Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

Teme o pojedinačnim projektima koji se nalaze u izgradnji

Moderator: Igor

Doroti
Novice
Pridružio se: Uto Maj 08, 2018 7:46 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 9
Pohvalio: 5

Re: Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

Postod Doroti » Uto Jan 08, 2019 10:19 pm

Srećna Nova godina komšije! Jel znate kada će biti potvrda o 80% izgradjenosti? Kako napreduje potraga za kreditima? Šta je po vama najbolja ponuda trenutno? Pozdrav
Pohvale za post: 1
Monarh
Beginner
Pridružio se: Pon Jul 02, 2018 5:16 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 93
Pohvalio: 62

Postod Monarh » Sre Jan 09, 2019 3:44 pm

Doroti » Uto Jan 08, 2019 10:19 pm napisao:Srećna Nova godina komšije! Jel znate kada će biti potvrda o 80% izgradjenosti? Kako napreduje potraga za kreditima? Šta je po vama najbolja ponuda trenutno? Pozdrav

1. Intesa - sa SG bankom najviše stambenih prodaju, uvek konkurentni
2. Societe Generale - kao Intesa + imaju kombinovani stambeni kredit pa svake 3 god biraš da li nastavljaš po fiksnoj ili varijabilnoj kamatnoj stopi
3. Erste - jer nema NKOSK, ali pažljivo gledaj sveukupne troškove
4. Eurobank - jer je projektno finansiranje ove banke, ali ih inače ne bih razmatrao
5. tvoja banka koja bi kao klijentu trebala da ti ponudi nešto bolje uslove
Pohvale za post: 3
dekius
Intermediate
Pridružio se: Ned Avg 12, 2018 11:35 am
Kontakt:
Pohvaljen: 82
Pohvalio: 206

Postod dekius » Sre Jan 09, 2019 3:55 pm

Monarh » Sre Jan 09, 2019 3:44 pm napisao:
Doroti » Uto Jan 08, 2019 10:19 pm napisao:Srećna Nova godina komšije! Jel znate kada će biti potvrda o 80% izgradjenosti? Kako napreduje potraga za kreditima? Šta je po vama najbolja ponuda trenutno? Pozdrav

2. Societe Generale - kao Intesa + imaju kombinovani stambeni kredit pa svake 3 god biraš da li nastavljaš po fiksnoj ili varijabilnoj kamatnoj stopi
4. Eurobank - jer je projektno finansiranje ove banke, ali ih inače ne bih razmatrao

Ko ne želi NKOSK, SBER na duži period ima konkurentniju ponudu, vezanu za 3M Euribor koji je niži i sporije raste od 6M Euribora, pa verovatno vredi i njih razmotriti.
Dule.BGD
Novice
Pridružio se: Sre Okt 17, 2018 2:28 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 26
Pohvalio: 1

Postod Dule.BGD » Ned Jan 13, 2019 12:52 pm

Evo novih slika u prolazu, deluju da radovi svakako napreduju i na delovima fasade pored loseg vremena, pa cak i kopanje za postavljanje cevi je prilicno odmaklo.SlikaSlikaSlika

Pozdrav...
Pohvale za post: 5
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 13533
Pohvalio: 5704

Postod direktor » Ned Jan 13, 2019 3:20 pm

A maske za klime nista ...
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
dekius
Intermediate
Kontakt:

Postod dekius » Ned Jan 13, 2019 3:34 pm

Dule.BGD » Ned Jan 13, 2019 12:52 pm napisao:Evo novih slika u prolazu, deluju da radovi svakako napreduju i na delovima fasade pored loseg vremena, pa cak i kopanje za postavljanje cevi je prilicno odmaklo.
Pozdrav...

Da li se zna gde je tačka spajanja toplovoda, tj. do gde se kopa?
Za kanalizaciju, u dozvoli koja je (pomalo čudno) nestala sa sajta APR-a, je bio naveden ugao Ugrinovačke i Branka Pešića.
Bobo
Beginner
Pridružio se: Sub Apr 21, 2018 6:02 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 8
Pohvalio: 11

Postod Bobo » Ned Jan 13, 2019 5:31 pm

direktor » Ned Jan 13, 2019 3:20 pm napisao:A maske za klime nista ...

Meni su na gradilistu kazali da ce ih staviti na kraju sigurno.
žake
Novice
Pridružio se: Sre Jan 24, 2018 10:12 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 13
Pohvalio: 24

Postod žake » Ned Jan 13, 2019 5:34 pm

[quote="direktor » Ned Jan 13, 2019 2:20 pm"]A maske za klime nista ...
Pretpostavljam da će maske montirati sve odjednom, tj kada budu zavrsene sve lamele.
Johnny84
Intermediate
Pridružio se: Uto Feb 06, 2018 4:48 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 73
Pohvalio: 360

Postod Johnny84 » Pon Jan 14, 2019 3:06 pm

Monarh » Sre Jan 09, 2019 2:44 pm napisao:

Mi smo se odlučili za opciju 4, bili smo u četvrtak u banci na sastanku... sve ide po planu što se tiče izgradnje, neće biti probijanja rokova. Još uvek nema potrebe da se započinje bilo šta ali može da se aplicira za predodobrenje. Uglavnom prvo će obaveštavati kreditne kupce, ne pre marta meseca. NKOSK nažalost za sada ostaje aktuelna... ☹️
Trecelice
Intermediate
Pridružio se: Sub Dec 16, 2017 11:16 am
Kontakt:
Pohvaljen: 107
Pohvalio: 0

Postod Trecelice » Pon Jan 14, 2019 4:21 pm

Johnny84 napisao:
Mi smo se odlučili za opciju 4, bili smo u četvrtak u banci na sastanku... sve ide po planu što se tiče izgradnje, neće biti probijanja rokova. Još uvek nema potrebe da se započinje bilo šta ali može da se aplicira za predodobrenje. Uglavnom prvo će obaveštavati kreditne kupce, ne pre marta meseca. NKOSK nažalost za sada ostaje aktuelna...

Pod ovim “da ce obavestavati kreditne kupce u martu” podrazumevate da ce tada zvati na potpisivanje ugovora?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Johnny84
Intermediate
Pridružio se: Uto Feb 06, 2018 4:48 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 73
Pohvalio: 360

Postod Johnny84 » Pon Jan 14, 2019 5:19 pm

Pod ovim “da ce obavestavati kreditne kupce u martu” podrazumevate da ce tada zvati na potpisivanje ugovora?

Da da, ugovor prvo...pa onda kredit...

[/quote]
Dule.BGD
Novice
Kontakt:

Postod Dule.BGD » Pon Jan 14, 2019 5:29 pm

Izvinite kako to mislite? Prvo se odobri i potpise ugovor o kreditu sa bankom pa onda kupoprodajni ugovor koji je uslovljen datumom posle tehnickog prijema pa na kraju banka pusta pare. Da bi se potpisao ugovor o kreditu i na kraju odabrala-ispregovarala varijanta koja vam najvise odgovora treba sigurno od 2-3 meseca. Ja se drzim onoga sto mi je receno, da ce pozivanje kupaca svakako ici ranije od marta zbog vremena potrebnog za dobijanje i izbor odgovarajuceg kredita ali provericemo opet.

Pozdrav...
Monarh
Beginner
Pridružio se: Pon Jul 02, 2018 5:16 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 93
Pohvalio: 62

Postod Monarh » Sre Jan 16, 2019 5:41 pm

Počinje uskoro pozivanje za kreditne kupce, do početka februara (ako ne i ranije) će biti dokumentacija koja je potrebna za apliciranje u bankama.
DzoniL
Novice
Pridružio se: Čet Sep 13, 2018 10:16 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 25
Pohvalio: 6

Postod DzoniL » Sre Jan 16, 2019 6:48 pm

Da, definitivno je informacija koja je pomenuta ovih dana na forumu tačna. Kreditni kupci potpisuju ugovor uskoro (mejl će biti poslat za desetak dana) jer im taj papir treba za podnošenje dokumentacije banci. Ugovor se overava kod notara tek kada se završi ceo projekat i prođe se tehnički prijem.
Ninaa
Beginner
Pridružio se: Uto Apr 10, 2018 11:24 am
Kontakt:
Pohvaljen: 70
Pohvalio: 29

Postod Ninaa » Sre Jan 16, 2019 7:30 pm

Johnny84 » Pon Jan 14, 2019 3:06 pm napisao:
Monarh » Sre Jan 09, 2019 2:44 pm napisao:

Mi smo se odlučili za opciju 4, bili smo u četvrtak u banci na sastanku... sve ide po planu što se tiče izgradnje, neće biti probijanja rokova. Još uvek nema potrebe da se započinje bilo šta ali može da se aplicira za predodobrenje. Uglavnom prvo će obaveštavati kreditne kupce, ne pre marta meseca. NKOSK nažalost za sada ostaje aktuelna... ☹️

U kojoj EFG filijali ste bili, ja cu isto kod njih samo nisu bas svi jednako upoznati i uigrani za ovaj projekat
Trecelice
Intermediate
Kontakt:

Postod Trecelice » Sre Jan 16, 2019 7:31 pm

DzoniL napisao:Da, definitivno je informacija koja je pomenuta ovih dana na forumu tačna. Kreditni kupci potpisuju ugovor uskoro (mejl će biti poslat za desetak dana) jer im taj papir treba za podnošenje dokumentacije banci. Ugovor se overava kod notara tek kada se završi ceo projekat i prođe se tehnički prijem.

Postovani, ne znam otkud ta informacija, ali potpisan ugovor o kupoprodaji stana a neoveren nema nikakvog pravnog znacaja, pa samim tim ne vidim sta ce banci takav ugovor... banka odobrava kredit i na osnovu predugovora (overenog), dok se sredstva isplacuju tek po overi glavnog ugovora (pored drugih sporednih uslova u zavisnosti od banke do banke)

DzoniL
Novice
Pridružio se: Čet Sep 13, 2018 10:16 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 25
Pohvalio: 6

Re: RE: Re: Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

Postod DzoniL » Sre Jan 16, 2019 7:43 pm

Trecelice napisao:
DzoniL napisao:Da, definitivno je informacija koja je pomenuta ovih dana na forumu tačna. Kreditni kupci potpisuju ugovor uskoro (mejl će biti poslat za desetak dana) jer im taj papir treba za podnošenje dokumentacije banci. Ugovor se overava kod notara tek kada se završi ceo projekat i prođe se tehnički prijem.

Postovani, ne znam otkud ta informacija, ali potpisan ugovor o kupoprodaji stana a neoveren nema nikakvog pravnog znacaja, pa samim tim ne vidim sta ce banci takav ugovor... banka odobrava kredit i na osnovu predugovora (overenog), dok se sredstva isplacuju tek po overi glavnog ugovora (pored drugih sporednih uslova u zavisnosti od banke do banke)

Ni meni nije bilo najjasnije kakvu valjanost ima neovereni ugovor, ali to mi je doslovce danas rekao predstavnik Merina. Navodno to olakšava neke procedure, nije želeo da me "zamara detaljima", ali je rekao da očekujemo više detalja u mejlu koji će stići uskoro.
dekius
Intermediate
Kontakt:

Re: RE: Re: Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

Postod dekius » Sre Jan 16, 2019 7:49 pm

DzoniL » Sre Jan 16, 2019 7:43 pm napisao:
Trecelice napisao:

Ni meni nije bilo najjasnije kakvu valjanost ima neovereni ugovor, ali to mi je doslovce danas rekao predstavnik Merina. Navodno to olakšava neke procedure, nije želeo da me "zamara detaljima", ali je rekao da očekujemo više detalja u mejlu koji će stići uskoro.

Verovatnije da je u pitanju dopuna (aneks recimo) sa uradjenim premerom i tačnom cenom. Ako se sećate, da se ne bi naknadno radili povraćaji ili doplate ili koristilo famoznih 3% tolerancije - kao kod većine drugih projekata, rečeno je da će se uraditi ponovno merenje stanova nakon završetka unutrašnjih radova i na osnovu toga formirati konačna cena koja će ući u ugovore.
Trecelice
Intermediate
Kontakt:

Postod Trecelice » Sre Jan 16, 2019 8:16 pm

dekius napisao:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=595610#p595610]DzoniL » Sre Jan 16, 2019 7:43 pm[/url] napisao:
Trecelice napisao:

Verovatnije da je u pitanju dopuna (aneks recimo) sa uradjenim premerom i tačnom cenom. Ako se sećate, da se ne bi naknadno radili povraćaji ili doplate ili koristilo famoznih 3% tolerancije - kao kod većine drugih projekata, rečeno je da će se uraditi ponovno merenje stanova nakon završetka unutrašnjih radova i na osnovu toga formirati konačna cena koja će ući u ugovore.

To mi je jasno, ali to bi znacilo da postoji zakljucen glavni ugovor (overen), da bi se naknadno on menjao aneksom (koji takodje mora biti overen).... ili ce izvrsitit tacan premer pa ce ga direktno uneti u ugovor, te nece biti potreban aneks (cija overa kosta kao overa predugovora, odnosno 50% cene overe glavnog ugovora)... ali da ne pricamo napamet, slazem se sa Vama da sacekamo mail pa da tacno vidimo sta su dalji koraci...

Doroti
Novice
Pridružio se: Uto Maj 08, 2018 7:46 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 9
Pohvalio: 5

Postod Doroti » Pet Jan 18, 2019 3:53 pm

Da li je neko pitao da li se uplata novca vrši u dinarima ili eur. Ako je u dinarima, po kom kursu, srednjem NB, gornjem ili nekom njihovom?
ITmilos
Novice
Pridružio se: Sub Feb 08, 2014 8:46 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 18
Pohvalio: 4

Postod ITmilos » Pet Jan 18, 2019 4:03 pm

Doroti » Fri Jan 18, 2019 2:53 pm napisao:Da li je neko pitao da li se uplata novca vrši u dinarima ili eur. Ako je u dinarima, po kom kursu, srednjem NB, gornjem ili nekom njihovom?

Ako je po ugovoru, onda u dinarskoj protivvrednosti, srednji kurs na dan uplate.
zemun-ac
Beginner
Pridružio se: Čet Dec 14, 2017 8:57 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 32
Pohvalio: 16

Postod zemun-ac » Pet Jan 18, 2019 4:04 pm

Cini mi se da u ugovoru pise da se uplata vrai na devizni racun. Samim tim dodatni trosak od 150-400e. Zavisi od sume i banke.

jovicic84
Novice
Pridružio se: Pet Jun 15, 2018 1:45 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 4

Postod jovicic84 » Pet Jan 18, 2019 4:15 pm

zemun-ac napisao:Cini mi se da u ugovoru pise da se uplata vrai na devizni racun. Samim tim dodatni trosak od 150-400e. Zavisi od sume i banke.

Tako je.

Proverite sa bankom gde podizete kredit da vam daju bolji kurs prilikom konverzije. Da smanjite troskove

Dule.BGD
Novice
Kontakt:

Postod Dule.BGD » Pet Jan 18, 2019 4:43 pm

Uplata kredita se vrši po srednjem kursu u dinarima, a sam investitor sigurno u Eurobanci ima povoljniji kurs od ostalih, ali će svakako postojati kursna razlika. I transferi kredita u EUR su mogući, ali su realno neisplativi zbog iznosa provizije koji prevazilaze kursne razlike.
jeremija
Beginner
Pridružio se: Uto Avg 29, 2017 12:04 am
Kontakt:
Pohvaljen: 2
Pohvalio: 106

Postod jeremija » Ned Jan 20, 2019 5:20 pm

Ona tri lokala uzela Aroma ://

Povratak na “Projekti u izgradnji”