Šta je novo?

Zgrada RAD-a

Meni je najbolje bilo kada sam dolazio kod caleta u kancelariju u Vase Carapica da bih jednog njegovog kolegu zaticao stalno kako spava za stolom. Pitao jednom caleta kako nije dobio otkaz, a odgovor je normalno bio vezan za pripadnost stranci. Strasne stvari.
 
bgexplorer":r1219ed2 je napisao(la):
mt:s":r1219ed2 je napisao(la):
Sve je to lepo sto ste naveli ali sada ce nas par hiljada da se cima i da ide na posao preko mosta. Da ne kazem da ce guzva preko Gazele i Brankovog biti jos zesca posle 16h svakog radnog dana... Inace jos uvek nema potvrdjene informacije za zgradu "Rad-a", samo se zna da se trazi lokacija na NBG-u.... :) :) :cool: ali cisto sumnjam da ce to biti ove godine... :notok:
Svaka čast svima ali ja znam nekoliko ljudi koji rade u telekomu i koji idu ujutru na posao a kući su do 12 h i još mi kukaju kako su se zadržali dugo na poslu :notok:
Inače telekom je poznat svima nama po uvođenju adsl-a prosečno 5 godina po priključku,dvojnicima,dranju korisnika i neviđenom neljubaznošću zaposlenih.
Taman će uz svu gužvu jadni oni opet stizati kući pre kraja radnog vremena nesvesni da bi u normalnoj zemlji umesto u prelepu zgradu otišli u stečaj ! :p
hhehe amen brutha!;))
 
Ako su istinite izjave ljudi iz ministarstva komunikacija doci ce i Telekomu kraj carevanja pa ce nas jos i moliti da im se vratimo. Eh kako je lepo biti monopolista ups htedoh reci uspesno preduzece u ovoj zemlji.
 
Tema moze Lock. Telekom odustao od zgrade Rada. Odredjeni broj sluzbi se seli ali u SavoGrad.
 
Pa ako vec Vlada Srbije ne moze u Palatu Federacije moze ovde, samo nek se Adaptira...taman ima onaj mali trgic na cosku zgrade za strajkache :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 
Kakve ogavnosti ja svaki dan gledam bulevarom, na vracaru i po bukvalno celom starom gradu, pocev od debilskih nadogradnji preko zastakljivanja terasa koje ruse izgled i simetricnost zgrade, a oni sad objavljuju neke ovakve vesti i kao hvale se :bash: :bash:
 
Ljudi sta vam je, pa ta zgrada RAD-a more kompletno da se rekonstruise... od fasade, krova pa sve do okolnih pristupnih puteva... enterijer i da se ne pominje...
Takodje treba srediti i onu braon zgradu pored... :notok:
 
Sinoc vdjeni neki tipovi sa crvrnim sljemovima i nekim projektima kako setkaju oko zgrade na cosku sa tramvajskom prugom :kafa:
 
Sa Kalemegdana danas. Ja se njoj divim :rolleyes:

10yp28k.jpg
 
Evo još sličica :) Nego me zanima koja je ova ruina pored zgrade? Ima i nešto što je započeto pa prekinuto..zaraslo

50935174.jpg

74393517.jpg


13975023.jpg

39965602.jpg
 
Ako se ne varam, ova poslednja je zgrada Elektrodistribucije...zar ne?
 
yo no se. Mada mi ne ide uz taj deo. Prozori su previše plavi, a i fasada mi je previše bakarna, tako da se ističe u "Smaragdnom gradu" što tim bojama što propalitetom. A ovi temelji su u sastavu tog placa
 
kakve veze ima elektrodistribucija sa tom zgradom i zašto je ne završe/koriste?

nije kao da nemaju para...
 
little lightning":hdxm4slp je napisao(la):
kakve veze ima elektrodistribucija sa tom zgradom i zašto je ne završe/koriste?

nije kao da nemaju para...
ako se dobro secam, to je zapravo trafo stanica i prosle godine je bilo price o sredjivanju jos jednog bloka u istoj zgradi zbog povecane potrosnje u okolini (ili samo dovodjenje vec postojece nameni)... a cini mi se da ima i manji broj kancelarija na visim etazama...
 
Prošetajte se po starim stranicama - nekoliko puta sam pisao, u dnu je trafo-stanica, "radi se" drugi blok (ista je kao i ona u G. Jevremovoj). Prvobitno je bilo planirano da se čitava administracija EDB-a objedini u jednoj zgradi. Kakve lokacije imaju u gradu u suštini bi to mogli da izvedu, poslednjih par godina se ponovo pokrenulo to pitanje, no ništa se posebno ne događa.
 
Koliko se ja secam, ta bakarno-plava zgrada (nikada mi se nije dopadala) je gorela neposredno nakon izgradnje, i to sa bochne strane koja gleda na fantastichnu Radovu zgradu. :)

Krivo mi je sto Radova palata jos uvek "pati", pitam se kada li ce docekati rekonstrukciju i zavrshne radove... :(
Po kvalitetu samog projekta, pet kopalja je ispred Savograda (makar po mom misljenju), narocito kada se uzme u obzir vreme izgradnje (pre 20 godina)... :)

A, zgrada Elektrodistribucije, sto se mene tice, moze i kuglu da dobije... :laugh:
 
Prosao sam pre neki dan,stvarno lepa zgrada,dodje mu kao kapija nbg-a kada prelazis stari savski most.cega su ono temelji pored nje ka tramvajskim kolosecima?
 
Radova zgrada je seksi. :cool:

edit: Vučko, promuvaj se malo - biše puta sam pisao, drugog dela zgrade EDB-a.
 
Prevideh,napravice je EDB jednog dana kada naplate sva dugovanja.Dakle nista od toga da se u radovu zgradu useljava Telekom?Ili ce Deutche Telekom? ;)
 
Ta druga zgrada ce malko zakloniti pogled na Radovu lepoticu... :/ Ako bude ista kombinacija boja, pih... :kafa:

Mada, neka nova boja ili kombinacija boja tek ne bi pasovala... :|
 
Prosao sam tramvajem pre neko vece pored ove dve zgrade i nesto je pocelo da se gradi, ali nisam usled mraka i "brzog'' tramvaja uspeo da procitam na tabli. Da se ta EDB zgrada mozda ne zavrsava? :/
 
Vrh