Trolejbusi

Tramvaji, autobusi, trolejbusi, a nadamo se jednog dana i metro...

Moderator: Igor

solecar
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Uto Dec 06, 2011 2:06 am
Kontakt:
Pohvaljen: 4484
Pohvalio: 6924

Re: Trolejbusi

Postod solecar » Sre Maj 29, 2019 11:34 pm

Mnoge stvari se rade kao neka vrsta probnog balona , pa šta prođe , prošlo je. Tako je bilo i sa onom famoznom "Novom mrežom linija" , gde su brdo linija predložili za skraćivanje , i gde je imalo smisla i gde nije , kao i neka nerezonska izmeštanja trasa linija , pa na kraju maltene ništa nije usvojeno , jer je javnost bila kategorički protiv toga.

P.S.
Kada odgovaraš na poslednje napisan post , nema potrebe da ga citiraš. Zna se da se odgovor odnosi na njega.
Slika

Slika
Pohvale za post: 1
Gaspar18
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Okt 28, 2014 7:15 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 821
Pohvalio: 411

Postod Gaspar18 » Čet Maj 30, 2019 1:17 am

Скраћено речено, укидањем источног дела мреже, следи нам много горе од репризе 90их година у градском превозу... Нема возача, поласци се не остварују, на замени тролејбуса аутобусима и трамвајима ће осванути кршеви, а нико за то неће одговарати...
Pohvale za post: 2
Дошљак
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sub Nov 01, 2014 12:14 am
Kontakt:
Pohvaljen: 7200
Pohvalio: 17493

Postod Дошљак » Čet Maj 30, 2019 8:36 am

Captain » Сре Мај 29, 2019 10:29 pm napisao:
solecar napisao:Meni izgleda da su planirali da trole više ne saobraćaju preko Trga republike , Studentskog trga , Svetogorske , Makedonske i Terazija , ali kako to nije najbolje prihvaćeno kod javnosti , promenili odluku.

Pa da. I meni se to cini. I bas zato i mislim da prave sve te “polu rendere” i da polovicno informisu javnost kako ne bi izbio neki veliki skandal. A ovakvi projekti gde nista nije jasno naznaceno ostavljaju prostora da sutra mogu bez problema da nesto dodaju ili ubace. Iskreno jedva cekam da zavrse samo da vidim kako ce to zapravo izgledati posto i dalje nemam tacnu definisanu zamisao svega toga u glavi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Тако је код већине пројеката. Када су кренули да раде саобраћајнице за Прокоп ја сам се надао да ће спустити тролејбус до доле. Преварио сам се. Када су почеле приче о трамвају преко моста на Ади очекивао сам најлогичније директно спајање са Јурија Гагарина преко Марка Христића лево са моста, када су објављени планови разочарао сам се. Искрено ме је страх како ће бити решен јавни превоз на тргу. Преседање на Славији је фрустрирајуће и агонија.
nekianonimnilik
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Avg 30, 2017 3:54 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1054
Pohvalio: 13875

Postod nekianonimnilik » Čet Maj 30, 2019 11:44 pm

a sa druge strane, ranije kad sam isao trolom nema sanse da sednem osim na pocetnoj, a sada, bilo bi za ocekivati da na slaviji ne mozes da udjes, kad ono sednem skoro svaki put, cak i na stanicama kasnije je manja guzva, i cesce idu jer ne bleje na okretnicama predugo, potpuno je ista prica bila i za 42,48,59... kad su radili ne secam se bese koji deo slavije, pa su okretali na istom mestu gde sad trole: stane, primi putnike, ide: daleko bolji prevoz
Somi303
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Pon Avg 08, 2011 1:01 am
Kontakt:
Pohvaljen: 3316
Pohvalio: 13108

Postod Somi303 » Sub Jun 01, 2019 8:09 pm

Поздрав за Директора и компанију :D
ГСП преписује од ЖС.Slika

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
"Све се нема, а два се бубрега шетају"

profa_chb napisao:Preterano mašinski razmišljam? Reci mi, molim te, imaš li neki lek za to? Da se učlanim u tvoj Nezavisni sindikat nezadovoljnih suvozača koji poznaju pravo stanje?
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 14644
Pohvalio: 6120

Postod direktor » Sub Jun 01, 2019 10:40 pm

Popice prijavu pa ce operu cijeli neradnici jedni...
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Gaspar18
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Okt 28, 2014 7:15 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 821
Pohvalio: 411

Postod Gaspar18 » Sub Jun 01, 2019 11:51 pm

Па терај људе директоре све из ове државе, ко ће ти скидати рекламе? Пакистанци?
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod direktor » Ned Jun 02, 2019 12:51 am

Mogu i oni sto da ne a mogla bi firma koja radi ciscenje da to opere ...bez specjalne pozivnice do kraja kad su vec ocistili stako...
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
tzoran1
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Čet Nov 21, 2013 2:38 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2945
Pohvalio: 293

Postod tzoran1 » Ned Jun 02, 2019 1:40 am

to ce u drugoj fazi :mrgreen:
Mnogi nesposobni ljudi su daleko dogurali. Ko je nesposoban moze raditi sve. Sposobni rade samo ono sto umeju.
Beogradjani volite Beograd, on nema nikoga osim vas!
Express
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Nov 05, 2011 11:07 am
Kontakt:
Pohvaljen: 435
Pohvalio: 15

Postod Express » Čet Jun 13, 2019 4:05 pm

Juče u Vojislava Ilića (Medaković II ka gradu) dve trole na 29L istovremeno. A samo što su krenule s terminusa gde zastoja nema. Znači da kreću tako u paru već od terminusakoji osim odmora služi i za korekciju poremećenog reda vožnje. Otpravnika izgleda uošte nema. Idu tako ceo dan u krug, sve po 2-3 komada. Da su zglobni fenomen gužvanja polazaka ne bi bio toliko izražen, odnosno razmak između vozila bio bi veći što bi za posledicu imalo manju neravnomernost stepena opterećenja vozila.
solecar
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod solecar » Pet Jun 14, 2019 4:22 pm

Допуна информације о режиму јавног превоза током извођења радова на Тргу републике

У периоду од 22.06.до 01.09.2019.године (током функционисања летњег реда вожње), доћи ће до промена у постојећем привременом режиму јавног превоза.
Укидају се тролејбуске линије бр. 21Л, 22Л и 29Л, као и аутобуска линија бр. 22А и уместо њих ће функционисати аутобуске линије:
21А - Трг Славија - Учитељско насеље
22А - Трг Славија - Крушевачка
29А - Палата "Албанија" - Медаковић 3
Остале измене предвиђене претходном информацијом важиће до 31.08.2019.године.

Извор: http://www.bgprevoz.rs

Poenta ovoga je , osim pretpanih autobusa na 29A?
Slika

Slika
Express
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Express » Pet Jun 14, 2019 4:42 pm

Ne videh da 29A ide do Albanije. Samo nek stave zglobne i nek je ne redukuju, odnosno da ide pojačano u sklopu režimske izmene i pored toga što saobraća za vreme letnjeg RV.

Bolje to nego da su ih ostavili da se preseda na 22A i 31 ako naiđe. Problem bi bio ako redukuju i nju i još ostave solo ili mešaju solo i zglobne šta imaju na raspolaganju. Mislim da nemaju opravdanje s obzirom da će slobodnih vozila biti za vreme letnjeg RV.
solecar
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod solecar » Pet Jun 14, 2019 5:01 pm

Pa nisi ni mogao da vidiš , kada izmena kreće 22. juna , a danas je 14. jun. :)
Slika

Slika
Express
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Express » Pet Jun 14, 2019 7:00 pm

Ahahahaha. Izvini, nisi shvatio o čemu se radi.

Nisi video tekst poruke koji je potpuno ispravljen. Prva rečenica (da nisam video 29A) se odnosila na tekst iz tvoje poruke, ne na stanje na liniji. Ti si to pogrešno zaključio jer se odnosilo na grešku iznetu u prethodnom (obrisanom) tekstu iste poruke koji ti uopšte nisi ni video.

Nisam video da u tvom citatu piše 29A Palata Albanija, ispljuvao ih, kliknuo submit, ponovo bacio oko na tvoj tekst, video 29A P. Albanija, shvatio da sam pogrešio, obrisao sve, napisao drugo i ubacio tu poruku za one ako su slučajno videli originalni tekst koji ti nisi. Jel sad kontaš?

Ništa ja ne gledam danas jer sam video da izmena važi od 22. Kontaš? Odnosi se na tekst u tvojoj poruci koji sam ja bio promašio. Ja sam kriv, trebao sam napisati da nisam video da u tekstu piše da 29A ide do Albanije. Ovo "u tekstu" bi napravilo ogromnu razliku pa ti ne bi pogrešno shvatio.
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod direktor » Pet Jun 14, 2019 11:14 pm

Fino mogu sve trole da pogase za vreme ljeta da puste buseve ...
Gospodar
Novice
Pridružio se: Sre Maj 22, 2019 1:47 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 5
Pohvalio: 9

Postod Gospodar » Sub Jun 15, 2019 5:41 pm

direktor » Pet Jun 14, 2019 11:14 pm napisao:Fino mogu sve trole da pogase za vreme ljeta da puste buseve ...

Ma nek pogase i trole i autobuse i sve :bash: Realno svi po elektricne trotinete kad vec gsp zakazuje i to jako !
MidnightParkour
Korisnikov avatar
Beginner
Pridružio se: Ned Maj 27, 2018 12:26 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 103
Pohvalio: 4

Postod MidnightParkour » Sub Jun 15, 2019 9:55 pm

Slika
Slika
Slika
Luzer ste ako naiđete na L trolejbus.
Founder GSP Beograd wiki projekta: https://gspbeogradwiki.miraheze.org/wiki/Glavna_strana
Moja galerija: https://photos.app.goo.gl/MPP2LPdBKCNRUJyU9
Moje slike se u profesionalne svrhe mogu koristiti samo sa ovog linka: https://www.shutterstock.com/g/MidnightParkour
Gospodar
Novice
Pridružio se: Sre Maj 22, 2019 1:47 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 5
Pohvalio: 9

Postod Gospodar » Ned Jun 16, 2019 7:41 pm

MidnightParkour » Sub Jun 15, 2019 9:55 pm napisao:Slika
Slika
Slika
Luzer ste ako naiđete na L trolejbus.

l poznati LOKAL ! :grand:
Mitroslav
Intermediate
Pridružio se: Sub Feb 09, 2019 11:12 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 43
Pohvalio: 36

Postod Mitroslav » Pon Jun 17, 2019 12:47 pm

Inače na Bus - Plus aparatu uredno 40,a ne 40L.Pre neki dan sam uleteo u trolejbus 40L (jurio da stignem i nisam uopšte primetio da je L) i na aparatu uredno piše 40 Zvezdara - Banjica 2,ali završih putovanje na Staroj okretnici.
Djole Pevcanin
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Nov 16, 2016 8:06 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 417
Pohvalio: 498

Postod Djole Pevcanin » Pon Jun 17, 2019 7:08 pm

Уопште није битно шта пише на апарату. Прошле недеље сам ушао у 22Л на релацији Славија - Црвени крст а на апарату уредно пише 22.
Забрањена је употреба мојих фотографија у било које сврхе без моје сагласности.
MidnightParkour
Korisnikov avatar
Beginner
Kontakt:

Postod MidnightParkour » Pon Jun 17, 2019 8:14 pm

40L i 41L nikada nisu naznačeni ni na aparatu ni u BusPlus aplikaciji, a ostale L linije koje svakodnevno idu kao što su 56L su naznačene nekim čudom.
Founder GSP Beograd wiki projekta: https://gspbeogradwiki.miraheze.org/wiki/Glavna_strana
Moje slike se u profesionalne svrhe mogu koristiti samo sa ovog linka: https://www.shutterstock.com/g/MidnightParkour
Djole Pevcanin
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Nov 16, 2016 8:06 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 417
Pohvalio: 498

Postod Djole Pevcanin » Pon Jun 17, 2019 9:32 pm

56Л је званично аутобуска линија, ово Л се користи када се троле крате до неке окретнице. Иста ситуација је и са трамвајима.
Забрањена је употреба мојих фотографија у било које сврхе без моје сагласности.
solecar
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod solecar » Pon Jun 17, 2019 10:13 pm

Sve linije koje nose oznaku "L" a Bus plus sistem ih prepoznaje , su linije koje postoje u redovnom saobraćaju , bilo trajno , bilo privremeno tokom nekih radova u gradu. Sve druge linije koje nose oznaku "L" , a Bus plus sistem ih ne prepoznaje , su linije koje služe da se vozila na određenim linijama krate i na taj način uklope u red vožnje.
Slika

Slika
MidnightParkour
Korisnikov avatar
Beginner
Kontakt:

Re: RE: Re: Trolejbusi

Postod MidnightParkour » Pon Jun 17, 2019 11:00 pm

solecar napisao:Sve linije koje nose oznaku "L" a Bus plus sistem ih prepoznaje , su linije koje postoje u redovnom saobraćaju , bilo trajno , bilo privremeno tokom nekih radova u gradu. Sve druge linije koje nose oznaku "L" , a Bus plus sistem ih ne prepoznaje , su linije koje služe da se vozila na određenim linijama krate i na taj način uklope u red vožnje.
40L redovno saobraca tako da mi to nikako nije jasno. Jedini razlog za ovo bi mogao da bude ako se neki polazak 40-ke pretvori u L spontano radi uklapanja, ali opet ne vidim zasto ne bi gsp mogao da stavi 40L u svoju bazu podataka i onda salje signal onima sto na fonu kucaju na stanici da 40L dolazi i da ne ide do Banjice 2. To bi pomoglo putnicima sigurno.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
roger34
Intermediate
Pridružio se: Pon Jun 05, 2017 11:38 am
Kontakt:
Pohvaljen: 221
Pohvalio: 64

Postod roger34 » Pon Jun 17, 2019 11:39 pm

Zar 40L postoji kao redovna linija? Koliko je meni poznato, to nije linija sa svojim redom voznje (ne vidim je na sajtu GSPa), vec nastaje spontano, skracivanjem.

Povratak na “Javni gradski saobraćajni prevoz”