Palata pravde - Rekonstrukcija - Ulica Savska br. 17

Diskusije o objektima koji se rekonstruišu i obnavljaju

Moderator: Igor

Giorano Angelo
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Sub Okt 22, 2011 11:25 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 655
Pohvalio: 237

Re: Palata pravde - Rekonstrukcija - Ulica Savska br. 17

Postod Giorano Angelo » Pon Jul 30, 2018 7:48 pm

Пре неких десетак дана. :)
Prikačeni fajlovi
Палата Правде.jpg
Палата Правде.jpg (462.37 KiB) Pogledano 6271 puta
Подржите петицију против рушења Генералштаба:
http://www.peticije24.com/inicijativa_p ... neralstaba
Pohvale za post: 13
Trejsi
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Uto Maj 07, 2013 11:17 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 292
Pohvalio: 740

Postod Trejsi » Uto Jul 31, 2018 10:53 am

Imam jedno pitanje, pregledao sam prosle postove ali nisam bas shvatio, da li je instalirana centralna klima? Ili ce sada da montiraju opet na fasadu spoljne jedinice?
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 12464
Pohvalio: 5227

Postod direktor » Uto Jul 31, 2018 11:08 am

Zgrada je u startu imala centralnu klimu sad ce samo da dobije novu male klime su kacili jer nisu mogli da poprave odrzavaju centralnu
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Pohvale za post: 5
Sveznalica
Novice
Pridružio se: Čet Avg 09, 2018 5:27 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 16
Pohvalio: 1

Postod Sveznalica » Čet Avg 09, 2018 5:45 pm

Neko pomenu spoljnu jedinicu klima uredjaja umesto stakla. Ako pazljivo pogledate, na 3.spratu ka M.Pocerca stvarno postoji jedna spoljna jedinica split sistema. Ali postavljena je ispred otvorenog prozora. Tim uredjajem se klimatizuje uzorna soba, sala za sastanke, . . .
Naravno da ce da se demontira po pustanju u rad centralnog sistema klimatizacije i ventilacije. Postoji i jos mnostvo novina u odnosu na raniji sistem.
Hiperborejac
Korisnikov avatar
Beginner
Pridružio se: Pet Nov 10, 2017 9:37 am
Kontakt:
Pohvaljen: 409
Pohvalio: 66

Postod Hiperborejac » Čet Avg 09, 2018 6:24 pm

Iz Aleksandra Kostića

IMG_5751.JPG

Sent from my iPhone using Tapatalk
Per-Wadjet
Pohvale za post: 7
Sveznalica
Novice
Kontakt:

Postod Sveznalica » Čet Avg 09, 2018 7:03 pm

Eeee daa,
Iz A. Kostica se vidi jedno parce nesanirane fasade, u nivou 1.sprata. Cak se neko potrudio i uokvorio ga. Dobro za poredjenje pre i posle
Stefan BB
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Jun 20, 2018 12:02 am
Kontakt:
Pohvaljen: 472
Pohvalio: 106

Postod Stefan BB » Sub Avg 11, 2018 6:29 pm

Meni se uopste ne svidja!Potpuni promasaj.Trebali su da dodaju jos koji sprat i daje celu zastakle ili makar da je to sivo socijalisticko postalo belo...Ma strasno.Jel neko moze da mi ojasni zasto je nisu srusili i izgradili novu za 3 godine?Sta bre rade toliko tamo?
Pohvale za post: 1
fjerinic
Intermediate
Pridružio se: Čet Sep 24, 2015 4:12 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 327
Pohvalio: 311

Postod fjerinic » Sub Avg 11, 2018 9:37 pm

Stefane izvini ali zaista lupaš gluposti. Da li si video zgradu uživo? Zgrada se kompletno rekonstruiše spolja i iznutra i kada se završi biće biser arhitekture (kao što je bilo i sa zgradom u katanićevoj koja je postala sud posle rekonstrukcije). Ne znam zaista ko u ovom gradu može da navija za još nadogradnji i stakla, pored ovako kvalitetne i karakteristične arhitekture koja samo vapi za održavanjem.
Pohvale za post: 8
Gringo
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Ned Jul 30, 2017 9:06 am
Kontakt:
Pohvaljen: 358
Pohvalio: 323

Postod Gringo » Sub Avg 11, 2018 9:50 pm

Стефане, потпуно сам сагласан са тобом. Био сам стицајем околности више пута у тој установи, мислим да сам доста добро упознао њену конфигурацију, те закључујем да није неки посебни изазов урадити комплетну реконструкцију зграде. Чак мислим и да је доста једноставнија за реконструкцију него обична стамбена зграда. Осим климатизације, нема компликовану унутрашњу инфраструктуру, што се каже све је најједноставнији шаблон. Фирма која има стотинак кв и нкв радника би тај посао "појела" за 6 месеци. Али ко би онда мутио и ловио у мутном?
Боље фићом у швалерацију него фераријем на посао
Pohvale za post: 2
Gringo
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod Gringo » Sub Avg 11, 2018 9:54 pm

Да не будем погрешно схваћен, подржавам Стефана по питању ненормалног протезања радова. Нисам присталица надзиђивања, застакљивања и осталих накарадних интервенција, већ мислим да је тамо потребна само најобичнија реконструкција и модернизација постојеће опреме.
Stefan BB
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Stefan BB » Sub Avg 11, 2018 11:03 pm

fjerinic » Sub Avg 11, 2018 9:37 pm napisao:Stefane izvini ali zaista lupaš gluposti. Da li si video zgradu uživo? Zgrada se kompletno rekonstruiše spolja i iznutra i kada se završi biće biser arhitekture (kao što je bilo i sa zgradom u katanićevoj koja je postala sud posle rekonstrukcije). Ne znam zaista ko u ovom gradu može da navija za još nadogradnji i stakla, pored ovako kvalitetne i karakteristične arhitekture koja samo vapi za održavanjem.
U Katanicevoj je dobro uradjeno ali zamislite da umesto bele bude siva i onda pogledajte ovo.Bice bas tako.Inace ja sam vise pitao zasto i sta rade 3 godine?Kao i to da su sada plavi prozori sa crnim okvirom a ranije sa braon.Sta su radili 3 godine!?
Sveznalica
Novice
Kontakt:

Postod Sveznalica » Ned Avg 12, 2018 9:45 pm

Moram malo da se osvrnem na ove postove u da branim kolege. Ja se bavim gradjevinarstvom i radim vrlo blizu palate. Nije to bas tako jednostavno kao sti mnogi misle. Rekonstrukcija je komplikovanija od npr.nasih gradjevina na livadi, od temelja. Na gradilisnoj tabli stoji rok od 2 godine. Ne znam zasto se pominje 3. Mozda neko racuna od dana iseljenja. U gradjevinarstvu nije problem izgradnja ako nema problema u smislu finansija, birokratskih uspiravanja,... Prateci ih sa distance, vidim koliko se muce. To je ogroman prostor, koji je nemoguce pokriti vertikalnim i horizontalnim transportom. Tesko sad kad.objekat postoji. Lakse je kad je objekat u izgradnji. Mnigi toga, tamo se resava rucno. I pored toga, svakodnevno se odveze 3-4 kamiona suta. Isto tiliko materijala se ubaci. Gips kartonske plice dopremaju vec 6-7 meseci. To znaci da su pregradni zidovi i plafoni uveliko u toku a dobrim delom zavrseni. Na gradilustu mogle su da se vide i masine za cementne kosuljice kojih vise nema, pa pretpostavljam da su i pidovi u zavrsnim fazsma. Sad trenutno se razbijaju slojevi na prednjem platou sto me takodje navodi na zakljucak da se radovi u fazama izvlace ka ulazu/izlazu. Skele se skidaju parcijalno. Svaki dan se vide manja vozila kao sto su kombi vozila. To znaci da su zanatlije (moleri, keramicari,...) u akciji. Takodje se moze primetiti dopremanje kart.kutija raznih dimenzija. Stize i ugradjuje se oprema!
Sve su to, dragi moji dobri znakovi koje moze da procita neko ko svaki dan baci pogled na iste. Obratite paznju i videcete da sam u pravu
;-)
Pohvale za post: 3
Sveznalica
Novice
Kontakt:

Postod Sveznalica » Ned Avg 12, 2018 11:28 pm

IMG_20180812_232608.jpg
IMG_20180812_232608.jpg (331.98 KiB) Pogledano 4542 puta
Pohvale za post: 7
fjerinic
Intermediate
Pridružio se: Čet Sep 24, 2015 4:12 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 327
Pohvalio: 311

Postod fjerinic » Pon Avg 13, 2018 2:03 pm

Prvo i prvo u pitanju je OGROMNA (po kvadraturi) i kompletna (po projektnim zadacima) rekonstrukcija objekta. Kada se završi videćete šta je sve podrazumevala i biće vam jasnije zašto je toliko trajala. Dakle osim čišćenja fasade i zamene stolarije (hiljade kvadrata betona i stakla) u zgradi se menjaju sve elektro instalacije, podovi, centralna klimatizacija, uređuju se sudnice, toaleti, kancelarije, velike izmene na enterijeru... Prosto ne mogu da verujem da neko kaže da je ovo moguće uraditi za 6 meseci.

Katanićeva je bela jer je spolja beli kamen, palata pravde će biti siva jer je spolja BETON. Zašto bi farbao beton bilo kojom bojom, to se jednostavno ne radi u arhitekturi ovog perioda. Zamisli sad nekoga da valjkom kreči spoljašnjost ove zgrade? Ili bi stavio neki alubond na nju? ili demit da bude energetski efikasnija?
Pohvale za post: 4
Gringo
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod Gringo » Pon Avg 13, 2018 7:04 pm

Sveznalica » Ned Avg 12, 2018 10:45 pm napisao:Moram malo da se osvrnem na ove postove u da branim kolege. Ja se bavim gradjevinarstvom i radim vrlo blizu palate. Nije to bas tako jednostavno kao sti mnogi misle. Rekonstrukcija je komplikovanija od npr.nasih gradjevina na livadi, od temelja. Na gradilisnoj tabli stoji rok od 2 godine. Ne znam zasto se pominje 3. Mozda neko racuna od dana iseljenja. U gradjevinarstvu nije problem izgradnja ako nema problema u smislu finansija, birokratskih uspiravanja,... Prateci ih sa distance, vidim koliko se muce. To je ogroman prostor, koji je nemoguce pokriti vertikalnim i horizontalnim transportom. Tesko sad kad.objekat postoji. Lakse je kad je objekat u izgradnji. Mnigi toga, tamo se resava rucno. I pored toga, svakodnevno se odveze 3-4 kamiona suta. Isto tiliko materijala se ubaci. Gips kartonske plice dopremaju vec 6-7 meseci. To znaci da su pregradni zidovi i plafoni uveliko u toku a dobrim delom zavrseni. Na gradilustu mogle su da se vide i masine za cementne kosuljice kojih vise nema, pa pretpostavljam da su i pidovi u zavrsnim fazsma. Sad trenutno se razbijaju slojevi na prednjem platou sto me takodje navodi na zakljucak da se radovi u fazama izvlace ka ulazu/izlazu. Skele se skidaju parcijalno. Svaki dan se vide manja vozila kao sto su kombi vozila. To znaci da su zanatlije (moleri, keramicari,...) u akciji. Takodje se moze primetiti dopremanje kart.kutija raznih dimenzija. Stize i ugradjuje se oprema!
Sve su to, dragi moji dobri znakovi koje moze da procita neko ko svaki dan baci pogled na iste. Obratite paznju i videcete da sam u pravu
;-)

Да ли се шалиш кад кажеш да је то огроман простор, који је немогуће покрити вертикалним и хоризонталним транспортом, а са њега се одвезе 3-4 камиона шута и исто толико материјала се убаци?
ZvezdaracMare
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Ned Jan 19, 2014 12:46 am
Kontakt:
Pohvaljen: 202
Pohvalio: 151

Postod ZvezdaracMare » Pon Avg 13, 2018 7:29 pm

Boze kolko je grad ruzan iz ovog ugla na ovoj slici.
ftj
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Dec 30, 2009 6:31 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 281
Pohvalio: 30

Postod ftj » Pon Avg 13, 2018 7:38 pm

Meni se svidja sad kako izgleda spolja, novo staklo i ismirglan beton(?) cine da izgleda verovatno bolje nego kad je bila nova.
dziggy
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Feb 05, 2007 11:47 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 240
Pohvalio: 497

Postod dziggy » Uto Avg 14, 2018 11:50 am

ZvezdaracMare » 13 Aug 2018 05:29 pm napisao:Boze kolko je grad ruzan iz ovog ugla na ovoj slici.

Nadogradnje+arhitektura 90tih+strokavstija. Kad bi bilo dosta para to bi se sve moglo srediti. Za nasih zivota slutim tesko.
vucko
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Ned Apr 20, 2008 1:42 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2253
Pohvalio: 408

Postod vucko » Uto Avg 14, 2018 12:28 pm

Koji je rok za završetak radova??? Bio sam samo jednom kao optuženi u staroj zgradi pre rekonstrukcije i bila je užasna, poseban utisak je ostavila hrpa polomljenih stolica koja je bila nabacana na jednu gomilu na poslednjem spratu.
"Kad će taj metro? Mnogi Beograđani su već odavno pod zemljom i čekaju."
Stefan BB
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Stefan BB » Uto Avg 14, 2018 2:20 pm

vucko » Uto Avg 14, 2018 12:28 pm napisao:Koji je rok za završetak radova??? Bio sam samo jednom kao optuženi u staroj zgradi pre rekonstrukcije i bila je užasna, poseban utisak je ostavila hrpa polomljenih stolica koja je bila nabacana na jednu gomilu na poslednjem spratu.
Za sta su te opruzili?Ma kakav rok kome to treba! :D
Sveznalica
Novice
Kontakt:

Postod Sveznalica » Čet Avg 23, 2018 6:15 pm

Moze li jos neka iz velike daljine?
:-)
Sveznalica
Novice
Kontakt:

Postod Sveznalica » Čet Avg 23, 2018 6:19 pm

.............
Prikačeni fajlovi
IMG_20180823_180413.jpg
IMG_20180823_180258.jpg
IMG_20180823_180258.jpg (239.25 KiB) Pogledano 3303 puta
IMG_20180823_180147.jpg
Pohvale za post: 6
bullwye
Intermediate
Pridružio se: Ned Okt 04, 2015 11:49 am
Kontakt:
Pohvaljen: 125
Pohvalio: 142

Postod bullwye » Ned Nov 18, 2018 1:23 pm

Duleja
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Nov 13, 2010 5:30 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 986
Pohvalio: 1153

Postod Duleja » Ned Nov 18, 2018 1:51 pm

Što reče jedan u komentaru - šoping mol "Palata pravde". :D
:: siamo tutti fratelli ::
Tikvica
Beginner
Pridružio se: Sre Okt 10, 2018 10:31 am
Kontakt:
Pohvaljen: 192
Pohvalio: 0

Postod Tikvica » Sub Dec 15, 2018 6:29 pm

...Slika

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
Jedna slika govori više od hiljadu reči,a dve slike...

Povratak na “Rekonstrukcija i obnova objekata”