Uklanjanje snega i leda

Opšte diskusije o ekonomiji, kulturi i vestima vezane za Beograd

Moderator: Igor

hobotnica
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Jan 27, 2012 11:38 am
Kontakt:
Pohvaljen: 165
Pohvalio: 118

Re: Uklanjanje snega i leda

Postod hobotnica » Pon Jan 14, 2019 3:03 pm

Pitala sam za bečki plan ko to treba da čisti I šta. A kad smo mi u pitanju tu tek ništa nije jasno.
Члан 36.
За уклањање снега и леда са тротоара ширине до 5m који се налази испред зграде, односно припадајуће грађевинске парцеле, испред пословних зграда и пословних простора, испред стамбено-пословних зграда, испред објеката у изградњи, испред и око неизграђеног грађевинског земљишта, одговорна су правна и физичка лица која користе те непокретности као власници, односно корисници непокретности или као закупци или као непосредни држаоци те непокретности.

Znači čistimo nešto širine do 5 m ispred zgrade ali ako pripada građevinskoj parceli gde se nalazi objekat. Kod nas zgrada je na jednoj parceli a sve izvan zgrade, trotoar, prilazna ili interna saobraćajnica na drugoj parceli. Ko to treba da čisti???????.
relja
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sre Dec 13, 2006 3:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 5075
Pohvalio: 1691

Postod relja » Pon Jan 14, 2019 3:11 pm

Ne ne.
Čisti se 5 metara trotoara ispred zgrade.
A "parcela" je navedena za slučaj kada je trotoar ispred parčeta zemlje na kojoj ne postoji zgrada/objekat.
"Čovečuljci sa logaritmarima i računarima će naslediti zemlju." "Feniksov let" , 1965. g
Beki
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Okt 27, 2015 2:49 am
Kontakt:
Pohvaljen: 844
Pohvalio: 925

Postod Beki » Pon Jan 14, 2019 3:11 pm

Svi nesto kukaju na penzionere, evo ja cu da iskoristim priliku da ih pohvalim ovde. Ciste svaki dan ispred zgrade u kojoj zivim, pokupe sve lopate i kada ih pitam da ih zamenim, ne dozvoljavaju mi.
I to ne odbijaju pomoc onako iz pristojnosti, a u stvari jedva cekaju da neko uzme lopatu umesto njih, nego stvarno insistiraju da oni to odrade, rekreacija kazu.
Pohvale za post: 1
Vladivoje
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Nov 13, 2017 2:13 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1477
Pohvalio: 2642

Postod Vladivoje » Pon Jan 14, 2019 3:22 pm

Zna se ona stara dobra narodna: Bez starca - nema udarca. :wink:

Inače, kako Dule reče, stalno jedni te isti ljudi učestvuju u zajedničkim akcijama za opšte dobro.
Ostali - ništa... :roll:

Povratak na “Gradski život i vesti”