Sačuvajmo Zvezdarsku šumu

Javni parkovi, zelenilo i ekologija Beograda

Moderator: Igor

direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 14276
Pohvalio: 5967

Re: Sačuvajmo Zvezdarsku šumu

Postod direktor » Sub Maj 11, 2019 10:05 pm

Uvjek ali uvjek ostave smece i zsseru nesto naprave neku glupost ne moze sve da bude kako treba ....
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 9858
Pohvalio: 2412

Postod astrodule » Čet Maj 16, 2019 3:41 pm

Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
Pohvale za post: 1
milanobelgrade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Feb 24, 2010 3:10 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 727
Pohvalio: 1326

Postod milanobelgrade » Čet Maj 16, 2019 3:55 pm

Улица је пуштена одавно...нема нити препрека нити саобраћајног знака који би указивао на другачије.
Сутра ће можда да се сликају ...

Само да ми је знати који су се то грађани залагали за ово... :cry:

Вероватно грађани који меркају парцеле за изградњу уз ову улицу...
#сви ми који не желимо да се од наших пара прави линија метроа Макиш-Миријево
Pohvale za post: 1
Gorstak89
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Jan 15, 2013 4:42 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1109
Pohvalio: 446

Postod Gorstak89 » Čet Maj 16, 2019 6:40 pm

10 godina i jače živim u Beogradua li mi Zvezdarska šuma nije bila destinacija do pre 2 godine, zaprepastio sam se koliko puno kuća ima tamo! Prosto "šuma" gubi svaki smisao. ako dodaju još sadržaja ode sve u k
@SuroviDadas
SRBO
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Jan 23, 2015 9:48 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1482
Pohvalio: 35

Postod SRBO » Čet Maj 16, 2019 10:24 pm

milanobelgrade » 16 May 2019 14:55 napisao:Улица је пуштена одавно...нема нити препрека нити саобраћајног знака који би указивао на другачије.
Сутра ће можда да се сликају ...

Само да ми је знати који су се то грађани залагали за ово... :cry:

Вероватно грађани који меркају парцеле за изградњу уз ову улицу...

Ту планом нема било какве предвиђене градње, него је одлична пречица коме год треба да типа са Богословије дођу рецимо до Клуза и околиш

Gorstak89 » 16 May 2019 17:40 napisao:10 godina i jače živim u Beogradua li mi Zvezdarska šuma nije bila destinacija do pre 2 godine, zaprepastio sam se koliko puno kuća ima tamo! Prosto "šuma" gubi svaki smisao. ako dodaju još sadržaja ode sve u k

Шума је помало "шупља" у свим деловима где је могуће доћи. Има један нетакнут део али је веома завучен и не може се лако доћи до њега. Иначе те чатрље ту при врху (а колико видим доста су и старе) се чак и плански чувају, мада барем би могли да откупе све и сруше па да се направи нешто лепо
milanobelgrade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod milanobelgrade » Čet Maj 16, 2019 10:36 pm

Србо, градња је већ почела на крају ове улице ближе Олимпу...
Додуше на плацу где је била стара кућа - сад граде зграду али и цео тај обод је колико ја знам приватно земљиште и не спада у шуму, првих педесетак метара ове "нове" улице, тако да сваки дан очекујем да крену...
Са друге стране је касарна..а шта ће са тим бити Бог зна...

Ја се и плашим тог транзитног саобраћаја...кад крену људи да заобилазе Димитријалу...

Ја сам ту одрастао тако да бих више волео да су направили неку стазу за шетњу или за бициклисте ако већ нису могли да оставе како је било....него ову уску улицу која ће вероватно постати нова магистрала ...
SRBO
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod SRBO » Ned Maj 19, 2019 3:19 am

Прошао сам новим делом Волгине данас, негде око 1 ујутру. Из неког разлога осветљење не ради још увек, али месец је одрадио посао. Делује за сад солидно, мада то је више по осећају него по виду.

Иначе на градилишту на ободу шуме (угао Волгине и Крагујевачке) нема таблу са информацијама али делује да није претерао са спратношћу (не знам јер планови од пре 2003 као што је за Миријево којим је тај део обухваћен, не могу се наћи на интернету а да може ишта да се види, колико ја знам барем). Иначе тај део шуме (и иза тог градилишта) је по генералном плану предвиђен за градњу
jlaki
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Sre Mar 07, 2007 3:29 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 274
Pohvalio: 50

Postod jlaki » Ned Maj 19, 2019 4:49 am

Ja sam prvi put prošao bajsem kroz Zvezdarsku šumu pre dve nedelje i prešao preko ovih novih puteva, grozni su. Šuma ima potencijal da bude biciklistička destinacija poput Avale, a ovom kaldrmom uništiše bicikliste.

Nemam ništa protiv kaldrme, ali sa romantičnom namenom, u pešačkoj zoni kao sredstvo usporavanja biciklista čak, ok. Ali ovo nije staro jezgro grada nego šuma koja bi trebalo da bude uređena možda i poput Košutnjaka gde su super putevi za bajseve...

I gde su ti vidikovci u Zvezdarskoj šumi, gde su putokazi? Ja evo kao posetilac prvi put bukvalno ne znam gde sam bio.

Nek preuzmu Srbijašume ako će da je srede kao Avalu što sređuju. Odnosno, onolike pare upumpane od Zelenila u Park prijateljstva, hajde sad i ovo da se sredi, uporedo sa opservatorijom koja je u sramotnom stanju... Tamo treba da stoji jarbol koji kruniše naučni park, pa bi i jarbol tu imao smisla, kada bismo imali neku drugu nauku da je se ponosimo osim pečenja ćevapa.
Stop automobilizaciji Beograda!
SRBO
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod SRBO » Ned Maj 19, 2019 10:57 am

Нема ту ништа јер ту не живи довољно људи. И ово што су урадили нису испунили план (требао је тротоар са обе стране, мали паркинг код касарне)

Тек да не причамо о градњи, парцеле на којима је дозвољена градња су скроз неких лудачких граница, пола кућа технички залази у оно што треба да буде шума, а ни ту се ништа не ради. Лепо нек држава откупи све то и изгради организовано, а не ове чатрље што сад стоје ко зна од кад (довољно старе да су неке земљане)
milanobelgrade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod milanobelgrade » Ned Maj 19, 2019 5:06 pm

И не мора да живи већи број људи...део око бивше кафане Бели багрем је сваки дан пун и нема шансе да нађеш слободну клупу...
То је уређен део...остали делови нису толико посећени али и не нуде неки садржај.

А ако би већ откупила држава земљиште, боље би било да оставе шуму...да се ја питам не би више ни дрво посекли...доста су ту шуму већ уништили...

Што се тиче зграде на почетку новоизграђене улице, наравно да има спрат више него што пише на табли...
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 9858
Pohvalio: 2412

Postod astrodule » Ned Maj 19, 2019 5:28 pm

Vidikovac je sa leve strane kada prodješ ulaz u Opservatoriju iz smera poslednje stanice 65-ice. Izgleda kao lovačka čeka.
Ako se ide sa druge strane, ovom novom kaldrmom samo nastaviš pravo kada dodješ do asfalta i vidikovac je sa desne strane.
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
milanobelgrade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt: