Šta je novo?

Dizajn

praguc

Higher intermediate
Učlanjen(a)
14.10.2007.
Poruke
766
Pohvaljen
87
Lokacija
RJ, BRA
pa fasadu robne kuce kod piramide, najverovatnije nece menjati.. mislim jeste ona ruzna sama po sebi, ali je novijeg datuma i jos uvek u poprilicno dobrom stanju, ako da ne verujem... a inace da li neko zna da li ce da zadrzi stari logo, ili ce sve da se zovu zira, posto sam to nacuo na nekom od foruma... (i mislim da bi to bilo glupo)....

RK beograd imaju neki sharm...
rkbg.jpg
 
Ne znam, meni bi bilo simpa da taj logo ostane... Nostalgičar sam. :)
 
Pretpostavljam da će taj divni logo ostati. Jer su stakla Beograđanke oblepili crvenim papirom, na kojem belim slovima sitno piše "uskoro" i možda još nešto, u liniji na 2m od poda u tri-četri reda, a ispod se sa vremena na vreme nalazi znak RK Beograd... :love:

Meni je predivno što će RK Beograd zadršati, i presrećan sam što je i Jasmin zadržao stari znak... :)
 
Logo je odvratan ali i krajnje hipnotican :lol: Doduse, uzimajuci u obzir kada je napravljen (sredinom 50ih), za to vreme bio krajnje futuristicki, uzimajuci u obzir da su zupcanici, klasje i petokrake tada bili u svom vrhuncu.
 
:shok:
Logo je apsolutno savršen bio tada i sada je i ostaće!!!!! (ccc ovo Kosovo kako utiče na nas..)
Vi mislite šta hoćete, ali tadašnji grb Srbije je bio jedan od wow..
Mislim da je uopšte industrijski dizajn i dizajn logoa i svega toga sličnog u Jugi bio na zavidnom nivou. (I tad a i kasnije, primeri: Luka Beograd, AB, Gradska biblioteka, Narodna, Univerzitet, RK Beograd, Sloboda Čačak, EI, Yugo, Jasmin...)

A možda ja samo nedoljivo želim da živim 50ih i 60ih....
 
hahaha e pa drago mi je sto se slazete, meni se bas taj logo svidja, dok je npr na ovoj mojoj robnoj kuci stavljen onaj novi kao polulucni logo sa zaokruzenim slovom R i gomilom ljudi ispod... (na NBG)... i taj mi je npr grozan.. ali ovaj.... kao sto mi je onaj podravkin znak sa srcem uvek bio presladak kad sam bio klinac, tako je i ovaj :p
 
Prebaceno sa teme 'pitanja i odgovori u vezi grada'. Probajte koliko mozete da temu priblizite Beogradskim detaljima (table, logotipi, reklame i sl.)

logo.jpg
 
Da, nekada je bilo mnogo vise razuma u dizajnu, pomalo i zato sto nije bilo kompova, pomalo i zbog toga sto nisu bile 90-e (svugde donele tres u dizajn), i pomalo zato sto nije mogao svaki tatin sin da bude “dizajner”, a pomalo i zato sto je razuma krajeva kao sto je Beograd, ili Rijeka, ili Trst :)D) nadglasavao sajkacki prostakluk.

Narocito je genijalno bilo kad urade cirilicni i latinicni logo tako dobro, da ti je potpuno svejedno koji gledas. Prvo je nestao znak RTB, pa PTT i JAT, (sva tri znaka genijalna, sva tri zamenjena idiotlucima) zatim su seljaci skinuli Plazmi straftice i stavili njive… napravili jedini deciji keks na svetu sa sloganom “ne pusta te da odrastes”… :)

brand.gif

centrotekstil.jpg

bgput.jpg



180px-Beogradska_Banka.png

150px-AvioGENEX.gif

jat1.jpg
 
I znak Radio-televizije Novi Sad, koji je bio savrđšen, i onda su ga super samo pobledeli, tako da bude nenametljiv i proziran, ali su sad apsolutno usrali onim novim...
rtvxy6.gif

one

brand.gif


A tek bojenje JATovih aviona...
brand.gif

brand.gif
 
Boeing 737-300, prvi 737-300 u Evropi. I jedini avion koji je pripadao nekoj evropskoj avio kompaniji i da je bio ofarban u srebrno (kao američki).
1176243.jpg

1176240.jpg

B727
1166221.jpg

I jedno od savršenijih farbanja, s kraja 80ih, odnosno početka 90ih.
1188856.jpg

Tako je bio ofarban i ATR.
0547595.jpg

0223212.jpg

Dobrom oku neće promaći da isti taj fazon, odnosno te tri crte, imaju, ili su makar do skora imali, autobusi na AB.
DC9
1186546.jpg

1237955.jpg

B707, takođe prekookeanski:
1119334.jpg

0825454.jpg

I za kraj predivna Karavela:
1149509.jpg
 
A da se vratimo na Beograd.. :)
Dakle, znak AB
aerodrom-beograd-slogan-yugoslavia-meter-e5231.jpg

Na ovom vrlo znaimljivom pismu se vidi da je logo nastao pre 1978, i vidimo stari znak PTT-a.. :) Font kojim piše Aerodrom Beograd se nije mnogo promenio do dana, i takođe je super.
Aktuelni znak sa weba:
logo2.jpg


Stari grb Beograda je meni bio lepši:
GrbBg.jpg

Međutim i sadašnji mi je lep:
bg_grb.gif

Ali ono što smatram jezivim i katastrofalnim je da je heraldičko udruženje Beli orao, ili tako nešto, i ovde umešalo prste, te nam nametnulo tri sasvim nepotrebne verzije grba, sa monarhističkim simbolima, što takođe nikako nije primereno Beogradu:
1209_grbovi.jpg


Dotično udruženje je nametnulo svim opštinama u Srbiji nove grbove, koji izgledaju kriminalno lođše, i većina kao da ih je crtalo malo dete (to da je crtalo malo dete naročito se odnosi na novi grb BU). U redu je da se nekim starim opštinama vrate stari grbovi, međutim novim, kao što su Novi Beograd i npr. Bor nametati takve jezive grbove je tragično.
Moja omiljena grupa građana je unakazila i dvini grb i zastavu Univerziteta u Beogradu.
brand.gif
, te
insig.jpg

Unakazili su u ovo:
grbUni_novo.jpg

i ovo:
zastavaUni.jpg

Zli jezik će primetiti sličnost između zastave fašističke (kako je okarakterisana u polcijskom izveštaju) organizacije Obraz i ove, ali ja to neću učiniti. Bez obzira na šta liči ili podseća, grb univerziteta je apsolutno unakažen i uništen.
Takođe, neki fakulteti BU su u okviruima ovakvog grba formirali svoj, više ili manje uspešno, npr:
logo_hf.gif
Hemijski
images
ETF
101px-Grb_Matematickog_fakulteta.gif
Matematički
grb_fona.gif
Fon


--------------------
Vrlo zanimljiv i lep logo ima hotel Moskva
236px-Hotel_Moskva.svg.png

Lep je i od Muzeja primenjene umetnosti
logo-MPU.gif


Ali svakako najbolji je od Muzeja savremene umetnosti, koji ima vrlo mnogo sličnosti sa zgradom muzeja... :)
zlogo_th_msub.gif


Eto tako, ja naveo par stvari koje mi se ne sviđaju i koje mi se sviđaju... :)
 
e kad smo vec kod starog znaka poste, nesto sam juce vozio kroz 29og novembra, i tamo negde gde je bio bioskop drina (malo pre ka mostu) jos uvek stoji stari znak poste, i bogme je svetleo... a iskreno tu nigde postu ja nisam spazio ;)
 
Aaaaaa, November Delta sa srebrnim livery-em, uvek sam se gubio kad ga vidim.

Inače, sada izgleda ovako 'Semafor' livery:

1248861.jpg
 
Po meni je JATovo jaje najbolji znak jedne avio kompanije svih vremena. Ima naravno i drugih dobrih (tipa Lufthansa ili Emirati), ali ovaj mi je savrsen.

Nego kakva je ono glupost sa BG univerzitetom, nije ono valjda ozbiljno???????????????????????????????????

Sava centar je nedavno promenio grb iz narandzasto-crvenog u plavo i promenio slovo C. Sad su vratili staro C ali je boja ista :(
 
Не могу да верујем!!! :o :bash::bash::bash::bash::notok::notok::notok::notok::nono::nono::nono::rant::rant::bash::bash:
Какве су то глупости!??! Грб је био савршен, јединствен и препознатљив. Ово сад не личи ни нашта!
 
@ slike aviona
ahhhh...those were the days......prelepo

Meni je zapravo dizajn JAT-ove mustre na repu najbolje izgledalo u ovoj varijanti ikada, mada je onaj srebrni look antologiski i pesma za oci. Doduse danas bi izgledao malo retro, ali za to vreme je bio ubber cool.:cool:

800px-JAT_YU-AND.jpg


Ovi kasniji sa tufnicama su grozota, cak mi je i bolje kad su kao danas skroz beli samo da nemaju ovu idiotsku ideju na sebi.

@vrachar
Fin sajt, nadjoh svasta nesto sto mi se svidja :lol:
 
@Lucifer
hahahahaha....ok razumem da ne treba da se raspravlja o ukusima :p , ali moram da te upitam sta je skandal na tom logotipu?? Milsim vrlo je savremen, skladan, relativno jedinstven i sa ovim oblicima nasa trobojka bas 'otvara'. Kad je nesto skandalozno to mora da je neznam sta ... nesto nepristojno nacrtano :lol:
 
^^^^ Ma to je sve autosugestija, pogledaj jos jednom i videces da nema nikakve veze. Zapravo ako ga pogledas 'open-minded' mozda ti se i svidi ;)
 
Ambassador":3dllqxgy je napisao(la):
Mene taj znak užasno podseća na JUL... :rolleyes:
Zapravo JULov logo je verovatno napravljen po uzoru na JAT. Inace, znak sa krilom uradjen je pocetkom 1992. i tada je u javnosti bio ispljuvan kao "polovina turbana":lol:
 
Vrh