Upravljanje stambenim zgradama (stambene zajednice, kucni saveti, upravnici zgrada)

Opšte diskusije o ekonomiji, kulturi i vestima vezane za Beograd

Moderator: Igor

KartmenBG
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Feb 18, 2016 4:17 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1182
Pohvalio: 511

Re: Upravljanje stambenim zgradama (stambene zajednice, kucni saveti, upravnici zgrada)

Postod KartmenBG » Čet Mar 14, 2019 2:51 am

Nama nisu dok nisam preuzeo upravljanje su cistili samo kad ih pozovemo i onda sam nasao ugovor pa sam ih prijavljivao i onda su dolazili da ciste pa cim prestanem da prijavljujem onda preskacu nas ulaz i tako u krug , pa dodju i kažu kako nemaju hemiju za pod pa mi njihov šef kaze da lažu da nemaju i kako ne znaju šta će sa zalihama, pa onda oni ciste pa samo ja mogu potpis da im dam na kraju se tako dogovorio sa njihovim šefom i onda obilazim celu zgradu pa uvek negde zakinu pa se zale kako imaju dnevno po 25 zgrada da ociste a posle ih vidim kako sede u decijem parkicu satima kako bleje . Uglavnom blagi užas . Jel može neko u direktu da mi pošaje neke firme koje za iste pare pa i blago skuplje ciste, želim ovih neradnika da se rešim samo da izdelujem dubinsko ciscenje i da ih oteram.
casting
Novice
Pridružio se: Pet Feb 23, 2018 4:59 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 18
Pohvalio: 11

Re: Upravljanje stambenim zgradama (stambene zajednice, kucni saveti, upravnici zgrada)

Postod casting » Čet Mar 14, 2019 7:27 pm

Jel uspeo neko da dobije dubinsko ciscenje od gradskog stambenog?
Sto se tice cene led rasvete, opet nisu hteli da mi kazu cenu preko telefona nego traze da im se pismeno obratim.
Kako su nam krecenje ponudili bukvalno 4 puta skuplje nego sami da nadjemo (kes placanje 4 puta jeftinije, preko racuna 3 puta jeftinije) mislim da led plagonjere nisu ispod 50 eur komad, tako da ce biti itekako neprijatnih iznenadjenja kod ljudi koji su poverovali i pustili majstore da im ugradjuju verujuci da je u pitanju akcija za dz.
Vladivoje
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Nov 13, 2017 2:13 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1632
Pohvalio: 2840

Postod Vladivoje » Čet Mar 14, 2019 7:49 pm

Moj ulaz čisti firma SHINE već četvrtu godinu, cena je 307,00 po stanu mesečno.

Ocena čišćenja i održavanja 4/5.
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 13495
Pohvalio: 5684

Postod direktor » Čet Mar 14, 2019 10:04 pm

Bez papira i ponude bi da ugradjuju a kad pitas za cijenu traze pismeno gamad
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Pohvale za post: 2
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 9105
Pohvalio: 2134

Postod astrodule » Čet Mar 14, 2019 10:29 pm

KartmenBG » Today, 01:51 napisao:Nama nisu dok nisam preuzeo upravljanje su cistili samo kad ih pozovemo i onda sam nasao ugovor pa sam ih prijavljivao i onda su dolazili da ciste pa cim prestanem da prijavljujem onda preskacu nas ulaz i tako u krug , pa dodju i kažu kako nemaju hemiju za pod pa mi njihov šef kaze da lažu da nemaju i kako ne znaju šta će sa zalihama, pa onda oni ciste pa samo ja mogu potpis da im dam na kraju se tako dogovorio sa njihovim šefom i onda obilazim celu zgradu pa uvek negde zakinu pa se zale kako imaju dnevno po 25 zgrada da ociste a posle ih vidim kako sede u decijem parkicu satima kako bleje . Uglavnom blagi užas . Jel može neko u direktu da mi pošaje neke firme koje za iste pare pa i blago skuplje ciste, želim ovih neradnika da se rešim samo da izdelujem dubinsko ciscenje i da ih oteram.

Što PM, kada može javno.

Naš ulaz čisti Jedra i nas izlazi 180rsd po stanu.

GS su razmuljavali ulaz sa jednim menjanjem vode, i tačno se vidi razlika kako je Jedra preuzela čišćenje.
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
N_L
Intermediate
Pridružio se: Pon Okt 27, 2014 10:33 am
Kontakt:
Pohvaljen: 63
Pohvalio: 241

Postod N_L » Čet Mar 14, 2019 11:18 pm

direktor » Wed Mar 13, 2019 11:40 pm napisao:A da ih pitate sto nedolazi meni prosle godine nisu dolazile mjesec odma sam ih naduvao ...

Prijavljivao upravnik, nema vajde sve neki izgovori
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 13495
Pohvalio: 5684

Postod direktor » Čet Mar 14, 2019 11:22 pm

Neka umanje racune njihovi nebulozni izgovori netreba da vas interesuju ...
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
krivakapa
Novice
Pridružio se: Ned Apr 22, 2012 1:50 am
Kontakt:
Pohvaljen: 12
Pohvalio: 4

Postod krivakapa » Sub Mar 16, 2019 6:37 pm

Ministarstvo mi odgovorilo extra brzo, za ostavku ne moraju nikakvi potpisi kako su rekli u opstini, dakle moze da se stavi na oglasnu tablu da je podneo ostavku, ili sastanak gde se o tome ne glasa, ili da licno obavesti stanare o tome sto je kod nas uradio i potpisali su se svi koje je napisao da su obavesteni. Oticice ce do opstine sa mejlom ministarstva da oni ubeleze da je podneo ostavku i da krenu u proceduru postavljanja prinudnog upravnika.

Meni je zao ljudi kojima je 650din bilo skupo za investiciono sad ce morati da plate jos par stotina prinudnog ali jbg ti ljudi nisu stali iza upravnika volontera kada je grupa redovnih trouble makera krenula da ga zaj***.

E sad jel se zna koliko kosta prinudni i sta su mu zadaci? Da li prinudni moze da obavlja sve sto i klasican upravnik jer kod nas profesionalac tesko da ce biti izabran a niko nece da bude volonter.
hobotnica
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Jan 27, 2012 11:38 am
Kontakt:
Pohvaljen: 167
Pohvalio: 119

Postod hobotnica » Ned Mar 17, 2019 2:54 pm

prinudni je isto što i profesinalni. Mora ga platite i ima obaveze kao i profesionalni. I on je prinudni sve dok vi sami ne izaberete nekoga svog po volji, između svojih redova ili nekog drugog profesionalnog. Ne znam da li je u Beogradu negde postavljen prinudni. Ja mislim da nije. Nešto zapelo ili još čekaju da stanari izaberu sami.
bl3y4
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Feb 27, 2014 6:50 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 634
Pohvalio: 218

Postod bl3y4 » Ned Mar 17, 2019 6:27 pm

casting » 14.Mar.2019/7:27 pm napisao:...mislim da led plagonjere nisu ispod 50 eur komad, tako da ce biti itekako neprijatnih iznenadjenja kod ljudi koji su poverovali i pustili majstore da im ugradjuju verujuci da je u pitanju akcija za dz.

Cene samih plagonjerki je između 1000-2000 dinara, u zavisnosti od jačine.
Možete ih sami ugraditi bez bilo kakvih problema.
Kokili
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 11:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 371
Pohvalio: 303

Postod Kokili » Ned Mar 17, 2019 11:14 pm

6 komada (mala zgrada) 24 v sa ugradnjom 100 jura
escalation
Novice
Pridružio se: Uto Mar 05, 2019 3:51 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 15
Pohvalio: 3

Postod escalation » Uto Mar 19, 2019 2:00 am

Pozdrav ljudi. Ne znam da li je odgovarajuća tema, ali me interesuje kome se treba obratiti da bi zgrada dobila "prinudnog upravnika"?
Opštini možda?
hobotnica
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Jan 27, 2012 11:38 am
Kontakt:
Pohvaljen: 167
Pohvalio: 119

Postod hobotnica » Sre Mar 20, 2019 10:15 am

Prvo, ima i vaša zgrada uopšte upravnika, da li je prethodni dao ostavku ili razrešen. Ukoliko nema koliko znam inspekcija je tokom 2018. Godine donsila zapisnike i rešenja i lepila po ulazima zgrada svim stambenim zajeddnicama koje nemaju upravnika da ga izaberu a ko nije postupio i izabrao o tome je obaveštavao Odeljenje za imovinsko pravne i stambene poslove opštine. Najlakše da se obratite komunalnoj inspekciji onda će ona proveriti o čemu se radi a prinudnu upravu uvodi navedeno odeljenje. Uzme nekog sa spiska profesionalnih al rekoh već čini mi se da je možda jedan ili nijedan nije postavljen u Beogradu . Uvođenje prinudne uprave regulisano je članom 57 Zakona.
escalation
Novice
Pridružio se: Uto Mar 05, 2019 3:51 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 15
Pohvalio: 3

Postod escalation » Sre Mar 20, 2019 11:42 am

Ne, nemamo ni predsednika kućnog saveta jedno 15 godina.
Kod nas niko nije bio da nas obavesti i zato se čudim da evo nakon godinu dana od uvođenja upravnih inspektora, mi nismo dobili nikakvo obaveštenje niti nam je dodeljen iko ko će uvesti red u zgradi.
Hvala puno na objašnjenju, raspitaću se još kod komunalne inspekcije.
bl3y4
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Feb 27, 2014 6:50 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 634
Pohvalio: 218

Postod bl3y4 » Sre Mar 20, 2019 3:04 pm

Ovde mozes proveriti da li je vasa zgrada registrovana u evidenciji stambenih zajednica i ako jeste, ko se vodi kao upravnik.
- http://katastar.rgz.gov.rs/stambenezajednice/

Povratak na “Gradski život i vesti”