Šta je novo?

Letovanje 2021 - Kako i gde?

Blade

Advanced
Učlanjen(a)
24.11.2015.
Poruke
2.451
Pohvaljen
1.523
Najavljeno je da cemo moci na letovanje u Grčku kako tako...Pod određenim uslovima, ali...

Vakcinaciju kao jedan od načina za slobodno kretanje i ulaz Grčku kao uslov smatram nekom vrstom ucene i ne želim da se vakcinišem samo zbog toga. PCR test je skup i za dvoje, a za četvoro da ne pricam. I da imate malu decu, kojima nije potrebna vakcinacija, za vas i supruznika je 100e. A 100e više u džepu za prosečnog Srbina na letovanju je mnogo. Nisam tačno upucen u to koliko košta antigenski test i da li mogu da ga rade svi ili samo oni koji su prelezali Korona virus.

Eto sada, kada su izgrađeni putevi i putovanje je bezbednije, sto smo dugo čekali, imamo druge probleme i ograničenja.

Novo...Motel ,,Dzep", koji je godinama bio prvo svratište mnogih, pa i moje, tu se obično pila prva kafa na putu za letovanje, pravila prva pauza,...Zvanično je zatvoren. ,,Predejane" se nije predao, a do njega ima svoro direktan put sa auto-puta, km mora da se skrene. Rekao bi čovek da nije mnogo, ali cim treba da se skreće i nije baš pored puta, veliki broj odluči da ne skrene. Bukvalno, od ,,Naisa", za koji opet morate da prodjete podvožnjakom preko ,,Nis"-ove pumpe, jer je na kontra strani, ne znam da li imate krštenu kafanu, motel, hotel,...Osim pumpi, gde možete da popijete kafu. Mada i ona kafa iz termosa, na nekom parking-odmoristu, može da bude i kako slatka, koliko god da je pijete gorku. Sve to nije nikakav problem, samo komentarisem. Pauza mora da se pravi tu nedge, jer posle je praviti u Makedoniji, a idete, recimo na Lefkadu...Sigurno prenocite u Djevđeliji, pa da pravite pauzu, pola ili sat pre toga, nepraktično je i nepotrebno, sem ako baš mora iz nekog iznenadnog razloga.

Pišite, ako želite, vaša iskustva, mišljenja na ovu temu...Svakome od nas koji planiramo odmor, posebno što su sada nove okolnosti, može da znači...
 
Ako nećeš da se vakcinišeš da bi išao na more, a ti se vakciniši da bi se zaštitio od virusa pa idi na more. Dobićeš i 3.000 dinara , tj. za omanju kupovinu u Masutisu.

PCR test je potreban i za decu - pričalo se da će omogućiti da to ovog leta bude besplatno.

Ja neću u Grčku ni ove godine, nego ili u Bugarsku (super zemlja za turističku posetu) kao prošle godine, ili u Crnu Goru (nisam odavno).
 
A kako i gde otici negde kad nemas kola?
Koje su vozne/autobuske/minibus linije najbolje.
 
Podjimo na seelooo, tamo jos ima miiraa
 
Бројне планине, језера и бање широм Србије су сасвим пристојне дестинације.
 
blade, zavrsetak autoputa kroz grdelicu prilicno je promenio tajming, barem u delu puta kroz srbiju. 370km od beograda do granice sa makedonijom moze se preci za oko 3 sata i to normalnom voznjom po autputu, bez stresova i napora koje je donosila voznja magistralom od pocetka klisure pa sve do pred granicu a koji su ranije bili neizbezni deo plana puta i potrebe za predahom. od kada je kompletiran autoput svaki put kada prodjem tuda ponovo me odusevi razlika u odnosu na ona putovanja pre komletiranja. nije to vise 5 i vise sati od cega su 2 gledanje u ledja slepera te mozda i nema tolike potrebe za stajanjem i odmaranjem.

treba imati na umu i da je srb/mak granicni prelaz u medjuvremenu integrisan pa se ta granica prelazi mnogo brze nego pre, narocito van sezone. dodatno, verovatno ce i granicna guzva u sezoni biti manja nego sto je inace u to vreme

imaj na umu ove moje napomene kad budes pravio plan kako bi izabrao lokacije za predah koje najvise dgovaraju tvom tempu putovanja, obzirom na potrebe porodice i stila voznje
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=848319#p848319:1b0llctj je napisao(la):
Пантограф » Ned Maj 09, 2021 2:54 pm[/url]":1b0llctj]Ako nećeš da se vakcinišeš da bi išao na more, a ti se vakciniši da bi se zaštitio od virusa pa idi na more. Dobićeš i 3.000 dinara , tj. za omanju kupovinu u Masutisu.

PCR test je potreban i za decu - pričalo se da će omogućiti da to ovog leta bude besplatno.

Ja neću u Grčku ni ove godine, nego ili u Bugarsku (super zemlja za turističku posetu) kao prošle godine, ili u Crnu Goru (nisam odavno).

Ja jos necu da se vakcinisem zbog drugih stvari. Iako se za to ucenjuje na sve moguce nacine ogranicenjima u svemu. Odkud ja znam kakve posledice moze da ima ta vakcina kroz godine?


razgradjevinar":1b0llctj je napisao(la):
blade, zavrsetak autoputa kroz grdelicu prilicno je promenio tajming, barem u delu puta kroz srbiju. 370km od beograda do granice sa makedonijom moze se preci za oko 3 sata i to normalnom voznjom po autputu, bez stresova i napora koje je donosila voznja magistralom od pocetka klisure pa sve do pred granicu a koji su ranije bili neizbezni deo plana puta i potrebe za predahom. od kada je kompletiran autoput svaki put kada prodjem tuda ponovo me odusevi razlika u odnosu na ona putovanja pre komletiranja. nije to vise 5 i vise sati od cega su 2 gledanje u ledja slepera te mozda i nema tolike potrebe za stajanjem i odmaranjem.

treba imati na umu i da je srb/mak granicni prelaz u medjuvremenu integrisan pa se ta granica prelazi mnogo brze nego pre, narocito van sezone. dodatno, verovatno ce i granicna guzva u sezoni biti manja nego sto je inace u to vreme

imaj na umu ove moje napomene kad budes pravio plan kako bi izabrao lokacije za predah koje najvise dgovaraju tvom tempu putovanja, obzirom na potrebe porodice i stila voznje

Što se tiče vožnje, imam poprilično tešku nogu, koja je olakšala malo od kada imam porodicu, pa ne vozim toliko brzo. Ali opet je to brze od prosečnog vozača. Mada, ne zurim. Za mene odmor počinje kada sednem u kola u krenem na put. A završava se kada se vratim i parkiram ispred kuće. Gde mi se staje, stanem i obrnuto. Nemam određeno vreme za koje moram da stignem. Vozio sam i do Jonske obale bez prenocista, a gde sam zurio, a pošao sam na odmor, da me čovek pita, ne bi znao da odgovorim. Prenociti je prava stvar, jer dolazis na more u prepodnevnim časovima i popodne ideš na plazu i uveče izlaziš, skoro potpuno odmoran. A bez prenoćišta ti treba jedan dan da se odmoris od puta. Prema tome, zašto i gde žuriti?

I zlatno pravilo, dan pred put se ne radi ništa od priprema, sve mora da bude spremno, kao da putuješ tog dana. Ne ide se u nabavku, ne pripremaju se kola za put i tako dalje,...Taj dan se samo ubacuju stvari u kola i sluzi, ako si eventulano nešto zaboravio i da se odmoriš. Na put se krece odmoran, to je prvo. Nebitno je da li ideš na more ili nedge drugde.

Ranije sam putovao nocu, ali cemu i to, krenem danju, kada ustanem kao i svaki dan, bez zurbe i polako. Ako uz put nedge odlučim da svratim ili stanem, stacu. Ko ide put Egeja, za njega ce umor put puta, ako negde ne prenoci biti mnogo manji, od onoga ko ide na Krf, Lefkadu, Sivotu, Prevezu,...
 
Nisam pratio ima li kakvih novosti hoce li pustati Grci granice za ulaz preko Makedonije, koliko znam sad u Grcku mozemo samo preko Bugarske?
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=48pZjmk0eQE[/youtube]

Krenulo je, jeste da je trenutno malo komplikovano, ali bice bolje (neko viče :) )...Ma samo neka je krenulo i neka se moze, pa kako god...Udarac je na dzep PCR test, nema sta i to kako, ali valjda ce da ukinu i to, sezona tek pocinje...
 
PCR test moze i u Makedoniji i daleko je jeftiniji, posebno, ako vas je vise.

A pitanje za vas koji se malo bolje razumete...Da li to što će nas Eu skinuti sa liste epidemiološki nebezbednih zemalja znači da i mi koji nismo vakcinisani, mozemo i zemlje clanice da putujemo bez uslova i ograničenja, u vidu PCR testa i slicnog?
 
Muka me hvata od toga da mora letovanje da bude na moru, i to baš Grčka. Ako odeš na pr u banju na planinu ili šta ja znam na neki salaš, etno selo i sl. kao da nisi ni bio. Pričam o ljudima oko mene, na poslu i u komšiluku. Ja ne idem na more, boli me uvo za snačanje i kupanje, nekada sam išao redovno i dosadilo mi. Na moru u principu je dosadno, prženje na suncu i pomalo brčkanja. Kažem brčkanje zato što većina ljudi ne zna da pliva. Prošle godine u sred pandemije sam imao avanturu po crnogorskim planinama. Došli su iz agencije car4rent na ideju da džipovima organizuju ture po Sinjevini. Nisam ja vozio nego njihovi vozači , odličan provod, oni imaju predivne planine. Čuo sam gasine i da Rununi organituju slične ture po Karpatima. Ima i kod nas mogućnosti za nešto takvo, ali nisam nigde čuo da neko organizuje takve ture.
Isto tako bih voleo da se obnovi brodska linija hidrogliserima do Kladova, Đerdapa, ne znam zašto je to stalo. Mislim da bio bio veliki odziv. Postoje dosta ljudi koji nikad nisu videli Đerdapsku klisuru. Ali idu svake godine na more.
 
Pa dobro, nekome je dosadilo, nekome ne, stvar je do čoveka,...Kome je dosadilo, neka ide nedge drugde i na drugaciji vid letovanja. Ja imam svoje razloge zašto letujem kako letujem, kao što i ti imaš svoje i svako od nas...Ima ljudi koji ne idu na more jer u tome ne uzivaju, nije im gušt,...Što je potpuno u redu. Ne možemo svi da uživamo u istim stvarima, ima nas raznih, kao i u drugim segmentima.
 
Razrešio sam sebi dilemu, gde da započnem letovanje! 8)

PLaza.jpeg
 
Msilm da se radi o nevidjenoj destinaciji.
Slusate topli zvuk tramvaja, prolaznike, automobile.
Suncate se, radujete se rekonstrukciji.
Pijete koktele.
Srecni ste jer odmor provodite u Srbiji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=858933#p858933:2wsph1ud je napisao(la):
nensav » Sub Jun 19, 2021 3:14 pm[/url]":2wsph1ud]Muka me hvata od toga da mora letovanje da bude na moru, i to baš Grčka. Ako odeš na pr u banju na planinu ili šta ja znam na neki salaš, etno selo i sl. kao da nisi ni bio. Pričam o ljudima oko mene, na poslu i u komšiluku. Ja ne idem na more, boli me uvo za snačanje i kupanje, nekada sam išao redovno i dosadilo mi. Na moru u principu je dosadno, prženje na suncu i pomalo brčkanja. Kažem brčkanje zato što većina ljudi ne zna da pliva. Prošle godine u sred pandemije sam imao avanturu po crnogorskim planinama. Došli su iz agencije car4rent na ideju da džipovima organizuju ture po Sinjevini. Nisam ja vozio nego njihovi vozači , odličan provod, oni imaju predivne planine. Čuo sam gasine i da Rununi organituju slične ture po Karpatima. Ima i kod nas mogućnosti za nešto takvo, ali nisam nigde čuo da neko organizuje takve ture.
Isto tako bih voleo da se obnovi brodska linija hidrogliserima do Kladova, Đerdapa, ne znam zašto je to stalo. Mislim da bio bio veliki odziv. Postoje dosta ljudi koji nikad nisu videli Đerdapsku klisuru. Ali idu svake godine na more.

I meni se povraca od histerije vezane za more i Grcku.
Nadam se da ce zestoka ekonomska kriza koja nastupa da spreci masovni odlazak na more.
 
Ја немам пасош нити сам икада био у иностранству. Био сам трипут на Златибору и одлучио сам да тамо више никада не одем. Ове године ћу можда у Брзеће.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=848377#p848377:3l7ddkf0 je napisao(la):
razgradjevinar » Sun May 09, 2021 8:46 pm[/url]":3l7ddkf0]treba imati na umu i da je srb/mak granicni prelaz u medjuvremenu integrisan pa se ta granica prelazi mnogo brze nego pre,
Od kovida je dezintegrisan , a mislim da je tako još uvek.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=859447#p859447:2zu8s0mc je napisao(la):
Djole Pevcanin » Pon Jun 21, 2021 10:36 pm[/url]":2zu8s0mc]Ја немам пасош нити сам икада био у иностранству. Био сам трипут на Златибору и одлучио сам да тамо више никада не одем. Ове године ћу можда у Брзеће.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Pametno.
 
MC,
Ti malo brkaš pojmove, nije to histerija, to je mišljenje, ovde izneseno. Ja hoću na more, a kada mi neko kaže da neće, ja necu tom čoveku reći da je ograničen, histeričan, isfrustiran i bilo šta slično. Da li hoće, da li neće, njegova stvar...Ima pravo na svoje želje i mišljenje baš kao i ja, na kraju i svi mi. Na kraju to je nebitno za ovu pricu.
Ja sam ovu temu otvorio iz drugih razloga...I zahvalan sam svakome od vas ko doprinese informacijama za ovo bitne.
Hvala lepo unapred svima, počev od tebe, pa dalje...
 
Problem nije sto ti hoces na more.
Ili jos 100 ljudi.
Problem je sto svi hoce.
To ne moze biti spontano, to je histerija, pod dejstvom propagande.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=859389#p859389:1hiaq1jv je napisao(la):
Duleja » 21 Jun 2021 07:35 pm[/url]":1hiaq1jv]Razrešio sam sebi dilemu, gde da započnem letovanje! 8)


file.php
Eh, dragi kolega, odneše nam skoro sve, a i kučići nisu više tako pasivni. Ipak, sprud je i dalje tamo, pa izvolite. :vops:
 
Eee, dragi kolega Goje, vala si me baš rastužio. Verovao sam se da će la playa da se drži bar još 100 dana, spremio se da donesem palmu u saksiji i burence dojč piva! Čak sam se nadao, da ćemo da promovišemo novi gradski trend mikro-plaža na globalnom nivou... Drago mi je ipak, što ste ovekovečili ovaj momenat u večnosti, panta rei!
:gobb:
 
ne očajavaj...spremamo Tropski Bar vol. 2. ovo je bio samo teaser iliti probni balon.

Očekujte neočekivano


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh