Косанчићев венац - ревитализација

Diskusije o objektima koji se rekonstruišu i obnavljaju

Moderator: Igor

astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 8259
Pohvalio: 1824

Re: Косанчићев венац - ревитализација

Postod astrodule » Pon Jan 14, 2019 11:49 am

relja » Yesterday, 23:50 napisao:
zexland » 13 Jan 2019 10:13 pm napisao:Domacim zrvljacima - Kazna od 1000eur ili kazneno popravni zavod po principu smestaja i hrane i nanogice na period od 3 meseca uz uvodjenje osmocasovnog radnog vremena na - (okopavanju njiva, ciscenju ulica, pomoc gradskoj cistoci pri praznjenju kontejnera itd..), U zimskim mesecima ciscenje snega i leda sa ulica.

Stranim zvrljacima - deportacija iz zemlje i zabrana ulaza na 3 godine.

Ispada da je žvrljači po zidovima opasni narodni neprijatelji ... dodaj još malo pa će biti kažnjavani kao prosečan diler droge u Srbiji kada "padne" :)

Nego ozbiljno - da bi se to zaustavilo nije dovonjo samo povećati kazne - treba prvo zakonom uvesti posebno krivično delo za uništavanje fasade ili objekta i nanošenje štete i izazivanje troška vlasniku. I onda to treba i sprovesti. E, a kako se ovde sprovode zakoni....

Pa zar nije dovoljno da žvrljač treba da vrati fasadu u pređašnje stanje, a ako nije u mogućnosti. onda Grad to uradi pa se žvrljaču ispostavi račun.

@direktor kolika je kazna za uništavanje fasade trenutno?

Koliki su trškovi vraćanja fasade u pređašnje stanje?
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 12876
Pohvalio: 5380

Postod direktor » Pon Jan 14, 2019 2:36 pm

Troskovi vracanja zavise od fasade do fasade negdje je recimo kamen pa to moze da se ispeskira ide po kvadratu
A kazna za unitstavanje i ostecenje tudje stvari ide u rasponu za fizicka lica mislim od 20 000din pa na vise
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 8259
Pohvalio: 1824

Postod astrodule » Pon Jan 14, 2019 2:41 pm

Kazna bi morala da bude minimum procenjene cene vraćanja u prvobitno stanje. Nije to samo cene farbe, već i peskiranje, ruke...
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 12876
Pohvalio: 5380

Postod direktor » Pon Jan 14, 2019 2:43 pm

Kazna ide u budzet rs + troskovi vracanja fasade u predjasnje stanje sve o trosku pocinioca ....
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Pohvale za post: 1
gradjanin
Intermediate
Pridružio se: Čet Apr 09, 2009 4:31 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 515
Pohvalio: 198

Postod gradjanin » Sub Jan 19, 2019 2:08 pm

Kako bi Kosancicev venac bio super, kada bi ga oslobodili od kola.... Nije mi jasno zasto se vec ne uvodi restrikcija ulaska automobila kada su vec postavili potapajuce stubice - sada je gore nego sto je bilo pre rekonstrukcije...

kos.ven..jpg
kos.ven..jpg (132.52 KiB) Pogledano 635 puta
Pohvale za post: 6
zexland
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Čet Jun 07, 2007 3:54 am
Kontakt:
Pohvaljen: 2725
Pohvalio: 9762

Postod zexland » Sub Jan 19, 2019 4:46 pm

relja » 13 Jan 2019 11:50 pm napisao:
zexland » 13 Jan 2019 10:13 pm napisao:Domacim zrvljacima - Kazna od 1000eur ili kazneno popravni zavod po principu smestaja i hrane i nanogice na period od 3 meseca uz uvodjenje osmocasovnog radnog vremena na - (okopavanju njiva, ciscenju ulica, pomoc gradskoj cistoci pri praznjenju kontejnera itd..), U zimskim mesecima ciscenje snega i leda sa ulica.

Stranim zvrljacima - deportacija iz zemlje i zabrana ulaza na 3 godine.

Ispada da je žvrljači po zidovima opasni narodni neprijatelji ... dodaj još malo pa će biti kažnjavani kao prosečan diler droge u Srbiji kada "padne" :)

Nego ozbiljno - da bi se to zaustavilo nije dovonjo samo povećati kazne - treba prvo zakonom uvesti posebno krivično delo za uništavanje fasade ili objekta i nanošenje štete i izazivanje troška vlasniku. I onda to treba i sprovesti. E, a kako se ovde sprovode zakoni....

:D i narodni i gradski neprijatelji broj 1 su sigurno !
Live, Love & Create
Pohvale za post: 1
Vračarac
Intermediate
Pridružio se: Sre Jan 17, 2018 12:36 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 460
Pohvalio: 52

Postod Vračarac » Ned Jan 20, 2019 12:57 am

Eno i zgradu u Dobracinoj su usvinjili onim grafitom grobarskog tresh retardizma. Nisu ni skinuli skele a vec su je zapisali. Poceo sam da okrecem glavu srce me boli kad vidim
Kokili
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 11:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 329
Pohvalio: 290

Postod Kokili » Ned Jan 20, 2019 1:25 am

Vračarac » 19 Jan 2019 11:57 pm napisao:Eno i zgradu u Dobracinoj su usvinjili onim grafitom grobarskog tresh retardizma. Nisu ni skinuli skele a vec su je zapisali. Poceo sam da okrecem glavu srce me boli kad vidim

Koji grafit? Do sada nisu dirali nove fasade.

Povratak na “Rekonstrukcija i obnova objekata”