"BW Vista i Parkview" - Beograd na vodi [ Stambeni kompleks ]

Teme o pojedinačnim projektima koji se nalaze u izgradnji

Moderator: Igor

neven_k
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Maj 12, 2015 11:09 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 587
Pohvalio: 221

Re: "BW Vista i Parkview" - Beograd na vodi [ Stambeni kompleks ]

Postod neven_k » Pet Feb 08, 2019 12:01 pm

Drzavna firma, drzavna i arhitektura, ogledalo sistema.
Pohvale za post: 3
Misterija74
Korisnikov avatar
Novice
Pridružio se: Ned Dec 13, 2015 6:43 am
Kontakt:
Pohvaljen: 14
Pohvalio: 1

Postod Misterija74 » Pet Feb 08, 2019 3:22 pm

Bio sam danas tamo,pricao sam sa jednim radnikom,posto me prilicno zbunilo ovo i rekao mi je da ovo nije ni blizu finalnom resenju.Dalje mi nista nije rekao.Znaci bio sam u pravu.Preko ove fasade ce sigurno ici jos nesto.
Balkanfox Group
Pohvale za post: 2
marone
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Čet Nov 25, 2010 12:51 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 751
Pohvalio: 398

Postod marone » Pet Feb 08, 2019 3:27 pm

Konacno dobijamo objekte koji nas lansiraju u sam vrh svecke arhitekture.
O tempora, o mores!
marone
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod marone » Pet Feb 08, 2019 4:55 pm

Misterija74 » 08 Feb 2019 02:22 pm napisao:Bio sam danas tamo,pricao sam sa jednim radnikom,posto me prilicno zbunilo ovo i rekao mi je da ovo nije ni blizu finalnom resenju.Dalje mi nista nije rekao.Znaci bio sam u pravu.Preko ove fasade ce sigurno ici jos nesto.

Gde su sklonjene skele ostaje stanje kakvo vidimo. Tako i kada budu skidali skele sa drugih strana, ono sto se otkrije je zavrsena prica.
O tempora, o mores!
Misterija74
Korisnikov avatar
Novice
Kontakt:

Postod Misterija74 » Pet Feb 08, 2019 10:38 pm

Hoces da kazes da prvih sest spratova sto su kocke u prozorima ce da ostane tako a poslednja tri sprata kao da je dete napravilo ? Vidis to je i mene zbunilo,zato sam i pitao ljude tamo,medjutim nista mi nisu rekli osim da je ovo daleko od konacne verzije.Iskreno mislim da ce cela ta vertikala gde su one kocke biti takva a na fasadu sigurno ide jos nesto videcemo sta.
Balkanfox Group
marone
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod marone » Pet Feb 08, 2019 11:45 pm

Jedan od prvih rendera:

Belgrade-Waterfront-BW-Parkview-Building-Render-1920-1080.jpg

Posle je bilo ovo:

Belgrade-Waterfront-BW-Vista-River-View-1920-x-1080.jpg

A evo i trenutnog stanja:

Vista_2019-02-07_02.jpg

Ako pogledas rendere, osim promene u boji fasade, itd, videces da su poslednji spratovi i fasada sa strane "maske" u staklu od poda do plafona. Jedino sto su uradili je da su umesto stakla uradili drugaciju materijalizaciju.
Mislim da je to to, da tako ostaje. Skela nema, nema nosaca za nove elemente...
O tempora, o mores!
Nebojsa
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Pet Avg 12, 2011 6:26 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1766
Pohvalio: 697

Postod Nebojsa » Sub Feb 09, 2019 12:29 am

Onaj drugi render je najbolji tj slika u sredini. Medjutim na aktuelnom stanju i dalje me koleba situacija oko ta tri poslednja sprata: jasno je primetna razlika u boji nijanse fasade izmedju ta tri sprata i ostatka zgrade, jasno je uocljiv fizicki prelaz ili razdel u vidu tog horizontalnog razdelnika-ivicnjaka, takodje kocke iznad i ispod prozora primetne su samo na ta tri sprata. Sta im sve ovo znaci za sad mogu samo da nagadjam ali ako ovako ostane treba se otvoreno zapitati sta je ovim "pisac hteo da kaze" i cemu ove diskretne ali primetne razlike na ta tri sprata u odnosu na ostali deo fasade?
Pohvale za post: 1
Nebojsa
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod Nebojsa » Sub Feb 09, 2019 1:19 pm

marone » 08 Feb 2019 11:42 pm napisao:Evo sta je: ne racunam kulu ali zivi pa videli da ce Residences biti najluksuzniji stambeni objekat u BNV. Zato imamo predgradje Izmira u centru grada.

Te tri zgrade bice sigurno najluksuzniji visoki objekti u ovom projektu. Gledajuci sta se trenunto radi i uzimajuci u obzir da sledi replika toga namece se jasan zakljucak. Samo da kazem meni su Residensi sasvim ok zgrade i mislim da su se dobro uklopile u okruzenje, pod tim prvenstveno mislim na fasadu koja neke podseca na Antaliju, meni je ok. Ono sto bi ovaj projekat moglo da ga spasi je raznovrstan sadrzaj, o tome smo vec pricali kao i promena dizajna-oblika ovih replika koje su u najavi medjutim od toga nazalost nema nista. Ova 4 prevazidjena dvokrilna paravana bice pored glavne kule najdominantniji objekti u Savskom amfiteatru.
Vračarac
Intermediate
Pridružio se: Sre Jan 17, 2018 12:36 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 588
Pohvalio: 58

Postod Vračarac » Sub Feb 09, 2019 1:36 pm

I ja se slazem da je residence koliko toliko i ok, a ove 4 su rugobe i ne mogu da svatim da je neko salio toliko betona na 10m razmaka a toliki amfiteatar, nisam arhitekta bavim se serverima ali oci imam brate i deluje mi uzasno. Jedino sta po meni moze da izvuce stvar je da sazidaju jos 10 takvih nekih visokih zgrada jednu do druge pa da imitiraju "menhetn". Ne vidim poentu da idu dve zbijene pa livada pa opet dve zbijene zgrade. Kad kazem jednu do druge ne mislim kao ove dve nego bar 50m razmak...
Nebojsa
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod Nebojsa » Sub Feb 09, 2019 1:51 pm

Asocijacija na ovaj projekat na pocetku je bio Menhetn ili nesto slicno. Ko papagaji ponavljaju price o tih 50m a kad pogledamo Menhetn oblakoderi i uopste sve zgrade su jedne do drugih ..... i sve je savrseno u redu. Ovde sjedne strane imamo jedan grad sa velikom gustinom gradnje na sta kace nastavak sa manjim koeficijentom izgradjenosti i "razudjen" kao da je rec o Abu Dabiu ili sl, znaci totalni urbanisticki i planski promasaj. Na taj nacin ovaj projekat jednostavno se nece nadovezati na grad i nece postati njegov prirodni sastavni deo vec projekat ili deo za sebe. Sve te "rupe" treba popuniti sa zgradama odgovarajuce spratnosti kako bi se izbegla visinska uniformnost i dobila dinamika prostora, no mozda ce vremenom tako i biti.
Bukira
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Sep 03, 2015 9:35 am
Kontakt:
Pohvaljen: 7018
Pohvalio: 5235

Postod Bukira » Sub Feb 09, 2019 4:09 pm

Nekoliko svežih slika, slikano jutros s Gazele:

Vista_2019-02-09_01.jpg

Vista_2019-02-09_02.jpg

Vista_2019-02-09_03.jpg

Vista_2019-02-09_04.jpg

Vista_2019-02-09_05.jpg
Pohvale za post: 11
Misterija74
Korisnikov avatar
Novice
Kontakt:

Postod Misterija74 » Ned Feb 10, 2019 12:00 am

Zbunjuje me ovo udubljenje i nezavšeni balkoni.Skoro sam pa siguran da ce nesto ići preko ovoga
Ponavljam do 6 sprata sa leve strane su prozori uramljeni i to me čudi
Pogledaj iznad zadnjeg sprata držače ne stoje bezveze tu
Ne verujem da će ovo biti ni jedan od ova dva rendera ali sigurno neće ovo biti konačno rešenje

marone » Pet Feb 08, 2019 10:45 pm napisao:Jedan od prvih rendera:

Belgrade-Waterfront-BW-Parkview-Building-Render-1920-1080.jpg

Posle je bilo ovo:

Belgrade-Waterfront-BW-Vista-River-View-1920-x-1080.jpg

A evo i trenutnog stanja:

Vista_2019-02-07_02.jpg

Ako pogledas rendere, osim promene u boji fasade, itd, videces da su poslednji spratovi i fasada sa strane "maske" u staklu od poda do plafona. Jedino sto su uradili je da su umesto stakla uradili drugaciju materijalizaciju.
Mislim da je to to, da tako ostaje. Skela nema, nema nosaca za nove elemente...
Slika
Slika
Slika
Balkanfox Group
zexland
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Čet Jun 07, 2007 3:54 am
Kontakt:
Pohvaljen: 3040
Pohvalio: 10351

Postod zexland » Ned Feb 10, 2019 12:58 am

Vrh ove nesretne zgrade izgleda kao jeftina radnicka baraka na 3 sprata.
Live, Love & Create / Ζήστε, Αγάπη & Δημιουργώ
Pohvale za post: 6
marone
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod marone » Ned Feb 10, 2019 1:32 am

Misterija74 » 09 Feb 2019 11:00 pm napisao:Pogledaj iznad zadnjeg sprata držače ne stoje bezveze tu
Ne verujem da će ovo biti ni jedan od ova dva rendera ali sigurno neće ovo biti konačno rešenje

Ti nosaci sluze za odrzavanje fasade. Normalna su pojava na visokim objektima. Imas ih i na Residences:

42008a4c22fbd21600a1923effcce289.jpg
O tempora, o mores!
marone
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod marone » Ned Feb 10, 2019 1:41 am

Misterija74 » 09 Feb 2019 11:00 pm napisao:Zbunjuje me ovo udubljenje i nezavšeni balkoni.Skoro sam pa siguran da ce nesto ići preko ovoga
Ponavljam do 6 sprata sa leve strane su prozori uramljeni i to me čudi

Ovo sto kazes da su balkoni nedovrseni, u tom delu dolazi klima. Vide se instalacije i okviri za klima uredjaje.
O tempora, o mores!
toshke
Beginner
Pridružio se: Pet Dec 11, 2009 10:33 am
Kontakt:
Pohvaljen: 44
Pohvalio: 58

Postod toshke » Ned Feb 10, 2019 5:01 am

izgleda baš onako kako sam 2001 zamišljao banjicu 2020
nikolas27
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Dec 24, 2016 9:49 am
Kontakt:
Pohvaljen: 789
Pohvalio: 128

Postod nikolas27 » Uto Feb 12, 2019 11:04 pm

Da podelim par današnjih slika iz Viste, da se stekne utisak o tome dokle su stigli sa radovima i kako izgledaju stanovi.

Ulaz, sa duplim vratima. Idealna prilika da buduća skupština stanara odluči da izaje lobi nekoj banci (nemam drugu asocijaciju :D):
ulaz.jpeg

Lobi, mesto za buduću recepciju, deluje fino:
lobi.jpeg

Ulaz iz dvorišta. 2 otvora za lift će biti sa leve strane, stavili su gips preko :D, dok se 3. lift nazire na slici. Ovde za sada nema duplih ulaznih vrata.
hodnik.jpeg

I par slika iz jednog skoro gotovog stana (otprilike na četvrtini visine zgrade). Gree spoljna jedinica čeka na ugradnju. Franke sudopera i baterija, termorad bojler u ovom stanu.
kuhinja.jpeg

Dnevna soba za zidnom unutrašnjom jedinicom (ništa od kanalne jedinice kao u BWR):
dnevna.jpeg

Ista meta, isto odstojanje, stan pri vrhu (u toku je gletovanje):
dnevna2.jpg

U zgradi je kao u košnici, rade udarnički. Ima sitnica koje su mi zapale za oko, no da ne komentarišem ovde dok ne završe sve. Opšti utisak je svakako pozitivan.
Molim za civilizovanu diskusiju potkrepljenu javno dostupnim podacima i činjenicama. Na trolovanje odgovaram trolovanjem.
Pohvale za post: 17
Nebojsa
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod Nebojsa » Sre Feb 13, 2019 10:34 pm

U prizemlju zgrade geozavoda postavljena je maketa ove dve zgrade u finalnom izdanju. Koga zanima nek ide da pogleda, nisam ulazio ali sam danas bacio pogled sa ulice kroz zavesu. Nece biti nikakvog stakla preko ta tri zadnja sprata vec ce biti bele horizontalne linije poput onih u residensima itd. Bio sam sa ortacima zurili smo ali cu otici ovih dana da pogledam maketu.

zexland » 09 Feb 2019 11:58 pm napisao:Vrh ove nesretne zgrade izgleda kao jeftina radnicka baraka na 3 sprata.

:lol:

U svakom slucaju jedno je sigurno, ove zgrade su morale biti vise za bar 50% da bi licile na zgrade a ne pregradne paravane. Arhotekta nije kriv, covek je samo odradio zadatak koji mu je bio postavljen bar meni tako na kraju deluje.
milos.tro
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Uto Dec 24, 2013 11:42 pm
Pohvaljen: 16833
Pohvalio: 7093

Postod milos.tro » Čet Feb 14, 2019 12:36 am

Sve pohvale na reportazi :kk:
Da li si imao prilike da vidiš kakva su kupatila?
stf
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Jan 22, 2010 4:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 8979
Pohvalio: 2067

Postod stf » Čet Feb 14, 2019 9:34 am

Боље изгледа унутра него споља.
Trenutno ne gledamo dovoljno daleko u buducnost ... treba gledati mnogo dalje ....da bi buducnost sto pre postala sadasnjost !!!
vradovic
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Okt 31, 2007 3:48 am
Kontakt:
Pohvaljen: 649
Pohvalio: 224

Postod vradovic » Čet Feb 14, 2019 9:46 am

Odlicno izgleda. Nadam se da zavrse i obdaniste u skorijem periodu.
MiloshMisha
Novice
Pridružio se: Sub Jan 05, 2019 8:42 am
Kontakt:
Pohvaljen: 0
Pohvalio: 0

Postod MiloshMisha » Pet Feb 15, 2019 5:21 pm

U poslednjoj video prezentaciji napredka radova Beograda na vodi ne prikazuju “zavrsenu” stranu Viste. Što moze da znaci da to sto vidimo nije konacno resenje i da ce se jos raditi na toj strani.... :roll:
nikolas27
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Dec 24, 2016 9:49 am
Kontakt:
Pohvaljen: 789
Pohvalio: 128

Postod nikolas27 » Sub Feb 16, 2019 10:30 am

milos.tro » Sre Feb 13, 2019 11:36 pm napisao:Sve pohvale na reportazi :kk:
Da li si imao prilike da vidiš kakva su kupatila?

Da, video sam kupatila, no njih nisam detaljno slikao. Bio sam tamo u radno vreme, trudio sam se da se ne zadržavam i ne smetam previše. Imam ovu sliku gde se vidi lavabo i vrata od prostorije/ormana koja je predviđena za veš mašinu:

64AF5548-BA43-4DB6-8F32-165585D381E2.jpeg

Inače, kupatilu bih pojedinačno na osnovu brzinskog pregleda dao i najveću ocenu od svih prostorija. Trebalo bi da su pločice Tilezza, sanitarije Villeroy i Bosch, kade Enmon, ali iskreno nisam zagledao detaljno na licu mesta. Vodokotlići su ugradni a WC šolje konzolne. Izgleda fino uz ogradu od samo lavaboa koji se meni lično ne sviđa. Mada i samo kupatilo na ovom nižem spratu nije bilo gotovo, nedostaje ogledalo, a i majstori su ostavili svašta nešto u lavabou...

Pročitao sam komentar na SSC da je ova dnevna soba mini načičkana sobica od 15m2, pa da odgovorim ovde, verovatno je interesantno. U pitanju je soba od 25m2 (bez kuhinje), jedna od većih (ako ne i najveća) od svih stanova ove strukture u novogradnji. Optička varka je da je soba mala zbog veličine prozora i vrata ka terasi i zbog visine ograde na terasi. I ja sam svaki put konstatovao na licu mesta da je soba mala ali me je metar razuverio. Evo i bonus slike gde se vidi ograda na terasi, i kvalitet (deluje sasvim korektno) i donekle njena visina (ja sam malo iznad srpskog proseka kad je u pitanju visina):

8F4910B8-C585-44FF-B64B-A7B56DFC7F88.jpeg

Inače, fasada je po trenutnom planu na žalost finalna. Demit je čak i na samom prizemlju, pored ulaza u zgradu. I ona crvenkasta boja sa istočne strane je finalna. Nije u planu ni dodatno osvetljenje kao na BWR (mada bi par linija na samom vrhu bilo interesantno)... One šipke na vrhu koje su ostavljene su za alpiniste perače prozora. Uz ogradu osoba sa kojima sam komunicirao da se ne može isključiti da će možda doći neko osvetljenje naknadno.

Šteta za fasadu, to svi konstatuju, na BWR-u je koštala verovatno ispod 10 evra više po m2, nije to nikakav novac na ovu cenu kvadrata... siguran sam da je tako urađeno samo zbog prodaje (skupljih zgrada).
Molim za civilizovanu diskusiju potkrepljenu javno dostupnim podacima i činjenicama. Na trolovanje odgovaram trolovanjem.
Pohvale za post: 5
laki72
Expert
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 11:56 am
Kontakt:
Pohvaljen: 7224
Pohvalio: 1683

Postod laki72 » Sub Feb 16, 2019 1:12 pm

Pogled na staro jezgro Beograda su zaklonili totalno bezličnim i arhitektonski zastarelim soliterima, kakve ne bi trebalo graditi ni na Vidikovcu...

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
marone
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Re:

Postod marone » Sub Feb 16, 2019 1:31 pm

laki72 » 16 Feb 2019 12:12 pm napisao:Pogled na staro jezgro Beograda su zaklonili totalno bezličnim i arhitektonski zastarelim soliterima, kakve ne bi trebalo graditi ni na Vidikovcu...

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Kao da u muzeju zaklonis radove Forma ideale ormarima
O tempora, o mores!

Povratak na “Projekti u izgradnji”