Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Izumeo bi pijanke i kocku, to mu je dobro islo pre odlaska u normalniju i plodniju sredinu. Jedan od najvecih umova covecanstva...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=886642#p886642:65kcsa5f je napisao(la):
Kailan » Uto Okt 05, 2021 12:13 pm[/url]":65kcsa5f]Зар се ти ниси жалио на овом форуму што ниси остао у Холандији него се вратио у Србију одакле си пореклом?

Или ти тада није сметало да "колонизаторски" њима "обараш цену рада" зарад личног богаћења?
Хајде бар престани да се фолираш на овом форуму како си вођен ичим осим личне похлепе и интереса када управо то критикујеш код људи који су своју похлепу и интерес задовољавали предузетништвом и ризичним улагањима у производњу добара и услуга

Ja u Holandiji nisam bio iz ekonomskih razloga. U Srbiji sam zaradjivao daleko vise. U Srbiji sam primao zapadnu platu, ali samo otisao bas zbog tvog Vodje i njegovog Vodje.

Naravno da mi je u Holandiji smetalo da budem gastarbajter i zauzimam radno mesto tamosnjim ljudima.
Vremenom taj osecaj postane vrlo neprijatan, narocito kad te ispituju o tome.
 
Otkad si se učlanio na forum, ja nisam video nijedan tvoj post koji daje neki predlog kako nešto promeniti. Nijedan.
Nemam problem s time što, na forumu o Beogradu, iznosiš samo loše i šta treba popraviti. Ok, tvoje pravo, a i nije to kompletno loše. Jer politika, društvo i rukovođenje i funkcionišu tako što treba uvek da postoji neko ko će da apeluje na vlast da reši neki problem. Zato u normalnim zemljama i postoje pozicija i opozicija.

Ali ti nikada ni za šta nisi dao predlog rešenja ili alternativu. Samo kuknjave i defetističke izlive. A i od ovih postova gde ''primećuješ probleme'', 2/3 otpada na ponavljanje istih izanđalih fraza i kuknjava, a ne na realno uočavanje problema, a kamoli na davanje predloga rešenja.

Ti dane provodiš mrzeći sve redom po hijerarhiji. Prvo sebe, onda svoje sugrađane, zatim svoj narod i na kraju celokupan ljudski rod. Kada se pojavi neka dobra vest (ne samo o Beogradu, nego generalno, nešto dobro za ljudski rod), to ignorišeš i otpisuješ. A kada se pojavi neka loša, to prenapumpavaš gore nego najgori tabloidi. A najgore od svega - kada se pojavi neko rešenje ili alternativa za to, ili kad ti neko objasni da postoji drugi način i da može, i biće bolje, ti ne želiš uopšte da razmišljaš u tom smeru nego nastavljaš da se daviš u svom pesimizmu i mizantropiji. Iskreno, ne znam kako ti ujutru ustaneš iz kreveta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=887102#p887102:2nh6tykl je napisao(la):
Bender Rodriguez » Sre Okt 06, 2021 11:49 pm[/url]":2nh6tykl]. Iskreno, ne znam kako ti ujutru ustaneš iz kreveta.

tesko
 
чекај, где ти уопште живиш? у Холандији или у комшилуку људи који немају паре ни за карту до Београда, па онда из стида ти не путујеш? или је то све на једном месту у Холандији?
 
Zasto je institut davanja ostavke tako redak kod nas? (npr Dr Kon)
Zasto se ljudi na funkcijama ne osecaju odgovornima?
Kakvo je vaspitanje koje generise to ponasanje?
 
To je nasa kulturoloska odlika. Ostavka ili bilo kakvo priznanje greske i prihvatanje odgovornosti se smatra slaboscu, sto je nedopustivo. Svaki propust se relativizuje, prebacuje se i deli krivica na ljude iz svog okruzenja dok se sve ne banalizuje i izoblici i kada se izgubi svaki smisao. Naravno to je odlika nezrelih, slabih licnosti sa jako uskim pogledom na svet no mi imamo nesrecu da to krasi nasu politicnu elitu.Ne samo sadasnju vec svaku vladajucu postavu jos od oslobadjanja od Turaka.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=888917#p888917:1p0w3yci je napisao(la):
Sweet Dee » Uto Okt 12, 2021 12:10 pm[/url]":1p0w3yci]To je nasa kulturoloska odlika. Ostavka ili bilo kakvo priznanje greske i prihvatanje odgovornosti se smatra slaboscu, sto je nedopustivo. Svaki propust se relativizuje, prebacuje se i deli krivica na ljude iz svog okruzenja dok se sve ne banalizuje i izoblici i kada se izgubi svaki smisao. Naravno to je odlika nezrelih, slabih licnosti sa jako uskim pogledom na svet no mi imamo nesrecu da to krasi nasu politicnu elitu.Ne samo sadasnju vec svaku vladajucu postavu jos od oslobadjanja od Turaka.


Potpuno se slazem da je ovakvo ponasanje dominantno jos od pocetka 19. veka.

Ali imam dva podpitanja:
1. Zasto se takvo ponasanje toliko prisutno, odnosno bilo prisutno?
2. Zasto se pomenuto ponasanje reprodukuje u novim generacijama?
 
Mislim da ne postoji odgovor na tako kompleksnu temu, verovatno bi trebalo da konsultujemo istrazivanja iz brojnih drustvenih ali i prirodnih oblasti. Uzmimo recimo porodicu, posto smo patrijarhalno drustvo i dalje, kolektivisticko drustvo pre svega, prvi idoli i osobe cije ponasanje emuliramo su roditelji, rodjaci, komsije. Ako oni imaju mane mi ih u pocetku nismo svesni. Kada odrastemo ponekad pocnemo da gledamo na svet drugacije, uz adekvatni obrazovni okvir, konacno i pocnemo da primecujemo nesavrsenosti i lose stvari kod nasih prethodnih uzora ponasanja. No zanimljivo vecina slepo nastavi da podrzava stavove tih svojih idola, iz osecaja odanosti, lojalnosti i privrzenosti grupi ( primer nekoga kao sto je M.Vacic kao vodja nekakve ekstremisticke grupe iako kao pojava vise prolazi kao pomocnik domara u skladistu drvene gradje na Meljaku). Ljudska psiha je fascinantna i ne prestaje da iznenadjuje.
 
Ja ne verujem da postoji bilo kakva veza neodgovornosti i desnih/levih partija, pa i patrijarhalnog drustva.
Imamo patrijarhalna drustva koja su izricito zahtevala licnu odgovornost. Recimo u Nemackoj 19. i 18. veka.
Ili drustvo Vikinga itd. Vrlo lojalni grupi, a ipak izrazita odgovornost.
Cak je i za neodgovornost zvanicmika u korumpiranom osmanskom carstvu sledovao katul ferman sve do doba dekandencije ove drzave.
Imamo leve partije, recimo komunisti, kod kojih je licna odgovornost nije bila zataskavana.
 
Novinar Predrag Popovic o zadovoljstvu gradjana tekucim situacijom:

U Zrenjaninu, gde 19 godina nema pijaće vode, protiv kineskog zagađivača Ling Longa, nema ko da protestuje. U Loznici i Mionici su ljudi protestovali protiv Rio Tinta. Na protestima je bilo desetostruko manje nego njihovih komšija koji su toj rudarskoj kompaniji već prodali svoja imanja.
Svi štrajkovi i protesti motivisani su isključivo ličnim, odnosno separatnim interesima određenih cehova. Svako traži samo malo krupnije, masnije mrvice sa carske trpeze. Svako se otima za svoj pojas za spasavanje, nikoga ne zanima muka sapatnika i saputnika iz potpalublja Vučićevog Titanika.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=klEdkizXYTk[/youtube]

Шта рећи, а не заплакати од љуто-киселог соса... :bash:
 
Levijatani ih brane, to su dezinformacije i lazne vesti kazu
 
.......
 

Prilozi

  • mracna_soba_20211016_091133_0.jpg
    mracna_soba_20211016_091133_0.jpg
    123,7 KB · Pregleda: 633
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=889932#p889932:2lypejx6 je napisao(la):
Пантограф » Pet Okt 15, 2021 7:09 pm[/url]":2lypejx6]Kažu, izgleda da je ipak zec...

Biznis ideja za Ečku, egzotična kasapnica, psi, mačke, zečevi... A ispred lokala vrte se šišmiši na ražnju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=890050#p890050:qh2zludd je napisao(la):
trialin » Sub Okt 16, 2021 9:13 am[/url]":qh2zludd].......
file.php
I onda naši "slavni" glumci, malo im para, snimaju reklame o kladionicama.. pogotovu veliki patriota Biković, puna mu usta srpstva i rusofilstva, a ovamo propagiraš trovanje i stvaranje zavisnika od nezrele klindžurije..Andrija Milošević i Rale Milenković su tek posebna priča.
 
Trust mozgova koji prica o temi jako bitnoj za covecanstvo, pogotovu u ovo vreme :laugh:

P.S.
Odlicna ova ilustracija sa kockarnicama. Cela zemlja je u hronicnoj bolesti zavisnosti od kocke a drzava to naravno svim snagama podrzava
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=890490#p890490:3mz5qm0u je napisao(la):
Bender Rodriguez » 17 Oct 2021 05:12 pm[/url]":3mz5qm0u]

P.S.
Odlicna ova ilustracija sa kockarnicama. Cela zemlja je u hronicnoj bolesti zavisnosti od kocke a drzava to naravno svim snagama podrzava

Porez na glupost (ili na loše ocene iz matiša).
 
Vrh