Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Navodni društvo za zaštitu životinja, ali zapravo grupa neonacista.
 
Uključio sam se malopre kod Olje Bećković, gde su gosti Ćuta i još dvojica. Dakle ta dvojica izazivaju na refleksno povraćanje, izdržao sam 10 minuta.
 
Cuo sam da taj Ćuta nije saradnik Sluzbe, ali u Srbiji se to nikad ne zna.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=859137#p859137:26rqvzwg je napisao(la):
Duleja » Ned Jun 20, 2021 9:25 pm[/url]":26rqvzwg]Uključio sam se malopre kod Olje Bećković, gde su gosti Ćuta i još dvojica. Dakle ta dvojica izazivaju na refleksno povraćanje, izdržao sam 10 minuta.
Upravo su ta dvojica bila normalnija od Cute, koji izgleda kao ekoloski ekstremista.
Nista ga ne zanima osim ekologije, makar svi pocrkali, malo realnosti treba da unese u nastup.
Covek ne razume da postoji "visak vode", i da postoje bujicne vode, poneo se kao diletant.

Pogotovo me odusevio Tadic, sto je dokazao da nije populista, a to je danas skoro nemoguce naci.
Njegov komentar na kraju da ne daje apriori podrsku protiv Rio Tinta, vec da mora da prouci sve aspekte i da pita struku, a ne nekog Cutu.
Respekt za Tadica.
 
Još malo o ovom mučeniku kog je Levijatan uzeo na zub.
https://twitter.com/niinochka/status/14 ... 8190678019

A onaj MC_ komentar o levici i desnici je bio za deponiju. Znam da je šokantno, ali nekim ljudima je zaista stalo do životinja naprosto jer su žive i imaju dušu? Nacoši su eksploatisali nešto što je dobra i pohvalna stvar, popeli se polako na lestvici popularnosti, pa su onda krenuli ono što zaista žele, a to je da maltretiraju Rome, migrante, šišaju se na nulu, hvale Ljotića itd. I naravno, pošto jedna osoba nije znala ni ko su oni, da spomenemo i tipičnu srpsku ironiju da je glavni nacoš zapravo Jevrejin i potomak komunističke elite Jugoslavije, osnivača Nolita.
 
Ja sam apsolutno za prava zivotnja. Ali da se to ne odnosi samona pse vec i na domace zivotinje koje se jedu, kao sto su svinje ili kokoske.
Npr da se zabrani prodaja jeftinih jaja kokosaka koje se drze u kavezima formata A4.

No, evo vesti o jednom velikom uspehu.

Нова.рс: Влада Србије оснива Комисију која ће предлагати које земљиште у власништву државе треба поклонити или продати испод тржишне цене, на челу Комисије биће Томислав Момировић
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=859299#p859299:3rhv0qrs je napisao(la):
DanMrmota » Pon Jun 21, 2021 12:12 pm[/url]":3rhv0qrs]Još malo o ovom mučeniku kog je Levijatan uzeo na zub.
https://twitter.com/niinochka/status/14 ... 8190678019

A onaj MC_ komentar o levici i desnici je bio za deponiju. Znam da je šokantno, ali nekim ljudima je zaista stalo do životinja naprosto jer su žive i imaju dušu? Nacoši su eksploatisali nešto što je dobra i pohvalna stvar, popeli se polako na lestvici popularnosti, pa su onda krenuli ono što zaista žele, a to je da maltretiraju Rome, migrante, šišaju se na nulu, hvale Ljotića itd. I naravno, pošto jedna osoba nije znala ni ko su oni, da spomenemo i tipičnu srpsku ironiju da je glavni nacoš zapravo Jevrejin i potomak komunističke elite Jugoslavije, osnivača Nolita.

Nisam htio vise to da spominjem jer mislim da nikoga ne zanima posto je ovo ipak gradjevinski forum a sam nemam dodir sa srpskim drustvom osim Beobuild foruma i javnog servisa RTS pa sam se tako upecao na ovu laz kao i na hiljade stranih donatora. Ispao sam naivan ali sta cu sad. U ova dva dana pratio sam desavanja preko Bojana Savica i lajv strimova na Instagramu i mogu reci da sam sokiran onim sto sa vidjeo.

Tog jadnog D.G. koji je azil naslijedio od majke drzali su 48sati u pritvoru radi navodnog mucenja zivotinja pa su posle optuznicu promijenili na neki finansijski prekrsaj ili tako nesto zbog kojeg mogu da ga drze u pritvoru do 30 dana, jer dokaza za mucenje nisu imali. Policija je opkolila to njihovo privatno zemljistve gdje boravi oko 1200 pasa i zabranila ulaz svima, cak i zaposlenima. Da nije bilo tog Bojana da se svadja sa njima i prijeti prijavama ne bi pustili ni onu dvojicu sto su trebali da udju u azil na nocu smjenu. Imena su poskidali sa policijskih uniformi da se ne vidi ko su, odbijaju da kazu bilo sta. Samo stoje tamo kao neka paravojna jedinica na tajnom zadatku. Zovu se mobilnim telefonima, ne koriste vokitokije i tako dalje sve pred kamerama koje ih snimaju. Sta tek rade kada ih niko ne vidi. Kako to moze biti u skladu sa zakonom to mi nikako nije jasno. Valjda postoji neka unutrasnja kontrola, neki regulator neke vrste koji nadgleda nad organima reda, zar se ti ljudi ne plase da izgube posao?

Anyway, koliko sam ukapiro od prilike ovako ide.

Vucjak shelter nije azil jer da bi zvanicno bio azil treba drzava da ih finansira i da im da taj status. Tako da oni su napravili skloniste za pse na svom zemljistu i to je pokrenula Dejanova majka jos. Puno godina kasnije pomocu drustvenih mreza dobili su na popularnosti i sa tim i mnogo donacija. Neko je htio tu da se ugradi i da uzme procenat, posto ovi nisu dali onda su ti neki ljudi odlucili da im jednostavno preuzmu azil. I to su naumili da urade pomocu te famozne organizacije Levijatan. Montirali su snimak i nasli jednog zaposlenog u Vucjaku koji ima neke dugove i platili mu da na drustvenim mrezama potvrdi da je snimak legitiman. Tada dolazi Vulin, zatvara azil, hapsi vlasnika i slika se za medije. Svi zuti mediji su objavili tu vijest maltene istovremeno. Dalje saznajem da EU ima odredjene fondove za tu svrhu i ukoliko bi Vucjak dobio status azila mogli bi da apliciraju i da koriste sredstva iz tih fondova. I tu dolazimo do motiva, donacije i EU fondovi. Na kraju se sve svodi na novac. Dok se ljudi obracunaju po medijima ko je ko, steta je nacinjena. Donacije su blokirane, ugled narusen a azil opkoljen policijom radi na zalihama i to je to. Kad nestane bice katastrofa i onda ce valjda neka organizacije da udje kao spasilac i preuzme sve to, bar mislim da je tako zamisljeno. Ali posto je vecina donatora stranaca i oni su pokrenuli peticije (jedna od njih ima cak preko 10k potpisa) i aktivirali se na drustvenim mrezama, mozda im to i ne prodje.

Kako god bilo sve je to jako zalosno i ukazuje na trule temelje jedne drzave koja uopste ne postupa kao uredjena drzava, vec kao nesto sto se nekada vidjalo na divljem zapadu. Na jednoj strani gledamo pompozne kule, autoputeve, aerodrome a na drugoj surovu realnost. Marketing cini cuda ali opadanje populacije ipak govori vise. Iskreno receno potpuno razumijem frustracije ljudi jer parkiranje na zelenoj povrsini ili pljuvanje po trotoaru nije isto sto i korupcija zakorijenjena u svim sferama drustva i malicioznost oligarha. Na ono prvo mozes da okrenes glavu ali na ovo drugo ne mozes. Rekao bi da bi clanstvo u EU mozda donijelo pozitivne promjene ali onda gledam Bugarsku koja je u EU vec 15 godina bez ikakvih promijena i dalje banana republika. Da li ce ikada biti bolje ne znam, ali mislim da se vecina ljudi pokusava uhvatiti za nesto pozitivno kako bi sacuvali mentalno zdravlje dok to "ikada" jednog dana dodje.
 
Ja sam cuo da hoce da mu otmu azil da bi uzeli neke subvencije.
U svakom slucaju, krenuli su sad i na privatnu imovinu gardjana i to je dobar znak jer velika vecina gradjana je za njih.
 
Vidim da Ćuta, isto kao i Boško odlično obavljaju zadatke koje su im poverili ovi iz Kraljice Ane bb.

Poživi nam dugo i vladaj još hiljadu godina Vučiću.
 
I meni je nevidjeno mutan lik taj Cuta.
Nekako mi instikt govori da nije to to, da ima neka prica u pozadini.

Takodje i Bosko :)
 
Treba biti oprezan.
Sluzba lako podmece lazne dokumente i ima sardnike na svim nivoima pa i na ovom forumu.
 
Управни суд је поништио одлуку Сената Универзитета у Београду којом је министру финансија Синиши Малом поништена диплома доктора наука, након што је Одбор за професионалну етику УБ закључио да је његова докторска дисертација плагијат, сазнаје незванично Данас.

Znaci on je Dr. Sinisa Mali.

Jos jedna odluka koja pokazuje koliko je vlast stabilna.
Znaju da nema nezadovoljstva.
Jasno je da ce vladati jos decenijama.
 
U nekoj drugoj zemlji posle ovoga doslo bi do nemira na univerzitetu jer plagijatiori devalviraju sev one koji to nisu.
Medjutim, nas covek, pogotovo mladji, odrastao uz Dr Seselja, Pink i Cecu divi se Dr. Malom.
Snasao se.
Divi se i Onom iznad. Kakva moc! Kakva sila!
Divi se Sultanu.
Srbija je harem.

Univerzitet sada mora da plati odstetu Dr Malom za povredu gleda i casti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=859877#p859877:14r0z5rc je napisao(la):
chiko » Wed Jun 23, 2021 10:59 am[/url]":14r0z5rc]I meni je nevidjeno mutan lik taj Cuta.
Nekako mi instikt govori da nije to to, da ima neka prica u pozadini.

Takodje i Bosko :)
zato bar za zoranu tomislava irenu nemamo dilemu za koga rade (za interese gradjana Srbije) :o
 
Da li plagijat Sinise malom smeta nekome na BU?
Naravno da vecini ne smeta. Studentima ne smeta.

Plagijat je zgodna, prakticna stvar, odraz naseg seljackog anarhizma.
Silna ambicija da se stvari zavrse bez rada, da se preskoci zakon.
Snadjes se, kupis diplomu. Sta te briga.
Narod (vecina) aplaudira Dr. Malom.

Tolerisanje plagijata znaci uvredu svih onih koji nisu plagijatori.
Njihje sve manje.

Svakim danom tonemo sve duiblje.
Svakim danom sve nize.
Svakim dogadjajem sve strasnije.
Sansi za oporavak sve manje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=859910#p859910:2dnuamjm je napisao(la):
MC_ » 23 Jun 2021 12:22 pm[/url]":2dnuamjm]Treba biti oprezan.
Sluzba lako podmece lazne dokumente i ima sardnike na svim nivoima pa i na ovom forumu.

Farsa. Koliko bi njih rodjenu majku prodalo u belo roblje samo da su deo nekakve sLuZbe. Valjda to zivotu konacno daje nakakav visi smisao.
Sreca pa se te mutivode provale iz aviona.
 
Međunarodna konferencija Bezbednost saobraćaja u lokalnoj zajednici




 
"Zbog privatnosti ove dece, ne navodi se o kojim je institucijama reč."

Da se čovek zapita čemu onda istraživanje... Da uzmu pare iz nekog fonda i da se sve zataška za nedelju dana...

Da li je važnije nečije pravo na život od prava na privatnost?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=861190#p861190:2xyiiiec je napisao(la):
StariPosmatrač » Уто Јун 29, 2021 7:27 pm[/url]":2xyiiiec]"Zbog privatnosti ove dece, ne navodi se o kojim je institucijama reč."

Da se čovek zapita čemu onda istraživanje... Da uzmu pare iz nekog fonda i da se sve zataška za nedelju dana...

Da li je važnije nečije pravo na život od prava na privatnost?

То што нису јавно објављене институције у вестима не значи да нису на располагању надлежнима ако се смилују и крену да раде свој посао
 
Pa i kažu da su sve sem jedne ustanove takve, a koliko ih ja poznajem - a nije da sam neupućen - ni bolnice nam nisu mnogo bolje od tog jada.

To je tako, decenije nehumanih koncepata (ovde se ljudi još lože na vreme kad je milicija mogla nekažnjeno da bije do mile volje - a tukla su se tad deca i u školi, i u domu, a ženu nije muž mogao zakonski da siluje), zatim, obrazovanje pogrešnih ljudi na seljačkim fakultetima bez akademskog duha, stvaranje siromašnog intelektualnog proletarijata bez motiva da radi svoj posao... vodi ovome.

Moraće smene generacija da popravljaju stvari, nema druge (negde se već i popravilo - ne mogu se porediti npr. divne ženice od 30-40 godina koje rade kao logopedi, oligofrenolozi... u državnim a posebno u privatnim ustanovama, sa starim kadrom koji je često plašio i decu i roditelje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh