Šta je novo?

Izbori 2024

Necemo se sigurno svi naoruzavati zato sto su u Bujanovcu pronasli oruzje. Mi decenijama postajemo sve gori narod zbog takvih reakcija na neciju akciju, tacnije receno - robovi smo huskacke propagande popud ove iz Novosti. Ako zelimo mir i sigurnost, onda bi takve stvari morale prve da se zauvek razbiju.
A definitivno se necemo naoruzavati zbog- pazi sad - nacionalnih manjina u Srbiji. To je tek totalna ludost.
Ne zelite, valjda, da se krene u rat sa naoruzanim civilima, jer Vucic nece da posalje vojsku na Kosovo?
 
Тако су се заташкавали злочини на Косову 70их и 80их, па је 90их већ било касно.
 
Al smo im vratili s kamatom

oh wait ipak nismo

Dajte nam tandzare i dzebane
 
Zanimljivo je da se Vucicu potkrala greska.
Hapsenjem Belivuka ostaje bez svoji SA odreda. Pustivsi jednog svog niz vodu doslo je do toga da nece biti mnogo kandidata z anove batinase u podzemlju.
Ovo je ozbiljna greska. Verovao sam do sada da ce vecno vladati stanovnistvom Srbije, kojem u Vecini odgovara orijentalni, turski sistem kakav SNS odrzava i generise.
Posle ove greske, postoje minimalne sanse za smenu vlasti.
Moguce je da su snage koje su uhvatile "Sefa" u razgovorima sa gospodinom Nevoljom van kontrole domacih aktera i da su zamku postavili majstori iz Lenglija.
Treba imati u vidu da nemoral i ono sto se desavalo oko Sefa i gospodina Nevolje i ono sto je gospodin Nevolja radio vecini gradjana ne smeta, ali moze biti upotrebljeno u propagandi i medijima koje vode starni akteri sa ciljem destabilizacije rezima, ukoliko Sef ne bude bio u stanju da "deliver" sta treba.
 
Koliko shvatam, ti uzimas zdravo za gotovo da su se ta desavanja oko Sefa i Nevolje zaista desila...

Interesuje me kako to znas?
Rekla ti baba, komsinica, cuo na pijaci?
 
MC_

Haha ali "gospodin Nevolja" jel to neki omaž Dušanu MIhajloviću :violina:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=866551#p866551:1ul7v0jo je napisao(la):
Drakche » Чет Јул 22, 2021 1:04 pm[/url]":1ul7v0jo]Necemo se sigurno svi naoruzavati zato sto su u Bujanovcu pronasli oruzje. Mi decenijama postajemo sve gori narod zbog takvih reakcija na neciju akciju, tacnije receno - robovi smo huskacke propagande popud ove iz Novosti. Ako zelimo mir i sigurnost, onda bi takve stvari morale prve da se zauvek razbiju.
A definitivno se necemo naoruzavati zbog- pazi sad - nacionalnih manjina u Srbiji. To je tek totalna ludost.
Ne zelite, valjda, da se krene u rat sa naoruzanim civilima, jer Vucic nece da posalje vojsku na Kosovo?

Осим што ја нисам рекао да треба сви да се наоружавамо због етничких мањина у Бујановцу него да самоодбрана треба да буде законита. Утолико пре што су наоружани већ сви који се користе за ширење панике "шта ако се наоружају" (криминалци, убице, терористи, екстремисти итд.). Косово сам навео као пример како систем може да изневери обичне људе и зашто је важно да имају опцију да заштите себе и своје вољене од агресора.

Људски животи и слобода су важнији од осећаја сигурности кукавица. Да се нисмо водили том логиком тренутно би живели под Немцима.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=866629#p866629:3da1ebqi je napisao(la):
Perkan » Čet Jul 22, 2021 8:38 pm[/url]":3da1ebqi]Koliko shvatam, ti uzimas zdravo za gotovo da su se ta desavanja oko Sefa i Nevolje zaista desila...

Interesuje me kako to znas?
Rekla ti baba, komsinica, cuo na pijaci?

Naravno da su se desila. Uhvaceno je 180 razgovora izmedju Sefa i Gospodina Nevolje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=866629#p866629:1vt231en je napisao(la):
Perkan » Čet Jul 22, 2021 8:38 pm[/url]":1vt231en]Koliko shvatam, ti uzimas zdravo za gotovo da su se ta desavanja oko Sefa i Nevolje zaista desila...

Interesuje me kako to znas?
Rekla ti baba, komsinica, cuo na pijaci?

Gospodin Nevolja je dao iskaz u istrazi.
Posto je Sef bezbroj puta uhvacen u lazi, smatram da je iskaz gospodine Nevolje kredibilan.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=866632#p866632:3hcszksa je napisao(la):
TheGray » 22 Jul 2021 08:56 pm[/url]":3hcszksa]Mislim da je Koštunica -> “gospodin Legija”
admin je u pravu, radi se o gospodinu Dulu Ciji.
 
Јесте, чика Дуле са Повлена. Имао је он и интервју за Недељни телеграф: "Легија је крив што је 5. октобра стао на страну народа. Уместо да буде похваљен, сада је мета".
 
Чини ми се да је ово прва озбиљнија прозивка Небојше директно из СНС. До сад су само општински одбори гласали да се искључи.
 
Slina se ućutao u poslednje vreme, tek s vremena na vreme se pojavi neka njegova izjava. Očigledno žele da ga se polako i tiho reše, da ga ne dovode u vezu sa njima. Samo je pitanje, šta ako on progovori? Mislim da su se svi oni toliko zapetljali, eto monstrum Velja nevolja preti da će progovoriti, preti Palma, prete svi redom.
Iskreno mislim da su iskoristili sve moguće načine da skinu neku krivicu sa sebe javno, a to je bilo "platio Đilas/Jeremić/itd" ili "oni imaju milione, pokrali narod", "N1/Nova američka izdajnička televizija" itd. Toliko su ponavljali sve to, da ja više iskreno ne verujem da i oni koji su u to poverovali na početku, da su sada malo stali kao, pa kako sad opet isto to.
Tako sad i sa ovim, evo Krik radi odličan posao, ima dokaze za sve, samo je problem što nemaju veliku platformu da stignu do svakoga. Zato se neke od tih velikih vesti i istraga ne spominju od strane Vučića i podanika, jer bi se onda narod pitao da li možda ima istine u tome. Tako je do sada bilo, ćutali su na te optužbe do trenutka kada postanu toliko velike i da su stigle do svakoga, pa onda kreće kontra napad.
 
Drago mi je to sto su se forumasi konacno oslobodili u kritici vlasti, ma koju drugu politicku opciju zastupali.
Pre jedno 7-8 godina, ili manje, bilo nas je tek nekoliko, a ja se secam samo sebe koji je bio crna ovca koja je pisala "alo ljudi, ovi su nocna mora".
 
5177eef2c2861599f46346b8cb2bed5b.gif
 
Zanimljivo je koliko su mladje generacije prihvatile politiku SNS-a.
Nije bas da obozavaju Vodju, ali on je postao datost.
Klinci se raduju i sirenju korupcijepo skolama.
Radi se o liniji manjeg otpora.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=866885#p866885:u7t02co0 je napisao(la):
Drakche » Sub Jul 24, 2021 9:47 am[/url]":u7t02co0]
5177eef2c2861599f46346b8cb2bed5b.gif
Jeste, na Beobuildu si bio crna ovca jer si kritikovao vlast :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=867072#p867072:1hvexlu9 je napisao(la):
MC_ » Нед Јул 25, 2021 11:50 am[/url]":1hvexlu9]Zanimljivo je koliko su mladje generacije prihvatile politiku SNS-a.
Nije bas da obozavaju Vodju, ali on je postao datost.
Klinci se raduju i sirenju korupcijepo skolama.
Radi se o liniji manjeg otpora.
Ради се више о поп култури која промовише криминал што је започео Срђан Драгојевић са филмом Ране где смо уместо критике једног времена добили образац понашања за све надолазеће генерације у ликовима чика Курета, Пинкија и Швабе.
Али опет, клинци копирају старије ликове и родитеље. А СНС на власти држи баш југоносталгична титољубна генерација пензионера.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=867072#p867072:7fbvz8fl je napisao(la):
MC_ » 25 Jul 2021 12:50 pm[/url]":7fbvz8fl]Zanimljivo je koliko su mladje generacije prihvatile politiku SNS-a.
Nije bas da obozavaju Vodju, ali on je postao datost.
Klinci se raduju i sirenju korupcijepo skolama.
Radi se o liniji manjeg otpora.
Ne možeš pričati u ime mlađih generacija. Ne znam za ove klince, koji ionako nemaju pravo glasa, ali moji vršnjaci su većim delom protiv SNS i svega što oni predstavljaju. Naravno da ima onih koji su za njih, ali to je mali zanemarljiv procenat. Čak bih mogao profil da opišem - nizak stepen obrazovanja (ili generalno niska inteligencija), seoska sredina gde se ništa ne dešava, slabo ekonomsko stanje porodice, često nemogućnost pronalaska posla pa učlanjenje u stranku zbog dobijanja posla. Prepoznao sam i neke likove na onih par protesta u Grockoj u znak podrške Simonoviću (naravno organizovano od strane SNS), i to su likovi iz osnovne škole koji su i tada važili za neke mangupe i generalno glupe osobe, sa vrlo malo perspektive i ambicija.
S druge strane, na faksu nisam poznavao nijednu osobu koja bi imala šta pozitivno da kaže za SNS.
SNS uživa podršku samo od zaglupljenih penzionera, boomera, i generacije X. Ne znam zašto neki ne shvataju to, ali najveći procenat podrške je lažna. To su masovno imobilisani, ucenjeni ljudi, koji su morali da se učlane u stranku radi nekog dobitka. Pa kada se održava miting u Beogradu, od svih onih koji dođu autobusom, dobar deo njih na kraju ni ne ode na miting, nego se šeta po gradu. Botovska podrška nije uopšte teška, dobiješ zadatak i pišeš šta, gde i kada ti se kaže. Meni je stvarno žalosno što su ljudi i dalje pesimisti po tom pitanju kada izađe šatro istraživanje da SNS podržava ogromna većina - to je vrlo lako izmanipulisati.
Ok, da se vratim. Odgovorno tvrdim da mladi u najvećem svom procentu ne podržavaju ni Vučića ni SNS. Razlog - svi koriste društvene mreže i mogu lakše da dođu do tačne informacije, naučeni su šta je klikbejt, šta je senzacionalistički naslov i šta je lažna vest. Nekad se iznenadim kada mi majka (53) pokaže neki snimak koji je očigledno lažan, neki video efekat urađen i ona veruje da je to pravo, iako joj kažem da nije. Isto tako me je iznenadio stric koji me je pitao da li sam video sliku žene na aerodromu u Frankfurtu kako je otvorila kofer da prepakuje paprike, na šta sam mu ja rekao da jesam i da nije to u Frankfurtu nego na aerodromu u Nišu. I uprkos tome, on je tvrdio da je on u pravu, iako se na zidu na slici vidi koji je aerodrom u pitanju. I tu opet može uzrok biti ili polovično gledanje vesti ili da je sama vest lažirana pa slika isečena/izmenjena i postavljen senzacionalistički naslov da je to u Frankfurtu.
Isto tako na tviteru vidim mlađe generacije kako se namerno podsmevaju tim starijim lakovernicima, pa pišu nekakvu glupost, a onda se odjednom pojave ti stariji i odgovaraju kao da se to nešto stvarno i desilo.
Iz svega ovoga što vidim i čujem svaki dan, opet odgovorno tvrdim da najveći deo mladih ne podržava režim.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=867118#p867118:hvmcxadb je napisao(la):
Дошљак » 25 Jul 2021 03:32 pm[/url]":hvmcxadb]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=867072#p867072:hvmcxadb je napisao(la):
MC_ » Нед Јул 25, 2021 11:50 am[/url]":hvmcxadb]Zanimljivo je koliko su mladje generacije prihvatile politiku SNS-a.
Nije bas da obozavaju Vodju, ali on je postao datost.
Klinci se raduju i sirenju korupcijepo skolama.
Radi se o liniji manjeg otpora.
Ради се више о поп култури која промовише криминал што је започео Срђан Драгојевић са филмом Ране где смо уместо критике једног времена добили образац понашања за све надолазеће генерације у ликовима чика Курета, Пинкија и Швабе.
Али опет, клинци копирају старије ликове и родитеље. А СНС на власти држи баш југоносталгична титољубна генерација пензионера.
Dragojevic bi rekao da je ovaj film bio kritika, a najmanje obrazac za ponasanje. Filmovi su se kod nas cesto krivo tumacili, jer kritika nije dovoljno jasna, pa onda negativac postane simpatican lik sa kojim se gomila identifikuje. Kriminal kao uzor mladima nije poceo ovim filmom, vec ranije i nesto je kompleksnija stvar. Mafijasi su vec 30+ godina na televizijama, promovisu i legitimisu bahatost i bezvlasce. Secam se emisije "crni biseri" Vanje Bulica, ni tamo nije bila jasna poruka sta to znaci kada kriminalca pozoves u emisiju da govori sve najbolje o sebi. Onda Ceca i vodja navijaca/ratni zlocinac Arkan. Kako se o zemunskom klanu govorilo kao da su nekakva elita u drzavi itd itd.

Mi sve to imamo i dan danas, samo na nesto drugaciji nacin.
 
Vrh