Pružni prelaz Zemun - Železnička ulica za Zmajevu koloniju

Radionica, naši neobavezni modeli, predlozi, ideje - kako učiniti Beograd lepšim

Moderator: Igor

Stoev
Korisnikov avatar
Novice
Pridružio se: Uto Jul 10, 2018 5:59 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7
Pohvalio: 4

Pružni prelaz Zemun - Železnička ulica za Zmajevu koloniju

Postod Stoev » Uto Jul 10, 2018 6:22 pm

Poštovani,

Dugo pratim ovaj forum i redovno ostajem do sitnih sati prateći sjajne ideje i neprocenjive informacije. Odlučio sam da prelomim i da se konačno registrujem. Imam jednu ideju za koju sam se obraćao gradu, ali kažu da je to do opštine i na tome je ostalo. Za neke nepravilnosti sam se javljao i to je sjajno rešavano, na moje iznenađenje. Naime, na kraju Železničke ulicu u Zemunu je pruga i sa druge strane je naselje "Zmajeva kolonija". To naselje je potpuno odsečeno od ostatka Zemuna, ako izuzmemo divlji, improvizovani prelaz preko železničkog tunela koji vodi do stanice Tošin bunar. Šta mislite, koliko je realno uvesti u legalne tokove zemljani put preko tunela? Kada bi se malo proširio i asfaltirao, spajao bi ne samo to zemunsko naselje već bi i KBC Bežanijska kosa bila "odmah tu", umesto kruga od nekoliko kilometara. Priložene su slike sa Google mapa i sa Street View - imao sam u planu da obiđem lokaciju motorom i slikam (terenci i Jugo mogu tuda da prođu) ali ostadoh invalid malo pa nije mi baš lako, a tamo ima i pasa koji nisu za igru.

Na slikama su obeležene pozicije kamera A i B - A je iz Zmajeve kolonije pogled na početak zemljanog prelaza, a B je pogled iz Železničke. Obeležen je i ugao, kako je usmerena kamera. Pronađite put sami i videćete koliki je obilazak zbog nedostatka ovog pružnog prelaza. Da ne pričamo što deca idu u Školu Petar Kočić i moraju da prelaze prugu.
Prikačeni fajlovi
Wide-Sat.jpg
Široki pogled - koliki krug mora da se pravi - istok pored Doma Penzionera, a zapad pored Zmaj shopping centra
Vert-Sat.jpg
Pogled od autoputa i KBC Bežanijska Kosa ka Prvomajskoj
B.jpg
Pogled iz Železničke na prugu i naselje
AB-Sat.jpg
Prikaz pozicija kamera
A.jpg
Pogled iz Zmajeve kolonije ka ostatku Zemuna
Pohvale za post: 2
Гага
Expert
Pridružio se: Sre Dec 08, 2010 7:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7375
Pohvalio: 13637

Re: Pružni prelaz Zemun - Železnička ulica za Zmajevu koloniju

Postod Гага » Sre Jul 11, 2018 12:56 am

Имамо већ тему о овоме, иначе радиће се надвожњак.
Pohvale za post: 1
Stoev
Korisnikov avatar
Novice
Kontakt:

Postod Stoev » Sre Jul 11, 2018 10:11 am

Hvala, sada sam video, ali se to samo pominje u okviru rekonstrukcije železničke stanice što je poučeno iskustvom... Kao i do sad da ostane stanje još desetak-dvadeset-trideset godina. Ovo parče puta je šteta vezivati za samu stanicu. Čak se može napraviti raskrsnica kod tunela (iznad, ali pored) pa da postoji asfaltiran put koji vodi do doma penzionera. Ne znam da li uopšte sme preko samog tunela da se odvija saobraćaj zbog nosivosti tunela. Mogu da navedem još par primera takvih slepih ćoškova po Zemunu - Bosanska ulica (kod Zmajevog solitera) koja ne izlazi na Prvomajsku ulicu već je stavljena blokada na to mesto i parking mesta, a krug se pravi preko kilometar umesto nepunih 30 metara asfalta koje bi povezalo ulice i skratilo put. Takođe postoji i Ulica Vojni Put 2 koja kreće iz Geteove i vodi skroz do tzv. autoputa za Novi Sad, ali umesto da se spaja sa njim, na kraju je bankina. To naselje bi u tom slučaju, imalo izlaz i rasteretilo bi raskrsnicu Ugrinovačka ulica ka Altini. Još jedan primer je ulica koja sa Altine pored pruge vodi u Zemun polje, koja je velikom većinom asfaltirana, ali je neuređena, u lošem stanju i divlja, a prolazi tačno pored železničke stanice Zemun Polje. To je jedina, ali divlja veza Zemun Polja sa Altinom. Još jedan primer je put koji vodi preko pruge pored aerodroma 13. Maj, pružni prelaz sa rampom postoji i posle pruge kroz njive je put asfaltiran, u lošijem stanju i vodi skroz do Ugrinovaca. Mogao bih da sve to pokrijem kao što sam pokrio i preimenujem recimo temu u zemunske ulice koje zamalo vode negde, a značile bi mnogo uz minimalna ulaganja.
Pohvale za post: 2
Stoev
Korisnikov avatar
Novice
Kontakt:

Postod Stoev » Sre Jul 11, 2018 11:37 am

Evo kako ta mesta izgledaju i o čemu je reč. Ne znam kako da promenim, ako je to moguće uopšte naziv teme u recimo "Zemunske ulice i saobraćajnice koje bi značile ali ne postoje".
Prikačeni fajlovi
Bosanska-Zmaj.jpg
Pogled iz Bosanske ka Prvomajskoj, prolaz bi bio posle drveta, ali je loša slika, odande, više sam postavio da se vidi blizina.
Bosanska-prv.jpg
Pogled iz Prvomajske ka Bosanskoj, vide se postavljene blokade.
Bosanska.jpg
Između objekata ima prostora za ulicu, ispod nasute zemlje su ostaci kamene ulice - Bosanske koje je nekada išla do Prvomajske.
vput-ns.jpg
Pogled ka Vojnom Putu sa takozvanog autoputa koji to nije, smer ka Pupinovom mostu
vput-vput.jpg
Pogled iz Ulice Vojni Put
vput.jpg
Istok - zapad: Geteova preko Vojnog Puta na tzv. autoput
13maj-ugrin-ras.jpg
Raskrsnica u Ugrinovcima gde se desno skreće direktno za 13. maj i zaobilazi Batajnica
13maj-nadv.jpg
Novi nadvožnjak preko obilaznice
13maj-put.jpg
Asfaltiran put čim se pređe pruga, ka Ugrinovcima. Loše stanje puta
13maj-crnom.jpg
Raskrsnica neposredno posle pumpe "Crnomarković" (posle je iz smera NS, pumpa se vidi desno, u daljini), pogled ka Ugrinovcima
13maj-pruga.jpg
Pružni prelaz sa rampom, postoji podloga kamena za put
13maj-UGR.jpg
Pregled deonice 13. maj - Ugrinovci
Altina-ZP.jpg
Put koji ide od Altine do pružnog prelaza Zemun Polje i železničke stanice Zemun Polje.
Pohvale za post: 1
Stoev
Korisnikov avatar
Novice
Kontakt:

Postod Stoev » Sre Jul 11, 2018 12:18 pm

Evo i slika kako izgleda put uz prugu, od Altine do pružnog prelaza u Zemun polju. Neću više bombardovati temu, nisam znao da je Street View i tuda prošao.
Prikačeni fajlovi
zpzp.jpg
Pogled na put (levo) koji vodi do Altine. Ovo je pružni prelaz u Zemun polju koji je toliko propao da je piranje kada će neki auto ostati zaglavljen na njemu
zppruga.jpg
Ovako put izgleda pored pruge, ima šina koje jako dugo nisu korišćene
zpaalt.jpg
Početak puta sa Altine
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 5823
Pohvalio: 1165

Postod astrodule » Sre Jul 11, 2018 12:38 pm

Do većine ž stanica u Beogradu je najlakše doći biciklom. Kad se samo setim parkinga za bicikle uz svaku ž stanicu u Holandiji. Ima slika po netu, ali uživo je stvarno fascinantno.
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika

Povratak na “Beobuild - radionica”