Rekonstrukcija ulica Kraljice Marije, 27. Marta, Džordža Vašingtona i Cara Dušana

Razvoj gradske infrastrukture, rekonstrukcija ulica, gradnja novih bulevara i slične teme

Moderator: Igor

Kokili
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 11:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 598
Pohvalio: 410

Re: Rekonstrukcija ulica Kraljice Marije, 27. Marta, Džordža Vašingtona i Cara Dušana

Postod Kokili » Uto Dec 03, 2019 7:31 pm

Ako skrećući iz Majora Ilića uspete da izbegnete red kontejnera, iza njih vas čeka bonus paleta. Ovo je ludilo.Slika
Pohvale za post: 13
stex_pb
Beginner
Pridružio se: Ned Avg 04, 2019 2:26 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 72
Pohvalio: 32

Re: Rekonstrukcija ulica Kraljice Marije, 27. Marta, Džordža Vašingtona i Cara Dušana

Postod stex_pb » Sre Dec 04, 2019 6:49 pm

U jednoj nezavršenoj šahti u 27. Marta curi voda iz velikog zardjalog ventila koji ocigledno nije zamenjen pri rekonstrukciji.

Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
Pohvale za post: 1
solecar
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Uto Dec 06, 2011 2:06 am
Kontakt:
Pohvaljen: 5951
Pohvalio: 9427

Postod solecar » Sre Dec 04, 2019 6:51 pm

Pa da ga je Điki zamenio, sada ne bi smo imali taj problem. :)
Slika

Slika
stex_pb
Beginner
Kontakt:

Postod stex_pb » Sre Dec 04, 2019 7:46 pm

Kod Palilulske pijace
Slika

Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
SlikaSlikaSlika
Pohvale za post: 3
solecar
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod solecar » Sre Dec 04, 2019 9:23 pm

Fotografisano pre neki dan. Nisam stugao ranije da postavim. U pitanju je okolina Bajlonijeve pijace.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Slika

Slika
crveni karton
Beginner
Pridružio se: Sub Avg 24, 2019 10:34 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 376

Postod crveni karton » Sre Dec 04, 2019 11:27 pm

Horor. Ovo pretenduje da bude najgora uradjena rekonstrukcija. Toliko kasnis i uradis ovako. Ovo je takvo ponizavanje gradjana i vredjanje zdravog razuma da nemam vise reci. Koji su oni talog, dno
Slika

Slika
Pohvale za post: 7
Дошљак
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sub Nov 01, 2014 12:14 am
Kontakt:
Pohvaljen: 9663
Pohvalio: 22646

Postod Дошљак » Čet Dec 05, 2019 12:10 am

Биће ово још језивије ако крену снег и лед а ово буде недовршено...
And7rey
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Sep 23, 2015 8:38 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1998
Pohvalio: 74

Postod And7rey » Čet Dec 05, 2019 12:16 am

Boli gradjane i medije dupe za ovo, u nekim normalnim zemljama bi stanari te ulice već odavno protestovali, pravili neki bunt šta već.
Zaklanjaš mi Beograd!
solecar
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod solecar » Čet Dec 05, 2019 12:48 am

Ovakve stvari potencira isključivo agresivna manjina. :)
Slika

Slika
MC_
Novice
Pridružio se: Uto Nov 14, 2017 11:51 am
Kontakt:
Pohvaljen: 11
Pohvalio: 0

Postod MC_ » Čet Dec 05, 2019 1:49 pm

otuzno je koliko smo bedni i ponizeni od strane sljama koji vlada Beogradom i Srbijom
Pohvale za post: 5
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 13151
Pohvalio: 3780

Postod astrodule » Čet Dec 05, 2019 1:58 pm

Ne govori u moje ime. Šta su stanari koji su najviše ugroženi radili? Da se meni ovo dešava ispod prozora, pisao bih svima i tražio sastanke kod Vesića. Organizovao bih komšije, kućne savete, blokirao susedne ulice...

Da li ja treba da se borim za njihove probleme? Svi su jaki samo na tastaturi, ali niko neće da uradi ništa konkretno. Naravno, opozicija, kakva takva, bi ovo mogla da iskoristi da organizuje neki protest, ali da li iko zna ko je predstavnik neke opozicione stranke na toj opštini?

Na ovako lokalnim stvarima treba pokrenuti promene, ali očigledno je svima lepo i retko ko se buni (procentualno).

Ima ovo veze sa svim mogućim problemima u gradu. Svi prolaze pored krivog saobraćajnog znaka i svi očekuju da neko drugi to prijavi i na kraju taj znak godinu dana stoji krivo jer ga niko ne prijavi, a nadležni sami ne rade svoj posao. Ali zanimljivo je da posle prijave, dobar deo stvari se popravi.

Odoh ja malo u of topik...
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
vucko
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Ned Apr 20, 2008 1:42 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2710
Pohvalio: 489

Postod vucko » Čet Dec 05, 2019 3:34 pm

Ovo je sramota, u nekoj normalnoj državi bi neko odgovarao finansijski i politički zbog ovoga, ali ne i kod nas.
Potpišište peticiju za vraćanje ukinute trolejbuske linije 28.
https://www.peticije.online/peticija_za ... _linije_28
HoRuS
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Apr 19, 2009 1:30 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1221
Pohvalio: 408

Postod HoRuS » Čet Dec 05, 2019 5:26 pm

Slika
Ко је на туђој муци данас победио, сутра га чека наплата свих суза оних које је повредио - Сократ
Свако на свету се може подмитити па и поштен човек, само се мора поштено и платити!
Нешто лепо о тикванима ... http://www.youtube.com/watch?v=JpfG3VzA3g0
Pohvale za post: 2
solecar
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod solecar » Čet Dec 05, 2019 5:32 pm

astrodule » 05 Dec 2019 12:58 napisao:Ne govori u moje ime. Šta su stanari koji su najviše ugroženi radili? Da se meni ovo dešava ispod prozora, pisao bih svima i tražio sastanke kod Vesića. Organizovao bih komšije, kućne savete, blokirao susedne ulice...

Da li ja treba da se borim za njihove probleme? Svi su jaki samo na tastaturi, ali niko neće da uradi ništa konkretno. Naravno, opozicija, kakva takva, bi ovo mogla da iskoristi da organizuje neki protest, ali da li iko zna ko je predstavnik neke opozicione stranke na toj opštini?

Na ovako lokalnim stvarima treba pokrenuti promene, ali očigledno je svima lepo i retko ko se buni (procentualno).

Ima ovo veze sa svim mogućim problemima u gradu. Svi prolaze pored krivog saobraćajnog znaka i svi očekuju da neko drugi to prijavi i na kraju taj znak godinu dana stoji krivo jer ga niko ne prijavi, a nadležni sami ne rade svoj posao. Ali zanimljivo je da posle prijave, dobar deo stvari se popravi.

Odoh ja malo u of topik...
Ono što sam primetio, baveći se ovakvim stvarima duži niz godina, osim toga da se moraš uzdati use i u svoje kljuse, je da mnogi građani žive u nekom svom imaginarnom svetu , gde se očekuje da svaka opština ima neku svoju službu, koja će svakodnevno da tabana ulicama svoje opštine i da popisuje probleme, pa da ih na kraju dana preda nadležnoj službi za rešavanje, koja će da za te potrebe izdvoji sredstva i angažuje ljude da to reše. Kada je reč o gradskom prevozu, kada neko da predlog za poboljšanje gradskog prevoza za svoju opštinu ili kraj, obavezno se jave neki drugi koji su dežurni kritičari, govoreći pritom kako nije u redu što taj neko nije mislio i na njih, i i njima rešio problem, i kako ne žele da podrže tako nešto , jer zašto neko da ima bolji prevoz od njih, na koje je izgleda i Bog zaboravio i koji su očigledno poslednja rupa na svirali. Takođe, mnogi se naljute kada im kažem da moraju oni sami da pišu nadležnima i ukažu im na svoje probleme, da pokažu da nisu nevidljivi, da ako treba, da se organizuju i skupljaju potpise po naselju za neku krupniju stvar, jer mnogo ozbiljnije deluje kada oni sami koji tu žive podnesu neku molbu (peticiju, žalbu), nego kada to radi neko sa strane. Najbolji primer kako to treba da se radi, jesu stanovnici Zaklopače, koji su samo jedan dan blokirali saobraćaj na Smederevcu zbog odugovlačenja asfaltiranja ulice nakon radova i vraćanja linije 303 na trasu do Vrčina ili ovo sada što rade stanovnici Dorćola i Zvezdare, a tiče se trolejbuskog saobraćaja.
Dokle god stanovnici u zoni samih radova i okolnim ulicama budu trpeli ovo što trpe, neće se ništa promeniti u dinamici radova. O kvalitetu da i ne govorim. Fotografije to mnogo bolje rade.

P.S.
Mnogima je lakše da svoje nezadovoljstvo iznesu putem društvenih mreža i / ili foruma, nego li da bilo šta konkretno urade, makar to bio samo poslat mail nadležnima.
Slika

Slika
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 13151
Pohvalio: 3780

Postod astrodule » Čet Dec 05, 2019 5:41 pm

Što je najgore, postoji služba koja je plaćena da tabana i da popisuje probleme, a to je Komunalna milicija. No, najmanje što možemo uraditi je prijaviti neke manje probleme.

Slika

Aleluja! Koliko je prošlo od rušenja? Naravno da ću kritikovati toliko dug period jer ne znam da li bi iko dozvolio da mu u sred kuće ili stana nešto započne, pa posle par godina uradi ono što je dogovoreno u startu.
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
crveni karton
Beginner
Pridružio se: Sub Avg 24, 2019 10:34 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 376

Postod crveni karton » Čet Dec 05, 2019 7:57 pm

Radovi na platou su ovom trenutku potpuno nepotrebni. Umesto da te radnike posalju da rade trotoar i sto pre zavrse, oni nastavljaju da rasipaju ljude na vise lokacija i da sve mrcvare. VIdim i na ovoj tabli pisu faze i rokovi, prevrne mi se zeludac kad oni daju neki rok.

Inace, sto se tice resavanja problema, nikada nijedan problem koji sam prijavio beokomu nije resen, nikada nijedna sluzba ili gradska institucija mi nije odgovorila na mejl. Mada iskreno nisam ni ocekivao, po nekim ljudima iz okruzenja vrlo dobro znam kako izgleda drzavni posao. Od vremena Borivoja Surdilovica do danas jedino sto se promenilo je da na zidu nema Titove slike, a na civiluku Surdinog "barberi" sesirica.
Posmatrac
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Maj 14, 2012 2:26 am
Kontakt:
Pohvaljen: 4090
Pohvalio: 1515

Postod Posmatrac » Čet Dec 05, 2019 8:12 pm

Lepa zamisao da se malo oboji to sivilo solitera, ali zar nisu mogli neka stabla koja imaju veću krošnju, dosta ljudi ima koji čekaju prevoz da mogu u hladu da borave leti, i ostali građani da mogu da koriste prostor. Ovde su ona patuljasta stabla prikazali. Nadam se da grešim.
solecar
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod solecar » Čet Dec 05, 2019 8:56 pm

crveni karton » 05 Dec 2019 18:57 napisao:Inace, sto se tice resavanja problema, nikada nijedan problem koji sam prijavio beokomu nije resen, nikada nijedna sluzba ili gradska institucija mi nije odgovorila na mejl. Mada iskreno nisam ni ocekivao, po nekim ljudima iz okruzenja vrlo dobro znam kako izgleda drzavni posao. Od vremena Borivoja Surdilovica do danas jedino sto se promenilo je da na zidu nema Titove slike, a na civiluku Surdinog "barberi" sesirica.
Ja sam imao sreće da su neki od problema koje sam prijavljivao bili rešeni. Jeste da sam za nešto morao više puta da prijavljujem, ali se barem, kol'ko tol'ko isplatilo.
Slika

Slika
stex_pb
Beginner
Kontakt:

Postod stex_pb » Čet Dec 05, 2019 10:30 pm

Pre neki dan sam komentarisao da bi bilo lepo da puste tramvaje čim završe "ovogodišnje" radove ali danas tek primetih da nema kontaktne mreže na novootovrenim deonicama. A sa ovim intenzitetom radova tramvaju će tuda krenuti sledeće zime....
Pohvale za post: 2

Povratak na “Bulevari, ulice i ostala gradska infrastruktura”