Džeparoši

Tramvaji, autobusi, trolejbusi, a nadamo se jednog dana i metro...

Moderator: Igor

Biciklistkinja
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Jul 23, 2014 1:12 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 863
Pohvalio: 234

Re: Džeparoši

Postod Biciklistkinja » Uto Apr 17, 2018 8:37 pm

Prodavci plaćaju slične cifre i za upotrebu keša, potrebno je vreme da se prebroji pazar, potrebni su bezbednosni uslovi protiv krađe novca, potrebni su sekjuritiji koji nose pare u banku, plaća se provizija na uplatu pazara, potreban je neko ko broji pare u banci...
"Nemam kad da razmišljam na raskrsnici,
Mogu stići jedino kudgod u blizinu."
hiavata
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Čet Mar 19, 2015 8:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 212
Pohvalio: 981

Postod hiavata » Sre Apr 18, 2018 8:10 am

Sve je stvar ukusa. Jeste, postoji taj psihiloski moment sto kada placas karticom da nemas taj osecaj odricanja sto u nekoj meri moze uticati na "rasipanje". Ali sa druge strane, u 90% slucajeva ne razmisljam koliko imam kesa kod sebe. Bankomate, cak i maticne banke imam svuda, uvek mogu preko e-banking aplikacije da proverim gde su mi otisle pare i slicno. Nema onog da mi prevrcu ocima sto nemam sitno itd..

Naravno, na kraju se svede na kome sta lezi vise.
nekianonimnilik
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Sre Avg 30, 2017 3:54 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 143
Pohvalio: 4292

Postod nekianonimnilik » Sre Apr 18, 2018 9:20 am

problem sitnisa u nasoj zemlji je sto u opticaju nema dovoljno sitnih novcanica, a i da ima, ko bi koristio sve po 10 i 20 kad bukvalno nista ne vrede?

sto se mene tice boli me uvo kad mi prevrcu ocima, razumem kad je neki mali privatnik pa onda, al kad u maxiju koji ima ne zna se koliko prodavnica ne mogu da obezbede svakoj sitnis za kusur, to onda nije moj problem
Pohvale za post: 2
Somi303
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Pon Avg 08, 2011 1:01 am
Kontakt:
Pohvaljen: 2706
Pohvalio: 12041

Postod Somi303 » Čet Apr 19, 2018 10:14 pm

astrodule » 17 Апр 2018 09:55 am napisao:I šta može da radi sa tim podacima? PIN (koji je bez kartice neupotrebljiv) i onaj kod za kupovinu preko interneta sigurno nisu u memoriji kartice.

Napraviće novu karticu i kupovati tamo gde ne treba PIN? Ne isplati se.

Не упуштам се у даљу дискусију, само ћу на ово питање да ти оставим овај снимак на који сам скоро налетео. И мене је то занима, снимак је на већи део питања одговорио. https://youtu.be/TxW8c_E0cro
"Све се нема, а два се бубрега шетају"

profa_chb napisao:Preterano mašinski razmišljam? Reci mi, molim te, imaš li neki lek za to? Da se učlanim u tvoj Nezavisni sindikat nezadovoljnih suvozača koji poznaju pravo stanje?
Pohvale za post: 2

Povratak na “Javni gradski saobraćajni prevoz”