Džeparoši

Tramvaji, autobusi, trolejbusi, a nadamo se jednog dana i metro...

Moderator: Igor

Biciklistkinja
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Jul 23, 2014 1:12 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 906
Pohvalio: 244

Re: Džeparoši

Postod Biciklistkinja » Uto Apr 17, 2018 8:37 pm

Prodavci plaćaju slične cifre i za upotrebu keša, potrebno je vreme da se prebroji pazar, potrebni su bezbednosni uslovi protiv krađe novca, potrebni su sekjuritiji koji nose pare u banku, plaća se provizija na uplatu pazara, potreban je neko ko broji pare u banci...
"Nemam kad da razmišljam na raskrsnici,
Mogu stići jedino kudgod u blizinu."
hiavata
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Čet Mar 19, 2015 8:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 268
Pohvalio: 1172

Postod hiavata » Sre Apr 18, 2018 8:10 am

Sve je stvar ukusa. Jeste, postoji taj psihiloski moment sto kada placas karticom da nemas taj osecaj odricanja sto u nekoj meri moze uticati na "rasipanje". Ali sa druge strane, u 90% slucajeva ne razmisljam koliko imam kesa kod sebe. Bankomate, cak i maticne banke imam svuda, uvek mogu preko e-banking aplikacije da proverim gde su mi otisle pare i slicno. Nema onog da mi prevrcu ocima sto nemam sitno itd..

Naravno, na kraju se svede na kome sta lezi vise.
nekianonimnilik
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Sre Avg 30, 2017 3:54 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 490
Pohvalio: 6441

Postod nekianonimnilik » Sre Apr 18, 2018 9:20 am

problem sitnisa u nasoj zemlji je sto u opticaju nema dovoljno sitnih novcanica, a i da ima, ko bi koristio sve po 10 i 20 kad bukvalno nista ne vrede?

sto se mene tice boli me uvo kad mi prevrcu ocima, razumem kad je neki mali privatnik pa onda, al kad u maxiju koji ima ne zna se koliko prodavnica ne mogu da obezbede svakoj sitnis za kusur, to onda nije moj problem
Pohvale za post: 3
Somi303
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Pon Avg 08, 2011 1:01 am
Kontakt:
Pohvaljen: 2832
Pohvalio: 12231

Postod Somi303 » Čet Apr 19, 2018 10:14 pm

astrodule » 17 Апр 2018 09:55 am napisao:I šta može da radi sa tim podacima? PIN (koji je bez kartice neupotrebljiv) i onaj kod za kupovinu preko interneta sigurno nisu u memoriji kartice.

Napraviće novu karticu i kupovati tamo gde ne treba PIN? Ne isplati se.

Не упуштам се у даљу дискусију, само ћу на ово питање да ти оставим овај снимак на који сам скоро налетео. И мене је то занима, снимак је на већи део питања одговорио. https://youtu.be/TxW8c_E0cro
"Све се нема, а два се бубрега шетају"

profa_chb napisao:Preterano mašinski razmišljam? Reci mi, molim te, imaš li neki lek za to? Da se učlanim u tvoj Nezavisni sindikat nezadovoljnih suvozača koji poznaju pravo stanje?
Pohvale za post: 2
Ksenija
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Jan 11, 2016 2:09 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1386
Pohvalio: 4147

Postod Ksenija » Sub Maj 12, 2018 10:18 pm

Tačno, buvljak pa skoro svakodnevno pijaca, trafike i puno prodavnica koje nisu opremljene da primaju kartice, ali postoji bankomat koji nije korektan jer np. kod moje banke ne mogu da podignem 500,00 dinara već min. 1.000 a nije mi toliko potrebno za taj put. I to je jedna vrsta navlakuše. Lakše je potrošiti keš nego platiti karticom, makar meni.
Veče glomazne poezije
Spoiler!
Slika
I Kockica se zakleo Slika

Pohvale za post: 1
Ksenija
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Jan 11, 2016 2:09 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1386
Pohvalio: 4147

Postod Ksenija » Pon Maj 14, 2018 11:16 am

nekianonimnilik » Sre Apr 18, 2018 9:20 am napisao:problem sitnisa u nasoj zemlji je sto u opticaju nema dovoljno sitnih novcanica, a i da ima, ko bi koristio sve po 10 i 20 kad bukvalno nista ne vrede?

sto se mene tice boli me uvo kad mi prevrcu ocima, razumem kad je neki mali privatnik pa onda, al kad u maxiju koji ima ne zna se koliko prodavnica ne mogu da obezbede svakoj sitnis za kusur, to onda nije moj problem

Nekada je važilo pravilo - dokle god je žvaka, dotle će biti kusura. :mrgreen:

Tema: U autobusu spretni džeparoš narkoman iz prednjeg džepa muške košulje (ni pola metra od nosa) vadi poveći štos novčanica. Čovek nije primetio. Zatim džeparoš vešto spusti novčanice na pod, vidno se savije (ovo je već bila poza za publiku), uzme ih i obrati se čoveku - Gospodine, ispao vam je novac iz džepa. Gospodin zbunjen i iznenađen počne da hvali današnju omladinu. Živa istina, iz mog nekadašnjeg komšiluka, pričao džeparoš društvu iz "parkića".
Veče glomazne poezije
Spoiler!
Slika
I Kockica se zakleo Slika

Pohvale za post: 2
Azra28
Novice
Pridružio se: Ned Maj 20, 2018 9:08 am
Kontakt:
Pohvaljen: 3
Pohvalio: 0

Postod Azra28 » Ned Maj 20, 2018 9:15 am

Pozdrav ja sam jucer imala bas tu situaciju kad sam stigla iz Zagreba u Beograd. Trebala sam na dolaznim peronima presjest u bus za Nis ali dok je meni vozac stavljao putnu torbu u bus pored mene je prosao deparos i iz torbice izvukao novcanik. To se desilo u sekundi..ja kad sam ga skuzila i pocela vrisat i trcat za njim on je nestao. Najgore mi je zbog toga jer su mi svi ali as svi dokumenti bili u novcaniku. Ja trudna 6mj sttani drzavljanin pa jeli moguce?? Dali je moguce da ce netko naci te moje dokumente? Ili oni to bace da vise se nemoze naci?
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 5826
Pohvalio: 1166

Postod astrodule » Ned Maj 20, 2018 9:44 am

Ako džeparoš ima srca, baciće ti dokumente i neko će ih naći.

Na žalost, nemaju oni dušu čim su tebe trudnu džeparili.
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika

Povratak na “Javni gradski saobraćajni prevoz”