Sportski događaji

Otvorene diskusije, mali kutak odmora od urbanističkih tema

Moderator: Igor

Beki
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Okt 27, 2015 2:49 am
Kontakt:
Pohvaljen: 3837
Pohvalio: 2310

Re: Sportski događaji

Postod Beki » Čet Apr 08, 2021 12:04 pm

Tri nasa igraca najbolji strelci u svojim timovima nocas. Verovatno se nikad nije desilo.
Pohvale za post: 1
Blade
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Sre Nov 25, 2015 12:25 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1311
Pohvalio: 366

Postod Blade » Pon Apr 12, 2021 4:22 am

Odlozen meč zbog Covid-a protv C. Olimpije, pa u zadnjem kolu Evrolige, Alba je počistila Crvenu Zvezdu sa 20+. Poraz koji boli, iako ništa ne znaci. Kada bi se ova sezona Evrolige mogla zaboraviti ili da bude nauk za sledecu, pa ni po jada, ali znam da nece ni jedno ni drugo. Pricalo se da je trener problem, ali promenjen je i to nije dalo nikakve rezultate. Do početka onog niza od 9 poraza, sve se mislilo da ce krenuti, ali nije.

Protiv Igokee je za malo izbegnut poraz, a koja sa pravom može sebe da zove kandidatom za Aba trofej, bez da drugi to ospore. Cak cu da kazem da su se protiv Zvezde uplasili od pobede.

Kod Zvezde je crveni alarm, borba za najbitniji trofej, takmicenje u kom jedino učestvuje u ovom trenutku i pod velikim je pritiskom. Hvala Bogu da se ova nesrecna sezona Evrolige za Zvezdu zavrsila, bila i ne ponovila se. Borba za Aba trofej, vec u 1/2 finalu, ko god da naiđe, bice teska. U zadnjih par godina, mislim, najteza.
Slika Slika
Gram rada, vredniji je od tone teorije.
Najbolji način da nešto uradite je da prekinete da pričate i počnete da radite.
Budale vladaju svetom, zato što su pametni popuštali.
Bolji je ukor mudroga, nego pohvala ludoga.
Podržavam ono sto mislim da je ispravno, a ne ono sto vecina misli da je ispravno.
Najbolji lek za depresiju je rad.
Konja ne jaše onaj ko zna, nego onaj ko ga ima.
Beki
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Beki » Čet Apr 15, 2021 9:42 am

Doncic da trojku za pobedu tako da ni njegovim igracima nije jasno sta se desilo i da li su pobedili :lol: Flouter trojka, kao da je zicer sutnuo

tribi
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Pon Feb 20, 2012 5:23 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 646
Pohvalio: 371

Postod tribi » Čet Apr 15, 2021 5:49 pm

Sada pored dva minuta snimka sa naplatne rampe Doljevac fali i 26 sekundi iz hale Pionir...
Beki
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Beki » Sub Apr 17, 2021 10:54 am

Ovaj Djokovic i gospoja mu reprezentuje sve sto je pogresno sa svetom danas :lol: Ima li neki normalan teniser da se navija za njega?
Blade
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod Blade » Pet Apr 23, 2021 3:13 am

Posle jedva pobede protiv C. Olimpije u ,,Pioniru", u ,,Stožicaam je bila sigurna pobeda. Velika, za samopouzdanje, da se vidi da se tim koji je kandidat za Aba trofej 8tačnije jedan od tih timova), može pobediti sigurno. Mornar je pobedio favorizovanu Buducnost i otvorio Zvezdi put do prvog mesta. takmica protiv Krke u Novom Mestu od početka nije imala pitanje pobednika. Ostao e Zadar, koji se takođe sigurno mora dobiti. Primecuje se da vise nema danka koji uzima Evroliga i to kako. A toga su i protivnici svesni, nece Zvezdu poceniti. Zveda, Buducnost i Igokea su, koliko vidim sigurni F4 ABA učescnici, a da vidimo za vikenf koje četvrti, Mornar ili Cedevita Olimpija.
Slika Slika
Podržavam ono sto mislim da je ispravno, a ne ono sto vecina misli da je ispravno.
Blade
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod Blade » Pet Apr 30, 2021 1:33 am

Pao je Zadar ovaj put u dvorani koja kod nas, navijača Crvene Zvezde ne budi baš lepa secanja, zbog onog nesećnog ispadanja u 1/2 prve sezone Aba lige u kojoj je Zvezda učestvovala. I to trojkom u zadnjoj sekundi. Ali važno je šta je sada. Zvezda u 1/2 igra sa Igokeom, a Budućnost sa Mornarom. Težak zadatak je pred Zvezdom.

A fudbaleri su veceras protiv Vojvodine overili istorijsku, po redu 32. , a 4. uzastopnu titulu prvaka države. Do sada Zvezda nikada nije bila prvak države 4 puta za redom. Veliki uspeh za ovaj tim, a ostao je još kup. U Ligi Evrope je bio cilj da se učestvuje, a tim je dočekao proleće u Evropi i bio dostojan protivnik Milanu, evropskom velikanu, višestrukom prvaku kontinenta, mnogo dobroj ekipi. U ova dva takmicenja cilj je ostvaren, u evropskom, cak i prebacen. Kako rekoh, ostaje cilj osvajanja kupa protiv Partizana.
Slika Slika
Blade
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod Blade » Sre Maj 05, 2021 3:16 am

U prvoj rundi F4 Aba lige, Zvezda je iskoristila prednost domaceg terena protiv Igokee, ali je i Buducnost protiv Mornara, koju je utakmicu obelezilo i iskljucenje trenera gostujuceg tima. Zvezda je, reklo bi se lako, dobila Igokeu, ali da li je baš tako? I da li je Zvezda favorit u sleecoj utakmici? Možda blagi, a možda ni to...Ide se ka tome da bude repriza poslednja dva finala, odnosno sa istim učesnicima, ali možda i ne bude tako, jos nije kasno za promenu...Igokea se nece lako odreci toga da seriju vrati u Beograd, a nece ni Mornar, da vrati u Podgoricu. Ako nikad do sada, ove sezone je vise nego bilo uslova da bude F8, umesto F4, jer ima dosta kvalitetnih ekipa, koje bi imale sta da pokazu, pa i da naprave iznenađenje.
Slika Slika
Blade
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod Blade » Pet Maj 07, 2021 4:05 am

Dosao je dan za drugu rundu polufinala Aba lige. Zvezda ide na teren u Laktašima sa koga je počišćena u regularnom delu sezone, a gde Igokea ima sva prava da kaže da može da vrati seriju u Beograd. Šanse su joj bar onolike kolike su Zvezdi, koja sebe baš i ne može nazvati favoritom u ovom meču, možda blagim. Mornar će takođe probati da vrati seriju u Podgoricu protiv Budućnosti, iako su Podgoricani više od blagog favorita, a za Aba titulu, glavni favorit, za sada. I ako se polufinalne sije u drugim mečevima završe, tj. Zvezda i Buducnost pobede i sastanu se u finalu...Budućnost će biti favorit, bez obzira koliko sam ja veliki navijač Crvene Zvezde, za mene onaj ko me dva puta pobedi u rekularnom delu sezone, na mom i svom terenu, u playoff-u, favorit protiv mene. Zvezdi je ove sezone tako falila jedinica, baš onakva, kao što je igrač Budućnosti, Nikola Ivanović. A da ga sledeće sezone vidim u Zvezdinom dresu, veoma bi voleo.

Nemam ništa protiv stranih igrača, ali sam pre za domaće igrače ili bar sa prostora bivše Jugoslavije. Stranac samo ako pravi razliku i ako ono što on pruza timu, ne može da se nadje u domaćem igraču. A veliki sam protivnik dovođenja skupo plaćenih stranaca koji igraju na nivou prosečnog Aba košarkaša ili čak i gore.
Slika Slika
Blade
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod Blade » Sub Maj 08, 2021 10:28 pm

Buducnost je dobila Mornar, a Zvezda je poražena u ,,Laktašima". Igokeinim igračima mora da se pruzi ruka, svaka im čast. Verovali su u sebe, nametnuli svoj ritam i sada imaju psihološku prednost, a Zvezdi u trecoj utakmici ne predstoji samo borba za Aba finale, nego borba za golu čast. Nije problem poraz, nego odnos prema igri i sve loše u tom smislu. Nema borbe i želje. A nije prvi, ni drugi, ni peti put da se to ove sezone vidi. Bilo je mnogo više od toga.
Slika Slika
Blade
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod Blade » Sre Maj 12, 2021 1:59 pm

Dobili smo i drugog Aba finalistu, Crvenu Zvezdu. Repriza prethodnog finala.

Buducnost je favorit u ovim mecevima, to kazem kao zvezdas. Zvezda je verovatno na prekretnici koja moze da odredi tok narednih nekoliko sezona. Nagrada je Evroliga, a poraz vodi mozda u sunovrat, kakav je Zvezda dozivela pre 20 godina, a od kog je opravak dugo trajao. I Buducnost zna sta je nagrada u ovom finalu. Prednost domaceg terena se mora iskoristiti. Sada se nista ne moze uraditi, imaju ti koji imaju da igraju i da se nekako izvuce Aba trofej. A posle toga, ako se uspe, daće Bog, u ozbiljno renoviranje tima.
Slika Slika
Пантограф
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Pon Apr 23, 2012 12:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 17334
Pohvalio: 11164

Postod Пантограф » Sre Maj 12, 2021 2:14 pm

Откуд ти то за тај суноврат? Нема индиција да ће се тако што десити.
Blade
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod Blade » Pet Maj 14, 2021 4:34 am

Uloženo je mnogo novca, ovo je na papiru najksuplja prva ili druga ekipa koju je Zvezda imala u istoriji. A rezultatima to nije pokriveno. To sto nije u top 8 Evrolige nije neuspeh, ali jeste pretposlednje mesto i poslednje da nije bilo razmontiranog Himkija, od koga je cak dozivljen i jedan poraz. Mnogo gubljenja utakmica u zavrsnicama. Ekipa je destabilizovana, kompetan klub. Ako se ne igra Evroliga i ne osvoji Aba, mnogo manje novca ce biti, igrači za koje se ima plan sledece sezone, ce otici. Spas je osvajanje Aba lige i Evroliga, da se u klub slije novac, pa da se urade promene igračkog kadra. Drugi stranci, a i novi domaci igraci pre sve. Potreban je kako iskusan pokretač tima, tako i neki mladji koji ce biti projekat za dalje. Ako se secas 2000. godine i nesrecnog ispadanja lopte Goranu Boškoviću u finalu protiv Partizana, jedna kao zemlja jaka ekipa se za sezonu raspala i počeo je sutnovrat.
Slika Slika
Blade
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod Blade » Sub Maj 15, 2021 3:55 am

Za stid je koliko je lose selektovana ekipa ove sezone. Moglo je svakako mnogo bolje. Zvezda je imala i jeftinije timove, a bolje selektovane. Od početka bez pravog pleja i centra. Sve su bila neka prelazna, zamenska i krpačka rešenja. Lendri Noko prosto ne može da bude prvi centar jedne evroligaške ekipe, niti u takvoj prvi plej može da bude Lengston Hol. Otom-potom, ali posle Aba lige, sve i da je Zvezda osvoji, u ekipi vredi zadrzati Lojda, Rita i Voldena, ako Zvezda uspe da ih zadrzi. Ostalima pokazati gde su izlazna vrata.
Slika Slika
Blade
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod Blade » Uto Maj 18, 2021 5:16 am

Iako je velikih i tesko stecenih 1-0 a Zvezdu u finalnoj seriji Aba lige, potrebna je jos jedna pobeda, jer su dve priče kada se u Podgoricu ode sa 2-0 i sa 1-1. Potrebna je jos jedna pobeda, da se odbrani domaci teren. I onda u PG, na mišiće dobiti bar jednu, ako ne, tu je peta u BG. Ali otom-potom, da se ova danasnja utakmica najpre dobije, sto nece biti ni malo lako, jer ocekujem tezu utakmicu, nego sto je bila prva, a Buducnost svakako može bolje od onga sto je u toj prvoj utakmici pruzila, tako da, Zvezda, ako hoce da ode sa 2-0 u Podgoricu, takođe mora da odigra bolje.
Slika Slika
Beki
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Beki » Sub Maj 22, 2021 11:14 am

Malo se prica o tome da imamo najboljeg tenisera, kosarkasa, ali i boksera na svetu :mrgreen:
Пантограф
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod Пантограф » Pon Maj 24, 2021 3:58 pm

Štagod da se desi sutra, ja ću biti krivac. Na svoja leđa primam sve. Mene silujte ako ne osvojimo Kup. Saigrači nemaju pritisak. Sve je na meni“, rekao je Vladimir Stojković.

:lool: :lool: :lool: :lool: :lool:

Kakav egzemplar...
Blade
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod Blade » Sub Maj 29, 2021 5:27 am

Što se tiče fudbalera...

Osvojena je ta dugo čekana dupla kruna, od 2012. godine. Po meni, od raspada SFRJ, najbolja sezona za FK Crvena Zvezda. Osvojena je dupla kruna, a u Evropi je bilo bar za nijansu bolje, od onoga sto je realno moglo da se očekuje, a po meni i vise od toga. Derbi kao derbi, tas na vagi je prevagnuo na strani Zvezde, kao sto je mogao na stranu Partizana. Ali pobedi se ne gleda u zube. Neki igrači Zvezde su mozda na nacin koji nije primeran proslavili titulu, ali druga strana ne treba da zaboravi kako je slavila pre samo par sezona. Dejan Stanković je opet gospodin i kao trener, nije tako postupio. Svaka mu cast za borbu cele sezone, samo sto nije u par navrata i samo ušao na teren da igra. Zvezda ne sme da stane sada, granica je pomerenena malo, napredak je spor, ali se nesto desava. Za fudbalere je sezona zavrsena i to veoma uspesno.

O košarkašima, koji su postigli veliki uspeh osvojivši Aba ligu...Malo kasnije...
Slika Slika
Blade
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod Blade » Ned Maj 30, 2021 2:59 am

U finalu bez Kuridze, a sa tek po nekim minutom rovitog Rita i Voldena...

U ovom finalu je mnogo toga moglo da se vidi, a jedna od stvari je kako jedna, na papiru slabija ekipa, moze da bude vise od ravnopravnog protivnika ovoj drugoj. Buducnost, kao ekipa, ima hemiju, mnogo bolju od Zvezde. A to je za tim veoma vazno. Zvezda, na papiru bolja, osetno, ali rezultat na terenu nije tako ,,rekao". Svih 5 utakmica su opravdale epitet derbija.

U EL je podbaceno, gde je cilj bio do kraja borba za F8, ne i ulazak, ali da do kraja ima šanse. Umesto toga, vec na pola sezone su gasene sve nade da Evroliga bude nesto sto ove sezone puno brine Crvenu Zvezdu. Drugi cilj je pak ostvaren, osvojen je Kup Radivoja Koraca. I treci cilj, najvazniji, osvojena je Aba liga i zadržan je status evroligaša. Ostaje borba za četvrti cilj, prvenstvo Srbije.

Mnogo Aba igrača sa pravom zaslužuje mesto u Crvenoj Zvezdi, a koji sada igraju u drugim klubovima, a koji nisu Amerikanci. Npr. , ne bi imao ništa protiv da Nikola Ivanović sledeće godine bude igrač Crvene Zvezde, jer je dobar plejmejker, a deficit je na toj poziciji.

Vec sada krenuti u renoviranje tima i to ozbiljno. Za Evroligu je potrebna drugacija, bolje selektovana ekipa. Za nove igrače i sada ima mesta, a još po neko ce otici. Najveći problem je pozicija 1, gde Hol jednostavno nije plejmejker za Evroligu. Uskoković se bori, ali još nije ,,sazreo" i potreban mu je dobar mentor u vidu iskusnog i dobrog igrača na istoj poziciji. Noko je ,,isplivao" kao dobar stameni centar, ali je potreban još jedan igrač na toj poziciji, što mislim da Kuzmic ne moze da isprati. Što se tiče pozicije 4, Kuriza i Simonovic su vec u poodmaklim oginama za kosarkaše, 35 i 34 godine. Rit je dobar i kombo 4-5 igrač, koji takođe treba timu. Ali na poziciji 4 definitivno treba pojačanje. I što je vazno, jos jedan igrač, profila Bilija Berona ili Kevina Pantera, koji nije bez petlje, nego zna da preuzme odgovornost, i tek kako treba ovom timu. Ja se vec tokom KLS nadam nekom ozbiljnijem pojačanju za sledeću sezonu.
Slika Slika
Beki
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Beki » Pon Maj 31, 2021 12:51 pm

Micic MVP regularnog dela EL i F4 El, Jokic MVP regularnog dela NBA.

Kakav je Mega imala tim pre 7,8 godina, Jokic, Micic, Marjanovic, Dangubic, Zagorac, Miljenovic, Velickovic, Jaramaz...
Pohvale za post: 3
tribi
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod tribi » Pon Maj 31, 2021 2:53 pm

Пантограф » 24 May 2021 02:58 pm napisao:
Štagod da se desi sutra, ja ću biti krivac. Na svoja leđa primam sve. Mene silujte ako ne osvojimo Kup. Saigrači nemaju pritisak. Sve je na meni“, rekao je Vladimir Stojković.

:lool: :lool: :lool: :lool: :lool:

Kakav egzemplar...

Mi ne bi smo bili mi kada ne bi sve izvrnuli. Kao prvo, ovo boldovano je rekao novinarima, a ne, kako je pola Srbije shvatilo, Bogeljiću. Kao drugo, tačna izjava, a može se proveriti na yt, glasi ovako: "... i mene, što se žargonski kaže, silujte ako ne uzmemo kup... "
Пантограф
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod Пантограф » Pon Maj 31, 2021 3:16 pm

Жаргонски или не, то је моронска изјава, као и неке његове раније ("Опростите ми моју ружну прошлост", "Одричем се држављанства", "Не сме да призна гол ни ако је био" - две последње у истом директном преносу). Чак и неозбиљан клуб, и то клуб који не води бивши новинар и директор државне телевизије, пуштао би га, таквог, да се обраћа јавности само кроз уста пиар менаџера.

(Наравно да то није рекао мамлазу Ван Гобељару.)
Blade
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod Blade » Sre Jun 02, 2021 1:13 pm

Vladimir Stojković je poznat po umnim odvalama (za moj pojam). U ljutnji čovek kaže svasta i to nije greh, pa se posle sabere i vidi da to nije tako. Ali on ga pretera...

Sto se tiče košarke, Zvezda rutinski sa Zlatiborom za polufinale sa Borcem. Gledah malo Partizan i Megu sinoc...Navijah za grobare, ali pukoše na kraju. Kad ne igra Zvezda, uvek navijam za onoga ko gubi. Ja sam mislio da Zvezda nema hemiju u timu ( i nema), ali kada gledam Partizan, vidim da ima gore. Kako god, voleo bi da i oni dodju do finala, pa da i tu bude večiti derbi i prilika da se smanji zaostatak na vecnoj listi u međusobnim susretima, pored naravno novog trofeja. Naravno, ne mislim da ce se taj trofej rutinski osvojiti, naprotiv. Ali finale nije finale, ako nije veciti derbi.
Slika Slika
tribi
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod tribi » Sre Jun 02, 2021 2:37 pm

Mega je trenutno veoma dobar i organizovan klub, za razliku od Partizana koji je u raspadu na svim nivoima. Taj raspad je vrlo temeljno isplaniran od strane uprave. Dokaz za to su ničim izazvani odlasci (ja bih rekao proterivanja) U SRED UGOVORA, najpre trenera, a zatim tri pleja, jedan po jedan. Sve u svemu, ako bi Partizan i prošao u finale to bi bila senzacija, a u finalu bi doživeo katastrofu.
Blade
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod Blade » Čet Jun 10, 2021 1:48 pm

Znas kako, ja volim da Zvezda bude bolja od Partizana, ali vise volim da to bude Partizan koji se isto tako bori za titulu, nego Partizan koji se bori da ne ispadne iz lige. Ako me razumeš...Volim da tim za koji navijam pobeđuje druge velike timove, osvajajuci trofeje, a ne da osvaja trofeje u ,,cipiripi" ligi.

Jednom nogom je Zvezda vec osvojila i titulu KLS, pored vec ABA ili KRK. Pruzena je nova šansa da se krene u ozbiljan posao, a ne kao ove sezone.

Dok je Šakota bio trener, Zvezda je u ekipi imala Bilija Berona, Lorenca Brauna, Kevina Pantera, Majkla Odža, Džejmsa Gista, Vladimira Stimca...Ta sezona koju je korona prekinula, je po meni bila ona kada je Zvezda imala na papiru najbolji tim, a rezultati u Aba su bili lošiji, nego ove godine.

Ozbiljno protiv Mege, kao i u prvoj utakmici, pa da se na Mali Kalemegdan donese još jedna titula i trene u novi posao odmah, za sezonu koja ce brzo doći.
Slika Slika

Povratak na “Relax”