Šta je novo?

Trotoari

UKLONJEN ASFALT OKO TRI STABLA: Posle skandala na Miljakovcu odreagovala inspekcija, drveće oslobođeno
https://www.novosti.rs/beograd/vesti/98 ... slobodjeno
87523_pjimage_f.jpg
 
БГ пут је лепо обновио тротоар на степеништу код АПРа. Једино ова зелена површина и зид да се среде некако, могу зид да озелене вертикалним зеленилом какво користе код Београђанке. Мада би могла и фонтана нека овде да се постави.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210423_082048.jpg
    Screenshot_20210423_082048.jpg
    354,8 KB · Pregleda: 3.124
Ja sam još pre nekoliko godina rekao da je rekonstrukcija te ulice očajno urađena. Ljudi nisu verovali. Evo, sad posle dovoljno vremena, uveriće se i sami.
 
И још две врсте оградица за зелене површине. :D
 
Nije ovo trotoar nego staza koja vodi do igrališta. A radovi su na popravci gasovoda. Bio pre neki dan prolazio tuda i razgovarao sa čovekom koji je čuvar bagera. Tada su ga uhvatili i stanari okolnih zgrada da mu pokažu mesto gde su radnici presekli strujni kabl pa sada vire slobodno žice.
 
Kvalitet ivičnjaka u Srbiji... Plato/parking iznad Maksija između Sarajevske i Savske
Sarajevska1.jpg

Sarajevska2.jpg
 
Besmislena barijera posred aktivnog pešačkog prelaza na uglu Kruševačke i Todora Dukina. Sudeći po snimcima SV, postavljena tek u zadnjih 5 godina.
Krusevacka.jpg
 
У том делу града између Устаичке, тужног булевара и Војислава Илића нема никаквог смисла када је инфраструктура у питању.
 
Пре је цео тај део града био са двориштима, у даљој прошлости буквално је то било село. Ту има и месна заједница која се зове као неки Виногради. Е онда су дошли инвеститори, па сад имамо тај ефекат кућа-зграда без адекватног уклапања ни самих зграда.
 
I ima dosta nehumanih kanjončina od ulica ili zidova tik uz kolovoz. To je sad moderno. Mnogi forumaši to sad podržavaju.
 
Мислим да је та заштитна ограда ту због скретања аутобуса 25, 25П и 26. Често размишљам да би било боље да неки од тих аутобуса прођу право Крушевачком па Јужним булеваром уместо што скрећу.
 
I meni je padalo na pamet da ima neke veze sa autobusima koji tu skreću. Ali opet nema logike, jer jedino što mi pada na pamet je da ta barijera služi da zaštiti bandere kada se prikolica zglobnih 26ica zanosi pri skretanju. Ali to nema logike, jer em što 26ice nisu zglobne već nekoliko godina (a barijera je postavljena negde POSLE 2015), em što dovodi u opasnost pešaka koji se nađe između barijere i prikolice. Onda barijera ne služi kao zaštita pešaku nego kao klopka.

Ne vidim nikakav smislen razlog za njeno postojanje tu. A vidim dosta razloga zašto smeta.

@Sole - da da, to je taj hotel.
 
Predlagao sam to ranije, ali su neki pisali da se time ne dobija nikakvo poboljšanje.
 
Vrh