Šta je novo?

Obnova ulica, Beograd put...

IMG_30072021_214450_(300_x_400_pixel).jpg
Ekipa ,,Ne klepeçi nanulama ,, iz kluba Narodne radinosti
Opravila još jedan šaht koj je klepetao u Dobanovackoj pri Muharu
Ako oprave i treci Opasno pretecice po broju opravljenih I zvanicno nadležne za opravke poklopaca šahtova

:lol:
 

Prilozi

  • IMG_30072021_214503_(300_x_400_pixel).jpg
    IMG_30072021_214503_(300_x_400_pixel).jpg
    54,3 KB · Pregleda: 3.072
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=867853#p867853:22w73epb je napisao(la):
operic » 28 Jul 2021, 16:51[/url]":22w73epb]Samo da izvestim da je danas dvanaesti dan otkako su režimski mediji javili da je vesić završio Jerković, a na terenu, od pijace do Jovana Bjelića, nema apsolutno nikakvog pomaka od tada.
I dalje je to raskopana slepa ulica bez mogućnosti skretanja u J.B.
Nešto kao raduckaju trotoar ali to ide jako traljavo.

Ali dobro, botovima je valjda super.
Koja smejurija, tih par stotina metara je trebalo da bude završeno odavno, a radnika nigde nema.

IMG_20210731_133248.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=867967#p867967:1ym5qwow je napisao(la):
stf » 29 Jul 2021 07:42 am[/url]":1ym5qwow]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=865848#p865848:1ym5qwow je napisao(la):
prigradski » 19 Јул 2021 06:06 pm[/url]":1ym5qwow]Priblizava se jubilej od 10 godina pa postoji najava da ce se rekonstruisati 650 metara glavne ulice u Kaludjerici... to je doduse najava najave, ulica se raspada... :kafa:
https://www.novosti.rs/beograd/vest...udjerici-pocece-kad-odredi-alternativa-prevoz
Međutim, početak radova još nije određen jer se još traži rešenje za alternativni režim javnog gradskog prevoza u vreme trajanja radova.

evo i predloga trase, najbolje da se radi prvo strana ka periferiji koja je skroz potonula nakon postavljanja vodovodnih cevi, pa kada se ta strana zavrsi, onda stranu ka gradu, i samo rotiraju smerove predlozene trase...
TXOMuXl.jpg

Улица се у потпуности затвара за саобраћај и ради комплетна реконструкција а не само преслвлачење. Мења се и труп улице, односно носећа подлога у дубини од пола метра. Предлог општине је да се 309 преусмери преко Партизанске и Народног фронта, Кленка и Жељка Миливојевића али Секретаријат није дао одобрење за соло аутобус због лоше геометрије раскрснице Партизанске и Народног фронта а толики број минибусева нема нити ГСП нити приватници, нити Ласта.


u thumbnailu je predlog organizacije trase 309 oko naselja Klenak




Samo se namece i privremena postavka 309L minibus linije posto ce donji i gornji deo Kaludjerice biti odsecen od gradskog prevoza, sto znaci da donji deo Kaludjerice nece imati pristup gradskim prevozom do pijace, doma zdravlja, osnovne skole, policijske stanice... realno, minibus od restorana 3 tiganja-Kralja Petra-29. novembra-22.decembra-Zeljka Milivojevica-Radisava Ignatovica-Visnjiceva (okretanje kod stare osnovne skole), a u povratku moze Stepe Stepanovica-Zeljka Milivojevica-20 oktobra-29.novembra-Kralja Petra-SD put-3 tiganja. i nemojte samo ono da ne moze minibus da se provuce, jer to odmah znaci da se zmuri na linije 26l,409, 310, 312 ili trasa 307 linije preko institutskog puta dok se radila ulica Profesora Vasica...


Varijanta B je da 309 krece sa Sd puta ka Cvetkovoj pijaci dok traju radovi u Stepe Stepanovica( isto od 3 tiganja, kada padne sneg tj dok ne ocisti bg put, 309 se upravo tu okrece) a da minibus linija ide od 3 tiganja do terminusa Kaludjerica ucrtanom trasom KPetra-29.nov-22dec- ZMilivojevica i dalje trasom 309 do okretnice.
 
Као што сам горе написао, ниједан превозник нема довољан број минибусева. Потребно је 28 минибусева минимум да би се заменило тренутно 14 ангажованих соло аутобуса.

309 ће бити скраћена до Три тигања у сваком случају. Остаје можда решење да се 306 од центра Лештана продужи Забранском до Калуђерице.
 
Тешко им да купе? Ено у Добановцима десетак Ик-108 нисам сигуран чијих.
 
Па којем предузећу је економски оправдано да купи 28 минибусева које ће екплоатисати два месеца а онда да им стоје у гаражи и хватају рђу?
Ниједан приватник то неће урадити. Ајде да је у најави успостављање неколико минибус линија и да је у припреми тендер за те линије па ајде.

А ако мислиш на ГСП, они немају средства за ову годинму планирана за то, значи ребаланс, па тендер, па производња па испорука, неће то доћи за 3 месеца минимум, а улица ако се не крене реконструисати у наредних месец дана, испада из плана за ову годину.
 
Ваљда може да се изнајми од превозника из унутрашњости. Како је онда C&LC када је преузео потез 600 од Ласте очас купили све зглобове од приватника у БГ, па им то није било доста па су купили половне ИК-201 са Златибора, па су почели да набављају половне зглобне Соларисе и Манове са троја врата, комплетирали оног зглобног Необуса...
 
Uzbrdica sa kaldrmom kod 11. aprila je raskopana pre par nedelja (neke cevi su polagali) i već desetak dana je sve spremno za vraćanje kaldrme. To vraćanje ide toliko sporo da je žalosno. Jednom sam video jednog radnika kada postavlja kaldrmu, juče ih je bilo trojica. U pitanju je širina jedne saobraćajne trake, a dužina je oko 100m. Podloga je beton (verovatno zbog tih cevi, jer je na ostatku ulice klasična podloga za kaldrmu)
 
Катастрофа! Такође,не разумем зашто се лето не користи за обнову неких прометних улица.И да су велике врућине,може да се ради ноћу.
 
Како год,ти радови код 11. априла могу да се упореде са заменом цеви у Омладинских бригада код Ерпорт Ситија.Ту су већ месецима затворени тротоар и десна трака.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=869334#p869334:2vcbux9q je napisao(la):
stf » 04 Авг 2021 10:36 am[/url]":2vcbux9q]Као што сам горе написао, ниједан превозник нема довољан број минибусева. Потребно је 28 минибусева минимум да би се заменило тренутно 14 ангажованих соло аутобуса.

309 ће бити скраћена до Три тигања у сваком случају. Остаје можда решење да се 306 од центра Лештана продужи Забранском до Калуђерице.

Фасцинантно ми је како се Три Тигања олако користе као окретница и место за краћење, а буквално не постоји начин да се ауто окрене без прављења прекршаја, а тек аутобус од 12 метара. :D
Али пошто је то јелте једино тренутно решење за 309, да ли онда може да се уведе 309Л која ће одатле ићи кроз К. Петра I до неке тачке (у првој фази реконструкције као што је Приградски написао), у том случају није потребно 28 минибуса за тако малу трасу. А да се 306 појача и прогура кроз Забранску до окретнице трасом В.С.С. па Жикице Јовановића Шпанца, не кроз Светислава Ристића. У том случају једино уско грло остаје Забранска код цркве и продавнице, али то није ништа горе од нпр Милоша Обреновића у Винчи куда иде 307 редовно или С. Коваћевић када се направи свињац код ДЗ. Иначе имао сам "срећу" да се скоро затекнем у Забранској када је Сагин МАЗ ишао на 309 и оставо заглављен горе на врху код продавнице јер су се два лика паркирала један наспрам другог, и размишљам где су сад сви они који кукају како туда може да прође аутобус, а становници се ту паркирају тако да сузе улицу да се једва аутом прође.
 
Slažem se. To usko grlo kod crkve je realno bilo zbog d3bila parkiranih ispred teretane, a sada vidim da je to koliko toliko rešeno. A eto odjednom gore kod prodavnice, nakačili se drugi d3bili. Baš juče sam prolazio u trenutku kada su dva auta bila parkirana preko puta prodavnice, dolazi treći parkira ispred njih, izgleda gazda, odjednom iz Vuka Karadžića dolazi komšinica autom i parkira direktno ispred prodavnice. I tako glupača napravi usko grlo, a garantujem da je mrzelo peške da dođe 200m.
Naravno, kao i za sve, i ovo se da rešiti kada bi policija prošla i kaznila. Ovde je ipak lokal, obični ljudi, u odnosu na ono na Smederevcu kod semafora kod doma zdravlja, gde se plaše bilo šta da urade jer parkiraju mafijaši i ufc borci.
Sve je ovde upitno, eto za Zabransku koliko puta je moj ćale cimao policiju da traže ležeće policajce, a ovi kao treba peticija. Onda ćale cima komšije da se organizuje peticija, svi ignorišu, a onda kukaju kako jurcaju ulicom. Pogotovo sada posle novog asfalta.
 
Хаос са паркингом нема никакве везе са мафијашима, будући да је исти проблем и у Лештанима у центру, Умчарима у центру, Гроцкој свуда, калуђерици око Максија ... ПС Гроцка нема довољно људи да могу да стигну тиме да се баве.

Решење је Око соколово.
 
Ne znam stf, ne kažem da sam mafijaši tako parkiraju, ali ja verujem da kada policija stigne do tih delova gde je haos sa parkingom, da ipak ne smeju ništa da učine. Dovoljno je otvoriti instagram, tražiti lokal kao npr. Caffe BistroN2, ili Caffe The Face i pogledati slike likova. To su sve likovi koji voze, što kažu matori, "besna" kola, a svaki dan, ceo dan vise u tim kafićima. Samo mi nije jasno baš odakle im novac za takva kola. Problem je jednostavno rešiti, pogotovo u Vinči, ali mislim da je svima jasno zašto nije. Ne kažem da je policija umešana i slično, nego obrnuto, da ne sme da se meša. Za ostale lokacije koje si naveo, stvarno ne bih da nagađam jer ne znam gde su ni ko tu pravi problem.
Mislim, generalno je to problem u Srbiji, pa i na Balkanu, sa parkiranjem.
Ali ovo što je Šomi spomenuo, kod prodavnice u Zabranskoj, to već može policija da reši, jer tu parkira obični nevaspitani šljam. Pa čak i svakodnevno prolazi patrola, pogotovo uveče kada obilaze Zabransku/Vojvode Stepe zbog dilera i napaljenih parova koji naprave pauzu u voćnjacima. :laugh:
Uh, kad bi Oko Sokolovo prošlo celim Gročanskim krajem, pa odmah bi isplatili sva vozila i svu opremu koju su uzeli.
 
Sve je popularnija ekipa
,,Ne klepeçi nanulama ,, iz kluba Narodne radinosti
Opravila još jedan šaht koj je klepetao u Bežaniskoj u Zemunu :kk:

A to im je treci po redu :!: :!: :!:
Hronologija predhodnih radova foto dokumetovana na ovoj temi .

IMG_10082021_194542_(300_x_400_pixel).jpg


Čak imaju vrlo inovantni i sve napredniji pristup rešavanju klepetećeg problema
Započeli su sa koršcenjem starih unutrašnjih auto guma koje su mnogo virile a modernizacijom prešli na stare rukavice, koje su po dimenzijama dakeko manje a i estetski uklopljivije u urbani ambijent

Eto brzo su i prestigli po broju izvršenih radova i zvanicno nadležne za opravke poklopaca - šahtova

Trebalo bi im dodeliti sredstva iz gradskog budjeta jer u odnosu na sada nadležne imaju bolje rezultate rada na zadovoljstvo gradana

:sesir:
 

Prilozi

  • IMG_10082021_194338_(300_x_400_pixel).jpg
    IMG_10082021_194338_(300_x_400_pixel).jpg
    56,1 KB · Pregleda: 1.646
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=869785#p869785:66j33rcf je napisao(la):
Anonymo96 » 06 Aug 2021, 09:48[/url]":66j33rcf]Како год,ти радови код 11. априла могу да се упореде са заменом цеви у Омладинских бригада код Ерпорт Ситија.Ту су већ месецима затворени тротоар и десна трака.

Evo tog poteza kod 11. aprila koji se radi već par nedelja. Vraćena je kaldrma na oko 50% betonirane trase.

11 april kaldrma 2.jpg
11 april kaldrma 1.jpg
 
Malo sam zagledao završen deo i kao da već nije u nivou sa starom kaldrmom. Ovo će biti odličan test, jer je stari deo rađen normalnom tehnikom sa više utabanih slojeva, a ovaj novi samo sa tankim slojem između betona i kocke.
 
Само да не буде та нова техника као на тргу Републике :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=870652#p870652:1v3l7jvr je napisao(la):
marrecar » 10 Авг 2021 02:12 pm[/url]":1v3l7jvr]Problem je jednostavno rešiti, pogotovo u Vinči, ali mislim da je svima jasno zašto nije. Ne kažem da je policija umešana i slično, nego obrnuto, da ne sme da se meša. Za ostale lokacije koje si naveo, stvarno ne bih da nagađam jer ne znam gde su ni ko tu pravi problem.

Имаш погрешну слику о томе шта је проблем. Проблем је на свим локацијама исти - нема јавног паркинга. И онда полиција "толерише" илити не реагује. Други разлог је што немају довољно људства и онда се не баве "ситним" проблемима.
 
Braće Jerković (završeni i nezavršeni deo)

Kao što se da videti na fotografijama, osim izgradnje parking mesta, rade se uvučena stajališta u smeru ka Kumodraškoj, kao i pravo razdelno ostrvo na uglu sa Pive Karamatijevića. Takođe, na delu od pijace do Pive Karamatijevića se šetao pijanac koji je spopadao ljude i pričao nerazumljivo. Jedino što sam uspeo da ga razumem je kada se prodrao: "Šta je btre ovo?! Sve mutav do mutavog!". Jedan od utisaka je i nonšalantnost roditelja, ali i radnika, jer roditelji puštaju decu da skaču po valjcima i da sedaju na vozačevo mesto. Takođe, bio je i jedan otac da decom, koju je pustio da se igraju sa peskom koji su radnici istovarili, i to tik uz rupe koje su iskopane za toplovodne ili vodovodne cevi. Takođe, zanimljivo mi je i da sam video oca koji je nosio bebu u onom specijalnom rancu za bebe što se kopča na leđa i šetao se po gradilištu. Isto tako, bio je i jedan deda sa štapom, koji je gotovo celu deonicu išao uporedo samnom, i kretao se bez ikakvih problema. Kada je stigao do kraja radova, okrenuo se i počeo da se vraća natrag. Koliko će se videti situacije sa decom, ne znam, jer nisam hteo da ih fotografišem u krupnom planu, dok pijanca nisam uopšte uhvatio (namerno).













































































 
Dakle produžili su do zelembaća. Imali bilo kakve prognoze roka završetka?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=871645#p871645:3cao8faa je napisao(la):
solecar » 14 Aug 2021 12:28 am[/url]":3cao8faa]
Kao što se da videti na fotografijama, osim izgradnje parking mesta, rade se uvučena stajališta u smeru ka Kumodraškoj, kao i pravo razdelno ostrvo na uglu sa Pive Karamatijevića.
koja je razlika u odnosu na pređašnje ostrvo na uglu P.K?

što se tiče parking mesta, njih će biti mnogo manje nego što ih je bilo.
evo samo na ovom potezu ranije ih je bilo 7 komada, sada će ih biti 0 (nula, ništa, nada).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=871776#p871776:mhgs90lf je napisao(la):
operic » 14 Avg 2021 22:32[/url]":mhgs90lf]koja je razlika u odnosu na pređašnje ostrvo na uglu P.K?
Moja greška. Nešto sam se prebacio. U svakom slučaju, deluje mi da će biti malkice veće ostrvo.
Ono što mi nije baš najjasnije je kako će biti rešena stajališta u smeru ka Mitrovom brdu, pošto ne videh ostavljen prostor za tako nešto, već celom dužinom parking mesta. Ako grešim, ispravite me.
 
Vrh