Sakura park - Blok 58

Teme o pojedinačnim projektima koji se nalaze u izgradnji

Moderator: Igor

Djordje33
Intermediate
Pridružio se: Pet Jan 04, 2019 9:55 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 175
Pohvalio: 0

Re: Sakura park - Blok 58

Postod Djordje33 » Uto Dec 03, 2019 6:19 pm

deka u akciji napisao:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685245#p685245]Djordje33 » Uto Dec 03, 2019 5:59 pm[/url] napisao:
deka u akciji napisao:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685170#p685170]ftj » Uto Dec 03, 2019 3:34 pm[/url] napisao:deko sta je bolje po energetskoj efikasnosti, drvo alu ili alu drvo? Tj. pitanje je ako cena ne bi bila problem, sta bi bilo idealno resenje za stambenu zgradu?

dragi moj ftj, uglavnom je koliko para toliko i muzike (kao da sam pronašao toplu vodu). Ima sistema drvo+aluminijum koji su na nivou pasivne kuće što se tiče koeficijenta toplotne provodljivosti, ali su to uglavnom sistemi iz Skandinavije ili Nemačke (pa ih kod nas i nema u ponudi), gde postoje najmanje dva do tri kvalitetna EPDM gumena dihtunga, naravno mogućnost troslojnog staklopaketa, i ono što je najvažnije, izuzetno kvalitetno (a samim tim i skupo) drvo. Kod nas je to teži slučaj. Ne kažem da naši ne umeju da naprave dobar prozor, ali koriste materijale i prateći materijal koji su jeftiniji i samim tim slabijeg kvaliteta, jer se uglavnom samo cenom (niskom) bore da dobiju posao. Na žalost, ne i kvalitetom.
Slična situacija je i sa aluminijum+drvo sistemima. Samo što ovde primat imaju uglavnom Italijani a i Srbija, kao i nešto EX-YU firmi. I ovde ima razlike u sistemima zbog kvaliteta pratećeg materijala koji se koristi, tehničkih rešenja, jednostavnosti sistema, i mogućnosti koje sistem pruža. Samo par sistema ima rezultate kojima mogu da se kvalifikuju za pasivnu kuću.
Testovi za toplotnu provodljivost se rade i kod nas na IMS Institutu, ali su oni validni samo za Srbiju jer ne prikazuju realne parametre, dok testovi koji se rade u Evropi (uglavnom Nemačka) su relevantni uglavnom za ceo svet.
Ne postoji idealno rešenje za stambenu zgradu u tom smislu, jer uvek postoji previše ograničavajućih faktora da bi bilo idealno.

Ispitivanje u Laboratorijama nije realan zato sto su to idealni uslovi na terenu. Po mom misljenju ima razlike od realnog stanja stvari na terenu. U svakom slucaju cene kvadrata u Minhenu su od 10-12 hiljada evra, Prag 7-8, Stokholm 10-12.... za taj novac ovde mogu ljudima da dam stan koji leti u svemir

Sent from my iPhone using Tapatalk

neki testovi i neki rezultati ipak moraju da postoje, pa makar i u ''idealnim'' uslovima, jer definišu i pozicioniraju neke sisteme u odnosu na druge. Može i mora da se zna šta koji sistem može da ponudi.
Što se cene kvadrata po Evropi tiče, ja imam podatke iz prve i druge ruke da su bitno niži u novogradnji. Ali to i nije bitno.

Laboratorijake analize su one koje idu u specifikaciju-katalog. Ja sam do pre godinu dana radio neke projekte u Ceskoj a i ziveo sam do pocetka projekta Sakura u Svedskoj i ako se nesto nije promenilo u ovo poslednje vreme cene su bile upravo te koje sam spomenuo.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Jela
Novice
Pridružio se: Sub Mar 16, 2019 8:43 am
Kontakt:
Pohvaljen: 0
Pohvalio: 4

Re: Sakura park - Blok 58

Postod Jela » Uto Dec 03, 2019 6:33 pm

Elem znaci..nista od aluminijun + drvo opcije za kupce :(

Povratak na “Projekti u izgradnji”