одвијати према подешеном временском периоду, већ ће бити прилагођено тренутној ситуацији у саобраћају.

На тај начин, рекао је Весић, биће повећан проток возила у саобраћају.
https://www.rts.rs/page/stories/ci/story/124/drustvo/4177528/semafori-beograd-vesic.html

Šalu na stranu, opamećivanje semafora jeste svetski trend i jeste nešto što nije skupo, a može doprineti povećanju propusne moći ulica i izbegavanju čepova. Ne znam kako je pokriveno zakonski sve ovo.
 
Samo da stručnjaci upravljaju tim sistemom, a ne neki Sega mega napredni kadar.

Zakonska pokrivenost? Misliš na to što mogu da prate kuda su neka kola sve išla? Pored toliko kamera po gradu?
 
Pendolino pa nece skenirati tablice i lica (mada nije da to sad ne rade :) ) vec ce skenirati velicinu objekta i kilazu i znace se da li je auto, kamion, autobus...
 
Preko indukcijone petlje u asfaltu vec se ugrađuju uveliko sirom grada i mjenjaju semaforske lanterne novim siemens
 
Ono što nije kazao a to da semafori Simensovi
nisu iz Švapske, vec iz Engleske

E sad mož biti da Englezi voze naopako pa i mi da ufatimo malo te Monti Pajtonske kulture
sa ti semafori. :wink:
 
(Nisam uspeo da nadjem da je ovo preneto bilo gde na forumu, ako jeste brisite)

Весић: Увођење ексклузивне пешачке фазе омогућава већу безбедност пешака и бољу проточност саобраћаја (beograd.rs)
Заменик градоначелника Горан Весић и градски секретар за саобраћај Душан Рафаиловић одржали су данас презентацију новог режима саобраћаја на раскрсници Македонске и Дечанске улице увођењем ексклузивне пешачке фазе.

Ексклузивна пешачка фаза омогућиће пешацима да прелазе зону раскрснице праволинијски и дијагонално док су возила заустављена на црвеном светлосном сигналу, истакли су говорници у Старом двору.

Весић је указао да ће се увођењем овог система Београд сврстати, поред Токија, Лондона и Штокхолма, у ретке градова света који имају такву раскрсницу.

...
raskrsnica.jpg
 
Pa o tim semaforima sami pisao

Svi odjedared imaju črveno
da bi pešaci mogli dijagonaono da prelaze raskrsnicu ...

Ono sto je Monti Pajtonsko iu tome je što nakon sve opšteg crvenog za vozače prvo jednima se otvara zeleno a drugima opet crveno te tek iz trceg puta dobijaju zeleno

Ukratko takav vremenski interval i redosled smene svetala, je nepoznat u našoj saobracajnoj kulturi.

Sve to mnogo jednostavnije, jeftinije i oku lepše rešava kružni tok.
:sesir:
 
Nema tu mesta za kružni tok.

Svako čeka dve smene zapravo na zeleno, samo što će verovatno za pešake trajati najkraće.
 
Ziv je...Na autoputu za NS, kod skretanja za Altinu..

9cfcN5Z.jpg
 
Zamjena semaforskih lanterni u vlajkovicevoj novim siemens
Takođe ugradnja novih ormara samo se broj povećava...stari se ne uklanjaju...

saobsig01-2020-12-09-01-10-56.jpg

saobsig02-2020-12-09-01-10-56.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=801043#p801043:1z93qwgy je napisao(la):
wexy » Yesterday, 19:28[/url]":1z93qwgy](Nisam uspeo da nadjem da je ovo preneto bilo gde na forumu, ako jeste brisite)

Весић: Увођење ексклузивне пешачке фазе омогућава већу безбедност пешака и бољу проточност саобраћаја (beograd.rs)
Заменик градоначелника Горан Весић и градски секретар за саобраћај Душан Рафаиловић одржали су данас презентацију новог режима саобраћаја на раскрсници Македонске и Дечанске улице увођењем ексклузивне пешачке фазе.

Ексклузивна пешачка фаза омогућиће пешацима да прелазе зону раскрснице праволинијски и дијагонално док су возила заустављена на црвеном светлосном сигналу, истакли су говорници у Старом двору.

Весић је указао да ће се увођењем овог система Београд сврстати, поред Токија, Лондона и Штокхолма, у ретке градова света који имају такву раскрсницу.

...

file.php

Kako se ovo rešenje koje favorizuju pešake (što i treba na mnogim mestima raditi) uklapa u prethodno rešenje koja je favorizovala potez Bulevar despota Stefana - tunel?

Pretpostavljam da će interval za taj pravac biti dominantan (i da se neće ništa promeniti za taj pravac). Zeleno za pešake će trajati 15-sekundi, a najviše će trpeti vozila iz Makedonske koja će morati da imaju duže crveno nego do sada (jer praktično čekaju zeleno za pešake i zeleno za Dečansku/Braće Jugovića).
 
Vrh